Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Jablko (S01E28)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1985, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Úroda jabĺk je pozbieraná, ale Pat si všimne, že jedno jablko ostalo visieť na strome. Napriek tomu, že jablko je vysoko a teda ťažko dosiahnuteľné, tak Pat a Mat rozbehnú akciu na odtrhnutie aj posledného jablka. (pravo)

Cimr

Upřímně řečeno - mě by to jedno jablko na jinak dokonale očesané větvi taky štvalo! A taky bych se ho pokoušel sundat všemi prostředky! V tomhle jsem se docela poznal... ()

IllIlIlIIl

stration

otík

Celá jabloň je sklizena, všechny jablíčka jsou v bedýnkách, jenže jediné, a zrovna to nejkrásnější, zůstalo na stromě. A to je pro Pata a Mata výzva a také téměř neřešitelná situace. Jenže nebyli by to naši oblíbení chasníci, aby to nakonec pomocí všech dostupných prostředků zvládli. Díl velmi povedený, ale za břicho se popadat nebudeme. Chybí totiž ono geniální vyvrcholení. ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

Paity

Jablíčko je tak sladké a šťavnaté, zvlášť když máte hlad a na stromě je poslední. Bohužel moc vysoko na to, aby na to tahle dvojka šla "konvenčním" způsobem. ()

Elgin

Ani zrkno nazmar, kedysi vyseli tieto putace na kazdej velkej viditelnej ploche. Tak v tomto duchu si P&T zaumienili spotrebovat a aj posledny plod na strome. Serial je skvela zabava nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I nam starsim. ()