Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Já nejsem na toho prcka alergickej a fakt jsem se pobavil. A potom - ta blondýna dává přece výstavní facky ! :-)(24.2.2003)

Přípěh naprosto kopíruje jedničku, logických chyb je tu asi třikrát víc, ale pořád je to docela vtipné a nenudí.(22.3.2004)

Do stejné řeky se prý nedá podvakráte vstoupit. Tady se to ale povedlo, a přesun do New Yorku je jen drobný detail. Rozeberte si jedničku na prvočinitele a řekněte, který z nich ve dvojce není - odpověď zní: žádný. Víckrát už to ale opravdu nefungovalo;) Baví mě to skoro stejně jako jednička, i když vyměnit Johna Candyho za duo Tim Curry - Rob Schneider je (zásluhou toho druhého) dost špatný kšeft. 70%(10.6.2012)

Ano, dvojka sice kopíruje scény z jedničky, ale IMHO je dost rozvíjí a posouvá jinam... Prostředí New Yorku dává šanci setkávat se s novými lidmi. Maculay Culkin mi nevadí a dojmout jsem se nechal rád. Tak co.(6.1.2004)

Když vidím Sám doma jedničku a dvojku, tak to většinou znamená, že jsou Vánoce. Vánoce jsou zase svátky klidu a pohody. Jenže tyhle Vánoce je proložel v peřinách a horečce a za každou příjemnou komedii jsem byl hrozně rád. Když se pak v televizi objevil tenhle film, měl jsem nesmírnou radost, protože jsem se u něj vždycky příjemně pobavil a trošičku mi zlepšil náladu a připomněl ducha Vánoc. Jasný, dvojka je podstatou naprosto totožná jako jednička, ale hrozně hezky se na to kouká. Herci jsou super a samotná atmosféra je nádherně vánoční, i když ve filmu není příliš sněhu. Pořád je alespoň se na co těšit...(25.12.2010)

• Enšpígl

Komu utekl první díl nic se neděje má tu druhý díl,Culkin je pořád Sám doma. Odpornější dítě sem fakt neviděl.(17.10.2006)

Každý rok na Štědrý večer nás televize Nova obdarovala jednou komedií ze série Sám doma a nikdy jsem jí za to nenadával. Dvojka je výborná, i když je to vlastně jednička v bledě modrém, ale přesto rozesměje i po letech. Hned za Macauley Culkinem jsou oba zlodějové, s kterými se setkává už podruhé a opět jim ukáže, jak může být malý chlapec chytrý (a zákeřný).(3.8.2005)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $173,585,516Tržby Celosvetovo $358,994,850║ Na rad prišiel už len doslovný kopirák prvej časti ale aspoň obohatený o nové vtipné scénky, našťastie dalo sa to ešte zniesť, má to stále svoje čaro. /75%/(20.7.2005)

• gouryella

Bohuzel druhy dil tezi jen z popularity jednicky a co do vtipnosti zustava hodne pozadu.(30.7.2002)

Pro děti je to supr film teď už by mě to asi nebralo ale taky se na to už nikdy nekouknu. :-)(1.3.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $358,991,681(13.2.2007)

Soundtrack John Williams: 1. All Alone on Christmas ,2. A Holly Jolly Christmas ,3. Somewhere in My Memory ,4. My Christmas Tree ,5. Sleigh Ride ,6. Silver Bells ,7. Merry Christmas, Merry Christmas ,8. Jingle Bell Rock ,9. Cool Jerk [Christmas Mix] ,10. It's Beginning to Look a Lot Like Christmas ,11. Christmas Star ,12. O Come All Ye Faithful ,(14.5.2011)

„Sranda, batožinu strácať nezvykneme.“ Bruce Willis v Smrtonosnej pasci 2 nemohol uveriť, ako sa môže človeku stať niečo také dvakrát - a už sa to zasa stalo aj Kevinovi (a zasa na Vianoce, čert aby to zobral). Dvojka Samého doma nekráča v kyselinových stopách Votrelcov (t.j. nový príbeh okolo starých postáv). Vlastne je to skôr remake (najviac to bije do očí u strašidelného čudáka, ktorý je ale v skutočnosti dobrákom a na konci hrdinovi zachráni život). Lenže remake ambiciózny, drahý a kvalitný. Všetko, čo si diváci obľúbili minule, je aj tu (VHS, dom s pascami). Miestami je to až príliš cez kopirák a s cukrovým poučením to tvorcovia tentokrát predsa len už troška prehnali. Nedokážem však dať 60%, pretože i vďaka atraktívnemu prostrediu (hotel, hračkárstvo, Central Park) a novým postavám („Čo za blbcov to tu zamestnávate? – „Najlepších v New Yorku, madam.“) a samozrejme 110 percentnej vianočnej atmosfére je to stále klasika, ktorú pozerám každý rok a neprestáva ma baviť. Už od detstva.(22.12.2004)

Pro mě jedna z nejlepších "dvojek" vůbec. Dokonale naplňuje požadavek "divák chce to, co zná" a přitom každý známý fór nějak lišácky inovuje. A mám ještě jeden důvod, proč mít k tomu filmu vztah - v dětství se mi stalo něco podobného v Kanadě. Krmil jsem v parku veverky a přestal jsem při tom vnímat čas. Jenže se stmívalo, nacpané veverky se odpotácely do svých bydlišť a já jsem s hrůzou zjistil, že nevím, kde jsem a jak se dostanu domů. Takže nešťastné osmileté dítě s vrozeným orientačním nesmyslem bloudilo kanadskými ulicemi, neschopné se anglicky zeptat na cestu. Kanadské maminky svolávaly svá dítka k večeři, ty široké bulváry se vyprázdnily, padalo listí, setmělo se... no jako v kýčovitém filmu. Hledali mě půl dne. Ale víte, co je zvláštní? Nestalo se mi při tom nic legračního, nikdo mě ničím neobdaroval, ani jsem nepolapil žádné zločince. Asi proto, že zrovna nebyly Vánoce. 100%(8.1.2007)

Druhej dil je v podstate variace na prvni, takze vsechny znamy postavy se vraci. Akorat tu nema Kevin na hrani barak a jeho okoli ale prakticky celej New York, coz zapricinuje, ze je dej misty trochu roztahanej a 2 hodiny by film taky nemusel mit. Nicmene tohle vsechno filmu odpustite v momente, kdy zase zacne na zaver Kevin masakrovat dvojka lupicu, akorat tentokrat uz prezijou opravdu neskutecny veci, treba cihlou do hlavy z nekolika pater a misty uz to je drobet prehnany, ale porad dokonala rodinna komedie.(16.9.2008)

Dvojka už samozřejmě není tak dobrá, ale oproti nasledujícím dílům bez Columbuse, Hughese, Culcina (Pesciho a Sterna) je tu laťka nastavená pořád dost vysoko. Pasti jsou tu mnohem brutálnější, a jak píše Choze, taky mnohem míň uvěřitelné, ale chudáka Daniela Sterna je mi líto. Schytal to pořádně. 65%(26.12.2007)

Druhý díl Sám doma mě pobavil možná ještě víc než jednička, ale kvalitou se vždy přikloním k prvnímu dílu, na který nedám dopustit......(1.12.2007)

Už to není tak dobré jako jednička (přece jen to trochu vykrádá samo sebe), ale zase je tu ten krásný motiv bezdomovkyně s holuby v parku a vážnější podtext a Kevin všem dokazuje, že není jen tak nějaký rozmazlený spratek, ale kluk se srdcem na pravém místě.(26.9.2005)

• EdaS

Pořád stejné fóry, ale brutálnější a mnohem méně fungující.(8.12.2009)

Nadvakrát ohřátá polívčička přestává být dobrá, ale tahle překvapivě ještě dokázala skvěle pobavit. Kapr je obrán do poslední kůstky, víc se už z toho vyrazit nedá, i kdyby se tvůrci třeba na hlavu stavěli.(2.6.2007)

Štědrovečerní tradice. Výborná vánoční atmosféra. Velká srdcovka (soundtrack). Merry Christmas.(24.12.2011)

5 / 10 Jednotka bola päťhviezdičková komédia. Dvojka je len slabší odvar a navyše, rovnako ako skoro každé pokračovanie, neprináša absolútne nič nové a stáva sa tak len ďalšou vykrádačkou peňazí nás, úbohých daňových poplatníkov. Keď sa to tak zráta, vychádza to na priemerné tri * - neočarí, neurazí, zábave sa asi nevyhnete, no to ešte neznamená, že to je dobrý film. Nehľadiac na fakt, že pasce, ktoré ten fagan teraz nastražil, by zabili aj koňa. PS: Nikdy nezabudnem deň, keď som ešte ako malý, šesť ročný chlapec išiel na Sám doma 2 do kina a zo všetkých tých príšerností, ktoré sa diali tým chudákom zlodejom (elektrické šoky, bomba v hajzli, polička s farbou atď.), som mal nočné mory. Bŕŕŕ...(24.2.2005)

• BadoXXII

Taká recyklácia prvej časti. Všetko je však horšie a ten malý zasran Kevin je už odporný. Jednoducho na nevydržanie. Nemám to rád.(2.4.2011)

• dobytek

Kdyby Joe Pesci tentokrát toho protivnýho fakana konečně oddělal, tak dám 5 hvězdiček.(13.1.2008)

No tak druhej díl je o tom samým jako první díl a to do puntík, sice se malinko obměnila pointa, proč se Culkin brání zlodějům v nějakým domě, ale jakmile se to dostane do toho domu, tak jsme na svým. V tomhle díle mě už ale pěkně štve, až příliš dospělej projev Culkina a jeho přílišné moralizování. Za to dvojka Pesci Stern je stejěn jako v jedničce perfektní, je radost se na ně koukt, když dotávaj po držce cihlou, možná se dala trošku odstranit jejich přílišná debilita, ale jinak nemaj chybu. Přesto se to prvním dílu vůbec nevyrovná.(26.12.2005)

Bylo by asi fér dát o jednu hvězdičku méně, protože jednička je opravdu lepší. Na druhou stranu tohle pro mě není jen 4 hvězdičkový film. Vánoční atmosféra v New Yorku tak pěkně pohladí a usadí vás do sedačky. Kevin vždycky byl a bude mým hrdinou a ti dva blbci mě pokaždé rozesmějí. "Okopírované věci" mi v tomto případě nevadí.(15.6.2011)

Přestože film jede podle stejného scénáře, je to pořád po čertech zábavná jízda na téma mučení lebky zvané autogen-tér-peří-hřebíky. Hlavně tedy za zmínku stojí ta část, kdy se lupiči snaží zabít toho spratka. Je až s podivem, že tvůrci udělali "dvojku" úplně stejnou, jen změnili město a Kevinovy "pasti" jen mírně inovovali. Kýč zachován, sranda taky. Ale ta za to stojí.(9.3.2013)

Před Vánoci jsem se rozhodl, že si pustím oba díly filmu Sám doma a najednou jsem viděl, jak dvojka vykrádá jedničku kde jen může (stařec, kterého se Kevin nejdříve bál, poté se s ním setkal a popovídal si o rodině, přičemž mu pomohl s vyřešením jednoho problému, a nakonec to byl právě ten stařec, který mu zachránil život; v druhém díle je nahrazen starou paní obklopenou holuby - slet situací je pak naprosto stejný). Kevin tentokrát omylem odcestuje letadlem úplně někam jinam, než zbytek jeho rodiny a to do New Yorku, kde se pomocí otcovi kreditní karty, kterou nalezl v příručním zavazadle, jež si od otce vypůjčil, ubytuje v moderním hotelu Plaza, kde bydlí mimo jiné slavné osobnosti show DING-DANG-DONG. ano, už teď je nám jasné, že místo děje bylo přesunuto jen proto, aby film nemohl být označen jen za zbytečný plagiát, i přes tyto zbytečné prohřešky se jedná o jeden z nejlepších vánočních filmů a je dokonce i - a to hlavně pokud jej srovnáme s dalšími dvěma díly - kvalitním pokračováním.(30.12.2005)

První SÁM DOMA s rozpočtem 15 milionů dolarů vydělal přes půl miliardy a tak do dvou let uzřel světlo světa sequel, který se řadí k tomu druhu pokračování, co jedou přesně podle šablony originálu pouze v obměněném prostředí a víceméně se jim daří zachovat kvalitu jedničky (obšlehnutý gag s videem). Přibyly nějaké komické figurky (Tim Curry, Rob Schneider) a pasti jsou o poznání brutálnější a méně realističtější (cihly, pády z výšek). Začátek filmu, kdy množství zlověstných shod okolností způsobí, že Kevin opět zůstane sám, mi připomnělo NEZVRATNÉ OSUDY. Následují ještě dvě kompletně přeobsazená a hodně mizerná pokračování nerežírovaná Columbusem (trojka šla ještě do kin, čtyřka vznikla v televizi). "NEPOČÍTEJ SI TUZÉRY NA VEŘEJNOSTI, CEDRICU."(29.10.2007)

Dvojka Sám doma vniknou skoro určitě neměla. Je jen zbytečnou natahovačkou, kde se všechno snaží být věší, lepší a vtipnější, což se bohužel míjí účinkem.(12.12.2009)

Scénář sice kopíruje schémata z prvního dílu do puntíku přesně, ale film neztrácí na zábavnosti a snad nikdy se neokouká. Hlášky jsou opět skvělé, nástrahy vražedné a vy se budete lámat smíchy.(18.12.2006)

Columbus okopíroval kostru jedničky s atmosférou vánočního času rodinné sounáležitosti a konání dobrých skutků a to k vysokým tržbám hravě postačilo. Ovšem nalijme si čisté okeny - zajímavá je v podstatě jen pasáž, kdy na svůj věk uvědomělý sadistický fakan Macaulay likviduje proudem, žehem i cihlami duo zlodějíčků v duchu cartoons s Tomem a Jerrym. A ani si nechci představit, co by s nimi provedl, kdyby už v tu dobu byl na koksu..(24.12.2011)

Po návštěvě NY to musím zpětně docenit. "Ty jseš jedinej kačírek na mým rybníčku!" :D(21.8.2015)

Ešte stále dobrá zábava z poličky VHSiek môjho detstva.(29.5.2010)

"Harry, už jsem až nahoře..." :-D(23.2.2006)

Jednoznačne treba film najprv vidieť ako decko, aby ste mohli dať viac ako tri hviezdičky, pretože mentalita dospelého vám to neumožní a potom neviete o čo prichádzate. Scenáristi v začiatku vymotali celkom slušne, New York však (prekvapivo) neposkytuje toľko zaujímavých scén a pascí, koľko dom, a tak hlavne tam film stráca. Ale ešte stále nie tak veľa, aby sa pri tom dalo každý rok perfektne oddýchnuť. 80%.(7.3.2006)

Sám doma 2: Marv dostává kure*sky na prdel. Ten to schytal pořádně, chudák:) O hodně lepší a vymakanější než první díl. Sám doma 2 mi dal vše, co mi v jedničce chybělo. Více akce, zábavy, fórků, gagů, hlášek a především luxusních nářezů ze strany Harryho a Marva. I pro ně:) Sám doma není prvním filmem, kde mě úvodní díl navzdory svému vysokému hodnocení příliš nenadchl, ale zato pokračování, mnohdy s o hodně nižším hodnocením a rozlišnými názory, se mi líbilo mnohem více. Zde přibyly ještě postavy Tima Curryho s jeho ďábelským úsměvem či docela roztomilého Roba Schneidera. Mokrý banditi forever! "Cejtíš to?" - "Jooo, ryby." - "To je svoboda!", "Kolik prstů ti ukazuju, Marve?" - "Tři, čtyři, pět… osm!", "Harry, už jsem AŽ nahoře!" 😁 (10.3.2012)

• Ainy

jsem doslova alergická na Culkina ...(29.12.2011)

Když jsem byl malý, tak se mi to líbilo. K tomuto typu filmů je těžké napsat něco víc. Dneska už bych se u toho asi tolik nebavil, ale vždyť je to také film pro děti, že.(30.5.2006)

Columbus je lišiak, dobre to s tým príbehom ofajčil a dokázal prakticky to isté zaobaliť do kapku inšieho hávu a natočiť znova. Ale kto by nevyužil potenciál Culkina ešte pokiaľ je deco, že? Atmosféra je opäť krásna vianočna, pasce brutálnejšie, zábava zrovnateľná. 100% aj s prihliadnutím na to v aké zverstvá sa po tomto dieli značka Home Alone zmenila.(10.6.2005)

Jednička zasazená do New Yorku, s morbidnějším humorem (viz. scény v domě strýčka) a protivnějším Kevinem. Zatímco v prvním díle je to milý roztomilý klouček, tady trochu víc skřípete zuby nad jeho moralizováním:)) . Každopádně rozdílů je tam opravdu málo, což je paradoxní vzhledem k hodnocení, na druhou stranu chápu, že někoho to samé podruhé nebaví. Nechávám plný počet, protože přestože je to o trochu slabší než předchůdce, je to stále tak o 1000 % lepší než následníci (ale i tak odmítám to, že další díly mají s těmito něco společného) a většina komedií, které se točí dnes. (Mimochodem, dabing je sice povedený, ale některé překlady vážně šílené. Aneb filthy animal=mrcho nevěrná..He?)(25.11.2011)

Rozpočet: 20 000 000 $ Otvárací Víkend: 31 126 882 $ (v 2 222 Kinách) Tržby USA: 173 585 516 $ Tržby SR a ČR spolu: 551 482 $ Tržby Celosvetovo: 358 994 850 $Pre mňa o stupeň lepšie čo sa týka zábavností.Samozrejme že to ide cez kopirák ale tomuto filmu to na kvalite neuberá.Culkin mi nevadí a Pesci a Stern sú v úlohách zlodejov výborný.Veľmi mi ale vadilo to morálne ponaučenie,no teraz každý rok keď to zbadám na vianoce v TV,vôbec mi to neprekáža a nikdy sa mi nestalo že by som to prepol na iný film.(17.6.2012)

Ano, Ztracen v NY je slabší než první díl, ale pořád se mi to opravdu hodně líbilo. Zachovala se kostra jedničky a přibylo pár inovativních nápadů (noví záporáci v podobě personálu hotelu), situací, které dobře využívaly minulý díl (perfektní dialog rodičů na policii) či ho úspěšně kopírovaly (video s gangsterem) a taky ještě vynalézavějších nástrah na zloděje (na druhou stranu mi některé z nich přišly až moc brutální, a to natolik, že by zloději už definitivně museli skončit pod drnem, což v prvním dílu nebylo tak moc markantní). Dávám slabší 4* + 1 bonusovou hvězdičku navíc z nostalgie, tahle klasika se prostě za ta léta stala už mojí srdeční záležitostí. P.S Stejně jako u prvního dílu jsem zkusil film i v originále s titulky a znovu by z toho vítězně vyšel český dabing, ale musím konstatovat, že skvělý soundtrack z jedničky byl ve dvojce dokonán k dokonalosti. "Jaké idioty tady zaměstnáváte?" - "Nejlepší z celého New Yorku."(18.12.2007)

Jednička přes kopírák, srandy je víc a kvalita je stejná.(26.7.2006)

Macaulay Culkin - (Kevin McCallister) +++ Joe Pesci - (Harry Lime) +++ Daniel Stern - (Marv Merchants) +++ Catherine O'Hara - (Kate McCallister) +++ John Heard - (Peter McCallister) +++ Devin Ratray - (Buzz McCallister) +++ Hillary Wolf - (Megan McCallister) +++ Maureen Elisabeth Shay - (Linnie McCallister) +++ Kieran Culkin - (Fuller McCallister) +++ Tim Curry - (Pán Hector - recepčný) +++ Brenda Fricker - (Bird Lady - bezdomovkyňa) +++ Eddie Bracken - (E.F. Duncan) +++ Rob Schneider - (Cedric) +++ Alley Sheedy - (NY Ticket Agent) +++ Produkcia a scenár: John Hughes +++(27.8.2010)

Za "fackujúcu" blondínu a zopár ďalších perál (napr. tehly) by som dala aj 4*, ale za prílišnú snahu o dojatie a morálne ponaučenie nemôžem. Holubia žena je síce pekný symbol, ale tlačí do úzadia prefíkanú zlomyseľnosť, ktorá bola (aj popri ponaučeniach) taká výrazná v jednotke. K správnej dávke vianočného dojatia by mi úplne stačil ujo z hračkového obchodu a deti v nemocnici. Ani malý Culkin už nie je pri vrieskaní taký dôveryhodný.(25.4.2005)

Spolu s prvními hranými Ninja želvami a Flintstoneovými je tohle můj nejranější kinozážitek a na to se nesahá :) Zvlášť, když je to tak zábavné i po letech. "Merry Christmas, ya filthy animal. And a Happy New Year". Angels with Dirty Faces = Angels with Even Filthier Souls.(3.3.2009)

Nemá to takové raketové tempo, ale k Vánocům to jistojistě patří.. Kopie jedničky, přesto plná humoru a dojetí!! A nutno dodat brutálnějšího vypořádání s dvojicí lupičů.. Pevně věřím, že na tom budou ujíždět i další generace!!(12.12.2005)

Dôstojné pokračovanie prvej časti. Vo filme ostávajú takmer všetky postavy a v rovnakom hereckom obsadení. Vrátane dobre zohratej dvojice lupičov-babrákov v podaní Joea Pesci a Daniela Sterna. Tým opäť skríži cestu malý Kevin. Nie len že unikne ich pomste, ale dostane ich späť do kriminálu, keď im znova prekazí ich zlodejské plány. Tento krát je príbeh situovaný do New Yorku, kde sa Kevin ocitne zasa sám potom čo nastúpi v Chicagu do nesprávneho lietadla a tak sa oddelí od svojej početnej rodiny. "Home Alone 2" dosahuje kvalít prvého dielu a určite nesklame očakávanie diváka. *****(23.1.2008)

Zbytečně dlouhé. Není to tak špatný díl jak jsem si kdysi myslel. Závěrečné zúčtování je mnohem větší minule, na druhou stranu pochybuju že by cihly, hlavu v hořlavém záchodě, pytel cementu když spadne na hlavu a četné pády z výšky na záda vůbec kdo přežil natož rozchodil. Takže pozoruji že by se Sám doma 2 dalo klidně označit za jednu z prvních komiksovek. Lupiči dostávají neuvěřitelně naloženo. Co mě naopak už nadzvedává ze židle jsou už vyloženě trapná moudra, která ze sebe Kevin vysype tragické postavičce (tady se jedná o paní s holuby) 70%(3.1.2019)

• Gimp

Pokud ten film beru samostatně tak nejmíň za tři. Ale jako pokračování rozhodně neobstojí. A to proto že snad 90% jsou jen maličko předělaný fóry z jedničky nebo snad úplně ty samý. TFUJ! P.S.Kéž by to řežíroval Scorsese, Joe Pesci by toho malýho smrada chytil za pačesy a pak ho šeredně zmasakroval. :-)(25.4.2005)

Chicago nahrazeno New Yorkem, to je vsechno.(26.12.2007)

• paascha

Ještě trapnější US shit, než jednička, přesto ale obdivuhodně oblíbený i u lidí, kteří se tváří, že mají dobrý vkus. Nechápu(17.3.2010)

Jediný pokračování klasického prvního dílu který se ještě povedlo. I když je třeba říct, že dějově je to v bledě modrým to samý co jednička, akorát je změněno pár drobností a děj zasazen do New Yorku. No místy už to trochu drhne a zkrátit film tak o 20 minut by neškodilo, ale jako celek to stále ještě funguje a na to lehce nadprůměrný hodnocení to pořád vystačí. Jenom škoda, že tohle pokračování nebylo poslední.65%(28.12.2014)

Sice je tu jen zopakováno to, co už známe z jedničky, ale pořád skvělá zábava.(14.1.2006)

Sice o něco horší než jednička, ale pořád komedie, kterou jsem jako děcko miloval a milovat budu. Film sice ztratil ono kouzlo jedničky, ale snažil se to nahonit někde jinde a docela to funguje. Dobrá zábava s protagonisty předešlé série. Viděl jsem to nesčetněkrát. 90%(23.12.2007)

Ta nostalgie, ta astmosféra, ty vtipy, to je to, co mě každý rok před vánoci donutí, abych si tento skvělý kousek zopakoval. Chyby, které jste v záplavě humoru možná přehlédli : )) : a) Hned po příchodu do luxusního hotelu se Kevin ptá nějakého muže kde je recepce. Ten mu odpoví, že musí jít stále rovně a pak doleva. Kevin jde stále rovně, ale potom doprava... b) Když policista zavola mámě Kevina, že je v New Yorku, jak potom co zavěsila, mohla vědět, že byl v hotelu Plaza, když se o tom ten policista ani nezmínil. c) Když Kevin hází cihly na zločince, je vidět, že jsou jakoby na provaze a při bližším zvětšení padají obloukem.(30.1.2007)

