Gene Kelly a Frank Sinatra v jednom filmu. To je docela dobré spojení, které funguje. Frank Sinatra měl prostě neskutečný hlas, ale film stojí i na Kellym. Oba dva jsou zábavní a hravý, stejně jako film, který využívá i animované prvky, když se mu to zachce. Romance není nijak překvapivá ale hezká ano.(6.2.2017)

Příjemný muzikál s Genem Kellym a Frankem Sinatrou. Dva námořníci si vyrazí do města, kde se seznámí s malým chlapcem, jenž se touží stát také námořníkemdíky němu se dva nejlepší kamarádi seznamují s chlapcovou matkou Susie a vzniká nám tu zamilovaný trojúhelník, žádné drama se však nekoná. Svižné dílko se spoustou pěkných písniček a tanečních kreací. Ve filmu se objeví i kreslená postavička Jerryho.(14.8.2006)

A můžete těm holkám říkat nahoru dolu, ať se nezapletou s námořníkem, a vony just jo! Jenomže přátelé, když je v tom pruhovaném tričku někdo takový jako Gene Kelly, dá se tomu vůbec divit?___ Na konci války měl Frank Sinatra & col. zjevně jiné starosti než se strachovat, jak to v Evropě s Hitlerem a za mořem s Japonskem dopadne. A to je a to je a to je.... sakra dobře!___Optimistický, úsměvem naplněný film/muzikál s roztomile umělými exteriéry. Nejsem sice expert na triky, ale Bradyho návštěva v království myšáka Jerryho, to byla dokonalá podívaná technicky i obsahově, u jejich společného tanečního vystoupení jsem se "zmohl" jen na poklepávání nohou o gauč a přitroublý úsměv. Kam se hrabou oplzlosti typu Space Jam (Bugs Bunny& Michael Jordan) a jiné.___ Výborná a decentně vtipná je scéna, když se Clarence Doolittle nevědomky setká s José Iturbim a společně si zahrají a zazpívají Tchaikovskyho. Nebo jak dámy v MGM studiu zahvízdají (po vzoru mužů), když kolem nich projde Joe Brady.___ Milovníci p. Sinatry by neměli váhat, obdivovatelky Gena Kellyho si připraví čisté spodní prádlo - á, jedem!(5.10.2008)

Ten film má dvě a půl hodiny a jdou v něm desítky minut za sebou bez jakýchkoliv hudebních čísel. Je to zvláštní a ne v dobrém, protože je místo a čas na podvracení očekávání a tohle není ono. Naštěstí Kelly i Sinatra to táhnou svým charismatem (Kelly snad nikdy nebyl tak moc "rozdováděný" jako tady) a pasáž s myšákem Jerrym je nepochybně jedna z nejčistších ukázek filmového kouzla všech dob, během které musí roztát srdce úplně každému. Ke konci to i přes zrychlení tempa ztrácí dech - ukazuje se, že rozjetý konflikt nemá jak přirozeně vyeskalovat, tak prostě zmizí... ale dobře... nadhodnotím trochu.(16.7.2017)

Zábavný muzikál o dvoch námorníkoch na opušťáku s výbornou dvojicou Gene Kelly a Frankom Sinatrom. Obaja herci boli na počiatku sľubnej kariéry, takže mohli pripadať trochu neohrabane ( Sinatra určite viacej ), ale jednoduchý príbeh nežiadal žiadne veľké výkony okrem tých speváckych a tanečných ( tu bol Kelly ako ryba vo vode ). Samého seba si tu zahral aj španielský pianista a dirigent José Iturbi. Problémom filmu je nadmerná dĺžka, dej by bol svižnejší. Lepší priemer.(7.9.2019)

• - Scéna s myšákem Jerrym ze starých teatrálních filmečků s Tomem a Jerrym (později v televizi uváděných jako seriál Tom a Jerry) byla použita v epizodě Ruperte, kde jsi? (2007) seriálu Griffinovi (od r. 1999), kde byl Jerry nahrazen Stewiem. Přesto je v té epizodě na zemi ještě mlhavě vidět Jerryho odraz. (Zodd)