Reklama

Reklama

Pat a Mat: Snídaně v trávě

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1983, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Obsahy(1)

Pat a Mat sa automobilom vybrali do prírody spraviť si piknik. Rozprestrú deku a povyberajú s piknikového koša samé dobroty. Lenže príjemné posedenie v lone prírody môžu ohroziť maličkosti ako sú kamene alebo tŕne. A keďže sú tam automobilom tak sa rozhodnú, že využijú čistej prírodnej vody na umytie automobilu. (pravo)

Recenze (29)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Dávno pryč jsou doby, kdy k pikniku v přírodě stačily šlapající dolní končetiny, deka a košík s potravou. Nyní již vím, že do přírody se jezdí autem a bez televize, obrazu, lampiček či vodovodní baterie by si člověk ten pobyt na čerstvém vzduchu rozhodně nemohl užít. Díky, chlapi. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Snídaně v trávě mi nepřišla ničím výjimečná. Párkrát šoupli deku, umyli auto a udělali si z matky přírody obývák. Nic moc... 60% ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

Pejpr 

všechny recenze uživatele

"Snídaní v trávě, teď právě prostřenou, loukou ráno vzbuzenou, napůl v snách hledám teď po kapsách, čím zaplatím dřív, než se vytratím, snídani v trávě." Michal Tučný ()

IllIlIlIIl 

všechny recenze uživatele

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

CageDepp 

všechny recenze uživatele

Narvat kohoutek do skály to můžou udělat jenom tihle dva maníci. A ničení životního prostředí, jim asi nic neříká. :-) ()

stration 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

spikey1 

všechny recenze uživatele

Pata a Mata jsem jako dítko nemohl vystát hrozně mě štvalo jak všechno ničí, zpětně musím uznat že jsou to největší fachmani v dějinách filmu:) lepší než McGyver. v přírodě se zachovali jako typická socialistická rodinka, umýt auto, zaneřádit a přetvořit co nejvíc do své panelákové podoby, asi nechtěná satira doby. ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Není nad to posedět si v trávě a ještě si u toho v panenské přírodě umýt auto pořádně od základů... ()

Elgin 

všechny recenze uživatele

Tak tu ide o nazorny priklad kedy i umyvanie auta moze dopadnut katastrofou. Cely serial je predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma i dalsich nasledovnikov z Cesko-Slovenskej dielne. ()

punk_zero 

všechny recenze uživatele

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

Reklama

Reklama