Tchýně (TV film)

Komedie

Československo, 1969, 74 min

Pěkná inscenace a hláška roku: Jiří Pleskot pohlédl na krucifix a řekl: "Bičovali tě, poplivali tě, ukřižovali tě, ale tchyni si neměl!" :DDD(1.9.2012)

Velmi sarkasticka a vtipna komedie(?) s vytecnou Jirinou Sejbalovou. Zdatne sekunduje krasna Alena Vranova a vyborny Jiri Pleskot. Odpoledni filmek "par excellence"... 4+(24.11.2008)

Když to začalo, tak jsem si říkala, co je to za blbost, ale nakonec jsem se opravdu velice pobavila. Jiřina Šejbalová byla výborná. Tady jde vidět, že alkohol dělá s každým to samé, ať už jsme v jakékoliv době :-) . Jedna z těch lepších českých komedií.(1.9.2012)

Pět největších pozitiv filmu: Jiří Pleskot, Jiřina Šejbalová, Jiří Pleskot, Jan Jílek a Jiří Pleskot(21.8.2018)

Já jsem teprve dneska poznala, že jsem kromě práce ze života nic neměla. A vždycky, když jsem šla po mechu, tak mě něco bolelo. Bolelo to celej život, protože já jsem se života nikdy nenapila. Já jsem jenom tak usrkávala. Potřebovala jsem vypít moře a vypila jsem rybník. I s hastrmanem. Na první pohled obyčejná komediální taškařice o vhodném ženichovi pro činorodou babičku. Jenže! Jak se situace pomalu odvíjí, je jasné, že humor je tu vlastně přívažkem. Celek není bohužel úplně konzistentní, zejména vlivem scénáristické neukotvenosti, ale minimálně rozhovor Jiřiny Šejbalové a Bohuše Záhorského náleží k mimořádným okamžikům nejen této televizní inscenace, ale moderního českého herectví vůbec.(2.4.2017)