Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Snídaně v trávě (S01E19)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1983, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Pat a Mat sa automobilom vybrali do prírody spraviť si piknik. Rozprestrú deku a povyberajú s piknikového koša samé dobroty. Lenže príjemné posedenie v lone prírody môžu ohroziť maličkosti ako sú kamene alebo tŕne. A keďže sú tam automobilom tak sa rozhodnú, že využijú čistej prírodnej vody na umytie automobilu. (pravo)

Jara.Cimrman.jr

Dávno pryč jsou doby, kdy k pikniku v přírodě stačily šlapající dolní končetiny, deka a košík s potravou. Nyní již vím, že do přírody se jezdí autem a bez televize, obrazu, lampiček či vodovodní baterie by si člověk ten pobyt na čerstvém vzduchu rozhodně nemohl užít. Díky, chlapi. ()

Pejpr

"Snídaní v trávě, teď právě prostřenou, loukou ráno vzbuzenou, napůl v snách hledám teď po kapsách, čím zaplatím dřív, než se vytratím, snídani v trávě." Michal Tučný ()

IllIlIlIIl

stration

spikey1

Pata a Mata jsem jako dítko nemohl vystát hrozně mě štvalo jak všechno ničí, zpětně musím uznat že jsou to největší fachmani v dějinách filmu:) lepší než McGyver. v přírodě se zachovali jako typická socialistická rodinka, umýt auto, zaneřádit a přetvořit co nejvíc do své panelákové podoby, asi nechtěná satira doby. ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

Elgin

Tak tu ide o nazorny priklad kedy i umyvanie auta moze dopadnut katastrofou. Cely serial je predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma i dalsich nasledovnikov z Cesko-Slovenskej dielne. ()