Slabšie ako prvý diel, stále však dokonalo zábavne. Prvý diel ma celkovo lepší príbeh, dvojka je v podstate o tom istom, ale scény v Hotely Plaza(skvelý Schneider a Curry) alebo záverečné akčné finále je neskutočne zábavné. Navyše aj Buzz ma lepšie scény. A ten Williamsov soundtrack ma opäť čaro Vianoc. 90% - 5*(27.12.2014)

O trochu slabší než jednička, ale furt to voní tou překrásnou vánoční atmosférou. A Joe Pesci s Danielem Sternem tu jsou stejně rulez jako předtím.(25.12.2005)

Ještě nápaditější, než jednička.. :-))(27.12.2018)

Sám doma mi vždycky zlepší náladu a je jedno, který díl zrovna sleduju. Stejně tak dokáže naladit na vánoční atmosféru. Hudba, Kevin a Márv, bezvadné spojení, které můžu vidět i několikrát za rok. Já bych nejradši brečel štěstím...(16.9.2012)

"cihlová" scéna je jednou z mála, u (a ještě několik minut po) kterých jsem opakovaně brečel smíchy... tohle prostě můžu zas a zas! 80%(9.8.2007)

Více než povedené pokračování. Neztratilo ani špetku kouzla z prvního dílu. Columbus opět dokázal sladit dění na plátně s krásnou muzikou. "Další Vánoce na bitevním poli"(23.4.2005)

Motívy z predošlého dielu sa až absurdne opakujú a nedosahujú kvalitu gagov/sentimentu z prvého filmu. Na druhej strane tu ale máme pieseň Christmas All Over Again od Toma Pettyho ...(12.2.2006)

85% - Druhý díl mám ještě o něco radši než první. Sice je to téměř přes kopírák s prvním dílem, ale scény v hotelu jsou perfektní... :)(27.5.2007)

To ještě Culkin nefetoval, takže mohlo vzniknout ještě vcelku dobré pokračování a několik dobrý vtipů (házení cihlou). Pokud hledáte nějakou strašlivou blbost na vánoční večer u televize včetně nezřízeného obžerství, kdy budete sami doma, tak Sám doma je pro vás. Ale jednička je jednička.(19.3.2009)

Lepší než jednička, ale ten sladkobolný vánoční patos.... Finále s Dlouhoprsťáky alias Mokrými zlodeji na jedničku.(26.12.2018)

Dvojka vôbec neurazí a rada si ju tiež pozriem :)(23.12.2012)

Na chlup stejné jako jednička. Jen se změnila lokace - New York. A Kevin začal být o něco sadističtější a nemilosrdnější než minule. Prostě tvůrci okopírovali syžet z prvního dílu a naservírovali ho bezostyšně znovu. Je to však relativně ještě zábavné, ale i trochu nudné. Rozjíždí se to postupně a pomalu. 60%(22.2.2009)

Co na tom, že dvojka kopíruje první díl, když to i napodruhé funguje a vy brečíte smíchy...(24.12.2010)

Druhý díl je o něco lepší jak první díl. Dvojka je delší, proto má více vtipných momentů, opět vydařená hudba od skvělého Johna Williamse, příběh je opět skvělý a k tomu se vrací z jedničky správná dvojka nemotorných zlodějů. Konec filmu je mnohem velkolepější, propracovanější a vtipnější než jednička. S filmem nemám téměř žádný problém. Možná trošinku chybí ta atmosféra z jedničky, ale tohle je opět skvělé. Film hodnotím na 99% = *****(14.11.2012)

Pro mě zábavný, dobrý film. Hlavní hrdina dobře vybrán, oblíbilo si ho hodně diváků. Film, který mě pohladí po duši.(19.8.2010)

Od vydařené jedničky mírné zhoršení, plynoucí především z řady opravdu do očí bijících nelogičností. Zachraňuje to ovšem opět jedno z nejvydařenějších zlodějských duet vůbec. Utrpení se jim dostává v ještě větší míře, než v předchozím díle a i přes to, že se většinou opakují, je často dokonce podáno i zábavnou formou. Opět doporučuji spíše dabing, Marv je naprosto dokonalý. A Harryho hlesnutí "Ne" při letu padající trubky je nejlepší vůbec. 70%(17.6.2012)

Stále příjemná komedie, kterou jsem jako dítě milovala a kterou si prostě nemohu vynachválit i přes její nedokonalosti. Ale popravdě - takové dítě, jako je Kevin, bych doma vážně nechtěla :)(9.12.2007)

No jo, je to ÚPLNĚ to samé jako jednička. Ale proč ne? První díl to není, ale i Ztracen v New Yorku je fajn odpočinkový film... 80%(28.12.2013)

Klasika na dlouho domu pro celou rodinu!!!(18.6.2012)

Ani zďaleka nie tak dobré ako prvý Sám doma, ale na druhej strane stále jasný nadpriemer do každého počasia a nálady. Milé, vtipné a čo je podstatné, neurazí to.(27.5.2006)

Opět na Kevina zapomněli. Tentokrát zloději dostali pořádnou nakládačku v rozestavěném domě v New Yorku. Stejně to přežili. Až na holubí paní je to dobré. "Veselé Vánoce, ty mrcho jedna nevěrná! A šťastný nový rok." :D(25.1.2013)

Solídne pokračovanie obľúbenej rodinnej komédie vyniká najmä veľmi príjemnou vianočnou atmosférou. Možno so mnou nikto nebude súhlasiť, ale ja som sa pri tom bavil viac ako pri jednotke. Asi preto, že som dvojku videl menej. Opäť skvelé duo zlodejov Pesci-Stern.(28.5.2007)

Pokračování sice kopíruje jedničku, ale Marv s Harrym dostali víc prostoru a to znamená víc zábavy. Občas mohu mít pocit, že vtípky nejsou tak originální jako u předchozí části, jenže i po dvaceti letech to bez ohledu na všechny oprávněné výtky funguje a mé děti se řehtaly až jim tekly slzy. Lepší doporučení si komedie nemůže přát.(6.2.2011)

Moje nejmilejší komedie ze všech. Snad žádný jiný film jsem neviděl tolikrát jako "Sám doma 2" - viděl jsem to minimálně desetkrát, a stejně nikdy neomrzí. Zatímco jednička se mi prostě jen líbí, dvojka dotáhla tu odzbrojující smršť komiky k dokonalosti, mj. i díky výbornému vytěžení genia loci New Yorku (tenhle film mě ostatně už v dětství naučil milovat New York). Srdeční záležitost, která mě vždy dokáže rozesmát, a které jsem jednou provždy propadl.(26.2.2012)

Klasika. Možno trochu príliš postavená na schéme jednotky, ale je to zábavné...(9.1.2007)

Chris Columbus je pro mě králem atmosféry. To, co dokázal v obou dílech Sám doma a v prvních dvou dílech Harryho Pottera je něco, co si zaslouží obdiv. Humor, úžasná hudba a svěží lidský humor. Sám doma 2 je překrásné pokračování Vánoční klasiky, za kterou se opravdu nemusí stydět. Pro mě osobně kvalitativně stejně dobré jako jednička. Je to jednoduše moje srdeční záležitost. Mimochodem soundtrack (John Williams) jeden z nejlepších. 10/10(14.4.2009)

To samý jako u prvního dílu mě se to moc libilo a líbí se mi to i ted sice je to víc "nereálný" ale furt je to nehorázná prdel! Další z mích nejoblíbenějších srdcovek z dětství! :)(18.2.2012)

I když dvojka jede po úplně těch samých kolejích jako jednička jen s drobnou obměnou, funguje stejně dobře. A to je div, protože jindy to tak nefunguje. Děti to opět bavilo, hlavně ty menší, kterým se pochopitelně líbí, když někdo dostane kýblem do hlavy. Navíc je tu opět naše důvěrně známá partička zlodějíčků. A ačkoliv jsem to viděl sám už po několikáté, poprvé jsem si v tom všiml v jedné mini roli Donalda Trumpa ! Opět se divím svému hodnocení, protože Culkin se mi vážně nelíbí ani jako herec ani jako dítě, ale zachraňuje to jeho roztomilý český hlas co jej dabuje. Dávám tedy za 4 hrdličky. * * * *(27.12.2017)

V podstate po všetkých stránkach vylepšená jednotka. Scény v hoteli alebo v sprche patria k tomu najlepšiemu takisto sa opakujú niektoré vtipné scénky z jednotky (aj keď mne osobne to nevadilo), Harry a Marv (hoci mi ich v niektorých scénach prišlo normálne ľúto) a scény s pascami sú dnes už ako nostalgia. Jednoducho nenáročná rodinná komédia na Vianočný večer.(25.12.2010)

For ME 85%(1.8.2007)

Není nic zábavnějšího, než když vám na Štědrý večer přistane na hlavě cihla, pytel cementu nebo skříň. Kevin přitvrdil, pasti jsou rafinovanější a brutálnější, do toho hřímá Williamsova hudba. Ale pořád je to jenom doslovná kopie jedničky.(26.12.2007)

Chris Columbus si se scénářem pro pokračování příliš hlavu nelámal, stačí vytasit neonový nápis New York a jedeme zase podle starého receptu. Křivka pravděpodobnosti je v tomto případě na bodě mrazu a to všudypřítomné vykrádání je na některých místech až křiklavě okaté, jako menší satisfakce tak slouží snad ještě výkonější dvojka Joe Pesci a Daniel Stern. Tihle dva a fakt, že Columbus umí vykrádat (sám sebe) mají zásluhu, že bych i pokračování hodnotil střízlivě, hlavně s ohledem na třetí díl.(26.8.2005)

Takřka stejná zábava jako první díl. Jen je tu vše větší.(5.5.2007)

Oba díly (ač druhý dějem totožný s jedničkou, akorát umístěn jinam) jsou pro mě jedním z nejoblíbenějších (komediálních) filmů vůbec. Sice se s postupem věku vytrácí kouzlo některých scén, ale i po těch 15 letech se na oba díly kdykoliv moc rád podívám a přitom se pobavím. Jenom jsem se už opravdu nepřipočůral při scéně s letící cihlou (za mlada mě tahle scéna vždycky totálně odbourala). Víc takových komedií. 5*(4.2.2011)

• Dr.film

Nic víc než kompletní vykradení prvního dílu.(19.9.2004)

Ani po těch mnoha letech se nemůžu rozhodnout, jestli mám radši jedničku nebo dvojku. Pořád stejná paráda, nekleslo se ani o píď. Že New York těží z originality a popularity jedničky je potom holej nesmysl - to platí teprve pro trojku a další srajdy.(9.7.2013)

Dvaadvacet let, které uplynuly od prvního uvedení, se zdají být jen zanedbatelnou cifrou, zdůrazňující nesmrtelnost Kevinova newyorského dobrodružství. Důmyslná likvidace zlodějské dvojice, návštěva Duncan's Toy Chest i uličnické oblafnutí hotelového personálu patří k legendárním okamžikům stříbrného plátna.(25.12.2014)

Parádní komedie z USA. Je to nezapomenutelný film mého dětství, ale i nyní v mých 23 letech se na něj o Vánocích rád podívám. Výborný Macaulay Culkin. Možná mě i o trochu bavil více než díl první.(1.7.2008)

Tak druhý díl se mi líbi více.Jsou tu naprosto dokonalý scénky jako například kdyz Pescimu hoří hlava a on jí dá do záchodové mísy kde je petrolej ( nebo jiná hořlava sračka ), dále když Pesci a Stern šplhají po laně a Stern se zeptá Pesciho : " Ty ses vonil kolinskou " a Pesci : " Ne, to jen provaz je namočený do petroleje " :-) A Macaulay Culkin si to zde více užívá a je to na něm vidět. Hodně zábavná komedie(2.12.2005)

Když jsem dal jedničce nostalgických *****, tak dvojce musím dát nostalgické ****(12.6.2006)

Neviem prečo tak nízke hodnotenie. Minimálne rovnako zábavne ako jednička miestami až lepšie. Starý dobrý Sám doma.(2.10.2008)

Celkově rozhodně slabší než jednička. Ale "barákové" scény jsou ještě o kousek vtipnější, proto silné 4 hvězdičky.(23.12.2012)

Méně zábavné jako jednička, ale pořád hodně Vánoční.(30.11.2007)

Tak samozrejme kultovú jednotku to neprekonalo, ale stále je to v pohode. Len tie výchovné vsuvky zrážajú zábavnosť a zbytočne spomaľujú tempo. Ale o hlavný magnety, teda nástrahy všeho druhu a dlhoprstá dvojica, tak o tie núdza nie je.(24.12.2009)

Stejně vynikající (a pro mne kouzelně sváteční) druhý díl se skvělou atmosférou vánočně devadesátkového New Yorku a opět okouzlující hudbou Johna Williamse. Přes nějaké logické chyby, velmi podobné schéma s jedničkou atd. jsou prostě filmy, které mám jako dítě spojené s Vánoci a které měly své čestné místo ve skříňce s videokazetama :) a Kevin si to v hotelu Plaza prostě dává. Tak padni na kolena a řekni, že mě miluješ....Já tě....já tě miluju :) :) Znělo to jako taška s nářadím. https://www.youtube.com/watch?v=VmLbjQDUkNo(25.12.2016)

Tak dvojka nesmí chybět a samozřejmě si uděláme výlet jinam, ale vezmeme sebou stejnou vánoční dávku humoru a akce proti dvěma zábavným lupičům ale bacha už to nejsou mokrý banditi.(3.9.2018)

Sice je to trochu slabší, ale některý nástrahy jsou lepší než v jedničce :D. ´Znělo to jako když po schodech padá taška s nářadím.´(23.8.2006)

Nářezové pokračování geniální komedie,která neodmyslitelně patří k vánocům.Sentimentální vata,kterou je film vyplněn vždy,když na place nepobíhá dvojice těch nejlepších zlodějů filmového plátna se dá přetrpět,hlavně díky poslední půl hodince u které chcípám smíchy i po dvaceti letech.(4.1.2008)

Druhe pokracovani se mi libilo vic nez prvni, protoze tu hlavni protagonista dostal vic prostoru, preci jen se to neodehravalo pouze u nej doma, ale videli sme trochu z NYC navic i ten barak, kde se pote odehraval onen marny boj dabelskych lupicu o dopadeni andelskeho chlapce (no ty charakteristiky by mohly byt i obracene :) byl vetsi a tedy vic prostoru na hru. Jinak je film herecky srovnatelny s jednickou, no mozna sem se tady trochu vice nasmal u hotelovych scen, ktere byly fakt vtipne. Par hlasek ve filmu taky zaznelo a ja sem se po jeho shlednuti zamiloval do New Yorku a hned sem doma otravoval abychom tam v lete leteli a nejlip se ubytovali v hotelu Plaza - nejelegantnejsim hotelu v New Yorku.(6.6.2006)

To tak včera v televizi dávali Sám doma 2 a já si říkal, že zavzpomínám na dětství. Zatímco první díla je klasika a neztrácí glanc i po všech těch letech, u dvojky jsem narazil. Nikdy jsem si totiž neuvědomil, o jak perfektní kopii jde. Hlavní premisu překousnu, na to stojí vše a jedna z mála vtipných chvil nastane právě při procházení banditů domem plným nástrah. Ale strčit sem opět osamělou postavu, které se zprvu Kevin bojí a která mu na konci zachrání život; opakovat scénu s filmem a panáky místo lidí plus spousta nelogických dějových zvratů.... to si teda nenechám líbit. Místo smíchu jsem totiž neustále přemýšlel o marném konání postav a kroutil hlavou ve znamení nesouhlasu.(21.12.2007)

Na jedničku to nemá. Ve dvojce však Kevin taky dokáže vytvořit dost pastí k zastavení dvou zlodějíčků, a tím pádem zároveň vytváří i zábavu. i když je ztracen v New yorku, tak ve filmu se určitě neztratil. Ani film jako celek.(21.3.2008)

"Harry! Jdu nahoru!!!"(8.1.2012)

Platí presne to isté, čo v prípade prvého dielu. Rozdiel je iba v zmene lokality a v tom, že sa viac odohráva v exteriéroch. Inak rovnako Tom a Jerryovsky ladená záverečná bláznivá sekvencia, ktorá je rovnako vtipná, ako v prvom dieli. Túto sériu som zopár krát absolvoval ako násťročný a odvtedy už nemám potrebu si ju pozrieť znova, snáď iba s mojim ešte nenarodeným dieťaťom. Výhodou pokračovania je obsadenie toho istého podareného trojlístka.(23.10.2012)

To nieje až tak dôležité, že to je ako "cez kopirák" a je mi aj jedno, kde sa to odohráva. Samozrejme, to kúzlo jedničky je preč, ale je to komédia a tiež to je stále sranda. Máme tu zase pasce a Harryho s Marvom, čo nám zábavu zaručuje. Bez holubej dámy by som sa asi obišiel a rozhovore v útrobách divadla jak by smäd, ale zase na druhú stranu, bez nej by som sa na konci nechytal za brucho, keď Marv (vynikajúci slovenský dabing) reve na Harryho aby tú mrchu zabil. Tiež je už celkom pekná nostalgia, keď vo filme vidíme Svetové Obchodné Centrum. Škoda že my, čo sme tam neboli tú chybu už nemôžeme nikdy napraviť.(2.2.2015)

O něco málo horší než jednička, ale stejně se na to kdykoli rád kouknu...(16.7.2009)

Stejný případ jako u jedničky. I když jsem si tento film kdysi pouštěl mnohem více než jedničku, tak letos na mě nostalgická struna moc nefunguje. Ono Sám doma 2 je velké kopírování jedničky v mnoha scénách a zajetý styl filmu se ani nesnaží změnit. Opět jsou tu emoce, ztracení a samozřejmě boule a modřiny Mokrých banditů. Tentokrát je to jen o dvacet minut delší. Finále je opět podařené a někde i nápadité. Přesto mi film přijde vtipnější než první. Emoce s holubí paní na mně fungují taky líp. Navíc prchání v hotelu, městě a nakonec v rekonstruovaném bytě je prostě nezapomenutelné. Jako sequel k nejznámější americké vánoční pohádce to nezklame nikdy. (71 %)(30.12.2016)

Sice je to podobný jako jednička, ale je tady víc super hlášek :D a pasti monstroznější ! miluju to(24.12.2013)

Taky blbý, taky dobrý. ___ Je docela možné, že nebýt jedničky, tak si o Ztracen v New Yorku ani kolo neopřu a šoupnu to do sklepa, odsouzené k milosrdnému zapomenutí. Jenže v tandemu s geniálně pitomou jedničkou válí podobně blbounce, ale zábavně i dvojka, její důstojný následovník.(11.3.2013)

Jedna z mála prípadov, kde dvojka nie je prepadákom. Neoslňuje nás novovymysleným príbehom ale naopak si berie na paškál tému z jednotky, čo to pomení a vzniká pre mňa veľmi sympatická záležitosť ;)(16.12.2011)

Občas celkem vtipné a povedené kousky malého Kevina na zloděje zachraňují celou tu absurditu příběhu. Každý se na to rád díva a pomalu se to za těch 20 let považuje za klasiku,která nesmí chybět v časech vánočních jako všechny ty ostatní kr*voviny, které velmi často musíme přežit pokud nemáme co dělat a jen se válíme v posteli s mísou cukroví a přepínáme znuděně kanály.Tato jediná nejznámnější role Macaulaye Culkina, kdy je ještě roztomilý a malý jsou jediným důvodem proč ho mají diváci v podvědomí.Škoda jen,že skvělé dětské hvězdy končí tak jako on.(29.8.2012)

Jako celek o něco slabší než jednička, ale zábava je to pořád. Marv a Harry si tentokrát určitě užili víc "srandy" než minule. 90 %(17.12.2014)

Moje devítiletá dcera vykřikla: “Donald Trump!” :(.(25.12.2017)

Solídne pokračovanie ktoré si zanechalo také isté tempo ako u jednotky len o niečo slabšie. 80 percent.(12.12.2008)

• Frajer42

O větší trošku horší než první díl. Stejně jsem to však jako malý hltal. Celkový děj je prohnán přes kopírák, což mi tak úplně nevadí. Budu se opakovat. Dnes už by se mi tento film nelíbil. 2*(12.5.2012)

Určite moja najobľúbenejšia komédia a jeden z najlepších vianočných filmov s úžasnou Williamsovou hudbou. Narozdiel od ostatných mne prišla dvojka vtipnejšia, výpravnejšia a zaujímavejšia ako už tak skvelá jednotka. Skrátka nezmazateľná klasika môjho detstva(22.12.2007)

"Veselý Vánoce, ty mrcho nevěrná !! A šťastnej Novej rok.." ;)(28.9.2015)

Podstatne horsi, nez jednicka, ale stale velmi kvalitni zabava! Jakykoliv dalsi dil je uz ale naprosto irelevantni. "Kreditni kartu? Tu mam!" 7/10(29.7.2010)

Tento diel mi vždy nabudí ducha prelomu 80. a 90. rokov. Doba, keď New York podľa mňa zažíval aj vďaka turistom z bývalých komunistických krajín ďalšie zo svojich nezabudnuteľných rozkvetových období. Pohľad na dvojičky, na Empire State Building, na Sochu Slobody, na Rockefellerovo centum, na Central Park je v tomto filme najkrajší. Vždy si ho rád pozriem na Vianoce, už len pre tie hračky v hračkárstve, ten večer pri vianočnom stromčeku na námestí, či keď rozbaľovali darčeky ráno v tom veľkom hoteli. Človek si tu užije opäť veľa srandy, milého správania a rozuzlenia. Nástrahy v starom dome, mi prídu lepšie ako v prvom filme a tiež reálnejšie. Príde mi taký príjemný, oddychový, veľmi ma tiež pobaví koľko luxusu si užíva na hotelovej izbe. Má samozrejme aj svoje muchy, nie je to ideálny film, ale dokáže okúzliť a stal sa pre mňa aj s prvým dielom akýmsi symbolom Vianoc a kinematografie s nimi spojenou, takého západného štýlu.(20.1.2012)

Dvojka se dokázala držet vysoce nasazené laťky zuby nehty. Sice je o pověstný fous slabší, ale pořád je to nadprůměrná podívaná. Macaulay Culkin zase perlil a dokázal se „poprat“ i s cizím prostředím. Samozřejmě mu k tomu dopomohla nejen dvojice „debilních“ zlodějíčků, ale i personál hotelu. Kvalita zábavy byla dobrá, opět jsem se dost nasmál a i v tomto případě se vždy na tento díl podívám rád znovu. Ostatní díly jsem však už nikdy neviděl. Bez originálního Kevina to nemělo prostě smysl. 70%(31.3.2018)

• Lokutus

I hate Makalaj Kalkin!!!! Křečovitý až to bolí a ještě víc nudný.(28.7.2002)

Dvojka se mi od začátku zdála, že je to úplná kopie jedničky. Ale poslední dobou bych řekl že je to taky originální komedie, jedna z nejlepších rodinných komedií. Sice nikdy nebude tak oblíbená jako první část, ale i tak se docela povedla. Obsazení se nezměnilo, hudbu skládá Williams a režie opět Chris Columbus. NEvím co víc bysme chtěli.(6.11.2006)

Roztomilý herec a roztomilá hra pro děti, ale myslím, že se i velmi dobře pobaví dospělí. Kdyby byla vydána v PNS na DVD, tak bych si to určitě koupila.(31.12.2007)

Souzeno objektivně není to žádná bomba, ale je to nakažlivě zábavný, a kdyby jste se u toho nasmáli tolik jako já, když mi bylo deset.... a směju se do tedka.(11.10.2008)

Co na tom, že to nepřináší nic nového? Je to zábava jak za starých časů a pastičky jsou opět dokonalé.(24.11.2010)

Skvělý film, který sice nesahá výbornému prvnímu dílu ani po paty, ale i zde se najde pár skutečně povedených scén či gagů. „Jaké idioty tady zaměstnáváte? Nejlepší z celého New Yorku!”(13.12.2014)

Oproti jednicce to trochu ztratilo ale porad se dost nasmejete....(9.7.2006)

