Nadměrné maličkosti: Vše pro syna (TV film)

Česko, 2004, 40 min

Jiří Just

Václav Fiala

Já mít takové rodiče, tak jsem již dávno vězněný sirotek, nebo mrtvolka s úhledně podřezanými žilami, v nichž koluje něco barbiturátů, skákající ze střechy mrakodrapu a doplňující své sebevražedné choutky výstřelem do mozku. Výborně napsané, výborně zahrané, zkrátka dobrá anekdota ze života dospívajícího mládence s rodiči, kteří si odmítají přiznat svůj věk.(25.7.2012)

Takových filmečků na téma "staroušci chtějí být in" přece jen vzniklo hodně,nesnižuje to kvalitu tohoto dílka.Ba právě naopak!Kouření jointa, sledování porna ad. působí v podání HERCŮ Václava Postráneckého a Taťjany Medvecké opravdu vtipně a i přesto, že scénář nepřináší na daný námět nic nového, těch 40 minut sledování se vám vyplatí.(1.5.2005)

• zdenny

Co jako rodiče uděláte, abyste se přiblížili svému dospívajícímu synovi? Samozřejmě kromě toho, že mu odmalička dáváte lásku, povídáte si s ním - zkrátka, že si svůj logický a přírodní vztah vybudujete. Tady tito rodiče tohoto syna dostali v šestnácti jako dárek v obchoďáku. Jinak totiž nechápu, jak se s ním (kvůli sblížení) mohou dívat na péčko. Trapné, hodně trapné. A smutné. Taky hodně.(25.11.2015)

Snaha pochopit vlastní potomky sebou přináší nejednu těžkou chvilku, zvláště dochází-li k polaritním způsobům výchovy od vojenského drilu k přehnané rozmazlenosti. Následky pak mívají často kuriózní formu, jak ostatně napovídá závěrečná pointa této mikropovídky z volného cyklu Nadměrných maličkostí. Svižně napsané dialogy, věcná Filipova režie a vynikající herecké výkony Postráneckého, Medvecké i mladého Hampla vytvářejí příjemný celek, který stále patří k nadprůměrným dílům současné televizní tvorby.(1.8.2010)

Společně s Hypnózou určitě nejlepší NM, která byla natočena! Těžko říct, která je lepší - každá je úplně o něčem jiném. Ale takhle má zkrátka vypadat krátký snímeček o běžné situaci, která lidi potkává .. a co se může stát každým trošku ulítlým rodičům, kteří se příliš snaží pochopit svoje dospívající dítě. Hlavně neberte vážně slůvko Drama u popisu žánru. Jedná se o komedii, u který se budete řechtat ať je vám 12 nebo 70 let :)(11.8.2010)