poster

Pat a Mat: Porucha

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1985, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Komentáře uživatelů k filmu (29)

 • stration
  *****

  Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(31.1.2010)

 • genetique
  *****

  ...a je to! Najlepšia solídna zábavička spolu s Mr. Beanom, ktorá bola kedy splodená! Pat a Mat RULEZ! Nenapodobiteľní majstri remesla...som hrdý na to, že aspoň niečo geniálne je Slovenskej tvorby! Oprava ako klasický Slovák ;-)) 95%.(15.5.2006)

 • MM_Ramone
  ***

  Titul "Porucha" je súčasťou československého krátkometrážneho, večerníčkového, animovaného seriálu "Pat a Mat". Je to v poradí dvadsiata ôsma epizóda. Bola natočená v roku 1985. Televíznu premieru mala ôsmeho februára 1989. Pat sleduje v televízii futbalový zápas. No znenazdajky mu začne blbnúť obraz i zvuk. Zavolá svojho kamaráta Mata, aby mu pomohol tento problém vyriešiť. Títo dvaja popletení, nešikovní majstri to však zase všetko dojebú. Presne tak ako je to u nich zvykom. ***(9.10.2018)

 • Jamal
  *****

  Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: ))(27.11.2005)

 • _Berunka_
  *****

  V plné polní jsou nám opět představeni Pat a Mat, borci v akci. Tentokrát je v televizi přenos důležitého fotbalového utkání, jenže co čert nechtěl, zlobí anténa. Obětavý Mat se s vervou pouští do oprav. Ale i mistr tesař se někdy utne a moc se mu nedaří. Co je horší...Pat se z nenadálé situace dostává do varu a nervózně pobíhá po pokoji, divže si infarkt neužene. Jak scénka dopadne se přesvědčte sami...Tolikrát mi v mysli proběhla myšlenka...Proč jen tato scénka patří mezi mé nejoblíbenější? Nyní přicházím s jednoduchým vysvětlením. Stejný tyjátr se totiž děje při sledování fotbalu u nás pouze s rozdílem, že na střechu lítám já:-)(9.2.2008)

 • Shakers
  ***

  http://www.youtube.com/watch?v=iLvnBWVft-Q 70% - 3*(9.8.2011)

 • hippyman
  ****

  vzhledem k tomu, že to byl rozhodující zápas o postup do "prvej fotbalovej ligy", hysterii Pata naprosto chápu :) ...80%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=JiviWgF1aRU(28.1.2008)

 • Jacinda
  ***

  Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

 • Aky
  *****

  Tihle dva pajduláci již vstoupili do legend. A právem - jsou opravdu skvělí a unikátní.(6.2.2012)

 • MikeCool
  ***

  Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

 • lamps
  *****

  Geniální, můj nejoblíbenější díl!!(29.9.2012)

 • boshke
  *****

  Opět nádherný díl. A kdejaký fanoušek fotbalu by jistě souhlasil, že se na ty loutky kouká jistě lépe než na českou ligu... :) 100%(7.12.2011)

 • Ilicka
  *****

  Fotbalové utkání snů aneb princezna proti vodníkovi, Pat na nervy, obětavý Mat a pravé fanatické fanouškovství...(17.11.2007)

 • IllIlIlIIl
  ****

  Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

 • Decker
  *****

  Damy a panove jestli tohle neni jeden z nejlepsich dilu tak uz nevim. Nejlepsi je naprosto kouzelne vynervovanej Pat, kterej hystericky pobiha s hadrem na cele po cely mistnosti a cholericky mlati kostetem na Mata kterej "opravuje" na strese antenu, aby uz konecne mohl sledovat ten vytouzenej fotbalovej prenos, kterej mu neustale rusi zrneni obrazu.(9.3.2005)

 • Danny F.
  ****

  No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

 • otík
  ***

  Úvod televizního fotbalového zápasu obstará svým komentářem Karol Polák s útočícím Šulekem, jenže pak přijde porucha obrazu a Pat je celý nesvůj. Mat se mu snaží pomoct montováním antény, jenže televize stále neposlouchá. A ruský styl opravy mlátit do televize také nepomáhá. Pak přijde Mat s geniálním nápadem - pustí rádio a sám s loutkami hraje v bedně od televize fotbal. A to byl počátek českého kalča. :-) Jinak díl nic extra.(20.8.2013)

 • Cejny
  ****

  Všichni je známe, všichni je máme rádi. Prostě kutilové, jak se patří - Pat a Mat.(23.12.2010)

 • wosho
  *****

  Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím(30.10.2009)

 • Paity
  ****

  Co to tam dávali asi za zápas v TV v roce 1985, to už nám asi nikdo neodhlalí....(4.5.2012)

 • punk_zero
  ****

  Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 %(24.8.2009)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace