Reklama

Reklama

Pat a Mat: Houpací křeslo

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Československo, 1979, 8 min

Obsahy(1)

Mat se houpe na židli během sledování televize, což vede k několika karambolům. Dva inovátoři se tak pouští do projektu houpacího křesla, které se ukáže být v jejich rukách ještě nebezpečnějším. Pat s Matem tak nakonec docházejí k zajímavému závěru, jak problém houpání u televize vyřešit. (J.Connor)

Recenze (34)

genetique 

všechny recenze uživatele

Majstri remesla sa opäť raz dopracovali ku geniálnemu záveru, pričom mali v pláne úplne niečo iné. Načo robiť hojdacie kreslo pre seba, keď stačí, aby sa hojdal televízor? 95%. ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Vyrobit houpací křeslo ze židle a kola od vozu by za normálních okolností nebyl pro dva zkušené kutily problém - tedy pokud by z toho omylem nevyrobili raketoplán. Jenže zrovna v tuto chvíli není práce se zubatou pilou nejšťastnějším řešením a do nemotorných prstíků přibývá jeden zásek za druhým. Ovšem každý génius musí přinášet oběti, aby prostý lid pochopil genialitu myšlenky a tihle plastelínovi čepičáři jsou vždy ochotni zariskovat budoucí hybnost svých prstíků. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +jsou vynalézaví -ale nešikovní/// Jéžiš, to sou kutilové. Raději se nebudu na svém křesle houpat, neb v mém případě skončím mezi dvdčkama. Tohle bylo dobré a zábavné, navíc hudba nebyla monotoní./// Celkem 95%/// ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Fakt nechápu, co bylo míněno všemi těmi bolístkami a obvazy. Nikdy se zručností problémy neměli a najednou nezvládnou přeřezat kolo na půl? 70% ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

Turiec 

všechny recenze uživatele

Ako sa najlepšie pozerá televízor? No predsa v hojdacom kresle. Čo takto si jedno vyrobiť? To predsa nemôže byť problém. Nápad pribíjať háčik do steny sklenenou fľaškou, ako aj nafukovanie rozpľacnutého suseda ma dorazil. Je to jednoducho ukážka skvelej animátorskej techniky v Československu v 70-tych a 80-tych rokoch. ()

IllIlIlIIl 

všechny recenze uživatele

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

stration 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

Decker 

všechny recenze uživatele

Neskutecne co ty dva dovedou vyrobit. Dnes se rozhodli vyrobit houpaci kreslo. Ptate se jak to dopadlo? Samozrejme totalni demolici bytu ;-) ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Je to přece krásné, jak vše co mají po ruce, ztlučou, svážou, sešijí a slepí a vyrobí něco, co funguje pět sekund... ()

Elgin 

všechny recenze uživatele

Hold narabanie s drevom je proste kumst a nie kazdy ma na to papiere. Rad by som hodnotil cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. ()

punk_zero 

všechny recenze uživatele

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

Reklama

Reklama