VOD (1)
Obsahy(1)
Jsou tyto původně biologické zbraně hromadného ničení z oceli nebo z titanu? (oficiální text distributora)
Recenze (33)
I když mám raději sci-fi anglosaské a české (tedy knihy), ano, Rusové dali světu pár velikánů tohoto žánru. A jistě se zde také vybaví Čapkův Krakatit či Válka s mloky, Wellsovy povídky nebo Verneův Vynález zkázy. Jako dítě jsem se u toho normálně bál (viděno v kině), nyní, po spoustě let, oceňuji animaci a příběh, jehož aktuálnost je stálá. Za padoucha si lze dosadit v klidu Číňana, Američana, Rusa a nebo naši vládu.... Jak nadčasové vzhledem k tomu, co se momentálně děje okolo Sýrie... ()
Velmi temná animovaná groteska o tom, jak může dopadnout pokus o výrobu zbraně hromadného ničení. Nedá se jí upřít atmosféra a zajímavé výtvarné řešení, ale co boduje především a řadí toto dílko do zlatého fondu naší animované tvorby, je námět s chytrou pointou, který je převzatý ze známé sci-fi povídky, kterou jsem kdysi měl možnost si přečíst. Podobný námět zpracovává ostatně i Stanislav Lem ve svém vynikajícím románu Mír na Zemi. Snad jedinou nevýhodou je příliš malý formát. Jde zkrátka o typickou zkratku krátkých animovaných filmů. Tomuhle kousku byl slušela středometrážní délka. Celkový dojem: 95 %. ()
klasika mezi českými animovanými filmy. Víc než animace upoutá vytvořená atmosféra a příběh, který má silné poselství. Rozhodně stojí za pozornost v každé době. Připomenout si ho můžete tady - http://www.youtube.com/watch?v=F4R2nHgfFts [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()
Oficiální text distributora končí otázkou, zda z oceli, nebo z titanu. Škoda že nenabízí možnost uhlíku. Atmosféra na jedničku, taktéž hudba i zpracování - s jedinou výjimkou, která se u mě u české animace objevuje docela často a to s podobou lidských aktérů, kteří jednoduše neladí se zbytkem jak kresbou, tak barvou... (I s touhle nechutně subjektivní kaňkou je to ale pořád vynikající záležitost, která si nezaslouží být zapomenuta). Taktéž škoda přespříliš krátké stopáže. ()
Příběh určitě velice aktuální a nadčasový, ať už se týče využití umělé inteligence nebo i alegorie na nás lidi: Když se mezi sebou "koušeme a požíráme", můžeme se při tom také sami zadávit (srov. Bible, Galaťanům, 5,15). Zpracování ale pro mě až příliš hrůzné a depresivní, i když chápu, že to byl záměr. Zajímavé komentáře: gudaulin, Scytale. ()
Galerie (6)
Photo © Česká televize

Reklama