Jak se naučit švédsky (TV film)

Komedie

Československo, 1979, 39 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (26)

• D.Moore

Poněkud chabá, ale naštěstí také krátká komedie s příjemnou Ivou Janžurovou (tak trochu si tady zopakovala slavné vymýšlení ze Světáků), chlapáckým Janem Kanyzou a většinou ostatních postav na zabití.(2.8.2015)

• WANDRWALL

Lehká komedie, kde exceluje I. Janžurová. "Holky já vám musím něc říct, já vám musím něco říct," říká dvakrát a dramaticky a pak přijde ten oznam - "můžu si vzít okurku?!"(11.9.2011)

"Víš kdo já jsem, já jsem vdova po Knutu Kristensenovi a čekám s Tebou pohrobka. To koukáš co? To bys koukal, kdybys mi rozuměl" Podle mně přímo napsané pro opět naprosto vynikající Ivu, která vše zamotá, aby to nakonec, s nutnou dávkou romantiky, zase rozmotala.(11.1.2013)

Mikrokomedie založená na vtipných dialozích. Iva Janžurová opět prokazuje svoje herecké umění. Scénáristka Hermína Franková ženské hrdinky umí vykreslit s patřičným humorem (Ohnivé ženy, Dívka na koštěti).(29.3.2009)

Uměloučká zápletka, staré Květy, mladá Lenka Termerová, normandský Kanyza a Janžurka, co se za celý film ani jednou neusměje. A dobrá stopáž.(12.1.2013)

• Marthos

Průměrná normalizační inscenace, natočená bez invence a vtipu. Ale Iva Janžurová zachránila už horší kousky.(30.6.2010)

• honajz

Na to, že to má 39 minut, tak prvních 12 moc vtipných není (učení se švédsky). S příchodem Kanyzy na scénu se to zlepší, ale stále jde o průměrný TV film, kde humoru až tak moc není (pokud nemá být vtipné ječení nebo ledvinové kameny).(16.7.2011)

Iva Janžurová se na ten třídní sraz chystala velmi pečlivě. Skoro to vypadalo jako by ze sebe dělala tajnou agentku, i když ono to v podstatě bylo to samé. Něco podobného se už dnes nenatočí. To je velká škoda. Takový milý film. Repríza by prospěla. Iva Janžurová byla perfektní.(19.7.2012)

O nějakém uměleckém zážitku nemůže být řeči. Prostředí , účesy a vohozy tak trochu na pendrek. Když , ale ta osamělá Ivuška byla tak moc roztomilá.(2.6.2014)

Malá, televizní a hodně dobrá komedie s kouzelně švédsky mluvící Ivou Janžurovou!(7.3.2009)

Tato televizní komedie nepatří k často vysílaným a je to škoda. Jednoduchá zápletka, herecky skvěle obsazená a Iva Janžurová se svou švédštinou. Krátké, trefné, super námět.(17.2.2013)

Zapomenutý poklad v archivu. Jedna z nejlepších krátkých televizních komedií, co jsem kdy viděl. Naprosto tutová Janžurka, skvělý Kaniza, neuvěřitelné cameo Broni Poloczeka. Tohle je skutečný skvost z lázní a každému nelázeňákovi vřele doporučuju. A lázeňský švihák tiše praská závistí, že tuhle sestřičku neulovil.(13.7.2017)

Velice příjemná a pohodová televizní komedie, která mě vždy přivede na takovou nostalgickou notu..jsem rád, že se v té době točilo hodně podobných komedií. Iva Janžurová skvělá, ostatní herci jí zdárně sekundují..(12.3.2016)

Námět 5 * Scénář 3* Režie..............3 * Herecké výkony 3 * (kromě Janžurové ta 4,5 *)(11.5.2009)

Kdo zna slavny film Bachelor Mother s Ginger Rogers, tezko mu tohle prijde originalni... Ale jinak ok, neurazi. :-)(8.8.2011)

Na tuhle ultrakrátkou komedii jsem jednou náhodou v televizi narazila jako malá a od té doby jsem si přála ji vidět znovu. Povedlo se mi to teprve nedávno a s překvapením jsem zjistila, že to není ani zdaleka tak vtipné, jak si to pamatuju. Vlastně to není vtipné skoro vůbec. Jedinou výjimkou je ta úžasná scéna, kdy se Iva Janžurová snaží domluvit se svým údajným manželem za pomoci švédské konverzace. Za ni dávám hvězdičku navíc a taky za Jana Kanyzu, který tady hraje muže mých snů. Takového, který pěstuje v obýváku tulipány a nezkazí žádnou legraci, ani kdyby ho to mělo stát žlučník.(21.2.2013)

Škoda, že tuto komedii žádná TV stanice dlouho nevysílal! Když jsem ji před x lety viděla, po dlouhé době jsem se srdečně smála! Na rozdíl od většiny tehdejších neslaných - nemastných "komedií" tahle měla (na tehdejší dobu) "šťávu"!(26.5.2008)

Vynikající malá televizní komedie.Výborný Kanyza a Janžurová v hlavních rolích.(29.12.2007)

Celkem vtipné, ale strašně jednoduché, a chápu snahu hlavní hrdinky zbavit se nálepky stará panna.(2.9.2016)

Na to že je to TV komedie to docela jde.(27.10.2009)

<< předchozí 1 2