Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Ešte stále tam isté čaro je, avšak tentoraz nielen vďaka malému Culkinovi, ale aj vianočnému New Yorku, hračkárstvu a holubom:-))(21.12.2007)

Už tu je vidět mírné vykrádání jedničky, ale když on ten sáček čaje chutná dobře i napodruhé... Klasika, na kterou se rád podívám i přes pravidelné reprízování Novou.(3.12.2008)

To samé jako v jedničce jen si tentokrát Kevin spletl letadlo a letěl jinam. V hotelovém pokoji to mělo poměrně štávu. ale jinak to už bylo jen vaření z vody.(27.1.2009)

stejně je ale vtipná jen ta scéna s gangsterkou.. tohle hodnocení stojí na nostalgii.(29.1.2011)

A mě se zdálo, že i tenhle díl se mi tehdy líbil. Ale kdo by to byl tušil, že se jim podaří tak brzo i druhý díl?! Nj, Columbus byl tehdy borec a naštěstí stihl v jeho frajeském období ještě natočit Harryho. Ale vemte si, že je to vlastně jen překopčený a vylepšený první díl - skoro vše se děje úplně stejně, ale jen skoro, kde by vás to nasralo, tak udělá malou nepatrnou změnu a že dost příjemnou změnu. Ale ruku na srdce líbilo by se vám to, pokud by i v tomto díle zas někdo nesrazil tu měděnou sochu před domem McCallisterů? Děkuji za krásné dětství Columbe.(31.12.2014)

Nikoli sám doma - spíš sám ve velkoměstě ... aneb něco na způsob recyklace - v porovnání s prvním filmem o poznání prvoplánovější, těžkopádnější, neohrabanější, brutálnější ... a infantilnější. Nicméně - na slušné 3* ještě pořád má. P.S.: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Jsou opět vánoce, Kevin opět rozdává svá moudra ... ale pro jeho zbrusu novou známou - pro onu dobrosrdečnou paní z parku, která žije jen pro místní holoubky a holubičky - jakoby se nenašel ten správný konec ... takový, který by byl stoprocentně happy.(28.12.2016)

• MJMilan

Relativne povedena dvojka.(10.1.2008)

GP jak prase...(8.3.2008)

Sice uz nicim originalni, ale porad velmi vtipne. Ac s tema zlodejema nesympatizuji, trpel jsem s nima:-)!(26.12.2009)

Jednička to není, ale pořád je to milovaná klasika. :)(14.2.2010)

• Doudis19

No dětem se to asi líbit bude, stejně jako kocour Tom od myšáka Jerryho, tu chudáci Harry a Marve schytají další várku brutálních ran, od vynalézavého vraha s tváří Culkina. Sám doma je klasika, ale i když dvojka použila stejné obsazení, stejné téma a dokonce i snad stejný scénář, její humor působí, narozdíl od prvního dílu, děsivě nuceně a ve většině případů dokonce až trapně.(24.12.2010)

O chlup slabší než předešlý díl, ale stále drží laťku hodně vysoko.(18.6.2012)

První Home Alone je samosebou lepší, ale i pokračování se mi velice líbilo, a já se u něj vždy opět královsky bavím, a o to tu jde... "Veselý Vánoce, ty mrcho nevěrná... a Štastnej Novej Rok!"(8.12.2016)

Nechápu místní nevraživost, tohle je pro mě nejen vánoční klasika, stejně jako první díl. Ani nevim, kterej z těch dvou je lepší a i když jsou zde použity nápady z prvního dílu, přesto je tu i dost originálních, který jsou někdy i o chlup lepší, ale ve výsledku se přesto oba díly vyváží. Pro mě jedno z nejlepších pokračování.(10.7.2007)

Tak Kevin je zpět a tentokrát neni na domácí půdě. Mokří bandité jsou na útěku a na Kevina v New Yorku narazí. Jejej to je zase srandy.(4.11.2010)

Vyvážená vánoční klasika se sympatickým hrdinou, mazanými záporáky a famózní hudbou Johna Williamse... díl druhý.(29.12.2012)

Moja najobľúbenejšia časť Sám Doma. Milujem NYC(22.12.2013)

První díl je jen jeden, ale dvojka mu nedělá ostudu, i když je to v podstatě to samé.(8.12.2014)

Pokračování se povedlo stejně dobře jako jednička, i když možná je o kapánek horší. Je horší v tom, že se tam dost věcí opakuje, místo chlápka s lopatou je tam žena s holuby, banditi jsou stejní akorát si říkají dlouhoprstí a opět je Kevin skoro zabije v domě. Naštěstí se mění prostředí a to filmu hodně pomáhá. Velice mě bavily i scény v hotelu, což byla také příjemná změna. Také se mi zdálo, že snímek více hraje na city, hlavně co se hračkářství a nemocnice týká, ale to beru jako velké plus. Prostě se jedná o kvalitní pokračování skvělé jedničky, která k Vánocům patří.(29.12.2018)

...Docela povedený chlamec... V tomto díle perlili namísto Culkina ti dva povedení zlodějíčkové, jeden větší mamlas než druhý, místy jsem nevěděl, jestli řvu smíchy nebo brečím... Jednička je jednička, ale i tak jsem se nasmál...(2.2.2005)

1 7 8 9 10 11 12 13 17 25 33