Reklama

Reklama

Pat a Mat: Jablko

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1985, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Obsahy(1)

Úroda jabĺk je pozbieraná, ale Pat si všimne, že jedno jablko ostalo visieť na strome. Napriek tomu, že jablko je vysoko a teda ťažko dosiahnuteľné, tak Pat a Mat rozbehnú akciu na odtrhnutie aj posledného jablka. (pravo)

Recenze (30)

punk_zero 

všechny recenze uživatele

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

stration 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Celá jabloň je sklizena, všechny jablíčka jsou v bedýnkách, jenže jediné, a zrovna to nejkrásnější, zůstalo na stromě. A to je pro Pata a Mata výzva a také téměř neřešitelná situace. Jenže nebyli by to naši oblíbení chasníci, aby to nakonec pomocí všech dostupných prostředků zvládli. Díl velmi povedený, ale za břicho se popadat nebudeme. Chybí totiž ono geniální vyvrcholení. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

Zajímavosti (3)

  • Originálna verzia dielu neobsahuje ich tradičné gesto A JE TO a končí hneď potom, čo Mat Patovi podáva posledné jablko z jablone. V upravenej verzií už gesto pridané je a diel končí až po ňom. (MerlinPolcic)
  • Jako animátor je v titulcích uveden pouze Karel Chocholín. Scéna na střeše (2:16–2:52) je ve skutečnosti animovaná Janem Klosem. (halkovka)

Reklama

Reklama