Po veleúspěchu jedničky se ani není čemu divit, že se natočila dvojka. Kvalit jedničky nedosáhla, přesto je pořád dostatečně vtipná. Navíc nápad s přesunem prostředí do New Yorku prospěl. Některé scény jsou podobné těm z předešlého dílu, ale vem to čert.(12.2.2007)

O něco horší než jednička ale i přesto krásně koukatelné.(21.6.2008)

Macaulay Culkin je jen obyčejné rozmazlené děcko, ale Home Alone 1,2, to byl fakt nářez....:)(14.2.2012)

Přestože oproti jedničce je to ještě přehnanější a Joe Pesci i Daniel Stern by byli každej už tak 8x mrtvej (především Stern by asi chcípnul po každym zásahu cihlou z takový vejšky do hlavy) tak to byla pořád sranda a rád si vždycky připomenu dětství mladým budoucím Deucem Bigalowem a jeho kolegům slizákům z hotelu PLAZA :D(25.12.2013)

• Vojcl

Tradiční nastavovaná kaše, která do detailu kopíruje první díl, s jediným rozdílem, že z Kevina je ještě neúnosnější spratek, pasti na zloděje jsou daleko brutálnější až z toho někdy mrazí a typické moralizování je tu ještě více rozvedeno.. Na druhou stranu pořád daleko zábavnější než naprosto trapná trojka a největší shit tohohle žánru - Sám doma a bohatý.(25.12.2005)

• kobejn

O dost snesitelnější než jednička, todle je aspoň tak pitomý, že se u toho dá i pobavit...but still, it´s a horror, not a comedy...(25.12.2013)

Ze vraj remake nemôze byt lepsi ako original. Toto je jedna z tych vynimiek. Podobne ako napriklad druhy Terminator aj dvojka Home Alone kopiruje linie predosleho dielu a este viac ich rozvíja. Takze vsetkeho je viac a tempo je dynamickejsie. Vdaka tomu sa mi dvojka paci viac ako jednotka a povazujem ju za môj najoblubenejsi Vianocny film. Neobsahuje hluche miesta, dojimava linia s bezdomovkynou s holubmi ma na rozdiel od pribehu so starym dedom z jednotky dojme. Humoru a komickych postav je tiez viac. Fantasticka je zbierka blbych zamestnancov v hotely. Slizky Tim Curry, tupy Rob Schneider a prisna recepcna Dana Ivey. Korunu tomu dodava sucasny prezident Donald Trump. Prijemne je aj cameo Ally Sheedy, ktore som si poriadne vsimol az dnes. Scena s kazetou je tiez prepracovanejsia. Ale najpodstatnejsia je väcsia porcia sadistickych pasci, ktore musi dvojka mokrych banditov vytrpiet. Mimochodom, tentoraz sa nazyvaju dlouhoprstaci. Moja najoblubenejsia je hned ta uvodna, ked Marv schyta do xichtu niekolko brutalnych ran od tehiel a pritom vydava neskutocne vtipne pazvuky. U Marva si zas vychutnavam scenu v ktorej si zapali hlavu a pri pokuse ju uhasit nasleduje vybuch. Komedialna lahôdka. Z novych linia je pekna ta s hrackarstvom a jeho sympatickym majitelom. Potesujuce je, ze sa vratili vsetky dôlezite vedlajsie postavy, takze si znova vychutname hasterenie medzi jednotlivymi celnmi rodina. Hlavne medzi Kevinom a Buzzom, ktory este vyzeral ako clovek a nie 200 kg prasa ako dnes. Najväcsim tahunom je ale samozrejme roztomily Kevin. V tomto diely predvadza najzabavnejsie grimasy svojej kariery. Potesujuce su rôzne odkazy na jednotku. Napriklad ked na konci v hotely ma Fuller pyzamo s dinosaurami, ktore spomina Kevin v jednotke. No a samozrejmostou je genialny soundtrack Johna Williamsa. Trochu ma stvalo snad len to, ze product placement lahodnej Pepsi nahradila druhotriedna nahrazka Coca Cola. Ale co uz. Vzdycky som si prial vidiel trojku s pôvodnym obsadenim, ale neviem si predstavit, kde by sa Kevin zase stratil. Snad len v nejakom zahranicnom state. Stale ale snivam o nejakom volnom pokracovani po rokoch s Culkinom v ulohe otca, ktoremu by sa stratil syn. Ale najst tak roztomile decko, akym bol Culkin, bude tazky oriesok. Cesky kinodabing s ktorym som film videl v kine je rovnako genialny ako samotny film. 10/10.(31.12.2016)

Trošku slabši ale pořad v zavěsu za 1 dilem(17.2.2008)

Tentokrát Kevin nezůstane doma sám, ale nastoupí do špatného letadla. V New Yorku si to náramně užije a ještě potká své známé zloděje. Jde si sice o kopii scénáře prvního filmu, ale to vůbec nevadí. Je to pořád stejně vtipné a nenudí.(10.12.2008)

Sám Doma 2 nie je v červených číslach? Žartujete? Veď je to pokračovanie klasiky, ktoré pôvodný film v mnohých veciach prekonáva. Možno zo mňa hovorí nostalgia... no a čo! :-)(8.3.2009)

Jedna z mých nejoblíbenějších vánočních pohádek, bez Kevina ani ránu. "Marve, cejtíš to?" "Jooo, rybyy"(1.11.2011)

Drží stejně vysokou úroveň jako jednička.(14.11.2017)

V podstatě překopírovaný první díl, stejně dojemný, ale tentokrát, co se týče pastí, daleko údernější. Přežít dopad cihly na obličej, smrtící dávku elektrického proudu, pád přes dvě poschodí a ránu beranidlem do břicha, to je už trošku moc. "Nemám rozcuchaný vlasy?" (308.)(26.12.2007)

• Skip

V podstatě platí to, co jsem napsal o jedničce, akorát tady je příležitostí k zsmání ještě méně a nuda je bohapustější.(26.12.2007)

Obstojné pokračování vánoční klasiky "Třeba ti rodiče pod stromek nadělí hrobku!"(17.6.2008)

Stejně výborný díl jako jednička. Kupa smíchu a dva ješte bláznivější zlodějíčci.(27.12.2009)

Tu niet čo dodať,sto krát pozreté a dokedy budem žiť,tak ešte viac krát si ho pozriem A veľmi rád.Sam doma patri do kategórie naj.komédií aspoň u mňa a vianočný čas si bez tejto rodinnej zábavy neviem ani predstaviť.Je tam veľa nelogických vecí,ale práve preto je vynikajúci.A može byt veľa pokračovaný,ale sam doma 1,2 s M.Culkinom nič neprekoná.Ten istý koment ako u jednotky,len tu je rozdiel v tom že už ma tento film ničím neprekvapil,niečo podobne už bolo v jednotke.Ale aj tak si túto čast rad pozriem znova a znova.Na 5* to ale nie je.(11.12.2013)

Jo, zlaté pořekadlo o dvojkách a trojkách a nastavovaných kaších tady platí. Je to horší a pořád to samé, nijaké nápady, jen se se zloději vypořádává v New Yorku. Jenže opět stejným způsobem a opět vyhraje. Ano, zasmějete se, ale není to ono a není to dobré jako jednička.(10.6.2014)

Chybí tu ten chlapík, co veze v jedničce Kevinovu mámu a zpívá při tom polku:-D(17.11.2007)

Nevím sice proč, ale dvojka se mi líbila víc. Možná proto, že to bylo v jiném prostředí než v předchozím díle. Je to docela dobrá komedie u které se člověk zasměje.(20.3.2009)

ked sa povie A, musi sa povedat i B... dvojka je v podstate to same ako prva cast s rovnakymi kladmi ako i zapormi... opat chvilu trva kym sa prepracujeme k vrcholu filmu (to je operacia ho-ho-ho) a clovek musi prekusnut tie iste vtipy (sem tam podarene, sem tam zbytocne moralizujuce)... culkin opat ujde i ked jeho preslovy mozu niekoho iritovat, pesci a stern skvely ale u mna to na celej ciare vyhral curry ako zamestnanec hotela...(28.12.2010)

tiež vyborné - tiež vianočné ,škoda,bral by som i tretí diel....(31.10.2011)

Tohle mi přišlo ještě vtipnější než jednička. Spousta znovu velmi vtipných situací.(5.11.2004)

Kevin McCallister sa nám opäť stratil. A opäť sa dostal do krížku s dvojicou trhlých zlodejov. A opäť nám servírujú divokú a supervtipnú zábavu, ktorej sa nedá odolať. Rozmáchlejšie pokračovanie vianočného megahitu je opäť vynikajúcim filmovým zážitkom.(9.11.2010)

O stupeň horší než první díl, ale stále celkem dobré a zábavné. O Vánocích koukám na oba dva díly. Existenci dalších dílů (po jednom shlédnutí Sám doma 3) úspěšně ignoruji:-)(2.1.2011)

"A jsou to ryby!"(17.6.2012)

Kostra příběhu je pochopitelně jako v jedničce, ale hlášky a gagy jsou tu nové (některé sice kopírují ty z minulého dílu) a stejně povedené, takže bych neřekl, že je to horší, než první díl. Navíc pro New York mám slabost. Klasika nejen pro děti.(25.12.2007)

Tenhle film má jediný problém. A to, že se jedná o díl druhý. Scénárista John Hughes a režisér Chris Columbus si zopakovali spolupráci s tím, že udělali jednu jedinou změnu - poslali Kevina do New Yorku- Jinak je zápletka naprosto stejná, jsou zde opakující se prvky, které sice dodávají ten správný pocit, že tohle je něco, co znáte a rádi se k tomu vrátíte, ale těch spojujících prvků je až příliš mnoho a prostě vyznívají jako kopie. Pořád ale lepší než to, co v téhle sérii následovalo. Film má nadále to správné kouzlo vánoc, Joe Pesci a Daniel Stern jsou pořád výborní a právě díky tomu, že jste si oblíbili první film, podíváte se i na ten druhý. Je to pořád sranda.(4.2.2014)

No, mě se snad dvojka líbila ještě víc než jednička. Nové prostředí velkoměsta rozhodně neuškodí a je sice pravda, že Kevinovi pasti jsou dost podobné těm v jedničce, ale já se smál snad ještě víc...(9.3.2005)

Samozřejmě na první díl to ani zdaleka nemá, ale já se bavila. Hotelové scény jsou výborné.(30.3.2008)

Rovnaká kvalita ako u prvej časti. 85%(31.12.2008)

Stále dobré pokračovanie úpešnej ságy komédie Sám doma, keď tentokrát rodičia nezabudnú Kevina samého doma, ale stratí sa na letisku a vystúpi až v New Yorku.(9.11.2012)

Vianočná klasika z ktorej sa mi nezdvíha žalúdok hoci sa to opakuje každý rok a hral tu prezdent Donald Trump. Ide o úctyhodné pokračovanie, ktoré dosahuje kvality prvej kultovej časti. Tie ostatné pokračovania sú už iba nekultúrne znásilnenia. Príbeh už nebol taký úderný a vo svojej jednoduchej podstate geniálny ale herecké obsadenie to zachraňuje.(26.12.2017)

kopie schématu jedničky, zasazená do New Yorku - sice nepřináší nic nového, ale solidní sranda je to pořád...(8.7.2008)

____ Veselý Vánoce Kevine. ___ Veselý Vánoce Bazy. ____ Podruhé mně Sám doma dostal. Sice nebyl Doma, ale on se chytne všude. ____ OST 5/5 ____(24.12.2010)

V základu stéjné jako první díl a ikdyž je koncept už ohraný funguje i napodruhé ne sice tak efektivně , ale pořád je to ono a prvnímu dílu to rozhodně ostudu nedělá . ( 17.12.13/MAC )(17.12.2013)

Film Sám doma 2: Ztracen v New Yorku jako by byl přesnou kopií jedničky...Posuďte sami: na začátku se pohádá malej fracek s rodinou, která mu následně uletí. On je z toho nadšenej a začne vyvádět jednu volovinu za druhou. Pak mu začne bejt smutno, potká osamělou duši (z které měl předtím panický strach) a skamarádí se s ní. Pak přijdou na řadu zlodějíčci a pastičky (nejvtipnější úsek celého filmu). Po sérii vychytaných nachytávek ho ale stejně ty dva chytí, ale naštěstí mu pomůže ona osamělá duše. Nakonec ho rodina najde a fracek dostane na samotném konci vynadáno....Nepopírám, že jsem se u toho nesmál, ale takhle by pokračování vypadat nemělo. Jsou samozřejmě horší, ale žádné není tak předvídatelné, jako tohle.(29.10.2006)

Jako obvykle dovojka nedosahuje kvalit jedničky. Film sice nenudí a zasmál jsem se skoro stejně jako u jedničky, ale příběh i gagy jsou velmi podobné, vše bylo strašně očekávatelné.(19.8.2008)

Tak tohle mám ještě radši než jedničku a nechápu nízké hodnocení. Ke skvělým Marvovi a Harrymu se přidal ještě perfektní Tim Curry. Představte si, že tenhle člověk nehrál jen ulítlého traverzitu v Rocky Horror Picture Show, ale také Shakespeara v britském výpravném seriálu! A jako vždy moc dobře. Moje nejoblíbenější jsou obě scény se starým filmem (Byla to muchlovačka s mým bráchou!)(25.12.2010)

Pro mě o hvězdičku horší než jednička. Docela dost to kopírovalo, ale i tak sem se u toho dost pobavil. K tomu zase ti dva výborně hrající (Pesci a Stern) zlodějíčci.(5.2.2011)

1658. hodnocený film:(16.3.2017)

« Ak si budete pozorne všímať, tak vo filme na malý okamih natrafíte na súčasného amerického prezidenta T-r-u-m-p-a, O.K. , to ste už isto postrehli, ale všimli ste si „milimetrovú vsuvku” režiséra Chrisa Columbusa ? » 『 Ako to tak býva, pokračovania sa chcú väčšinou predviesť, že sa ksichtia lepšie, ako originály, čo by som až tak netvrdil o tomto kuse, ktorý má opäť toho istého detského protagonistu, mokrí sa premenovali na dlhoprstých banditov, sú V-I-A-N-O-C-E, Kevin bude zase sám, ale nie doma v Chicagu, ale pre opätovný vianočný chaos nasadne na spoj do vtedy nostalgického Veľkého jablka s dvojičkami, zatiaľ, čo jeho už známa, stále sa čoraz viac stretávajúca sa najmä na sviatky, veľkopočetná família, pôjde na upršanú Floridu... Totiž, predtým si na letisku poplietol otca s iným pánom, ktorý mal na sebe oblečený rovnaký kabát, a tak spolu s fotrovov peňaženkou, platobnými kartami sa zakrátko obytuje vo vysnívanom apartmáne v Hoteli P-L-A-Z-A, že tatkovi takmer účet vybielil... Svet je malý, čiže stretáva opäť, teraz už trochu hádam i viacej nebezpečnejších dlhoprstých, z Plazi sa bude musieť, či chce, alebo nechce, rýchlo odplaziť, vykoná taktiež dobrý skutok, že uchráni duncanovo hráčkárstvo, nie je ťažké uhádnuť, pred kým ? , či klasické finále bude vo veľkom, opustenom DOME, kde si „rýchlosťou svetla” pripravil parádne pasce pre “očakávané myši” , alebo keď sa pošmykne na ľade, môže sa spoľahnúť na pomoc dámy s holubmi, to je to isté, ako keď mu v jednotke pomohol „obávaný” sused s lopatou... 』Chris s kameramanom Juliom sú ešte odvážnejší, ako predtým, zmenili destináciu, s tým mohutným barákom im to vyšlo, ale povedzme si úprimne: „Padajúce tehly z Kevinovej dlane zo strehy domčiska na hlavu jedného z lupičov, by ho prinajmenšom prizabilo, že keď absolvujú všetky ďalšie eskapády, tak by v inom prípade boli totálne dolámaní, že by si pár mesiacov poležali na bratislavskom ARO, alebo by skončili, ako chladné mŕtvoly” ? » 2. diel s Macaulayom vznikol najmä preto, že pôvodný zarobil nekresťanské prachy, síce rýchlo odsýpa, nenudí, aj pobaví, ale už to skrátka - nie je ono, kúzlo sa vytráca... Má obstojnú úroveň, dobrú, no, ak by som si mal vybrať, ktorý je naozaj kultový ? „Tak niekedy menej, znamená viac” .(26.12.2018)

Ja se smal az jsem bracel. Bohuzel tvurci jen prejeli pres kopirak jednicku, proto o bod mene...(3.1.2006)

Už tu je vidět mírné vykrádání jedničky, ale když on ten sáček čaje chutná dobře i napodruhé... Klasika, na kterou se rád podívám i přes pravidelné reprízování Novou.(3.12.2008)

To samé jako v jedničce jen si tentokrát Kevin spletl letadlo a letěl jinam. V hotelovém pokoji to mělo poměrně štávu. ale jinak to už bylo jen vaření z vody.(27.1.2009)

Klasika dětství vol. 2 a o píď lepší než jednička.(23.12.2009)

Sice uz nicim originalni, ale porad velmi vtipne. Ac s tema zlodejema nesympatizuji, trpel jsem s nima:-)!(26.12.2009)

stejně je ale vtipná jen ta scéna s gangsterkou.. tohle hodnocení stojí na nostalgii.(29.1.2011)

A mě se zdálo, že i tenhle díl se mi tehdy líbil. Ale kdo by to byl tušil, že se jim podaří tak brzo i druhý díl?! Nj, Columbus byl tehdy borec a naštěstí stihl v jeho frajeském období ještě natočit Harryho. Ale vemte si, že je to vlastně jen překopčený a vylepšený první díl - skoro vše se děje úplně stejně, ale jen skoro, kde by vás to nasralo, tak udělá malou nepatrnou změnu a že dost příjemnou změnu. Ale ruku na srdce líbilo by se vám to, pokud by i v tomto díle zas někdo nesrazil tu měděnou sochu před domem McCallisterů? Děkuji za krásné dětství Columbe.(31.12.2014)

O stupeň níž než jednička, ale pořád dobré. U druhého dílu mě snad víc bavila ta omáčka, než nastrahování pastí a honička s mokrými bandity. Humor je stále ve formě a kouzelná vánoční atmosféra opět přítomná.(23.12.2015)

První VHS kterou jsem kdy strčil do přehravače. Nepouštěl jsem si to jenom na Vánoce, pouštěl jsem si to častěji. Film mého dětství u kterého doufáte, že jeho kouzlo nikdy nikdo nezničí (bohužel pak vznikly další sequely)(12.11.2016)

Tady se už nedá nic dělat, ani jako mladému se mi dvojka moc nelíbila...(23.10.2006)

Ešte stále tam isté čaro je, avšak tentoraz nielen vďaka malému Culkinovi, ale aj vianočnému New Yorku, hračkárstvu a holubom:-))(21.12.2007)

Jednička to není, ale pořád je to milovaná klasika. :)(14.2.2010)

• Doudis19

No dětem se to asi líbit bude, stejně jako kocour Tom od myšáka Jerryho, tu chudáci Harry a Marve schytají další várku brutálních ran, od vynalézavého vraha s tváří Culkina. Sám doma je klasika, ale i když dvojka použila stejné obsazení, stejné téma a dokonce i snad stejný scénář, její humor působí, narozdíl od prvního dílu, děsivě nuceně a ve většině případů dokonce až trapně.(24.12.2010)

O chlup slabší než předešlý díl, ale stále drží laťku hodně vysoko.(18.6.2012)

Nikoli sám doma - spíš sám ve velkoměstě ... aneb něco na způsob recyklace - v porovnání s prvním filmem o poznání prvoplánovější, těžkopádnější, neohrabanější, brutálnější ... a infantilnější. Nicméně - na slušné 3* ještě pořád má. P.S.: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Jsou opět vánoce, Kevin opět rozdává svá moudra ... ale pro jeho zbrusu novou známou - pro onu dobrosrdečnou paní z parku, která žije jen pro místní holoubky a holubičky - jakoby se nenašel ten správný konec ... takový, který by byl stoprocentně happy.(28.12.2016)

...Docela povedený chlamec... V tomto díle perlili namísto Culkina ti dva povedení zlodějíčkové, jeden větší mamlas než druhý, místy jsem nevěděl, jestli řvu smíchy nebo brečím... Jednička je jednička, ale i tak jsem se nasmál...(2.2.2005)

Nechápu místní nevraživost, tohle je pro mě nejen vánoční klasika, stejně jako první díl. Ani nevim, kterej z těch dvou je lepší a i když jsou zde použity nápady z prvního dílu, přesto je tu i dost originálních, který jsou někdy i o chlup lepší, ale ve výsledku se přesto oba díly vyváží. Pro mě jedno z nejlepších pokračování.(10.7.2007)

• MJMilan

Relativne povedena dvojka.(10.1.2008)

Tak Kevin je zpět a tentokrát neni na domácí půdě. Mokří bandité jsou na útěku a na Kevina v New Yorku narazí. Jejej to je zase srandy.(4.11.2010)

Vyvážená vánoční klasika se sympatickým hrdinou, mazanými záporáky a famózní hudbou Johna Williamse... díl druhý.(29.12.2012)

Moja najobľúbenejšia časť Sám Doma. Milujem NYC(22.12.2013)

První Home Alone je samosebou lepší, ale i pokračování se mi velice líbilo, a já se u něj vždy opět královsky bavím, a o to tu jde... "Veselý Vánoce, ty mrcho nevěrná... a Štastnej Novej Rok!"(8.12.2016)

Pokračování se povedlo stejně dobře jako jednička, i když možná je o kapánek horší. Je horší v tom, že se tam dost věcí opakuje, místo chlápka s lopatou je tam žena s holuby, banditi jsou stejní akorát si říkají dlouhoprstí a opět je Kevin skoro zabije v domě. Naštěstí se mění prostředí a to filmu hodně pomáhá. Velice mě bavily i scény v hotelu, což byla také příjemná změna. Také se mi zdálo, že snímek více hraje na city, hlavně co se hračkářství a nemocnice týká, ale to beru jako velké plus. Prostě se jedná o kvalitní pokračování skvělé jedničky, která k Vánocům patří.(29.12.2018)

Takové normální pokračování, klasicky slabší, ale furt ještě koukatelné. Mecaulay je sice rozmazlenec, ale zahrál to líp, než v jedničce, no jo, je starší. Mnohem radši mám rád jako herce jeho bráchu Kierana, kterej hrál mnohem kvalitnější role, i když za ně méně dostal, a to například ve filmu Pravidla moštárny. Mecaulay si touto rolí vydělal ohromné peníze, které ještě podpořil filmem Richie Rich a do konce života, když bude alespoň trochu šetřit, nemusí makat...(4.11.2007)

GP jak prase...(8.3.2008)

A je tady pokračování a další skvělé pastičky:-) Taky povedené. 60%(3.11.2008)

Výborné pokračování Sám doma. Změna prostředí (New York) je sice fajn, ale celý film naprosto dějově kopíruje první film, až na to, že je to v jiném prostředí. Ale tak přibyly nové vtipné scény a hlášky a oba zlodějové (Pesci a Stern) jsou opět výborní! Kvalitní pokračování kultovní komedie, které si myslím má také šanci stát se kultovní. Výborná oddechovka pro celou rodinu. 4 hvězdy.(16.8.2010)

Sam doma 2 aj ked od toho isteho rezisera co Sam Doma1 /Chris Columbus/ je presunutim pribehu do New Yorku. Dejovo to uz sice nestaci za kultovym filmom Sam Doma 1, ale za vyborne pasce ale musim dat 80 %(9.3.2013)

Návrat Macaulayho Culkina, tentokrát na "dovolené" v New Yorku. Opět velmi zábavná komedie.Zcela rovna prvnímu dílu, vůbec ne slabší. Scénky v hotelu byly vynikající.(3.4.2013)

Je pravdou, že sa jedná prakticky o čistú kópiu prvého dielu, no zasadením príbehu do predvianočného New Yorku film nadobudol ešte nádhernejšiu a nezabudnuteľnejšiu atmosféru a dnes už aj s ňou spojené nostalgické spomienky na sledovanie snímky v detstve pravidelne na Vianoce. Je smutné, ako sa z mena dvojice tak nádherných filmov napokon stal len hlúpy prostriedok slúžiaci na ryžovanie peňazí pre hlúpych tvorcov bez štipky originality a snahy o vytvorenie niečoho, čo by nebolo okamžite odsúdeniahodné. O slovenskom dabingu platí to isté, čo som uviedol v prípade prvej časti. (85%)(20.10.2013)

První díl je jen jeden, ale dvojka mu nedělá ostudu, i když je to v podstatě to samé.(8.12.2014)

Nesmrtelné trubky vrací úder... a nebo dostávají dvojnásobnou nakladačku? Aneb... Můj největší idol je MaCgyver... podruhé. :D Bohužel naposled, pak už to stojí tak nějak za hrušku... Předpokládám že až Kevin vyroste... makat pro armádu pro něj bude jasnou volbou, protože když děláte věci pořádně... armáda to ocení a je to taaaak hezký. :D(28.9.2015)

Ač se mi hodnocení obou Sám doma příčí, jako malej jsem to miloval, a to byl účel - zaujmout děti, tak co nadělám. A byl to můj první film v kině. :)(24.5.2006)

To samé co první díl, akorát namísto rodinné vily je zde New york, vychytaná je zde jenom ta drsná, půvabná blondýna se silnou pravačkou...(23.5.2007)

Zopakujem to čo pri jednotke: Nenáročná zábava pre celú rodinu. Podľa môjho názoru sa tento film zaradil do siene nesmrteľných a stal sa vianočnou popkultúrnou ikonou televíznych staníc, bez ohľadu na jeho objektívne filmové kvality. Ale čím viac krát tento film vidím tým menej scén si naozaj vychutnám a čím neskôr by som ho hodnotil tým menej hviezdičiek by som mu asi udelil. Ale za to, že ma v detstve tak veľa krát pobavil, dávam 4* :-) a ešte mám rád Joea Pesciho... . A neviem mne vôbec nevadí, že ten film je vystavaný na podobnej schéme ako jednotka, pretože na tom hlavnom - zábavnosti - to vôbec neuberá.(8.5.2008)

Tak na tejto pecke som vyrastal výborny film ktorý si stále rád pozriem. Malí 10-roční típek si s lahkosťou podáva dvoch kriminálnikov, trošku sci-fi ale treba brať s nadhľadom je to len film:))(10.5.2008)

Oproti jedničce jednoznačně slabší, ale strávil jsem na tom dětství, tak nemůžu jinak:)(25.12.2008)

Pokračování, které až tolik nezaostává oproti jedničce. V podstatě všechno v bledě modrém. Gagy, Marv, Harry, nástrahy a Kevin opět sám doma ale tentokráte v NY City bez starého pána souseda ale se starou paní v parku. Mě se to líbilo. Opět jedna parádní scéna :D http://www.youtube.com/watch?v=Mv7OfD6Pa5k(2.1.2009)

Rodina McCullisterů už pomalu zapomněla, co se stalo minulé vánoce - a opět se chystají na vánoční dovolenou. Někdo ztrácí klíče, někdo peněženku - a někdo zase Kevina (Macaulay Culkin). Shodou okolností se Kevinovi podaří nasednout do letadla směřující na opačnou stranu než zbytek jeho rodiny - do New Yorku. Jenže Kevin se ani v jednom z největších měst neztratí, zvlášť když má tátovu kreditku. To nejhorší co se mu může stát je, že potká své staré známé, Mokré bandiy. Ale Kevin už ví jak na ně ... Pokračování úspěšného rodinného filmu Chrise Columbuse na sebe nenechalo dlouho čekat. Sice oproti jedničce nepřináší lautr nic nového (hrátky s videem vystraší veškerý hotelový personál, z podivné osoby se stává Kevinova nejlepší kamarádka, která ho nakonec zachrání, a Mokří banditi dostanou opět do držky). Akorát se Kevin stal trochu drsnější, a byly chvíle, kdy jsem bandity i litoval (btw. taky vám přišlo, že Marv to odnesl víc než Harry?). Každopádně shledání pod newyorským vánočním stromkem vytáhne slzu i z toho největšího cynika na světě ...(20.12.2010)

Maculay Culkin je podruhé sám a tentokrát mimo domov.Jinak příběh naprosto kopíruje film první a tvůrci se to nesnaží ani nijak maskovat,jen nadělali spoustu logických chyb,kterých si v tom tempu většina diváků ani nevšimne.Herci jsou opět skvělí(hlavně dlouhoprsťáci) a záplava gagů a vtipů opět dokonalá,Příběh mě připadl malinko víc k uvěření než ten první,ale trochu mě zamrzrlo,že scénář jen kopíruje první film a nevymýšlí nic nového.Těšil jsem se na nové nápady,pasti atd.Na druhou stranu to mohlo dopadnout mnohem hůř.Nakonec jsem byl vlastně celkem spokojen a i tenhle druhý film mě stále a pořád rozesmívá.Dávám proto New Yorských 75% a na letišti si budu dávat většího majzla.(1.9.2011)

• sheldonka.

Slabý odvar proti jedničce, hodně slabý.(27.11.2011)

Posledný dobrý film s Maculayom.(23.2.2013)

Podobně jako u prvního dílu, akorát zde se to neodehrává celé hlavně u Kevina doma, ale v New Yorku. Přidáno více hlášek, více akcí a ještě více blbostí. 80%(8.6.2013)

• dANo

Zbytočná snaha o nejaké pokračovanie... nič nové, ten istý scenár, len v New Yorku.(22.11.2005)

• Cushing

Ale jo, když je nejhůř, vidět se to s dítkem stále ještě dá.(3.9.2007)

Neřekl bych, že to bylo nějak podstatně horší než první díl, ale něco tomu přece jen chybělo..To Kevinovo promlouvání do duše staré bufeto-holubářky mě vždycky iritovalo..ale taky náramná sranda(6.11.2007)

Sice ne tak originální, přesto stále koukatelné. A koukám, že už tehdy Schneider řádil.(26.12.2008)

První půlka "dvojky" se vyrovná "jedničce", pak jde úroveň docela dolů, hlavně ta "akce" je dost předvídatelná. Lepší 3.(5.6.2009)

Nejlepší je na tom zlodějské duo Marv a Harry :)(19.8.2010)

Kevin přijel rozumovat do NYC a jde mu to opět dobře, na logiku člověk nesmí koukat - sám doma je hlavně o citech a srandě. Přepadla mě nostalgie při scéně na střeše zříceného WTC.(10.3.2012)

Jedničce se to nevyrovná, ale pořád je to výborná komedie na který jsem vyrůstal a která mě neomrzí ani po letech.(1.10.2013)

V hodnocení platí prakticky to samé jako u prvního filmu. A pokud se pokračování drží kvalitativně právě "jedničky", nemůžu mít s touto vánoční rodinnou komedií žádný problém.(2.5.2016)

Podruhé zopakovat to samé bývá problém. Celý film je vlastně o ničem, až do finální vybíječky v domě, která je ale opět tak výživná, že celé hodnocení vytáhne o dva schody výš. Fajn také je, že Columbus dokázal udržet celý původní ansámbl pohromadě a tak v podstatě přecházíte do New Yorku, aniž byste si všimli konce jedničky. 70%(25.7.2016)

Povedené pokračování (remake) tentokrát se známými lapky v cizím domě...(14.12.2017)

Dokonalá kópia prvého dielu s určitou obmenou, ale napriek tomu zábava je zaručená stopercentne :D(24.12.2009)

První dva díly jsou bez diskuze americká klasika. Je pravda, že druhý díl kopíruje do velké míry základní myšlenku toho prvního, ale na druhou stranu vzhledem k tomu, kde se odehrává, tak je více zábavný. Sám doma je už navždy spojen s Vánocemi a když se k tomu přidá ještě starý dobrý, štědrovečerní New York, tak je o atmosféru postaráno, nemluvě o zábavě při pohledu na trable dlouhoprstých banditů.(15.12.2011)

Komediálna klasika, na ktorej som vyrastal a už od útleho veku ma stále dokáže dokonalo pobaviť aj keď ju vidím milióntýkrát. Skrátka Kevinove pastičky sú aj po skoro dvaceti rokoch úžasné.(16.12.2011)

Brilantné a vtipné pokračovanie výborného filmu Home Alone. Filmu, ktorý si zaslúži uznanie, a aj keď nebol úplne najlepším určite bol veľmi príjemne stráviteľný a príjemne pohladkal môj žalúdok aj po sto pozretiach. Film je jednoducho mojou srdcovkou a neodpustím si nedať mu vyššie hodnotenia ako ****. 80%.(15.4.2013)

Moje tradice každý rok o Vánocích, bez toho nejsou Vánoce. Krásný rodinný film, ve kterém si každý z nás uvědomí jak hezké ty Vánoce jsou v okruhu těch nejbližších.(27.12.2016)

Sice o něco slabší než jednička, ale podle mě pořád hodně dobrá zábava. Nejlíp to vystihnou ****.(29.7.2009)

Opět skvělé, pro mě nastejno s prvním dílem.(23.12.2010)

Výborné pokračování, sice už to není ono a ani mi to už nepřijde zas až tolik vtipné a některé pasáže jsou i nudné, ale stále si to drží nadstandard.(24.12.2010)

Jedna věc se změnila, a to prostředí. Jinak dvojka ve všem velmi věrně kopíruje jedničku, máme stejné zločince, praktické vtípky, které už jsou mírně ohrané, například i scéna s videem je téměř identická s tou z prvního dílu. Proto nevidím důvod, proč musel vzniknout další film, která tím ničí dobrou reputaci mému oblíbenému vánočnímu snímku (o těch dalších dvou dílech ani nemluvím, ty už byly troufale trapné). Jediná reálná motivace mě právě teď napadá a dalo se čekat, že to budou samozřejmě peníze. A když se něco točí jen kvůli výdělkům, většinou z toho nevznikne nic příliš kloudného. Proč se ti páni režiséři nikdy nepoučí... 55%.(7.12.2011)

Naprosto totéž co jednička s tím rozdílem, že se příběh odehrává v New Yorku a přibylo několik postav. Jen bohužel pokračování postrádá tu nezaměnitelnou atmosféru jako první díl. Napadá mě teď takové pořekadlo - "Opakovaný vtip není vtipem", takže asi takhle.....(23.12.2011)

• pytlik...

Co se týče kvality, dvojka rozhodně nezaostává za jedničkou. Culkin se za ty dva roky v herectví určitě nezhoršil, jeho výkon tak potěší milovníky pomalých pohybů a ochotnických výrazů postaviček z prvních 3D animovaných filmů. Snímek je jako dělaný pro Novu a Primu - jen málokdy člověk s radostí odpočítává minuty, které ho dělí od odpočinku v podobě reklamních bloků, a s bouřlivým nadšením vítá i taková zjevení, jako je ten uječený alzovský žabinec. Škoda, že těch reklamních pauz je tak málo... No a když člověk vidí, jak dokážou Američani i do rodinného filmu procpat tolik násilí, tak nezbývá než si pomyslet cosi o setí hromu, že.(27.12.2012)

Túto dvojku som mal vždy radšej. Je to divné, pretože množstvo schém a gagov je priamo okopčených z jednotky. Ale vôbec mi to nevadí. Celkovo mi to príde svižnejšie, zábavnejšie, prostredie New Yorku dostatočne využité, pasce lahôdkové a aj tá vianočná atmoška tu na mňa funguje tak nejak lepšie.(4.12.2014)

Pro mě ještě lepší a údernější ve svém humoru, než-li jednička................ moje hodnocení = 9,5 z 10.(25.7.2015)

- ženská s holubama, a opět trapná rodinka + Marvův sestřih vousů:D, lepší gagy při likvidací těch zlodějů(17.7.2006)

Ne až tak dobré jako jednička, ale stále je to nářez, zábava, sranda a všechny ostatní aspekty dobré komedie..(15.9.2008)

Pokračování nepřináší mnoho nového, je o trochu slabší než díl první, ale stále to ještě není taková ptákovina jako ostatní jmenovci, kteří následovali.(3.10.2009)

Líbí se mě to stejně jako jednička. Kdykoliv se rád podívám znovu :-)(24.12.2009)

Absolútna kópia prvého dielu, zmenilo sa iba prostredie. Ale aj tak ma vie zabaviť a to je podstatné.(1.9.2010)

určitě fajn. rozšíření jedničky, rozšíření postav a nové lokace dodávají upgrade jedničky.(2.12.2010)

Pořád to funguje na jedničku. Casting herců se moc povedl. 80%.(1.10.2011)

Klasika - když vidím Sám doma, hned poté si rovnou pustím Sám Doma 2 :D :D Ale tím u mě tato "série" končí...Nic dalšího v podobě jiného obsazení, ale stejného pojmenování již není ono a ani to vidět nechci, jelikož jednou jsem část viděla a pokud si chcete zkazit náladu a rozvinout diskuzi typu: "To už je něco úplně jiného, hrají tam jiní lidé,..." - tak do toho :) Být v New Yorku a úplně sám a být ještě v nejluxusnějším hotelu - wau :) Pokud jste již něco podobného zažili, tak Vás nic dalšího již nepřekvapí :) Vždy mě pobaví, jak se Kevin snaží zakecat, že tu přece není sám - že mu je tolik a tolik a jestli si jako myslí, že je tu úplně sám, tak... :D Fakt super :) Nechci srovnávat, ale i tak jsou tam skvělé připomínky prvního setkání s Kevinem a i tak je to vtipné a zábavné :)(28.12.2014)

Pro "golfista" - ta blondyna co dava vystavni facky je Leigh Zimmerman. :)(2.1.2018)

Tak bolo by to celkem dobre a vtipne, ale len ked by to melo trochu pribeh a hlavne kdyby byl ten nasilny americky konec trochu vynechal a trochu vic zmenil.. Tahle výchova mi připadá poněkud nevýchovná.. nebo by ste snad chteli dostat cihlou do hlavy od decka ze strechy.. to musi dost lehtat nemyslite?.. ty tri hvezdicky jsou jen za hezkou vanocni atmosferu a par sice ne intelektualnich ale povedenych vtipu...(25.12.2005)

Ukrutně zábavný a v žánru rodinných komedií snad nepřekonaný.(30.5.2007)

Tak musím stejně jako u jedničky, samí lupiči, ale nové scény jak je dostane:-) Jednoduše a stručně rodiné komedie, ve které vám nezůstane bránice v klidu:-)(27.7.2008)

Pokračování na úrovni jedničky, které si nejlépe vychutnáte ve více lidech, co mají dětství již za sebou. To se pak člověk směje i mimo tvůrci plánované scény.(9.9.2008)

Film je o fous horší než první díl, chvílema trochu nudí, ale zase Kevinovo likvidování těch dvou prďolů je delší a brutálnější. To jak Daniel Stern schytá několik cihel do hlavy je tak blbý až je to vtipný a vždycky u toho řvu smíchy. Jinak k tomu můžu říct to samý jako k prvnímu dílu: na tom filmu jsem vyrost takže je to pro mě vánoční klasika.(18.12.2008)

Je to v lepším prostředí než jednička, má to lepší atmosféru, hlášky a i když je to víceméně z jedničky všechno zkopírované, tentokrát to dotáhli k dokonalosti.(24.12.2010)

Po 19 letech jsem si všimla, že toho poslíčka hraje Rob Schneider.(25.12.2011)

Pochopitelně to není jednička, kdy originalita a atmosféra Vánoc doma na člověka sahala a přímo ho tahala za klopu. Dvojka se ale statečně drží a nesnaží se hrát na nic nového. Jde zase o příběh kluka, co se ale tentokrát ztratil v New Yorku. Přesto si dokáže poradit a ještě k tomu lapit dva vykutálené zlodějíčky, kteří už ovšem přitvrdili. Rozhodně důstojné pokračování nejlepší rodinné komedie všech dob.(30.5.2012)

Pro mě dvojka na stejné úrovni jako jednička. Většinou je "PRÝ" další pokračování horší než jednička, ale v tomto případě to není pravda. Stejně jako u návratu do budoucnosti, krotitelích duchů, terminátorů, smrtelného zla a poltergeista. Je to stejně chytlavé, vtipné, napínavé a VÁNOČNÍ! :-) .(29.7.2012)

Pohoda!:) (60%)(25.12.2012)

Jako mala sem se na tento film divala kazde Vanoce :-).(11.12.2014)

Už len opakovanie príbehu aj vtipov prvého dielu.(15.12.2014)

Imho možná ještě lepší než než jednička. Dohromady silné kombo, pro mě osobně mnohem silnější než všechny české pohádky dohromady..(26.12.2014)

Druhý díl zákonitě potřeboval změnit prostředí a New York byl výborná volba. Opět se člověk musí prokousat tím, než dojde na likvidaci lupičského dua, která byla opět luxusní. Chudák Marv si ji odnesl poněkud drsnějším způsobem. Takže opět super vánoční zábava, na kterou se vždycky rád podívám.(22.12.2015)

Mozno budem v mensine ale pre mna je Sam Doma 2 rovnako skvely ako jednotka, i ked ide podla rovnakej sablony. Skvela dvojica "dlhoprstych" bandidov, ziari ako obvykle. Bez tohto by televizne vianoce ani neboli vianocami. 8/10(26.12.2012)

Měním a dávám o hvězdu hore! Kaňka na skvělé rodinné komedii je pouze poslední dvacetiminutovka, která je tak nereálná, a ač bych rád tento aspekt věci odpustil, nejde mi to. Ty rádoby moralistické americké fráze také dvakrát nemusím, ale budiž, tady je to ještě snesitelné. Na druhou stranu příběh se mi líbil snad ještě o něco víc než v jedničce...(7.7.2013)

O něco roztáhlejší a přepálenější kopie prvního dílu. Na dvě hodinky zabaví, ale kouzlo jedničky to nemá a nikdy mít nebude. (Blu-ray, dabing)(23.12.2018)

Klasická dvojka! Ale stále příjmený a bezstarostný nádech vánoční atmosféry.(13.6.2004)

Pořád se to dá, i když je v podstatě slabší kopie jedničky, akorát zasazená do NYC.(18.1.2006)

Druhý díl je zhruba na stejné úrovni jako ten první...stejná struktura a fóry...třeba s televizí že...jiné jen o to že se to odehrává v New Yorku...a také je tu kromě dvou zlodějů Pesciho a Sterna také recepční v podání Tima Curryho což je taky správnej grimas...nepochopil jsem jednu věc...když ke konci spadnou Harry a Marv z hořícího provazu do tej ďoury...odkud hnedka v závěsu spadla halda sajrajtu v plechovkách...jakoby odněkud z nebe to vypadalo...ale to asi né že..(26.3.2006)

Úplně stejný koncept ale provedení se mi líbilo někdy i víc než u jedničky.(29.12.2007)

Napodruhé to samé sice zákonitě musí být slabší, ale zase tu máme mé oblíbené Velké Jablíčko.(30.7.2008)

Dávám 4 hvězdy a váhám nad pěti. Jako malej kluk sem to miloval. A o to asi Columbusovi přece šlo. Napamatuji se, že bych se jako malej nasmál u něčeho ještě víc.(2.2.2009)

Kevin je opět sám doma a přestože přibylo sentimentu a podivných dějových zvratů a vedleších postav, jakmile se Kevin dostane do svého "domu zázraků" a objeví se dvojice zlodějů, stává se z toho opět nekompromisní zábava. Pro mě vždy na 5*.(9.9.2009)

Pokračovanie fantastickej vianočnej rodinnej komédie. Nezabudnuteľný Pesci a Stern znova v úlohách, ktoré navždy poznačili ich komediálny život...(13.1.2010)

také velmi dobrý Sám doma až na to že už to není doma ale v NY... jiank to bylo kapku slabší než první díl ale stejně sem se dost smál(7.8.2010)

Když jsem byl malý, Sám doma se mi docela líbil. Teď, když jsem o poznání starší už tak moc ne. Film se docela dlouho rozjíždí a pomalu se blíží k onomu finále v podobě totálního zdevastování dvou protivníků. Do té doby se dočkáme jen pár vtipných momentů. Finále a litý boj je fajn, děti se určitě baví, já si spíš představuji, jak to asi musí bolet a říkám si, že první past by v reálu byla konec. Každopádně i přesto jsem se párkrát zasmál. Pro děti super, pro starší taková oddechovka pro čas strávený s dětmi. Jinak jako vždy jsou excelentní hlášky, tentokráte, Dlouhoprstých banditů.Howgh!(26.12.2010)

Pokračování určitě důstojné, ale taková klasika, jakou je první díl, to určitě nebude. Ale sranda to pořád docela je- Pesci i Stern jsou stále stejný paka a Culkin pořád ten šikovný usměvavý klučina.(16.7.2011)

A není pravda, že dvojka naprosto přesně kopíruje jedničku, protože dvojka má jedno velké, významné plus: vrátného Tima Curryho!(26.7.2011)

• Daewiik

První díl jo, ten byl přijatelný. Teď už to ale nevydržím.Tohle je zabité a nechápu proč těch dílů je tolik.(26.11.2011)

verná kopia jedničky :)(5.1.2014)

Tvrdiť, že by sa pri tomto filme mohol človek nudiť, nie je tak úplne pravda. Určite väčšina a vlastne celý film zakladá na úspechu, humore a perfektnom obsadení prvého Home Alone. Ale to vôbec nevadí. Presun do New Yorku bol skvelý nápad, milujem toto mesto, jeho atmosféru a život tam celkovo. Navyše skvelý soundtrack zase raz nechýbal a vylepšil celkový dojem z filmu.(6.1.2014)

No nebylo to úplné zklamání jaké jsem čekal.Mě to přišlo docela dobrý až na ty pasti na zloděje ty byly vesměs stejný jak v jedničce....:((29.7.2004)

myslím, že úrovňou nezaostáva za jedničkou(11.1.2007)

• Se7enteen

2/10(3.9.2008)

Už to samože není výborná jednička. De facto jde o to samé, jen se děj přesunul z Kevinova domu do NY. Každopádně jsem se bavil úplně stejně jako u prvního dílu. Stále skvělí "nesmrtelní a nezničitelní" D. Stern a J. Pesci. Plus kvalitní hotelový personál v čele s T. Currym a debutujícím Robem Schneiderem.(13.2.2010)

Stejně jako první díl, výborná zábava, která neomrzí. 90%.(24.2.2012)

Přiznávám, že pokračování této veleúspěšné americké rodinné komedie je poněkud slabší a na jedničku zkrátka nemá, přesto Chris Columbus stvořil milý, vánoční film, který potěší každého fanouška Kevina McCallistera.(14.4.2012)

Pokračování skvělé rodinné komedie, a musím říct, že povedené. Na jedničku to už nemělo, ale i tak to bylo svižné a zajímavě pojaté New Yorkské prostředí. 80%.(4.7.2012)

Stejně kvalitní jako jednička! Opět zapomněli na Kevina, opět vánoce na bitevním poli, opět spousta pastí, i když jeden rozdíl tu přeci jen je. A to, že mokrý banditi už nejsou mokrý, ale teď si říkají dlouhoprsťáci. A při padajících cihlách ze střechy musim vždycky odvracet zrak :-) "Tak dělej vodpráskni jí, vodpráskni jí".(13.11.2012)

Sequel, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani hracívrch so svojimi jašteričkami, plazmi a inou jurskou háveďou. V mnohých prípadoch dejová štruktúra vzdáva hold impotentnej logike a nevybočuje z okov Tartaru jednotky ani o milimeter z konzumno-zábavnej magistrály. Či scenár, miestami zatieňujúc snár laškovania o svetovom miery a ochrane zvierat sporo odetých dev na Miss planéty a priľahlej galaxie. Mr. McCallister jr. však hravo hádže do rieky Hudson súčasné vianočné "rodinné" komédie a bez jeho afektovaného kriku by bol televízny program o Vánocích chudobnejší a nepozerateľnejší.(10.1.2013)

Pokračování vánočního dobrodružství Kevina McCallistera. Po roce se Kevin ztratí do New Yorku. V podstatě se všechny žerty opakují (napr. použití filmu z televize), vrací se i dva zloději. Místo starého pána ze sousedství se tentokrát Kevin zpřátelí s tulačkou z Central Parku. Kevin je po roce trochu dospělejší, ale stále kouzelně dětský. Jeho eskapády jsou trochu obměněné, ale je to v podstatě využití úspěšného námětu z předchozího filmu ´Home Alone´ (1990). Všechno zachraňuje stále ještě roztomilý Macaulay Culkin.(6.9.2014)

Přestože to je v podstatě totožné jako jednička akorát v jiném prostředí, stejně to na mě stále zabírá. Pár nových vychytávek tam je, především co se týče pastí a New York tomu dává alespoň trošku jiný rozměr. Macaulay Culkin si na těchto filmech udělal neskutečné jméno, že by už nemusel hrát v ničem jiném. Stejně si nevybavuji nějaký další film kde by hrál, který by u mě vzbudil takové nadšení jako první dva díly kultovního "Sám doma". Zkrátka jde o jeho nejlepší výkon, hned v úvodu jeho herecké kariéry. Pak měl ještě pár průměrných bečkových filmů a zbytek tak nějak nestojí anil za řeč. Ale tento druhý díl, si ještě stále drží renomé. 4* za 82%(5.7.2015)

Je to sice slabší než jednička, ale i přesto přichází druhý díl s novým nápadem a na zábavě neubírá. Příjemná komedie ideálně před křesla nakynutých rodinek o Vánocích. Jediné, co tomuto filmu ubírá na autoritě je již v naší rodině tradiční "počítání smrtí", některé případy jsou opravdu diskutabilní a sporné, ale občas se dokážeme dopočítat ke dvoucifernému číslu. To už je potom úsměvné, bohužel ironickým způsobem.(21.6.2016)

Pro mě ještě trochu lepší než jednička. Dokonce mi přijdou zábavné i další postavy mimo ústřední trojice. Myslím tím hotelový personál, výborný výběr herců. A co se týče závěrečné fáze filmu v domě s pastmi, tak v jedničce se hodně bavím, ale ve dvojce dostávám záchvaty smíchu, a to i přesto, když se dívám už asi po sté.(27.12.2016)

je to ostuda, ale stara holubarka me vzdycky dojimala..(23.12.2005)

Jen o něco málo víc zábavné než jednička.(3.10.2006)

Tady to ještě jde, zaručeně nezklame dvojice Marv a Harry:)(20.11.2006)

Stejně půvabné jako jednička. Jediné mínus: Macaulay Culkin pokračoval v herecké kariéře.(1.3.2007)

Vydařené pokračování filmu Sám doma. Kevin se utká opět s dvěma zlodějíčky Marvem a Harrym, kteří mu chtějí oplatit porážku z minulého roku. A k tomu se stačí ještě podívat na dnes už neexistující dvojčata v New Yorku.(6.3.2007)

Predvianočná nálada funguje a ja sa nesťažujem. Síce film absolútne kopírujúci a ťažiaci z jednotky a myšlienkovo spochybniteľnejší, ale stále zábavný a ku koncu pekne americky dojímavý. 60%(4.1.2008)

i když druhý díl už leccos kopíruje z prvního tak proces likvidace dvou přitroublých lupičů zase spolehlivě zabral a huhlání Daniela Sterna na chodníku po zásahu cihlou nebo jeho boj s elektrickým proudem je trhač bránice(2.6.2009)

Dobrý film. bavil sem se(23.6.2009)

Slabší než jednička, ale přesto slušně pobaví.(24.12.2009)

Jako dítě jsem tento film miloval, protože jsem nedokázal vidět logické chyby.Teď, když jsem starší se jen příjemně bavím.Myslím, že mě nikdy neomrzí sledovat házení cihel ze střechy,hrátky s letlampou atd.O trochu horší než první díl, ale stále kvalitní zábava.(18.6.2012)

Jeden z nejrychlejších remaků, ale v tomto případě zatraceně zábavná záležitost! Většina scén opakujících se z jedničky zde dostává nový rozměr díky atraktivnímu prostředí. Musím uznat, že je příjemné sledovat to samé v trochu jiném balení, protože mi to přijde pořád stejně vtipné, ne-li víc. Proč něco měnit když to tak perfektně funguje, ovšem jen v případě této dvojice filmů, jinde bych to nesnesl! Tentokrát je vše vypilované do nejmenších detailů, příběh se ani na vteřinu nezadrhne a po technické stránce dokonalost. Opět geniální (a mnohem delší!) závěrečná pasáž zábavného utrpení. Dá se říct, že film si bere z jedničky to nejlepší, vyvaruje se chyb a je brilantně natočen, proto říkám že dvojka je jako celek lepší než jednička, ovšem tím větším kultem navždy zůstane díl první! [100%](21.6.2012)

'Jakživ sem to nedotáh do šestý třídy,ale něco mi říká,že ty se tam taky nedostaneš''Jo no,kompletní vykrádačka jedničky a pár hrozných dialogů (prcek radí holubí houmlesačce),ale stejně to můžu kdykoli i postopadesáté.A furt je to paráda oproti tomu všemu co přišlo potom.''byla to muchlovačka s mym bráchou''(16.9.2012)

První díl na druhou. Možná trochu zamrzí zkopírování scénáře, ale nové prostředí to dorovná. Výborný koncept je vytěžen na maximum. PS: Je to pro děti. :)) 8.5/10(11.10.2012)

Tuhle rodinnou sérii mám nejraději. Miloval jsem to jako malý kluk a vánoce jsem si bez této stále perfektní komedie neuměl představit. Kevin je má dětská filmová a platonická láska. Žádný film ani dětská postava ho nedokáže překonat. Ano, Culkin zahrál nejlepší dětský výkon. Film jinak o poznání slabší, než jednička, ale i tak perfektní komedie.(14.4.2013)

Stejně skvělý film jako první díl, stejně vtipný, možná i vtipnější a stejně výborně zakončený ... Jedna z nejpovedenějších 'dvojek' vůbec, i když je začátek jako přes kopírák ... Film neztrácí na humoru, ale ani na originalitě, a co se nesmyslnosti, ta se dá lehce přehlédnout, pokud se člověk dobře baví ...(26.11.2013)

Pokračovanie iba recykluje predchádzajúci diel vrátane povinných ponaučení, kultovej zvučky a samotných hercov. Svojou ľahkosťou, nadsádzkou a mastnejším rozpočtom povyšuje zábavu na najvyšší možný level. Séria dosiahla druhým dielom svoj vrchol na akom mohla a mala skončiť.(18.3.2014)

• Lilloos

Už od prvních tónů úvodní melodie jsem se cítila jako v Harry Potterovi. Kouzelná vánoční atmosféra podpořená neokoukatelným prostředím New Yorku vytváří skvělé pozadí pro pohodový rodinný snímek. Když ale pak Kevin začne sadisticky likvidovat ubohé zlodějíčky, jejichž výdrž je obdivuhodná, neubráním se myšlence, jaktože ještě žádného prcka nenapadlo vzít si z toho příklad a nezačít podobně terorizovat své bezbranné okolí.(5.2.2015)

Když máte absolutně stejné postavy a stejnou zápletku a stejné prostředí a chcete to vyvařit ještě jednou, je jasné, že něco z toho minulého tam zůstane, ale už to prostě bude jen odvar. V tomto příapadě kvalitní odvar, ale jen odvar. Kromě samotné akce v domě, která je mimochodem fakt brutální, a myslím, že asi po druhé překážce už by nežil ani jeden z lupičů, vlastně film nic moc nenabízí a sám se divím, že je to nataženo až na skoro dvě hodiny. Přesto se ty dvě hodiny dají v klidu vydržet a rád se u nich zasměju i teď. Kevin je chytřejší a mazanější než v jedničce, kde naopak jeho největší devizou byla naivita a opravdu takřka školkový věk, zjev určitě.(24.7.2018)

Podruhé v jednom životě?! No ale, stejně mě baví občas se na to znovu podívat...hlavně proto, že zůstala dvojice zlodějů.(13.8.2004)

Pro mě mají 1. i 2. díl stejnou hodnotu. Komedie, která potěší hlavně děti a nakonec, je tam i pár slavných hlášek. VESELÝ VÁNOCE...A ŠŤASTNEJ NOVEJ ROK.(20.5.2006)

Výborná komedie, u které se nejen zasmějete, ale která i navodí tu pravou vánoční atmosféru. Akorát je to prakticky okopírovaná jednička a už to není úplně ono. Radši se podívám znova na jedničku, než abych si pustil dvojku. Moje hodnocení: 60%(29.12.2007)

O něco slabší než díl první, ale ztráta jedné hvězdičky určitě pro film netrácí pojmenování "klasika". Děj se opět odehrává kolem Vánoc, což dodává stejnou příjemnou atmosféru, kterou v něm najdete a zahřeje vás během prvního i desátého shlédnutí...(20.10.2008)

Pořád vtipný,ale už o mnoho drsnější.Ne jednou jsem si řek.."to by nemohl přežít." nebo "To by byl po třetí mrtvej."..i tak to mělo takové to kouzlo prvního dílu.(26.12.2010)

Rovnako ako jednotka, kým sa neprejete, pekne pozerajte. Oddýchnete si a pobavíte sa. Čo viac na Vianoce treba?(25.12.2014)

„Jaké idioty tady zaměstnáváte?“ - „Nejlepší z celého New Yorku!“ Vtipnější, zábavnější a emotivnější než jednička. Ale také blbější - vlákat zloděje do baráku bylo ve výsledku úplně zbytečné. V jedničce tohle fungovalo, tam šlo o cílenou krádež, nicméně tady to byl skoro až vynucený masochismus. Neříkám, že ne zábavný. Celkově, film recykluje, co může - kořenový nápad Kevina, který se musí opět spolehnout jen sám na sebe, se liší akorát v zasazení, tentokrát do víru velkoměsta, ale jednotlivé situace jsou defakto identické. Kdo film uvidí před jedničkou, tento problém mít nebude - pro mě samotného to byla první zkušenost s touto sérií. Jakoby byl takto koncipován cíleně pro ty, kteří s ním začnou a tím, že neviděli předchůdce, se absolutně o nic neochudí. Tak, či tak, jak jsem řekl na začátku a ještě to doplním - je to jízda, která baví a pro mě osobně je dalším symbolem filmových Vánoc. 85%(20.12.2015)

A kde byla Hillary, když Kevin potřeboval najít recepci?(21.1.2017)

Za Joa Pesciho musím dát 4*! Ale uznávám, že jde v podstatě o remake jedničky(mění se jen prostředí).(19.8.2003)

Slabší pokračování svého předchůdce, přesto stále velmi vtipné. Sympatičtí zloději se opět dostávají do řetězce ultranásilností ze strany Kevina. Pokud v roce 1992 zemřelo na ulici víc lidí po zásahu cihlou než obvykle, zde máte viníka.(15.12.2005)

V podstatě je to okopírovaná jednička, ale stále si drží laťku a je velmi zábavná, oproti dalším dílům učiněný skvost...(19.7.2006)

Už to není jako jednička, ale aspoň zůstali stejní herci, hlavně Pesci a Stern jsou skvělí a likvidační akce je taky super.(24.11.2007)

Po velmi vydařené jedničce jsem teda čekal, že se scénáristi víc pochlapí. Veškerá originalita se odpochodovala rovnou do háje a vznikla variace na "Jak stratit syna aneb rodič roku 100x jinak". Což ovšem neznamená, že se nezasmějete. Párkrát.(20.2.2008)

O niečo menej vtipná 2ka, ale stále má čo ponúknuť. Niektoré originálne pasce, niektoré sme už poznali, ale smiechu pri tomto filme ozaj šetriť nemusíme. U mňa najlepšia scéna - cihly zo strechy... Harve, kolik vidíš prstú ? ... Osm !!! :) 4**** a 79,282%(22.2.2010)

Scéna, kdy Marvovi přistávají na čele další a další cihly, mě pokaždé spolehlivě odbourá.(16.4.2010)

Čudujem sa hodnoteniu niektorých tu na CSFD, veď je to od A-Z to isté, ako diel číslo 1... ak sa niekomu páčila 1, tak sa bude aj 2, pretože sú to identické dvojičky.(8.8.2010)

Problém druhého dílu Sám Doma je podle mě především v originalitě. Divák který viděl jedničku už vlastně přesně ví co se stane ve dvojce. Co je pro mě hlavní mínus, že i uprostřed Big Applu se objeví barák ve kterém se dvojice naprosto tupých zločinců opět nachytají (a kupodivu opět nezemřou :) ). Nicméně i tak se jedná o velice povedený a zábavný film, který se hodí na nudné zimní večery. 80%(31.12.2010)

• Hapretor

Jen takové opáčko. Kdyby zůstal sám jako opravdu sám první díl (film), bylo by to opravdu lepší. Akorát "natahování fusekle". ZBYTEČNÉ!(9.5.2011)

Dvojka nám představuje jiný směr Kevinových patálií a ukazuje, že se příběh nemusí týkat jednoho místa, malebného předměstí, aby se povedl. Skoro stejně krásný a tradiční jako jednička(9.12.2011)

Mírně slabší jako první díl, přesto je sleduji vždy spolu. Nebýt zde povinné vložky, která má dětem vštípit některé hodnoty (záběry s otrhanou paní krmící holuby) nebylo by co vytknout. Jednoduše přeměna z mokrých banditů na dlouhoprsté se moc povedla!(11.1.2012)

Jsem přesvědčený o tom, že druhý díl je kvalitativně na stejné úrovni jako jednička. Já si dvojku oblíbil dokonce ještě trochu více. Skvěle jsem se bavil a po každé když to budou dávat, pobavím se určitě znova. Nepopírám, že scény jsou tak trochu převzaté z jedničky, ale změna prostředí se projevila určitě dost kladně. Marv je navíc ještě víc blbější než v jedničce a celkově vtipné scény jsou tady dokonale rozvinutý. Závěrečná "Operace Hohoho" (nebo jak se to jmenovalo), kdy Kevin dává padouchům na frak, už je jen třešničkou na dortu!(1.2.2012)

• Iwiiik

Jednička byla originální a zábavná. Dvojka je jen násilným vývarem úspěšného tématu a rošťácky nevinného ksichtíku Macaulay Culkina. Scénář je jen překlepaný přes kopírák do New Yorkského prostředí a situace, které byly v předchozím dílu směšně absurdní, jsou tady už přetažené do trapnosti. Proboha!!!(3.4.2012)

• Liwr

Tohle už je případ pro sociálku, nechat dvakrát kluka bez dozoru,to je fakt peklo!!(27.10.2012)

80% filmu sa podobá na prvý film. Ale keďže to fungovalo v prvom filme, tak to funguje aj tu. Takže sa jedná o fajn zábavu.(26.12.2012)

O něco slabší než první díl,ale pořád je to výborná komedie.(25.7.2013)

Detská zábava na druhú na ktorú sa nezabúda a ktorú je fajn si občas pripomenúť. No iba v pôvodnom slovenskom dabingu.(7.10.2013)

Krásna vianočná klasika čisto americkým pôvodom ktorá mi ale svojim skomercionalizovaním ani minimálne nevadí. Culkin síce počas svojkeviej kariéry toho moc nestihol ale tieto dve domovky stoja za to. Vianoce bez nich by neboli pravé. ,,som na Vianoce sám a v New yorku"(26.12.2013)

V podstatě platí co o jedničce ale je tu všechno tak 2x brutálnější. Sice je to jen dvojka, ale opravdu za jedničkou nezaostává. Každý Vánoce je to pro mě defakto povinnost se na to podívat. Sice jsem na to už sice starší, ale pořád mě to baví jako když mi bylo nějakých deset…(30.12.2013)

Jeden z mala fungujucih sequelov. Schema uplne rovnaka ako v jednotke, len je to napadito posunute do ineho miesta. Ale what the hell, ked to stale funguje. Posledna tretina je tak ako v prvom dieli opat highlight celeho filmu ale stale je to kvalitna vianocna oddychovka. [#135/2013](30.12.2013)

65%(22.4.2018)

Podobne ako prvá časť, je to síce trochu opakovanie, ale veľmi poteší.(19.5.2003)

Dle mého názoru o malinko lepší a vtipnější,než jednička.A miluju americký vánoce !(21.11.2003)

Viem že je to len opakovanie gagov z jednotky ale mne sa tá atmosféra new Yorku páči tak že sa mi to jednoducho zdá o chlp lepšie než prvý diel. čo už aj ja môžem mať svoj oblubeny brak :)(20.12.2004)

Zábavná podívaná stejně jako jednička. Jen ti dva lupiči dostávají více do těla... Myslím to házení cihel ze střechy domu apod. :-) Ale v té scéně, kdy na ty dva spadne beranidlo...to u televize vždycky nadskočím (jak je to absurdní).(9.7.2006)

uf este dobre ako jednicka...culkin tu nema chybu....znova(20.12.2006)

• gombarix

Nějak se nemůžu přenést přes to, jak hrozně za vlasy přitaženou zápletku museli autoři spíchnout, aby se Kevin zase ocitnul v roli strážce obrovského domu proti téže dvojici zlodějů co předtím... navíc je tu všecho proti jedničce přepálené, Kevinova přemoudřelost, Kevinova hbitost a zručnost, před níž by se museli zahrabat Superman i MacGyver, masakrování zlodějů už v úplně absurdním duchu animáků, i (vskutku dost kontrastní) tuny vánočního sentimentu. (Výstižný komentář: dobytek. - 2* i za to, že je to ale pořád mnohem lepší než ta další "pokračování"...) Nad jednou věcí však stále dumám: To, kdy se nesmrtelný zombík stal z Marva, je jasné, to bylo nejpozději po druhé cihle do hlavy ze 4. patra. Ale váhám, jestli Harry přešel mezi nemrtvé už jak sletěl těch několik metrů ze zadního schodiště, nebo až tou explozí s hlavou v klozetu?(16.10.2007)

Jaj, kolikrat jsem se u tohodle jako malej nasmal! ^^(24.4.2008)

Jiné - slabší - tři hvězdičky než u jedničky...ale stále dost srovnatelný výsledek, co se působení na bránice tehdy týkal...(20.9.2008)

Další z řady sám doma a tentokrát v New Yorku. Film jistě nemá takou kvalitu jako první díl, ovšem děj je opět celkem kvalitní. Macaulay Culkin opět nezklamal, navíc dostal více prostoru, stejně jako Pesci a Stern. Pár opakujících se scén z předešlého dílu mě trochu zamrzelo, ale nasmál jsem se stejně... Zajímavé také bylo, že se film zase děl okolo Vánoc, musím říct, že scénáristy chápu, neboť je vždy lepší atmosféra. 85%(5.1.2010)

POhodový vánoční film s pár fakt skvělýma scénama, sice bez logiky, ale jednou v roce na vánoce...:-)(24.12.2010)

Opakovaný vtip přestává být vtipem a tady to platí dvojnásob. A i když je Kevin až moc velký psycholog, pořád je to dobré.(25.12.2010)

Culkin hraje dobře, ale na tom se nedá postavit celý film. Kdyby tam jednoduše hrálo jiné dítě, přišlo by mi to jako nesnesitelný film. Takhle dám pár hvězdiček za Macaulayho, i za Kierana jako Fullera :-*(6.5.2011)

už jen při začínání a skvělé hudby mi vždycky naskočí zase ta stará žíla mého mládí, já prostě musím dát po jedné hvězdičce za všechny tři hlavní představitele, jak za Kevina tak i za Marva a Harryho, všichni tři jsou prostě dokonalý :-) dále hvězdičku za samotný film, myšlenka nebyla vůbec špatná a nápady s pastmi nebyli znovu jak zde někteří píší, některé klasiky si prostě zaslouží další pokračování a Sám doma patří mezi ně, a hlavně my nikdo netvrďte že jako malý ale i velcí ste aspoň jednou nechytli záchvat smíchu při Marveho schůzkou s napojeným vodovodem, také velice povedené házení cihel ze střechy domu :-D(29.6.2011)

Je to vlastně skoro to samé jako první díl akorát v jiném prostředí. I tak se pár vtipných momentů najde, ale chybí tomu originalita(7.6.2012)

Dvojka, přesunutá do New Yorku, popravdě už na jedničku trochu ztrácí. Není to ale vůbec nic hrozného. Pokračování lehce nadprůměrné. 75%(31.8.2012)

Asi jeden z mála filmů toho typu, že okopírují děj dílu prvního, kde mi to vůbec, ale vůbec nevadilo. Jak na Sám doma 1, tak i na tento díl se podívám velice rád každý rok o Vánocich. 70%(26.12.2012)

Chris Columbus vzal vše, co tak dobře fungovalo v Chicagu a posunul se o pár set mil na západ. A funguje opět výborně. Prakticky recyklovaná jednička stále láká a neomrzí ani po stém shlédnutí. Protože dostat cihlou třikát může jen Marv.(21.1.2013)

Pokračování úspěšné komedie na kterou se těším každý rok. Sice se to všechno tak trochu opakuje, ale tentokrát v New Yorku a nelze říct, že bych se pobavila míň než u jedničky. I love it! :)(31.12.2013)

"You can mess with a lot of things, but you can't mess with kids on Christmas."(4.12.2018)

Srdcovka tak jako i první díl, tenhle ten díl mám i radši. Klasika která nikdy nezklame.(25.12.2018)

Mučte mne, bijte mne, haňte mne, nadávejte, plivejte a proklínejte, ale já se stále budu přiblbe usmívat a tvrdit - Sám doma 2: Ztracen v New Yorku je můj nejoblíbenější rodinný film! Jóóó!(10.7.2006)

• KdG

Slabší pokračování poměrně úspěšné komedie. Ale trpí syndromem filmových pokračování.(3.1.2007)

Možná už trochu přehnaný, ale zas jsem se zasmál asi víc jak u jedničky.(27.12.2007)

Druhé díly většinou bývají poklesem do hlubin hnusu, zvlášť pokud se znenadání začnou odehrávat v NY či Hollywoodu, jenže Sám doma 2 bude zřejmě vyjímkou. Příběh se do NY přesune celkem nenásilně, akce je samozřejmě víc, ale kupodivu to není na škodu a vysoká laťka vtipnosti se drží celou dobu, i když místy přechází až do nereálna (rána el. proudem, házení cihel). Nic to ale nemění na tom, že jde o jeden z nejkvalitnějších rodinných filmů, navíc když jsem to viděl poprvé, tak jsem se nasmál jako ještě málokdy ve svém životě...myslel jsem, že puknu. I když pravda - byl jsem menší...(15.1.2008)

O niečo nudnejšie ale zaverečná "nahanáčka" stoji zase za sto!(2.5.2008)

Kopie 1:1 jedničky, akorát že v New Yorku, ale pořád se na to dá ještě koukat.(27.12.2008)

Ako jednotka,tak aj dvojka....Macaulay Culkin je coolovy herec, ktory vedel co robi.(15.2.2009)

Síce to vyzerá len ako kópia jednotky, ale mne to vôbec nevadí a zabavil som sa.(12.4.2009)

Slabšie, aj keď vôbec nie zlé pokračovanie jednotky. Chlapčisko je beťárisko ako hrom.(21.5.2009)

Podle mě je tohle pokračování ještě lepší než jednička s ginálními scénami z hotelu.(15.7.2009)

este ma to stale tu iskru, i ked original je len jeden.(6.12.2009)

O hvězdu a půl horší než jednička...Stejnak to je ale povedená komedie pár dobrej vtipů tam je...Musim říct že tady se mi víc líbil Stern než hvězdný Pesci.(24.12.2009)

Culkin je tu už predsalen trochu starý na takúto úlohu, no stále ešte pozerateľné :)(3.1.2010)

Ovšem kdybych hodnotil jen kanonádu hlášek v českém dabingu tak na jasnejch 5* :-) "Páni to je ďoura, to je ďoura!"(14.1.2010)

Bohužel dvojka už neni takovej odvaz jako jednička, ovšem stále zabaví. Nejvíc mě na tom baví "vyzrálost" zlodějů, kteří jsou zkušení po některých pastech z jedničky (padající žehlička, barvy na schodišti atd), ovšem Kevin už není Sám doma... // Viděl jsem v českém dabingu.(4.12.2010)

Pro mě lepší než jednička. "Tak padni na kolena a řekni, že mě miluješ!"(2.1.2011)

O poznání slabší druhý díl, který víceméně těžil z velkého úspěchu prvního. 2,5 *(11.1.2011)

Opakování toho samého, tentokráte akorát v jiném městě a místo dědy s lopatou je bezdomovkyně s holubama.(15.3.2011)

Opakování osvědčeného z jedničky. Stále s Pescim, stále vtipné.(28.3.2011)

Sice se tvůrci opakují, ale vadí to, když je to tak zábavné? Myslím, že ne!(26.8.2011)

Tohle se už prostě opakuje tak nějak blbě.(19.10.2011)

Hrabání prachů ze staré dobré jedničky? Nic takového, právě naopak, 2 je i místy lepší a srandovnější. Operace Ho Ho Ho je stejně dobrá, možná o trochu dokonce i lepší, jako v 1 (plán bitvy). Příběh je taky geniálně vymyšlený a zahrání dvou lupičů Harryho a Marva a samozřejmě Kevina McCallistera je super. Hlášky zlodějíčků jsou super takže jasných 90%(28.11.2011)

Je mi jedno,že to je jak,,přes kopírák´´ a je mi i jedno,kde se to odehrává. Samozřejmě,to kouzlo jedničky je pryč,ale je to komedie a taky to je pořád sranda. Máme tu zase pasti,pasti,pastičky a Harryho s Marvem, což nám zábavu zaručuje. Bez holubí dámy bych se asi obešel a rozhovoru v útrobách divadla už teda tuplem,ale zase na druhou stranu...bez ní bych se na konci nepopadal za břicho,když Marv (vynikající český dabing) řve na Harryho,, Vodpráskni jí, vodpráskni jí, vodpráskni jí!! ´´ --->trošku slabší než jednička,ale ne o moc.. 90%(1.9.2012)

Druhé pokračování řádění vynalézavého dítka, který ještě jednou dává co proto dvěma známým zlodějíčkům. Prakticky stejná porce zábavy tentorkát v prostředí New Yorkského velkoměsta kde místo krásného rodinného domu je plný důmyslných pastí starý činžák, který jen čeká až se Marv s Harrym vydají ztrestat toho spratka - 90 %(19.2.2013)

Dvojka nás přivádí do New Yorku, kam se Kevin dostane poté, co si splete let. V New Yorku samozřejmě narazí na staré známé zloděje z jedničky, ti ho hned poznají a schyluje se na další bitvu. Je to sice jednička přes kopírák, která má jen jiné prostředí, ale ještě je to zábavné, což se ale o dalších dílech už říct nedá.(4.6.2013)

Prvnímu dílu jsem dal pět hvězd, tomuhle tři. Dvojka postrádá ten humor a už to prostě není ono...(28.8.2014)

Situace se opakuje, přesto člověk znovu jde do kolen. Prostě opět skvělá zábava!(22.12.2015)

• Honzeechec

Jediný zábavný je ten finální souboj, předtím a potom jen hromada patetických keců a tak okopírovanej první díl, že to až není hezký(23.12.2015)

Pokračovanie viac než úspešného prvého dielu sa nesie vo veľmi podobnom duchu. S tým rozdielom, že Kevin (Macaulay Culkin) sa tentokrát dostane spolu s rodinou na letisko, ale skončí v zlom lietadle, a tak sa namiesto Floridy dostane do New Yorku. Tu si hneď nasmeruje kroky do hotelu Plaza, cestou minie Donalda Trumpa a zhodou okolností sa pripletie do cesty starým známym banditom z prvej časti. Avšak aj v New Yorku má plán, ako sa s nimi vysporiadať a uštedriť im ďalšiu vianočnú príučku. Keď mám porovnať tento diel s dielom predchádzajúcim, zakladá si na tom istom. V niektorých veciach má však navrch, v iných zasa nie. Čo oceňujem je v tomto prípade najmä výprava, pretože filmy odohrávajúce sa v New Yorku nikdy nemôžu omrzieť a sledovať toto mesto v akejkoľvek jeho podobe je fascinujúce. Takisto ma bavilo aj herecké obsadenie, to z prvého dielu tu dopĺňajú najmä svojskí zamestnanci hotelu Plaza. Čo sa mi na filme páčilo už menej bola jeho veľká podobnosť s prvou časťou. Príbeh totižto kopíroval jeho základnú kostru. Kevin tu znovu bojoval s dvoma banditami, len to teraz bolo o kúsok viac brutálnejšie a pasce rafinovanejšie. Podobnosť by sme našli aj pri hlavnom morálnom posolstve filmu, ktorému však tvorcovia v tomto prípade venovali väčší priestor, ale charizmou a ľudským prístupom sa nedokázalo vyrovnať tomu, ktoré možno vidieť v prvej časti. Netvrdím, že nebolo pekné, ale v môjho pohľadu chytí za srdce viac to, ktoré možno sledovať v prvej časti. Home Alone 2: Lost in New York je tak filmom plným "pre a proti", o ktorom si musí vytvoriť názor každý divák sám. Tak či onak, stále sa jedná o vtipnú, možno dokonca vtipnejšiu, rodinnú komédiu, ktorá neodmysliteľne patrí k vianočným sviatkom a ponúka ju hneď niekoľko televízií. Aj keď ho nemožno označovať za úplnú klasiku, stále má toho podstatne veľa do seba a divák sa pri jeho sledovaní nemôže nudiť. Alebo aspoň by sa nemal. Má rýchly dynamický spád, skvelú výpravu, vianočne ladený kvalitný soundtrack a príbeh, ktorý sa síce môže podobať na niečo, čo sme už videli, ale to by v komédii až tak veľmi vadiť nemalo. Určite pozerateľné a hlavne sezónne ladené.(27.12.2016)

Dle mého ještě lepší, než jednička. Kevin byl nádherné a talentované dítě. Skvěle uděláno, spousta srandy, krásné záběry na New York, dokonalá likvidace protivníka, romantika. Za mne plný počet.(2.12.2017)

Návaznost na jedničku s excelentním Culkinem! Klasika která neomrzí, ale pobaví. Když přehlédnete fakt, že uprchlí zločinci by v Kevinových nástrahách umřeli minimálně 12x - tak je to i celkem slušná zábava.(30.12.2018)

Sám doma 1 a 2 jsou podle mě nejlepší vánoční filmy všech dob. Škoda jen, že se k nám nedostala západní rozšířená DVD edice s brilantním obrazem a bonusy.(2.1.2006)

Bez tohohle dílu bych se klidně obešla, ale na to, že je to pokračování (opakování) vcelku slušný....(23.7.2007)

Ja tomu prostě musim dát 4 hvězdy, dřív jsem to šíleně žral, koukal jsem na to každy vánoce.75%(10.1.2009)

Druhý díl je postavený na schématu prvního dílu, byť v bleděmodrém. Ale to vůbec nevadí, zábavy je i tak dost. A prostředí New Yorku dává prostor zase úplně jiným situacím a gagům. Joe Pesci jako darebák je prostě úžasný a vypíchnout si zaslouží scéna v hotelu, kdy si Tim Curry a spol. z recepce povídají s videozáznamem :) "Klekni si na kolena a řekni, že mě miluješ..." - "Na kolena ?" :D na to se zkrátka nedá zapomenout. Výborně se bavím i po letech. Komu se líbila jednička, toho dvojka neurazí.(17.1.2009)

ach jaj ..dvojka je dvojka,strata toho krasneho čara z jednotky je fuč.(17.3.2009)

My už nejsme mokrý banditi, teď jsme dlouhoprsťáci.(19.5.2009)

Ano, o originalitě z prvního dílu nelze již mluvit, ale jak režisér dokázal využít nového prostředí k ještě propracovanějšímu vtipu je úctyhodné! Culkin znovu řádí a musím se přiznat, pasti ve dvojce se mi zdají lepší, vtipnější a jak jsem se již zmiňoval propracovanější! Ve filmu najdeme více dojemných chvilek, ale jelikož je to vánoční snímek, myslím si, že to přežijeme! Banditi znovu skvěle zahráni Joe Pescim a Danielem Sternem! Pobavil jsem se doopravdy dobře, ne- li více než v jedničce!(8.11.2009)

• Relli

Upřímně nechápu tak vysoké hodnocení, protože osobně mi to přišlo tak stejný, jako jednička až se tomu nedalo smát. Plus tolik nereálností, že jsem si chvílema říkal, jestli to skutečně myslí vážně (viz. pád z lana zhruba deset metrů, házení cihel ze střechy baráku - jak nevtipné). Dějová linie, opět vykradená z jedničky (i na konci little kevina přijde zachránit náhodná známost), obšlehnutý trik s televizí.. No když vám někdo řekne dvakrát po sobě stejný vtip, smáli byste se? Já ne(12.4.2010)

Sám doma je jako tradice - nesmí u žádných Vánoc chybět, i kdybychom chtěli sebevíc. Ale mám rád filmy, které mají logiku. To tento film bohužel nemá. Každý - alespoň trochu chytrý - člověk si všimne spoustu nelogických věcí. Nicméně mě pořád toto dílo baví. I když už je to jen odvar z prvního dílu, člověk se nad tím pousměje každý rok, co ho vidí v TV. "Ohh, nerad bych vás okrad o to potěšení, strýčku Skrblíku." 65%.(24.12.2010)

• josieaddms

Ne! Normálně zklamání po prvním díle, kdy jsem se místama smála nahlas jsem čekala větší vkus i legraci. Nejenom že celý díl byl nepříjemně zdlouhavý a málo vtipný, ale druhá polovina byla absolutně nesledovatelná!! Když se pak Kevin pustil do zlodějů, bylo to tak brutální a nevtipný že bych to svým dětem nepustila. Ostuda. Dvě hvězdičky pouze za perfektního Macaulaye, on je fakt třída, a za rozkošného bratránka Fullera.(8.5.2011)

Hodně stejný jako 1 , ale to se dalo očekávat mě to nesklamalo čekal se něco horšího a přišla mi sympatická forma i když tenhle film neměl pobavit , ale spíš vydělat peníze 75%(18.11.2011)

Vůbec ne slabší, než první díl. Ba naopak, scéna s cihlama mi stačí k naprostému záchvatu smíchu i teď.(3.3.2012)

Opravdu nemůžu jinak - tohle byla vánoční klasika mého dětství, Macaulay Culkin byl pro mě tehdy bůh, a já si to pokaždé nemohl nechat ujít. Hudba Johna Williamse výborně dotváří vánoční atmosféru filmu, a i když je film plný logických chyb, rád se na něj podívám i dnes - a pořád se u toho bavím.(25.12.2013)

Tržby v USA za první víkend: 31 126 882 $ (2222 kin)(23.6.2016)

Opakování stejného z předešlého dílu, ale zde to ještě funguje velmi dobře.(20.1.2018)

Kopírka jedničky dle hesla "Proč měnit něco, co funguje?". Jen se děj přesunul do New Yorku, místo strašidelnýho uklízeče sněhu je tu divná holubí ženská a zápas s Harrym a Marvem probíhá v rekonstruovanym baráku strejdy McCalistara. Ale co, stejně jako minule jde o vánoční klasiku, kterou je možný vidět (téměř) každý Vánoce.(27.12.2018)

O nic horší než jednička.(28.3.2007)

Za začátku nuda, ale jakmile se zapálí "knot", tak to jede :).(26.12.2007)

Koukám, že hodnocení už je posazené níž, ale nevím proč?! U dvojky jsem se jako malý bavil stejně jako u jedničky. Příběh zasazený do New Yorku naskytl nové možnosti a jsem si jist, že byli určitě skvěle využity. ... Jednička, dvojka a dost! Víc už se točit nemělo...(31.1.2008)

Ne tak dobrý jako jednička,ale i tu jsou vtipné a zábavné momenty.(23.8.2008)

Tak u toho já jsem se bavil. Dvojka je lepší než jednička.(31.10.2008)

Nadpriemerné pokračovanie. Len ten opakovaný vtip s videom a strieľaním ma tak trochu zaskočil...(9.1.2009)

Dal bych víc, ale jde skutečně o téměř naprostou kopii jedničky, jen se to odehrává jinde.(8.8.2009)

Již méně povedené pokračování prvního dílu, ale stále u mě obstálo velice solidně !(12.11.2009)

Macaulay Culkin tentokrát ztracen v New Yorku, sice o něco málo slabší než 1. díl, ale opět je to skvělá zábava.(10.12.2010)

Jak se mi líbil Sám doma, tak dvojka mě baví ještě víc. Pravda, je to úplně stejné jako jednička, až na to, že je to v New Yorku, ale tento díl mi přišel mnohem strašidelnější a dojemnější než jednička a to se mi na tom líbilo nejvíce. V jedničce se mi nejvíc líbila část, kdy nastražil ty pasti. A ve dvojce je pastí víc a jsou mnohem zábavnější. Ale být Kevinem, tak bych stál na letišti a brečel bych, dokud by si mě někdo nevšiml.(23.12.2010)

Dvojka nijak neztrácí za jedničkou. Je to stejně kvalitní jako první díl. Nemalý podíl na tom má to, že se zachovali všechny postavy a herci z prvního dílu, stejná režie, hudba, atd… Pro mě už klasika, kterou si vždy rád kolem Vánoc pustím.(28.12.2010)

Scény s nastraženými pastmi jsou ve dvojce mnohem lepší než v jedničce. Avšak zbytek filmu trochu pokulhává, je na můj vkus moc americký.(13.3.2011)

Absolutně nesouhlasím s tvrzením, že dvojka je o hodně horší než jednička. Ano, je pravda, že i mě se jednička líbila více, New York ji hodně kopíruje, ať závěrečnými pastmi nebo dějem samotným, ale zároveň nové prostředí vám přinese také něco nového. Vrací se i staří známí lapkové, některé pasti jsou sice naprosto přehnané, ale Columbus si uvědomoval, že jsou nemyslitelné, a právě proto je tam dal. Takže i dvojku si rád pustím o Vánocích. Takže 75%!(12.10.2011)

"Co to je?" "Znělo to jako když pádá taška s nářadím." Z toho jsem nemohl a nejednou jsem spadl z židle.(16.12.2011)

Vyvařování konceptu jedničky,ovšem tady ještě docela dost zábavné.(3.11.2012)

1. díl by bohatě stačil, tady už se to pomalu, ale jistě schyluje k horším výkonům a horší zábavě. Dopadlo to ještě jakž takž, ale už tu není žádná extra scénka ani hláška, kterou bych si zapamatoval. Taková velice průměrná komedie, která aní neublíží, ale ani nic nového nepřinese. Jednou shlédnout a zahodit do koše ;).(30.6.2013)

Myslím, že Sám doma je legenda sama o sebe. Prvá časť bola top, táto druhá už len ťažila z úspechu prvej. Lebo Kevinove ťahy a triky boli takmer rovnaké, ako v jednotke. Ale aj tak som vždy závidel tomu malému parchantovi, ako to všetko dokázal sám, bez pomoci.(17.8.2013)

Jak byl Joe Pesci v roli Marva v jedničce výbornej, tak tady je snad ještě lepší. Trošku slabší než jednička, ale stejně super(22.11.2013)

Velmi povedené pokračování příhod malého kluka a dvojičky oblíbených lupičů, kteří to rozjedou možná ještě lépe než v 1. díle ..Marv je správně debilní, ještě že má kumpána Harryho, který ho drží na uzdě, jejich fyzická výdrž a odolnost lze srovnávat s Terminátorem :-) ...90%(19.6.2014)

Základné pravidlá tvorby pokračovaní sú dodržané, zmenilo sa miesto deja, ústredné postavy sa nám rozmnožili, do trpiaceho kolektívu babrákov bol prijatý nový člen so ksichtom Tima Curryho. Trošku to miestami stráca tu rýchlosť prvého dielu, ale koniec to vcelku napraví. Apropo, ten koniec. Tak týmto dielom sa mala séria skončiť a ľudia by si doteraz žobronili o ďalšie diely namiesto toho, aby na ne nadávali...(22.7.2014)

Kultovní komedie, pro mě o Vánocích povinost. Není důvod na tomto filmu hledat chyby.(13.8.2014)

Joe Pesci umí hrát zatraceně ďábelské parchanty-:)(15.12.2014)

Pořád velmi povedené!(16.12.2014)

Ten Kevin (Macaulay Culkin) má ale smůlu (nebo spíš štěstí), před rokem zůstal sám doma a tentokrát se ztratil na letišti a nasedl do letadla, které místo do Miami, kam mířila celá jeho rodina, letělo do New Yorku. Naštěstí má Kevin kabelu svého táty a v ní kreditku i hotovost, takže mu nic nebrání se ubytovat v hotelu Plaza a užít si pořádné Vánoce v New Yorku... Ve sportu obecně platí, že vítězná sestava se nemění, což platí i o tomto pokračování, Na režisérskou židl znovu usedl Chris Columbus, hudební motivy opětovně dodal John Williams a to samé platí i o hereckému obsazení, které tentokrát doplňuje třeba Tim Curry se svým typickým úsměvem nebo mladý Rob Schneider. Horší je to už ale s příběhem, který je vlastně to samé co jednička, akorát v New Yorku. Kevin si užívá samoty, spřátelí se s osamělou ženou (Bredna Fricker), potká povedenou dvojici zlodějů Marva (Daniel Stern) a Harryho (Joe Pesci), nachystá na ně své pověstné pastičky a nakonec si bude přát být se svou rodinou. Ale i když je to už všechno jednou viděné, tak je to pořád zábava a navíc prostředí New Yorku celý příběh pěkně zpestřuje. Snad jenom ta délka nebyla úplně ideální, takhle se tady najde pár slabších míst, ale jak jsem už napsal pořád je to slušná vánoční komedie.(17.12.2014)

,,Tak pojď Márve, vstávej! Už nemá žádný cihly, došly mu.“ Pokračování Sám doma jede podle stejného vzoru, jen je situován do New Yorku a nejelegantnějšího hotelu Plazza. A to se mi líbí trochu víc, než velký dům na předměstí z prvního filmu. Vtipných momentů je myslím více a celý příběh je trochu akčnější, což je jen dobře. Samozřejmě zde ale nesmí chybět povinné dojemné momenty týkající se rodiny a přátelství, ale to už k vánočním filmům prostě patří. A Hárvy a Márv jsou tady vynikající a fandil jsem jim snad více než Kevinovi.(3.1.2015)

Opakovaný vtip už nieje vtipom a nezachráni to ani nádherne prostredie mesta New York. Celé je to až príliš predvídateľné a scény s banditmi sú už dosť prehnané. Priemerné pokračovanie, ktoré je síce výrazne slabšie, ale ešte stále pozerateľné vzhľadom na ďalšie pokračovania. Potešilo najmä staré herecké obsadenie a nadväznosť na jednotku. /65%/(16.1.2015)

Konečně jeden film u kterého jsem se snad nemohl přestat smát. Geniální Chris Columbus vytvořil pořádnou komedii jaká má být. Škoda jen, že to skončilo pouze u dvojky. Následující díly jsou prakticky nekoukatelné, což je veliká škoda.(29.1.2015)

Jako asi by se to obešlo i bez děje :D ale za vidění opravdu stojí scénka v hotelu a pak v závěrečná v domě nástrah! Když jsem viděla poprvé, tak jsem se málem smíchy zbláznila.(7.4.2015)

Neprostá klasika...2 díl rozhodně nezklamal a držel laťku(11.11.2015)

Kevin a jeho vychytávky podruhé. Myslím, že chemie mezi ním a bandity se podařilo zase správně namíchat a v roli průvodce tentokrát po New Yorském bytě opět nezklame. Banditi dostávají na frak stejně jako moje bránice. Navíc je zde doplňuje trojice hotelového personálu, kteří se Kevina také snaží načapat.(17.10.2016)

Platí to samé co jsem napsal k jedničce. Stejní padouši, stejný chlapec, jen jiný dům a jiné město a trochu jiné vražedné pasti. To vše se rovná další skvělé zábavě. Hodnocení: 84/100.(26.12.2017)

Malý Kevin se tentokrát ztratí na letišti a místo v Miami se ocitne v New Yorku. Dokud se scény odehrávají v hotelu, bavil jsem se stejně jako u jedničky, ale závěrečný duel se starou známkou dvojicí zlodějíčků už trochu pokulhává, na druhou stranu, je potřeba je obdivovat, co všechno vydrží, já bych už nevstal po první ráně cihlou......:-)(28.12.2017)

Kevin je super film(27.12.2018)

Stejný jako první díl až na pár malých změn (místo divného souseda je divná bezdomovkyně, místo Chicaga je New York, atd.). Dále nám Kevin o dva roky zestárl a stal se z něj ještě větší sadista. Harry a Marv mají štěstí, že další díly už nebyli natočeny, protože s Kevinovým sadistickým vývojem by to taky nemuseli už přežít. :D(31.12.2018)

Lehce nadprůměrná zábava. Sice ona originalita jedničky chybí, ale i tak je tu spousta míst, kde se člověk pobaví.(14.2.2003)

kliseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee /ale pobavi, ak to nie 1000. repriza...(12.3.2006)

Ano, je to hold to pokračování co kopíruje první díl. Ale co! Když jsou Vánoce, tak je mi to úplně jedno. Z filmu přímo voní vánoční atmosféra a k tomu hraje překráná hudba Johna Williamse:)(4.12.2007)

7/10... Narozdiel od doby pred desiatimi rokmi som sa už nedal ako divák chytiť na tú istú druhýkrát... Ale aj tak je to stále sranda :) Niektoré vtipy sú v pohode aj po druhýkrát :) ...(25.12.2007)

"Další Vánoce na bitevním poli." Tak copak se nám změnilo? Kevin je o dva roky starší, z Chicaga jsme se přesunuli do New Yorku, "Mokri banditi" se překřtili na "Dlouhoprsťáky" a místo souseda s lopatou se Kevin zpočátku bojí dámy obklopené holuby. Co zůstává je prvotřídní zábava, důstojný nástupce bohovské jedničky.(28.12.2007)

• tereza.s

Opakované vtípky, stejný problém akorát na jiném místě. No co se dá dělat.(1.2.2008)

Já si prostě nemůžu pomoct, ale méně * by byl hřích. Když jsem to kdysi dávno viděla poprvé, smála jsem se od začátku až do konce. Teď už se spíše usměji, ale dívám se pořád - snad je to tím, že už to jaksi k těm Vánočním svátkům patří a aspoň tehdy nenadáváme, že vše pořád dávají dokola, ale z toho dokola si sami vybíráme pořád to samé - snad ze sentimentality, či právě proto, že jsou ty Vánoce.(21.7.2008)

Asi o něco slabší než první díl, ale pořád za 4*. A snad i pro to, že tohle hodnocení dávám po tom, kdy vím co bude následovat po tomhle díle, nejde dát méně.(30.8.2008)

Jednička byla jednoznačně lepší, ale i tak je to poměrně zábavný film, který stojí za to vidět. Tim Curry mě tam fakt dostával...:)(13.1.2010)

Já se bavil. Lepší než jednička to rozhodně není, ale taky kdo to čekal.(22.7.2010)

Nejlepší scéna s lítáním cihel. Řekla bych, že je dvojka víc dojemnější a taky lákavější díky New Yorku. Bavila jsem se stejně dobře jako u prvního dílu a počítám s tím, že se budu bavit ještě hodně dlouho.(17.8.2010)

Tohle stejně jako jednička je srdcovní záležiost, u které jsem ztrávil mnoho hodin a vždy se dobře bavil :)(21.10.2010)

V podstatě dvojka přináší to samé, co jednička, akurát na jiném místě. Takže už od začátku víte, jak to dopadne, ale stále to má své kouzlo. Perfektní odechovka.(25.12.2010)

Tohle pokračování patří mezi ty povedené, jediné výraznější minus je fakt, že jde vlastně jen o jakousi vylepšenou kopii prvního dílu. Jenže co z toho, když se u toho bavím skoro stejně dobře jako minule? Herecká sestava z minulého dílu se tu sešla skoro celá a za svými tehdejšími výkony nijak nezaostává, lupičská dvojka Pesci + Stern je dokonce ještě zábavnější než v 1 díle. Pasti na lupiče jsou asi tak desekrát brutálnější než v jedničce, ale jsou přinejmenším stejně zábavné. Plusem je taky trochu rozmanitější prostředí New Yorku, jen ta zápletka s holubářkou byla možná tentokrát trochu zbytečná. Hlášky opět skvělé. ("Dávej si bacha, ať nám nezkazíš vejlet, protivo, tátu ta dovolená stála spoustu peněz." - "Nerad bych vás okradl o to potěšení, strýčku Skrblíku.") Kvůli tomu přílišnému kopírování to tentokrát bude o hvězdičku méně, ale pořád je to dobrý film na Vánoce a víc než důstojné pokračování prvního dílu (když uvážím další dvě katastrofická pokračování).(31.12.2010)

Velmi povedené pokračování. Většinou jsou "jedničky" nejlepší, ale tady bych asi byla na vážkách, který díl se mi líbil více - prostě žeru oba dva (ano dva, ty pokračování už fakt neberu, to s tím ani nemá co dělat...). Oba mají skvělý příběh v mnoha věcech podobný. Bavím se až dosud, kdykoliv se na ten film podívám.(3.3.2011)

Pro mě prostě vánoční klasika. Veselá, vtipná i dojemná, navíc z prostředí, které mám moc ráda. A pak, vždycky se tam objeví nějaký ten dialog, který by si leckdo mohl vzít k srdci :)(10.3.2011)

Chris Columbus nám ponúka druhýkrát to isté. Zmenilo sa len prostredie, pasce, ktoré Kevin prichystal a mokrí banditi sa premenovali na dlhoprstých. Bez nich dvoch by nebol sám doma, rovnako ako bez mladej hviezdy Culkina. Kopec fórov, jednoduchý, ale zaručený humor a skvelá zábava... 75%(27.12.2011)

Dvojka se už jedničce nemůže rovnat. To, že je děj jako přes kopírák mi nevadí, co s tim taky měli dělat jinýho.....Stále to má ale dost zábavnejch momentů, a i když není závěrečná "bitva" mezi Kevinem a zloději tak vtipná jako v jedničce, film tak nějak patří k těm nostalgickejm z mého dětství. Dvojice J. Pesci a D. Stern je prostě nezapomenutelná.(3.2.2012)

Pokračování legendárního Sám doma, které se už ani tak neodehrává doma, nýbrž v New Yorku. Z tohohle filmu pocházejí moje nejoblíbenější hlášky a jsem za to ráda. Díky, Chrisi Columbusi!(7.2.2012)

O trochu lepší hlášky Marva a Harryho jinak prakticky to samé jako v jedničce.(10.6.2012)

Moje dětská láska. A vánoce k ní neodmyslitelně patří. Už cítím to cukroví a tu vůni...(11.11.2012)

Film, ktorý Vás nikdy neprestane baviť.(23.12.2012)

Stále aj opakovane pozerateľná zábava. Vrcholom je, samozrejme, akcia v dome. :)(24.12.2012)

• gotham

Na jedničku se ještě dalo koukat a celkem mě pobavila, byť hlavní postava Kevin je občas opravdu na zabití. Dvojka ale už postrádá onu originalitu jedničky a navíc mi scénář přijde jak vycucaný z prstu, a byť to občas trošku i funguje, většinou je to buď špatné anebo trapné. 30%(16.3.2013)

Slabší než jednička, ale pořád skvělá zábava. 77/100 ****(15.4.2013)

Počet zhlednutí odhaduji na několik desítek. V dnešní době už mě to tolik nebaví, ale za mlada to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů, takže si zaslouží plný počet.(9.6.2013)

Pamatuji, když jsem ho viděl poprvé, proto 5* :) jinak jednička je lepší, ale dvojka nebyla tak okoukana v té době :)(30.7.2013)

Na tohle se dá dívat, ale pouze o Vánocích, jindy to nemá tu pravou atmosféru a navíc je to mnohem lepší než první díl!!!(26.1.2014)

• mira007

jednička byla aspoň originální. Tohle škoda mluvit.(15.12.2014)

Kus mého mládí, jedničku znám nazpaměť a z dvojky pár věcí taky odcituju :D Kevin je pryč, KEVINE!, Kevine ty sis objednal věci na pokoj za 967 dolarů !!! :-p krásy New Yorku, Harry s Marvem zase řádně pobouchaní a navrch nr.1 soundtrack Johna Williamse. Vánoční komedie číslo 1 patřící do zlatého fondu americké dabované kinematografie. NUTNO VIDĚT! Za mě nelze jinak, než plný počet. 5/5(15.12.2014)

Po zhlédnutí druhého dílu populárního ,,Sám doma'' jsem zjistil, že dvojka by se od jedničky měla hodně učit. Už to opravdu není ono, byl to dobrý nápad, ale jak zde zmínil goureylla, těží z popularity prvního dílu. Takže, né, že by to bylo až zas tak nemožný, ale už to byla docela i nuda.(16.12.2014)

Nebyť konca, ktorý ma pobavil, dal by som len 2. Jedná sa tu o vykrádanie samého seba, ale na druhej strane, nič nepoteší tak, ako keď Marv chytí poriadnu šupu, že ?(30.12.2014)

Naprosto jednoznačně nejlepší Sám doma.Nejlepší pasti.Dobře ukecal,aby mohl bydlet v hotelu Plaza a nejlepší na tom je,že se to odehrává v New Yorku.Byla sranda,že do role lupičů se zase vrhli Joe Pesci a Daniel Stern.U mě 3. nejlepší film,co jsem kdy viděl.Nejen na Kevina,ale i na mě udělalo dojem to překrásné Dankenovo hračkářství.V tomto díle toho odnesl víc Marv,když na něj spadne pytel cementu a 4 cihly a to už vůbec nemluvím o provaze namočeném do petroleje.Dobrej konec Marva a Harryho v parku,když je obalené v ptačím krmení okusovaly holuby.Nechápu,jak může mít víc % jednička,když tento díl je taky o nějakou dobu delší a vůbec nejdelší díl ze všech.Záviděl jsem Kevinovi tu luxusní limuzínu,co chybělo,tak ještě bazén.Chvilkami krásné záběry New Yorku,třeba když Kevin večer v hotelu před spaním řekl:"Dobrou noc mami".A pobavilo mě hodně i to DVD,kterému personál hotelu,který šel po Kevinovi uvěřil.100%.(22.1.2015)

94%(2.5.2015)

Druhé pokračování skvělého filmu, které není o nic lepší, ani o nic horší, než díl předchozí. Jiné prostředí, děj zůstává stejný, ale člověka stejně nenudí. Ostatní díly už ale stály za prd.(13.12.2015)

Pokračovanie je o niečo slabšie ako prvý diel, ale stále je to zábavný film. 3*(6.1.2016)

Tohle byl výborný americký film který jsem měl rád již od dětství :D(6.1.2016)

70%(26.12.2017)

Někdo říká, že je lepší první díl, někdo zase že tento. Někteří dokonce uvažují o trojce! O té tady ale řeč nebude. Nám první dva díly příjdou stejně výjimečné. V obou jsou super zlodějíčci, roztomilý klučina, úžasný závěr v domě a příjemná vánoční atmosféra. Když vynecháme režii, tak hlavně skvělá hudba a perfektní nedokumentární průvodce po New Yorku a bezva scéna s Trumpem v hotelu Plaza :-)) 80% 5* nedáme snad jen proto, že už je to takový "kopírák" po jedničce, ale sakra stále to zbožňujeme!!!(23.4.2018)

• jayman

Na tomto filme je zlé všetko okrem božského Johna Williamsa a slzopudného záveru, ktorý je vlastne tiež zlý, ale ste radi, že sa to celé už končí a zároveň to útočí na tie najprimitívnejšie pudy, takže sa poddáte, usmejete a máte nejaký typ dobrého pocitu, ktorý samozrejme nevydrží dobu po zapnutie internetu a napísanie komentáru a tak tomu udelíte jednu hviezdičku a máte pocit zadosťučinenia.(26.12.2018)

• Xylobalsam

Oproti jednicce pokulhava, uz moc prehrava. Nepsane pravidlo o spatne dvojce se potvrdilo.(16.7.2003)

Zápletka oproti jednotke ešte viec nezmyselná a nereálna, pochybujem že by Kevin narazil v New Yorku práve na taký opustený dom v ktorom by mal všetky pasce "prednastavené" a na svojom mieste, avšak deti sa nad podobnými detailami nezamýšľajú a to čo fungovalo v jednotke funguje prekvapivo dobre aj v dvojke a dvaja nezničteľní zlodejíčkovia sú skvelí. A Mac je ešte vo svojej najlepšej forme+dobre podchytená atmosféra Vianoc hoci u amíkov a v New Yorku.(11.10.2004)

Príbeh sa opakuje a prestáva byť akokoľvek vtipný až na pár scien.Podľa mňa najkvalitnejšie z toho filmu bola tá žena s holubami, kvôli ktorej si film zaslúži až tri hviezdičky.(25.4.2005)

Jasne, uz to tu jednou bylo, vari se z vody, ale pro me je to stejne vtipny a zabavny jako prvni dil. Nove druhy pasti jimz jsou vystaveni mokry banditi ... pardon .. ted uz dlouhoprstaci. Proste klasika.(16.2.2007)

Columbus vyslal spratka Kevina, aby vyřídil dva "neschopné" zlodejíčky (dlouhoprsťáky, ne mokré bandity) a aby jim provedl všelijaké klukoviny s co možná největší bolestí. Je to jednička, akorát v New Yorku..od postav (holubářka) až po Dům na trýznění svých obětí je stejné. Přesto k Vánocům tahle komedie patří jako bramborový salát. Horší než jednička ale i tak koukatelné a příjemné...Kevin Rulez(11.11.2007)

Lepší než 1čka. Když jsem to videl poprve valel sem se v krecich....(21.12.2007)

Nepochopim to podstatně horší hodnocení proti předchozímu dílu...=( jako kluk jsem se výborně bavil...;-)(10.9.2009)

Ako dieta som tento film doslova žral, teraz si "neprekáža". Na tých trápnych scénkach sa dá pobaviť.(26.12.2009)

Dalo by sa povedať, že ma dvojka zaujala viac ako jednotka, scény v dome sú neskutočné a to nehovorím o Timovi Currym...(8.1.2010)

O málo horší jak původní díl, jelikož dvojka v podstatě kopíruje již zmiňovaný první díl, ale scény týkající se Harryho a Murfa opravdu stojí za to :)(15.7.2010)

Jako dítě jsem to neskutečně milovala.(30.9.2010)

Tady byl ještě Kevin a správnej tým zlodějíčků ....(27.12.2010)

Jsem na rozpacích, jestli filmu dát 3 nebo 4 hvězdy. Rozhodně je to vcelku zdařilé pokračování odehrávající se v jednom z nejhezších měst Spojených států, ale je to tak trochu kopírování prvního dílu - začátek prakticky stejný, děj velice podobný a konec jakbysmet. Obecně mám ale rád zápletku v onom newyorském hotelu, kterak si malý Kevin doslova vystřelí z celého personálu... Na jedničku to ale nemá a mít nebude. 78 %(31.12.2010)

Druhý díl Home Alone sice nemůže v žádném případě konkurovat geniální a originální jedničce, ale podívaná je to dobrá a člověk se v žádném případě nenudí.(13.1.2011)

__Filmové chyby:__ |×××| Kevin hodí první cihlu po Marvinovi. Než ho ale trefí, má Marvin na obličeji už velkou modřinu. × Kevin rozbije výlohu a spustí se alarm. Po pár vteřinách ale přestane houkat. |×××| Cihla, která spadne z několika desítek metrů se za normálních okolností rozbije na kusy. Ale cihla, co hodil Kevin, se pouze trochu odrazila od země. |×××| V prvním díle Sám doma Kevin říká prodavačce v místím obchodu, že mu je 8 let. Děj Sám doma 2 se odehrává přesně o rok později, ve filmu je ale řečeno, že už je mu deset. (16.2.2011)

• TheMe

Já mám Kevina moc rád, což jsem ostatně napsal u jedničky, ale tohle mi nějak moc nesedlo. Možná jsou dvě hvězdy až příliš kritické a časem změním na tři, ale pro mě u tohoto filmu platí, že originál je jen jeden.(10.8.2011)

Ano, kopie jedničky, ale proč ne? Některé scény mě ve dvojce pobavily ještě více než v jedničce. Ještě, že existují Vánoce a s nimi Sám doma...(10.12.2011)

Druhé pokračování si udrželo laťku, možná to chtělo malinko odlišit děj od jedničky ale pořád je to výborná komedie :)(3.3.2012)

V případě vícedílných filmů bývají obvykle kvalitnější první díly či jsou oba díly v rovnováze, ovšem v tomto případě je tomu naopak, první díl je sice o dost jemnější, co se týká "ničení" lupičů, avšak druhý díl je mnohem více akčnější, a má tak i více náboje a šmrncu, i když postrádá jemnost nástrah dílu prvního. Celkově hodnotím o něco výše než první díl, protože se zde přeci jen scénáristé vyřádili mnohem více než u jedničky.(6.3.2012)

s jedničkou nejlepší vánoční filmy... popelka se může jít klouzat na saních z kopečku. Kevin je jen jeden, ale ve dvou filmech a to je paráda... Pesci+Stern jsou nejpovedenější zlodějíčci filmové historie... I love NY 9/10(14.6.2012)

Prakticky nic nového, pořád je to stejné jako jednička, akorát se to odehrává jinde.(22.9.2012)

Rovnako dobrá ako jednotka, trocha akčnejšia a vyspelejšia.(14.10.2012)

Hrdina Kevin a zlodějíčci Harry a Marv mě opět velice pobavili a nezklamali. Příjemná komedie.(30.11.2012)

Tentokrát je Kevin na cizí půdě a i přesto dokáže najít svůj hrad (strýcův dům), který dokáže ubránit. I když druhé díly bývají zpravidla horší než první, tady to neplatí. Výborná vánoční oddychovka nabušená vtipem. =)(27.12.2012)

Taky naprosto bezkonkurenční film, stejně jak jedička, i když dvojka mě možná i po letech dokáže rozesmát víc....hlášky jako ,,Posílám ti cihlu spratku" nebo ,,Harry ty ses polil kolínskou? Ne, provaz je namočenej do petroleje..Proč by někdo namáčel provaz do petroleje? " :D No prostě naprosto nejlepší komdie společně s jedničkou, neomrzí se mi nikdy! Škoda, že dnes se jiř nic takového nenatočí. Nejlepší herec je pro mě jednoznačně Daniel Stern. Márv jede!!!!!(19.3.2013)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 17.12.1992 (Blaník, Palác kultury, Kyjev)(25.5.2013)

První díl byl skvěle vyvážen a měl silný děj po celou dobu, druhý ale v tomto dost pokulhává. Nejenom, že je první polovina zbytečně natahovaná a nudná, ale i následný "dům plný pastí" není tak skvělý jako byl v jedničce, proto oproti prvnímu dílu hvězdu dolů.(5.9.2013)

Je to kopie jednicky, akorat v New Yorku... sem tam ale stale cloveka hodne pobavi(28.11.2013)

Naprosto kopíruje jedničku, ale kupodivu mě baví stejně.(16.12.2013)

Líbí se mi víc, jak jednička. Připadne mi to zábavnější a vtipnější, ale skvělé jsou oba díly!(26.12.2013)

Sám doma 2 = Sám doma 1 v novém kabátu! Pořád je to ovšem celkem zábavná vánoční komedie, která staršímu dílu rozhodně nedělá žádnou ostudu, což se bohužel nedá říct o dalších pokračováních...(26.12.2013)

Trošku slabší než jednička, ale i tak dobrá vánoční podívaná... *****.(27.12.2013)

Nove prostredie ale zase sám. Páči sa mi, že film sa odohráva v meste a za úplne iných podmienok. Síce kopíroje jedničku v niektorých častiach ale čo iné by Kevin mohol použiť? S jediným rozdielom že je oveľa prefíkanejší.(3.1.2014)

"More of the same", které zafunhovalo parádně...(23.3.2014)

Tohle je možná nejokázalejší sebevykrádání. Jasně, je to v New Yorku, ale ty scény jsou prakticky okopírované - to je sice částečně záměr, což to do jisté míry omlouvá, ale.. když si přidáte hromadu nelogičností, to jak nereálně velký je Kevin zmetek a jak se pak napraví... A ty jeho moralistické řeči - zkrátka to vše působí nepřorozeně. Zachraňují to snad je dobré herecké výkony od všech a zajímavých je také těch pár minut věnovaných Dvojčatům, které by asi většina američanů dnes nejraději vystřihla.(29.8.2014)

Jóó, ryby. Blbost banditů tomu opět dominuje a nedá se nesmát jejich karambolům, který by normální smrtelník osmiletýmu frackovi nesežral a když už, tak by je nepřežil. Skvělá hudba, nezájem o nelogičnost, co mě ale překvapivě až naposledy praštilo přes smysly byla neskutečná vyspělost a uvědomělost toho smrada. Zejména při jeho promluvách s Osamělou holubicí jsem šel do kolen, ovšem z důvodů, který pro komedii nejsou lichotivý, protože "jestli můžete někomu důvěřovat, tak jsem to já." Jednička hold byla lepší, a proto mě to tam tak nebilo do očí.(16.12.2014)

Dalo se čekat, že po takovém trháku Columbus pojede dál a natočí dvojku, dalo se čekat, že taková latka prostě nemůže být dorovnána nebo snad překonána. Ale opět to splní účel, plno kvalitních momentů a vtipů. 75%(12.12.2015)

Jasne, je to kopia jednotky, no 5* musim dat uz len pre scenu z hotela a ciernobiely film :-D(19.12.2015)

V něčem lepší než jednička a naopak !!!(25.12.2016)

6/10(29.12.2017)

Rovnako dobré, ako prvý diel. Je to vtipné a svižne natočené. Bavil som sa.(27.1.2018)

Oproti 1 dílu,slabší.(13.4.2018)

Vykradení sebe samotného, ale pořád ještě pobaví.(30.9.2018)

Menej podarené no stále pobaví. Mokrí banditi sú stále mokrí (ajkeď teraz skvôr dlhoprstí) a stále retardovaný. Kevinove pasce sa viac podobajú na Sawove a na 100 percent by Harry a Marv pri týchto pasciach zomreli. Za "Milujem vás ó pane!" musím tomu dať ajkeď horších ,no stále skvelých 90%(31.12.2018)

Není to jednička v bledě modrém.... jednička je stokrát lepší, ikdyž i tohle ještě pořád stačí na pět hvězdiček, alespoň u mě. Opět se režisérovi podařilo vykreslit nádhernou vánoční atmosféru a opět je to prostě vtipné. Víc takových filmů...(12.10.2006)

rovnako dobre ako jednotka :)(9.7.2007)

Stejné vtipy, stejné pasti, stejné hlášky. I přesto zdařilé pokračování této vánoční komedie.(27.7.2007)

No jo podívat se na to dá ale jednička byla příjemnější....určítě by to takové škvrně samo v NY zvládlo..no jo...tak on by nezvládl ani ty pasti v jedničce....hodně přitažené za pačesy(18.1.2008)

Skvělé pokračování prvního dílu, sice lehčí vykrádačka, ale přesto stejně povedené, viděno mnoho a mnohokrát...(30.8.2008)

Už nebyl tak jako jednička, ale pořád dobrý. :-)(21.12.2008)

Super, nemá chybu. Dokonalý pokračování prvního dílu(1.10.2009)

Spletení se letadla a následný odlet jinam je trochu lacině provedené téma, ale to už se dá u komedie takového rázu skousnout. Jinak příjemně ubíhající děj, dobrá zábava, ale stejně první díl měl něco do sebe, co mi tu chybí. Nevadí.(26.11.2009)

o trochu horší než první díl, ale pořád úžasná komedie(23.12.2009)

samozrejme ze za pet... jak jinak?(16.1.2010)

• LucMosss

Kolikrát já toto viděla se již ani nepokouším počítat. A ve zkratce řečeno, nevím, zda bych se dívala znova. Všeho moc škodí.(15.6.2010)

Sám za sebe nemůžu říct, že by dvojka byla horší než jednička. Já tyhle dva díly považuju za stejně kvalitní a zábavné filmy bez kterých si dnes málokdo dokáže představit vánoční televizní pohodu... Další rádoby pokračování už vlastně nejsou pokračování, ale jen trapný pokus někoho (vlastně by mě zajímalo koho) vytřískat z názvu co nejvíc. Nechápu proč češi dávají zahraničním filmům názvy, které se samotným filmem vůbec nesouvisí, jako je tomu právě u tzv, pokračování Home Alone.(11.7.2010)

Co na druhý díl Sám doma říci víc. Snad jen, že "to byla muchlovačka s mým bráchou."(3.8.2010)

Můj vánoční film číslo dvě. První je jednička :-)(13.11.2010)

Mám rád New York a táto komédia, vlastne akýsi sequel Home Alone, nie je vôbec zlá. Veľmi vydarený humor, trochu vyspelejší Macaulay a zaujímavá epizóda so "Ženou s holubmi". Film má aj veľmi dobrú hudbu. Opäť ideálny kandidát na (po)vianočné večery s rodinou.(19.12.2010)

"Kreditní kartu? Tu mám" Kevin, vždyť ten neví ani jak se s kreditní kartou zachází :D(24.12.2010)

Dvojka je sice jedničkou jedničkou v bledě modrým ale vůbec to nevadí. Změnilo se prostředí a přibylo pár vychytávek ale hlavní na tom je , že to dobře pobaví. Nic víc jsem neočekával a tak jsem spokojen.(26.12.2010)

Pro mě lepší než první. Při některých snénách jsem byl pohlcen jako pouze ve dvou dalších filmech, které neřeknu ;-)(1.1.2011)

Oproti jednotke slabšie, menej uveriteľné, pritiahnuté za vlasy a zbytočne naťahované, ale pozerať a zasmiať sa na tom dá.(24.5.2011)

Možná by filmu prospělo, kdyby zde bylo méně nehod zlodějů nachystaných Kevinem a přibylo více děje.. Ale zas beru, že je tento film na tom stavěn.. Takový průměr.(12.7.2011)

Už o stupeň horší, než první díl, přibylo slzavých a dojemných scén, ubylo trochu vtipu, ovšem stále je na co se dívat ...(26.9.2011)

Jasně lepší než první díl 95%.(25.12.2011)

Film je stejný, ale vlastně tak jiný. Sice nemá už tak vánoční náladu. Je akčnější, hudba je taková průdernější a je jakýmsi kompromisem a mezi krásnou hudbou z jedničky a akcí ze dvojky, takže se dobře hodí, ale už to není ono. Ve filmu je již mnoho nelogických věcí, ale pořád se to dá snést. Prostředí velkoměsta New Yorku, snobského hotelu a polorozbořeného domu jednoduše není tak hezké. Nicméně celkově je to příjemná, zábavná podívaná, která nenudí a aspoň to nepůsobí trapně jak přes kopírák. Ikdyž v některých věcech je film tak stejný a vykrádá sám sebe, přesto je tak nějak jiný. Důstojné pokračovaní jedničky za 4*.(30.12.2011)

Ještě docela přijatelné pokračování jedničky, ale spíše díky jednotlivým skečím, dějové opakování, či v některých pasážích náznaky opakování a jakoby odtrhnutí jiným směrem, jsou protivný. Kdyby se některé pasti a vynalézavé postupy malého chlapce vložili do jedničky, dvojka už nic jiného nenabízí.(4.5.2012)

Geniální! Vánoční svátky bez tohoto filmu (spolu s jedničkou) si nedovedu snad ani představit. Čím vícekrát to vidím, tím více se bavím. Výborní herci, atmosféra, pasti, hlášky (vynikající dabing), no prostě nádhera.(30.5.2012)

Kvalitní pokračování. Připadal jsem si (hlavně na začátku a na konci) jako bych sledoval mírně vytuněnou jedničku.(12.6.2012)

První dva díly této série miluji. Kvalitativně jsou srovnatelné. Ale přece jen u dvojky jsem se nasmál ještě o něco více než u jedničky. Jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav Marv zde opět září.(20.6.2012)

Kevin je zase sám navíc v New Yorku a je ještě nepolapitelnější než doma, film balancuje na blbosti a vtipu dle mého se mu to daří lépe než jedničce která se spíše houpe nad propastí blbosti.(16.8.2012)

Celej příběh je jak pře kopírák podle jedničky to však u tohohle filmu nijak nevadí. Osvětčené gagy a možná i trošku navíc. Pamatuji si na své první zkouknutí to jsem byl ještě nástiletý a pěkně jsem se u toho trhal smíchy. Avšak je to poslední díl filmové serie u kterého se divák pobaví. Nepopírám, že velkou měrou se na tom podepsal Macaulay Culkin.(15.9.2012)

Vianoce bez Kevina? To si už ani neviem predstaviť. Síce Sám Doma 2 je niečo, čo vidíte za život aspoň stokrát, neomrzí. A u nás to vďaka tomu, že to vieme naspamäť, vyzerá asi takto: "Počkaj, teraz to bude" a potom výbuch smiechu.(24.12.2012)

Pořád pětihvězdičková zábava. Stejní herci, stejná legrace od začátku do konce. + výborný Tim Curry !(3.1.2013)

Další díl této bláznivé komedie s klasickým Kevinem který potěší každý rok na vánoce. :)(13.2.2013)

O něco málo lepší než jedniča (i když je to prakticky to samé) zloduši dostávají na prdel ještě víc a brutálnějšími způsoby.(19.2.2013)

Na geniální jedničku to prostě nemá. Příliš mnoho náhod a dost zbytečné vaty.(26.3.2013)

O malinko slabší než jednička, ale operace hohoho stojí opravdu za to. Opravdu vydařené pokračovaní.(10.5.2013)

Ten plán boja milujem. Klasika, vtipná, dobrá. Škoda, že Macaulay zažiaril tak akurát v mladom veku.(26.10.2013)

To samé co pro první díl - bezkonkurenční komedie. Humor a hlášky, které mě nikdy neomrzí.(13.12.2013)

O nic horší než první díl, závěrečná bitva v přestavovaném domě je podle mě ještě vtipnější než bitva z prvního dílu. Jen vždycky přemýšlím, proč Kevin nezavolal rovnou Policii ? Hmm, já vím, už jsem asi starší ročník ;)(19.12.2013)

Totálna recyklácia prvého dielu čo je trošku škoda. Kevinove ksichty a dvaja dlhoprstí banditi však stále vedia pobaviť + je tu jedna dokonalá scéna z hotelovej izby.(25.12.2013)

Stejně dobré jako jednička.(4.1.2014)

Nádhera :) Nato se nechá dívat pořád pořád pořád dokola dokolečka i s prvním dílem. Márv to zabíjí jak sviň. Sme dlouhoprsťáci :D(17.9.2014)

Typická dvojka. V podstatě je to prefabrikát jedničky, ale už to trochu ztratilo kouzlo. Nuda to není, ale jde v podstatě o zbytečný film.(9.12.2014)

"Jestli to dáte do novin, pamatujte že jsme dlouhoprsťáci a né mokrý banditi". Operation Ho Ho Hoo! Tak tohle se amíkům povedlo. A snad ještě více než první díl. Vyladili to k dokonalosti. Kevin je k sežrání (i zásluhou geniálního českého dabingu) a John Williams zkomponoval prvotřídní hudební doprovod. Ti dva jsou hlavními hvězdami tohohle filmu. Po zásluze vánoční klasika, kterou můžu vidět každý rok znovu a znovu.(13.12.2014)

Rodina McCallisterů letí na vánoční svátky na Miami. V den odletu ale ráno zaspí a tak se přesouvají na letiště ve velkém spěchu. Zde se jim ztratí syn Kevin (Macaulay Culkin), který omylem nasedne na jiné letadlo. A tak zatímco za pár hodin přistává celá rodina na Floridě, Kevin se ocitá zcela sám v New Yorku. Kevin ale nesmutní, má všechny otcovi peníze včetně kreditní karty a tak si pronajme pokoj v tom nejluxusnějším hotelu a užívá si krásy New Yorku. Zatímco se chystá nakoupit vánoční dárky v největším obchodě s hračkami ve městě, přicházejí na scénu dva zloději, které Kevin dostal za mříže. Ti se chystají vykrást právě hračkářství, kde Kevin nakupuje a tak je jejich další setkání nevyhnutelné...Velmi úpěšné pokračování, které udělali z Culkina definitivní dětskou hvězdu. Druhý díl je sice stále dobrý, ale už ztrácí ono prvotní kouzlo. První půlka je ještě dobrá a také vtipná, druhá půlka je už jen kopie jedničky a navíc hodně dětinská. Pořád je to ale slušná zábava. 60%(16.12.2014)

O něco slabší než jednička ,některé scény už nejsou tak vtipný a zábavný jako třeba bezdomovkyně s holubama ale objeví se opět starý známí Pesci a Stern kteří tomu dají šťávu Kevin jim připraví zase pár zajímavých nástrach a je čemu se zasmát.(21.12.2014)

• mrclTV

Platí tu to isté ako pri jednotke - nemám rád koncept, prestaviteľa a všetko ostatné. Vlastne jeden plus by som našiel, aspoň sa dej odohráva vo veľkom jablku.(1.2.2015)

Ono je to vlastně prašť jako uhoď, téměř ve všem stejné, jako první díl, pomineme-li nové prostředí a technicky dokonalejší pasti staršího puberťáka.(4.2.2015)

Téměř stejné jako první díl, jen o špetku horší. Na druhou stranu k lepšímu, spousta známých herců v malých roličkách, v té době téměř neznámých. Např. výtečný magor Rop Schneider.(28.5.2015)

Zábavnější než jednička.(27.10.2015)

Co si budeme...je to dobré dílo, den zpříjemní také, ale je o fous slabší než první díl.(19.11.2015)

Je třeba to hodnotit jako samostatný film a v tom případě se jedná o zábavnou podívanou. Fakt, že je to kopírka jedničky, je pro mě druhořadý. Vrcholná závěrečná "akce" mě rozesmála víc než v jedničce. Komedie, která funguje v obou (prvních) provedeních.(30.12.2016)

Niet Vianoc, keby by nechodil tento film. Vianoce bez Sám Doma sú ako Vianoce bez darčekov. Macaulay bol na vrchole slávy a triumfoval nad všetkými ostatnými. Zápletka však bola úplne iná ako prvý diel. Prostredie mi sadlo a aj dej. Pekné scény boli s tou bezdomovkyňou, ktorú famózne stvárnila B.Fricker. Nič viac ani menej-90%.(9.4.2017)

Když jsem byl malý, táta mi půjčil na VHSce z videopůjčovny tento "klenot" a já to sjižděl 3 dny v kuse. S odstupem času se na to skoro nedá dívat, jednička je zatížena kilogramy nostalgie, ale dovolím si tvrdit, že i pro současnou mládež má co nabídnout a odolala času. Dvojka je jen nenápaditá kopírka jedničky a ještě jednou otřesený oslík. Postavy už nemají co nabídnout ani v jiných variacích a proto z toho nejlíp vypadává hotelový personál v čele s Schneierem a Currym. U dětského filmu nemá smysl řešit logiku, ale v jedničce to nebylo tak děravé.(17.12.2017)

Část se zloději opravdu hrozná, ale zbytek příběhu je kouzelný a Kevin je stále roztomilý.(22.12.2017)

Skvelá originalita z prvej časti sa tu len kopíruje avšak stále je to skvelá zábava, ktorá poteší nielen na Vianoce.(26.12.2017)

Opäť výborná komédia, ale mohlo to byť o niečo originálnejšie. Veľa scén bolo len pozmenených oproti prvej časti. 50%(30.12.2017)

Taky sleduji každé vánoce, ale taková pecka, jak jednička to není 80%/(14.1.2018)

70% | 7/10(22.12.2018)

Dnes již klasický blend Ameriky, kýče, Vánoc, konzumu a magie(25.12.2018)

Láska. Jinak se to nedá vyjádřit. Vždycky, ale opravdu vždycky se u scénky Marva ve sklepení toho rozbořeného domu válím smíchy. Sám doma: Ztracen v New Yorku se nikdy neokouká. Nikdy nepřestane bavit. Top komedie.(2.1.2019)

Slabší než jednička, ale oproti dalším dílům stále výborná zábava(7.10.2004)

Pořád je to ten samý Kevin ale jen trochu hůř zpracovaný!(15.4.2007)

Narozdiel od jednotky, ktorá bola skvelá a originálna a veľmi vtipná je dvojka len vykradnutím jednotky. Scény boli v podstate úplne totožné (aj keď niektoré prepracovanejšie) a navyše mi tu vadila oveľa okatejšia hra na city a proste tie dojímavé scény (žena s holubmi, hračkárstvo, stretnutie pod stromčekom a podobne). Tieto všetky aspekty stiahli dvojku do vôd priemernosti. Aj napriek tomu sa na to ešte stále dá pozerať a ako zákusok po jednotke to zas tak zlé nie je.(3.7.2007)

aj dvojka stojím zato. dá sa na nej zasmiať a pobaví. nie je to až taká tragédia takže hlavu hore. stojí to zato, nové kúsky...(19.11.2007)

Jednička byla bezchybná zde je vidět, že se jedná o druhý díl a už tak nějak čekáte jak to bude. TAkže určitě o něco horší nežli jednička(28.12.2007)

Moc hezky udělaný film a myslím, že v tomto případě není pravda, že jednička je skoro vždy lepší než dvojka, alepoň podle mého názoru. Člověk se výborně baví i u Kevina dvojky :)(6.2.2008)

Je to bez nápadu. Ale stále se člověk zasměje, ikdyž něčeho a někoho už je opravdu příliš...ale vzpomínku z dětství prostě nezapřu...7/10.(27.2.2009)

Tento roztomilý film byl, je a bude mou jedničkou k odreagování. Jako malý jsem ho miloval a videl snad stokrát, stejně jako jedničku. Je to prostě super podívaná. Četl jsem i knižní podobu, která je nachlup stejná jako film...(26.3.2009)

Nebolo to ako predošlý diel, bolo to už také trochu otrepané, ale stále sa na tomto filme dalo slušne zabaviť :D(16.12.2009)

Film mal nasliapnute velmi dobre. Prostredie New Yorku ako aj par novych postaviciek ako Tim Curry ci Rob Schneider dodavali snimku stavu. V com vsak sklamal bol suboj v opustenom dome, ktori sa vymkol spod kontroly. Stale vsak musim hodnotit nadpriemerne.(26.12.2009)

Jo, tohle byl film mého dětství, ten jsem si vždycky užil. Fakt blbost, ale člověk se u toho zasměje a užívá utrácení Culkina s ním. Jako malý jsem to viděl několikrát, proto slabší čtyři.(26.12.2009)

Dnes jsem na to koukal asi po 120. a vůbec mi to nevadilo... A o tom fajn fimy jsou!!!! :o) ale 1. je fakt lepší...(30.12.2009)

Slabší než jednička, ale pořád ještě dobrý.(21.1.2010)

Skvelé pokračovanie + Vianočná atmosféra, skvelé vystúpenie v podaní Macaulay Culkina a mnoho vtipných scén. Film, na ktorý človek nikdy nezabudne :)(1.2.2010)

O něco horší než první díl..(20.2.2010)

Pre mňa skvelé pokračovanie, možno o niečo slabšie ako prvý diel. Menej originality, ale stále je to obľúbený Vianočný film pre celú rodinu :)(11.8.2010)

no co, prostě mám 2 o dost radši :)(23.12.2010)

• Thrakan

První díl je dobrý, druhý je dle mého názoru o dost horší. Opakující se hlášky a gegy z jedničky... ne děkuju. Další díl parazitující na úspěchu jedničky a dělaný hlavně pro prachy.(24.12.2010)

Druhé pokračování bláznivé komedie o rodince, která se chystá vánoční svátky strávit na Floridě a jako naschvál zapomenout opět na Kevina. Dějová linie je vesměs podobná prvnímu filmu. Kevin znovu udivuje nepředstavitelnou vynalézavostí nejrůznějších pastí, do kterých chytá staré známe lupiče. Množství humorných scének a povedených hlášek zaručeně pobaví.(25.12.2010)

Typické pokračovanie, ktoré sa nikdy nevyrovná predchádzajúcemu dielu ale aj tak to bolo skvelé. 85%(26.12.2010)

• Vindemiatrix

Místo Chicaga tu máme NY, místo dědka s lopatou babku s holubama a Wet Bandits se přejmenovali na Sticky Bandits. Našel někdo víc rozdílů oproti jedničce? Jasně. Odfláknutější herecké výkony a křečovitější humor. 50 %(19.2.2011)

Zlobte se na mě kdo chcete, já mám tenhle díl radši, přestože (nebo spíše protože?) graduje scénky z jedničky maličko za mez únosnosti a některé scény ("Padni na kolena a řekni že mě miluješ!") jsou tak šílené až má člověk chuť válet se smíchy.(16.12.2011)

• Trepak

Malý Chuck zasa v akcii.(24.12.2011)

Je to nepovedená kopie prvního dílu, ale pokud bych si měla vybrat mesi Sám doma 2 a Sám doma a bohatý, tak volba je jednoznačná.(13.2.2012)

Film na téma: jak co nejvíc vyrejžovat na úspěchu předchozího.. Znatelný propad zábavnosti.. ale pořád to ujde :)(3.3.2012)

O hodně slabší než jednička. Ale i tak je to velmi dobrá komedie, která mě dokáže pokaždé rozveselit...(4.3.2012)

Lidi co tu píšou, že to vykrádá první díl a jen to sází na jeho úspěšnost asi nepochopili, že je to schválně. Je to v podstatě ten stejný příběh, jen ty okolnosti jsou jiný. Mě to prostě baví. A i když je to trochu brutálnější, než jednička (tady to Kevin těm zlodějům opravdu dost nandavá), tak já se u toho vždycky zasměju, a na Vánoce to prostě nesmí chybět.(3.4.2012)

Stále slušné, ač o něco slabší pokračování světoznámé komedie. 70%(10.6.2012)

Sám doma I a II patří bezpochybně mezi ty lepší komedie 90. let. I když je to furt na stejné brdo, vždy zaručeně pobaví.(16.9.2012)

Taká tá rodinná "vianočná" komédia. A vlastne, moje detstvo :) snáď najlepšia rodinná komédia.(16.9.2012)

Druhý díl..stejně vtipný a zajímavý jako první. Na štedrý den jde určitě o prvotřídní podívanou.(1.12.2012)

Stejně povedený jako první díl.Opět se člověk hodně pobaví.(1.12.2012)

Dvojka je úplně stejně briliantní jako jednička. Hlavně se mi na dvojce líbí,jak dítě okolo 11 let běhá sám v New Yorku. Je to takový dobrozružství,které mě opravdu zaujalo..(17.12.2012)

Pokračování mého oblíbeného filmu, sice ne tak dobré jak jednička, ale furt si zaslouží 4.(2.1.2013)

Musel bych zopakovat všechno co jsem napsal v hodnocení ´Sám doma´. Tak snad jen tolik, že toto pro mě není případ, kdy by pokračování zaostávalo za prvním dílem. A kromě toho, na to nádherné hračkářství se rád podívám i dnes a scéna, kdy Kevin odhání hlavního hotelového trotla + jeho company ze svého pokoje pomocí hlášek z nahraného filmu, musí každému aspoň trochu rozechvět bránici. Obdobou starce z kostela je zde paní s holuby.(19.1.2013)

Stejně kvalitní jako jednička, tedy hodně. Platí však i tady, že dnes už to není ono, když to člověk viděl už tolikrát. Ale je to hold rodinná klasika, o tom žádná.(9.9.2013)

Mně osobně se druhý díl líbí nejvíce z celé série (což není tak těžké, protože 3 a výš jsou absolutní shit) dvojka je v podstatě jednička s lepší atmosférou a o něco dojemnější. Pro mě nejlepší film, co se dá o Vánocích v TV každoročně zastihnout.(2.11.2013)

Jiné kulisy, stejné vtipy a jak už to s pokračováními bývá, je druhý díl série Sám doma "tak trochu turbo". Každopádně, pro mě osobně, je to stále parádní zábava, SPOILER! personálem hotelu počínaje, přes VHS pásku "angels with even filthier souls", a našimi dvěma starými známými zloduchy konče. "why would anyone soak rope in kerosene ?" Poprvé viděno v kině KOTVA na Náměstí republiky v Praze (již neexistuje).(24.11.2013)

• RenaM

Vianočná klasika.. no čo dodať. Takto sa nezasmejem na veľa iných filmoch. Až mi je ľúto tých dvoch chudákov.(22.12.2013)

O trochu slabší než jednička a přijde mi to trochu podobné ale stejně se zasměji.(25.12.2013)

• Regeindy

Pokračování úspěšné komedie (téměř) ve všem kopíruje jedničku. Tak proč je to pořád taková sranda? Možná je to inovací gagů, režii, znovu dokonalým Wiliamsovým soundtrackem, nebo možná kulisami Vánočního New Yorku... Každopádně to přes veškerou logiku funguje a člověk se znovu zasměje.(3.1.2014)

Sám doma je klasika, všetko sme síce videli 100x ale vianoce bez toho si veru predstaviť nevieme, neviem ako u iných ale pre mna je Sám doma 2 lepší v tom že sa dej odohráva na uliciach New Yorku. Obsadenie je výborné, dej je v podstate rovnaký ako v jednotke a ostatné malé chyby sa dajú prehliadnuť. 90%(13.1.2014)

Slabší než první díl ale ujde.(1.2.2014)

Je to o poznanie horsie ako velmi dobra jednotka, Sice som sa na tom ako dieta bavil ale aj tie 3* su len zo sentimentu. Keď som to prednedavnom opat raz videl, bol som zhrozeny zo slovenskeho dabingu a mnozstva vulgsrizmov, nadavok a primitivizmu,(19.2.2014)

90 procent - výborná zábava, pro mně jednoznačně lepší než jednička(31.3.2014)

• MirINDay

Malinko to ztratilo atmosféru z jedničky. Finální souboj, ale opět nezklamal.(18.9.2014)

• andydufrsn

Vzít děj debilního filmu, nechat jej, včetně všech debilních hlavních, vedlejších i úplně nevýznamných postav, stejný a myslet si, že to bude na koukání, to si můžou myslet opravdu jen američaní!(16.12.2014)

Dle mého velmi vydařené pokračování, které jsem viděla už několikrát a pořád se bavím. Málokdy je druhý díl podobně slušný jako první. Je to stejné, opět se Kevin zapomene na Vánoce tentokrát v NY a potká Mokrý Banditos, se kterými vede opět válku plnou naschválů, ale stále velmi vtipné a dobře obsazené!(17.12.2014)

Roztomilý Kevin, nešikovní zlodějíčci a zimní zasněžený New York? Prostě paráda! Tenhle film už považuju za klasiku, vždy se u něj nasměju a snad nikdy mě neomrzí. Za mě rozhodně nejlepší díl ze série Sám doma!(7.7.2015)

Já tyhle dva díly miluju. Jak jedničku, tak dvojku. Když se Kevin neobjeví na Vánoce v televizi, nejsou to Vánoce. A já to navíc mám okořeněno tím, že dvojka se mi líbí víc než jednička. A to se mi moc nestává. Většinou je první díl nejlepščí a pak se to veze nejvíc na stejné vlně, ale já tentokrát půjdu proti proudu a nemůžu si pomoct. Druhý díl je v podstatě na tom samém základu. Kevin se ztratí a zlodějíčci ho opět nahánějí v baráku. Jenže tentokrát dostává Kevin k dispozici celý velký několikapatrový dům. Možností na to, jak dvojici záporáků ublížit, je tedy víc. A Kevin jich řádně využije. K tomu si přidám hlášky jako: "Pomalu se z toho stane rodinná tradice McCallisterů. Je to divný, kufry neztrácíme." Nebo stará dobrá, ale osvědčená scéna: "Já to věřím, ale můj kanón ti nevěří," vylepšená o trojici prsacovníků hotelu, z nichž jeden vyznává Kevinovi lásku. Samozřejmě, jsou tam některé věci, které již byly použity v prvním díle. Ale Chris Columbus přesně ví, co bude fungovat znova a klidně beze strachu použil opakovaný vtip a on je kupodivu opět vtipný. Já mám druhý díl v oblibě víc než první. A je to další z řady filmů, které si můžu pouštět pořád dokola a neomrzí se mi a neomrzí.(29.9.2015)

Cejtíš to? Joooo rybyyy! Neee to je svoboda! Nee to jsou rybyy! :D Jak já tehle film žeru. Je to tak kouzelné. :)(30.11.2015)

Pokračovanie Sám Doma, podľa mňa ničím výnimočné, tak ako aj prvá časť, takže super.(26.12.2015)

Nemám vůbec žádný problém s tím, že druhý díl těží z obrovského úspěchu dílu prvního. Komedie mě bavila sice méně, než první díl, ale díky mnoha vtipným scénám a hláškám jsem se opět pořádně nasmál.(19.2.2016)

Film, bez něhož si nedokážu představit Vánoce. Je sice pravdou, že děj druhého dílu kopíruje jedničku, ale tady to naštěstí (od jiných „dvojek") funguje. Mě osobně se Sám doma 2 líbí mnohem více než předchozí film, protože se už „nezdržujeme" zdlouhavým seznamováním hlavního hrdiny a dvou zlodějíčků a tak děj rychleji odsýpá.(18.8.2016)

Naprostá klasika. Vánoce si bez tohoto filmu neumím představit. Kevin jeho famílie a hlavně dvojka záporáků prostě skvěle pobaví a navodí tu pravou vánoční atmosféru. Zajímavost je že v malé roli když Kevin poprvé přichází do hotelu Plaza v New Yorku objevil budoucí prezident USA Donald Trump (Kevin se ho ptá kde je recepce a Trump mu odpovídá a pak se po něm ještě ohlídne).(26.12.2016)

• Shellou

Nevím, co se mi na tom filmu jako malému tak líbilo. Představitel Kevina hraje mizerně, maminka je ještě horší (nevím teda, jestli mi nevadil spíš dabing)... zápletka je naprosto infantilní a herci na můj vkus strašně přehrávají - od paní na hotelvé recepci až po pikolíka. Dvě hvězdy dávám za skvělou hudbu a výbornou kameru - to amíci prostě umí ;)(26.12.2016)

První dva díly považuju za kultovní záležitost. Pravda, každej se na to dívá jinak, někomu nemusí tento prcek sedět. Mně teda seděl - ale pouze v těchto filmech - zato teď, v dospělosti, mi už nesedí vůbec.(17.1.2017)

7/10(21.2.2017)

Já jsem se u toho za mlada válel smíchy a teď i moji synové. Paráda!!!(1.9.2017)

Tvůrci vsadili na stejnou kostru příběhu i se všemi maličkostmi, které se osvědčily v jedničce, a udělali setsakramentsky dobře. Samozřejmě už v tom není to kouzlo originálu a stežejní body se často kopírují, ale reálie New Yorku (hlavně hotelu), charizma herců (Stern v roli Marva je prostě boží) to táhnou na vysokou laťku. Škoda jen toho, že v závěrečných "pastičkách" to už tvůrci fakt přepískli (elektrický prout? wtf?) a děti, kterým měl být film určen, můžou nabýt dojmu, že to jde praktikovat i s nepříjemnou sousedkou odvedle. Williamsova hudba je ale opět skvost (hlavně s výběrem písní k tomu). Geniálně se hodí na první svátek vánoční...(20.12.2017)

Dvojka neostala prvému filmu nič dlžná a je rovnakou vianočnou klasikou ako jej predchodca :)(23.12.2017)

55 %(25.12.2017)

Rovnako skvelé ako jednotka(23.8.2018)

Harry jde zase do baráku. Ale dvakrát stačí.(21.12.2018)

Letos jsem poprvé viděl i ze syny...jak jsme se zasmáli. Několikrát jsem je musel upozornit, že jsou to herci a nemají to nikdy zkoušet... prostě parada(26.12.2018)

ještě o úroveň lepší než jednička. sice jsou to filmy, u kterých se vyplatí dívat ani ne na polovinu, ale to je jedno.(26.12.2018)

Zcela srovnatelné s jedničkou, proč měnit něco co funguje.(27.12.2018)

Davam o 1* menej ako 1.dielu, kedze uz to nie je take originalne a naviac je to cele velmi nepravdepodobne a nerealne, ale aj tak to mame radi a nielen pre krasnu vianocnu atmosferu New Yorku...(27.12.2018)

Absolútna top vianočná komédia, ktorá ešte o triedu predčila skvelú jednotku. Krásne zábery na vianočný New York, krásny hotel Plazza a krásna atmosféra, ktorá z toho dýcha. To všetko podkreslené skvelou hudbou Johna Williamsa a ušlachtilým správaním sa malého Kevina. Stret chlapca s dvoma zlodejmi bol ešte brutálnejší, hlášky vymeteného Marva ešte originálnejšie a Kevinov brat ešte drzejší (scénka so spievaním Vianočnej koledy a svietiacimi ušami nemá najmenšiu chybu). Holubia žena dodala filmu ľudský rozmer (hlavne jej rozhovor s malým Kevinom na podkroví divadla) a pán Duncan dôkaz, že dobrí ľudia ešte nevymreli. Páči sa mi tu, že Kevin už toľko nevreští a správa sa maximálne duchaprítomne. Kto z nás by si v jeho veku dokázal užívať sám v New Yorku a robiť si bláznov z hotelového personálu? Harryho plešina znovu dostala to svoje a Marve tehlou do ksichtu. Záver filmu je však vyslovene dojemný. "Kevin tu nie je. Pošli to ďalej. Kevin tu nie je....Batožinu našťastie nestrácame." 90%(30.12.2018)

Nie som si ista, ci by som dala Kevinovi 5 hviezdiciek keby to nebol jeden z filmov mojho detstva a nepocitovala pri tom taku silnu nostalgiu 90tych rokov, ale fakticky, stala sa z toho uz vianocna klasika. Myslim si, ze nebudem jedina, kto sa po prvom zhliadnuti zamiloval do cara New Yorku a ozaj smutny je ten zaber na byvale WTC... pre mna je scena s Kevinovou mamou, ktora komicky odpadne po uvedomeni si, ze "Kevin tu nie je" uplne genialna, rovnako ako aj celi mokri banditi. Dalsie pokracovania stratili vsetok smrnc, takze ku stastiu si povinne staci pozriet 1 a 2.(12.1.2019)