poster

Namalovaná písnička

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1976, 16 min

Režie:

Jaroslav Boček
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Karlos80
  ****

  Zábavný čtvrthodinový dokumentík o tom jak se dělá kreslený film. Od nápadu zfilmovat rozmarnou lidovou písničku o cikánském houslistovi a zamilované zámecké pána přes třeba výtvarné návrhy a pracný postup animace fázovaných (vytvoření řady kreseb pohybových fází se zachycením akce pohybujících se postav), kreseb až po projekci dokončeného snímku. Velice poučné, nejen pro všechny filmové nadšence-amatéry. S hudbou od Josefa Celby, a ze zpěvem zpěváka Waldemar Matuška. Výtvarníkem se stal známý kreslíř Radek Pilař (O Rumcajsovi) a pořadem nás provedl svým vzorným komentářem Radovan Lukavský.(11.3.2007)

 • gudaulin
  **

  Ten vyrobený animák bych bral za 4*, ale jako dokument je to trošku a vlastně příliš lyrizující, utahané a obsahující málo informací, byť pro fanoušky animované tvorby to pochopitelně nemusí postrádat na půvabu. Celkový dojem: 45 %.(19.5.2011)

 • Earl10
  ****

  Z cyklu Mistři českého animovaného filmu! Moc zajímavý pohled do zákulisí české animace! Jednoduché zpracování plné zajímavých záběrů, ať už z natáčení nebo z výsledného snímku. Zde je přesně vidět jak náročné řemeslo animace je! [70%](22.4.2011)

 • TomasKotlant
  ****

  Zajímavý pohled do zákulisí animovaného filmu. A ten výsledný animák je také docela dobrý. *** Ve zkratce: Pohled do zákulisí kresleného filmu.(23.1.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace