*Elfík*

1. povídka - kafe, které na mě mrká z šachovnicového stolku, okázale ignoruji. 2. povídka - kafe začíná vonět. Cítím ho i přes obrazovku. 3. povídka - kafe se dokonce na mě směje, začínám šílet. 4. povídka - kafe se vyrábí v mém úžasném kávovaru. Latte Macchiato, pokud to někoho zajímá. 5. povídka - kafe je velmi přitažlivý nápoj, konstatuji. Jenže, je tu problém. Neumím s ním šetřit. 6. povídka - kafe je vypito. Cigára (ač nekouřím) na mě mrkají z šachovnicového prostředí. Okázale je ignoruji. 7. povídka - cigára vlastně nejsou špatná. 8. povídka - kafe se vaří podruhé. 9. povídka - kafe je vypito, přemýšlím, jak se nejrychleji dostat k cigaretám. 10. povídka - cigára zamítám, jelikož je to velice nezdravý zvyk! Kafe se může píti stále, není zase tak moc nezdravé...! 11. povídka - Kafe, život a cigára. Cigára, život a kafe. Život, kafe a cigára. Po skončení filmu - prohlížím si google obrázky kafí a cigaret a zřejmě jsem úplně zešílela. ()

Aleee89

Film jsem měla z televize natočený asi dva týdny a stihla jsem se podívat až dnes, protože se mi do něho vůbec nechtělo. Nalákalo mě jméno režiséra (taky jeden z těch, o kterých chci mít přehled, tudíž musím vidět nějaké jeho filmy a navíc se mi líbily jeho Zlomené květiny), nalákala mě i má oblíbená Cate Blanchett. Ta odvedla skvělou práci, její povídka a povídka s Cooganem a Molinou se mi opravdu líbila (ještě by se dalo uvažovat o té s Murraym), jinak to bylo doslova utrpení. Šeď, nuda, hovory o ničem. Promiňte, ale tenhle snímek se mi moc nelíbil. Ano, je to něco jiného a experimentálního, ale taky to asi není nic pro mě... ()

radektejkal

Já jsem se bavil skvěle; vy snad ne? Tenhle humor, spíš britský mi vyhovuje daleko více než třeba potrhlé gagy českých veseloher. Skoro každý příběh mě bavil, a současně jsem se už těšil na další. Opravdu skvělá, a především nečekaná, zábava. Pobavil mě i Tom Waits s Iggy Popem, ale ten mě baví zásadně a vždycky. - Cigárko a kafíčko (takhle bych to nejspíš uvedl do kin) jsem si přitom samozřejmě neodpustil (přestože si kafíčko dávám obvykle s buchtičkou - ale o tom byla taky řeč). ()

GILLWANDER

Typický Jarmusch. Veľa postáv, rôzne pohľady na život a myšlienkovo rôzne príbehy. Skvelý scenár, dialógy sú asi najlepšie vo filme a réžia poteší. Ja som bohate spokojný...80% ()

maverick10

Tak prirozene, jednoduche, lidske a profesionalne zahrane. Pro nekoho nuda k uzivani pro druhe vznesena podivana ke kave a cigatetam. ()

Carlossss

Hodně zajímavá směsice povídek o životě, kavě a cigaretách. Ale celé mi to přišlo tak trochu nevyvážené. Některé filmy byly skvělé(Buscemi, Molina, Murray, Blanchett) a některé byly taky pěkná nuda a říkal jsem si, co to kurva je?:D Možná po opětovném zhlédnutí se dostanu víc pod kůži celé problematice... zatím je to lehký nadprůměr... ()

Violeta

Já se na těšila skoro rok. A nedostala jsem chuť ani na kafe, ani na cigáro. Zato už se nemůžu dočkat, až někde zaparkuju ke stolku, objednam si cuba libre, zapálim cívku a v klidu si vyslechnu cizí, s p o n t á n n í rozhovor. ()

BitlDjus

"Cigára a kafe. Tomu říkám kombinace. Tomu se nic nevyrovná!" "My jsme totiž generace kafe a cigaret. Když se nad tím člověk zamyslí. Ve čtyřicátejch to byla generace koláč a kafe." Jízda plná klasiků, kafat a cigaret. Jednoduché a krátké příběhy, které vás nemusí ani tolik zabavit jako tak potěšit. Výtečně pohodová atmosféra, kam patří probírání blbostí, popíjení hektolitrů kávy a kouření nespočetně mnoho cigaret... Výborný majstrštyk z dílny Jima Jarmusche. ()

Streeper

Tenhle film mě moc neoslovil. Samozřejmě je zde spousta příběhů, které mě bavily, ale hlavně převažují ty nudnější. Tohle není můj šálek kávy. ()

SallyZen

Je to prostě typicky Jarmuschovský. Film plyne jak Hrabalovy knížky, nic zvláštního se neděje, film nemá souvislý děj, ale je složen z kratších konverzací nad cigárem a kávou, popř. čajem. Já tohle určitě tolik neocením, jelikož v tom nevidím nic originálního. Filmových a hudebních hvězd je zde dost a některé konverzace jsou určitě úsměvné a dokonce si dovolím říct i celkem zajímavé. Ale většinou zde převažuje ta nijakost, nuda, povídání si o něčem, ale zároveň o ničem, jak to dělá většina lidstva a je možný, že to byl Jarmuschův záměr na to poukázat. Každopádně někoho to určitě osloví, když vidím to hodnocení, ale mě zas tolik ne. Nejoblíbenější povídky jsou určitě: Cousins?, Delirium, Somewhere in California a také Jack shows Meg his Tesla coil s mým oblíbencem Jackem Whitem. 45% ()

Martin741

Reziser Jim Jarmusch /Trvala Dovolena/ natocil celkom slusnu spolocensku konzervacku, pri ktorej sa popija kafe a dotycni hulia krabicku cigariet od druhej. Temy siu zaujimave - nanuky s kofeinom, zahady okolo Elvisa Presleyho, Pariz 20. rokov minuleho storocia, spravna priprava caju. A najma dobri su herci ako Steve Buscemi /Con Air, Big Lebowski/, Roberto Benigni /Asterix a Obelix 1999/, popripade Cate Blanchett /Lord of the Rings 1 -3/. Kulisy dobre, kava dufam ze bola dobra tiez, proste dalsia sympaticka konzervacka je na svete : 60 % ()

Malkel

I když svačinu neskládám z takto zabijácké kombinace, nemůžu panu Jarmuschovi upřít, že tento civilní lidský kousek se mu opravdu povedl. Celek tvoří krátké hravé povídkové scénky. Nejsou sice všechny perfektně vypointované a rýpalové  by mohli tvrdit, že kvalita je mezi nimi až kolísavá. Ale, co na tom? Cítil jsem totiž na sto procent, jak se stírá hranice mezi filmem a realitou a já sedím u vedlejšího stolečku, posluchám cizí rozhovory, načež si zápalím cigárko a zaliju to hrnkem kafe. **** ()

xjane

Některé povídky jsou velmi zábavné a povedené, u jiných jsem se docela nudila. Bratranci byli výborní, stejně tak Cate Blanchett (hlavně v roli své fiktivní sestřenice) nebo Bill Murray v Deliriu. Každopádně originální kousek, dobrá hudba. 70% ()

delaware

Respect to Nikola Tesla. Stejně tak jako Jim Jarmusch, Bill Murray, Alfred Molina, Cate Blanchett, Steve Buscemi, Iggy Pop a další... Skvěle pobaví části jako RENÉE nebo NO PROBLEM, zaujmou COUSINS (Cate Blanchett ve dvojroli je prostě dokonalá, obzvlášť jako Shelly) a COUSINS? (Steve Coogan nazývající Alfreda Molinu Albertem) a nakonec určitě DELIRIUM, které mi připadalo téměř geniální s odvoláváním se na předchozí etudy - tentokrát sedí u stolu dva černoši, namísto bělochů, opět je tu muzikant - doktor, znovu jsou tématem kávové nanuky, použití kysličníku uhličitého, příbuzenské vztahy. Když je potom navštíví Bill Murray "v převleku", Delirium jen srší vtipem - jak Billa zákazníci neustále oslovují jménem, říkají mu "krotitel duchů" nebo mu darují tašku s tím, že by se mu mohla hodit k vylepšení kostýmu (opět paralela - s částí COUSINS). Kafe a cigára je skoro pětihvězdičkové dílo, nicméně jednu jsem si dovolila ubrat kvůli hlušším místům filmu (SOMEWHERE IN CALIFORNIA, CHAMPAGNE), kdy jsem někdy až přestávala dávat pozor. Nevadí. Hlavní je, že Kafe a cigára je jeden z filmů, u kterých pokud se chcete bavit, jistě si přijdete na své. ()

lebowski!

Zvláštní zvláštnůstka. Sled více či méně zábavných-bizardních scének s laciným lepidlem kafe a cigára. U některých povídek a herců měl Jarmusch více než šťastnou ruku, o to větší škoda je těch slabších. Při dalším sledování určitě udělám "výběr". Nicméně jsem rád jak za ty zdařilé scénky, tak za Jarmuschovu netuctovost, neotřelost a hravost. "Bill fu*king Murray!" ()

honajz2

Takové dost různorodé, jak se asi dalo čekat. Některé povídky jsou naprosto skvěle a v vtipně vypointované (No Problem, Cousins?), některé jsou fajn (Twins, Cousins), u některých jsem čekal, že z nich vypadne něco víc (Those Things'll Kill Ya, Jack Shows Meg His Tesla Coil) a pak tu byly i ty úplně o ničem, které to celé shazovaly dolů (Strange to Meet You, Renée (ta hlavně)). Zbytek je průměrný, neurazí, nenadchne. ale celkově se jedná o celkem příjemnou antologii, ve které se nejmíň polovině povídek povedlo přenést na mě nějakou pohodovost, i přes to, že já poetiku hledám jinde, než u kafe a cigarety. Co se ale u všech povídek povedlo dokonale, byl výběr hudby, nezaznamenal jsem snad ani jednu skladbu, která by mi připadala mimo nebo se mi vyloženě nelíbila. HODNOCENÍ JEDNOTLIVÝCH POVÍDEK: Strange to Meet You - 2*, Twins - 4*, Somewhere in California - 3*, Those Things'll Kill Ya - 3*, Renée - 1,5*, No Problem - 5*, Cousins - 3,5*, Jack Shows Meg His Tesla Coil - 3*, Cousins? - 5*, Delirium - 4*, Champagne - 3*. CELKOVÉ HODNOCENÍ: Slabé 4* ()

Silverluv

Pro mě, jakožto milovníka kafíčka a cigaretek naprosto pohodový, příjemně plkací filmeček. Scénář pro jednotlivé scénky je naplněn lehce absurdním humorem, který dovádějí k dokonalosti jednotliví protagonisté plkacích kofeinovo-nikotinových setkání. Namátkou třeba Roberto Benigni, Iggy Pop, Tom Waits, Cate Blanchett ve skvělé dvojroli, Steve Buscemi, Bill Murray a mnoho jiných. Výborný zákuseček k šálku dobré černé kávy, po kterém cigárko chutná přímo božsky. ()

ad

Oddechový film, nic víc, nic míň. Nehledejte v nic nic hlubokého a budete spokojeni. Navíc se dá po jakékoli povídce vypnout a dokoukat později :) Co bych vyzdvihnul je především starší povídka s Tomem Waitsem a Iggy Popem, a poté fantastická Cate Blanchet a Bill Murray!!! ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie