Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

„Sranda, batožinu strácať nezvykneme.“ Bruce Willis v Smrtonosnej pasci 2 nemohol uveriť, ako sa môže človeku stať niečo také dvakrát - a už sa to zasa stalo aj Kevinovi (a zasa na Vianoce, čert aby to zobral). Dvojka Samého doma nekráča v kyselinových stopách Votrelcov (t.j. nový príbeh okolo starých postáv). Vlastne je to skôr remake (najviac to bije do očí u strašidelného čudáka, ktorý je ale v skutočnosti dobrákom a na konci hrdinovi zachráni život). Lenže remake ambiciózny, drahý a kvalitný. Všetko, čo si diváci obľúbili minule, je aj tu (VHS, dom s pascami). Miestami je to až príliš cez kopirák a s cukrovým poučením to tvorcovia tentokrát predsa len už troška prehnali. Nedokážem však dať 60%, pretože i vďaka atraktívnemu prostrediu (hotel, hračkárstvo, Central Park) a novým postavám („Čo za blbcov to tu zamestnávate? – „Najlepších v New Yorku, madam.“) a samozrejme 110 percentnej vianočnej atmosfére je to stále klasika, ktorú pozerám každý rok a neprestáva ma baviť. Už od detstva.(22.12.2004)

To samé jako v jedničce jen si tentokrát Kevin spletl letadlo a letěl jinam. V hotelovém pokoji to mělo poměrně štávu. ale jinak to už bylo jen vaření z vody.(27.1.2009)

stejně je ale vtipná jen ta scéna s gangsterkou.. tohle hodnocení stojí na nostalgii.(29.1.2011)

A mě se zdálo, že i tenhle díl se mi tehdy líbil. Ale kdo by to byl tušil, že se jim podaří tak brzo i druhý díl?! Nj, Columbus byl tehdy borec a naštěstí stihl v jeho frajeském období ještě natočit Harryho. Ale vemte si, že je to vlastně jen překopčený a vylepšený první díl - skoro vše se děje úplně stejně, ale jen skoro, kde by vás to nasralo, tak udělá malou nepatrnou změnu a že dost příjemnou změnu. Ale ruku na srdce líbilo by se vám to, pokud by i v tomto díle zas někdo nesrazil tu měděnou sochu před domem McCallisterů? Děkuji za krásné dětství Columbe.(31.12.2014)

Nikoli sám doma - spíš sám ve velkoměstě ... aneb něco na způsob recyklace - v porovnání s prvním filmem o poznání prvoplánovější, těžkopádnější, neohrabanější, brutálnější ... a infantilnější. Nicméně - na slušné 3* ještě pořád má. P.S.: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Jsou opět vánoce, Kevin opět rozdává svá moudra ... ale pro jeho zbrusu novou známou - pro onu dobrosrdečnou paní z parku, která žije jen pro místní holoubky a holubičky - jakoby se nenašel ten správný konec ... takový, který by byl stoprocentně happy.(28.12.2016)

Tady se už nedá nic dělat, ani jako mladému se mi dvojka moc nelíbila...(23.10.2006)

• MJMilan

Relativne povedena dvojka.(10.1.2008)

Sice uz nicim originalni, ale porad velmi vtipne. Ac s tema zlodejema nesympatizuji, trpel jsem s nima:-)!(26.12.2009)

Jednička to není, ale pořád je to milovaná klasika. :)(14.2.2010)

• Doudis19

No dětem se to asi líbit bude, stejně jako kocour Tom od myšáka Jerryho, tu chudáci Harry a Marve schytají další várku brutálních ran, od vynalézavého vraha s tváří Culkina. Sám doma je klasika, ale i když dvojka použila stejné obsazení, stejné téma a dokonce i snad stejný scénář, její humor působí, narozdíl od prvního dílu, děsivě nuceně a ve většině případů dokonce až trapně.(24.12.2010)

O chlup slabší než předešlý díl, ale stále drží laťku hodně vysoko.(18.6.2012)

Nechápu místní nevraživost, tohle je pro mě nejen vánoční klasika, stejně jako první díl. Ani nevim, kterej z těch dvou je lepší a i když jsou zde použity nápady z prvního dílu, přesto je tu i dost originálních, který jsou někdy i o chlup lepší, ale ve výsledku se přesto oba díly vyváží. Pro mě jedno z nejlepších pokračování.(10.7.2007)

GP jak prase...(8.3.2008)

Tak Kevin je zpět a tentokrát neni na domácí půdě. Mokří bandité jsou na útěku a na Kevina v New Yorku narazí. Jejej to je zase srandy.(4.11.2010)

Vyvážená vánoční klasika se sympatickým hrdinou, mazanými záporáky a famózní hudbou Johna Williamse... díl druhý.(29.12.2012)

Moja najobľúbenejšia časť Sám Doma. Milujem NYC(22.12.2013)

Pokračování se povedlo stejně dobře jako jednička, i když možná je o kapánek horší. Je horší v tom, že se tam dost věcí opakuje, místo chlápka s lopatou je tam žena s holuby, banditi jsou stejní akorát si říkají dlouhoprstí a opět je Kevin skoro zabije v domě. Naštěstí se mění prostředí a to filmu hodně pomáhá. Velice mě bavily i scény v hotelu, což byla také příjemná změna. Také se mi zdálo, že snímek více hraje na city, hlavně co se hračkářství a nemocnice týká, ale to beru jako velké plus. Prostě se jedná o kvalitní pokračování skvělé jedničky, která k Vánocům patří.(29.12.2018)

...Docela povedený chlamec... V tomto díle perlili namísto Culkina ti dva povedení zlodějíčkové, jeden větší mamlas než druhý, místy jsem nevěděl, jestli řvu smíchy nebo brečím... Jednička je jednička, ale i tak jsem se nasmál...(2.2.2005)

Takové normální pokračování, klasicky slabší, ale furt ještě koukatelné. Mecaulay je sice rozmazlenec, ale zahrál to líp, než v jedničce, no jo, je starší. Mnohem radši mám rád jako herce jeho bráchu Kierana, kterej hrál mnohem kvalitnější role, i když za ně méně dostal, a to například ve filmu Pravidla moštárny. Mecaulay si touto rolí vydělal ohromné peníze, které ještě podpořil filmem Richie Rich a do konce života, když bude alespoň trochu šetřit, nemusí makat...(4.11.2007)

A je tady pokračování a další skvělé pastičky:-) Taky povedené. 60%(3.11.2008)

Výborné pokračování Sám doma. Změna prostředí (New York) je sice fajn, ale celý film naprosto dějově kopíruje první film, až na to, že je to v jiném prostředí. Ale tak přibyly nové vtipné scény a hlášky a oba zlodějové (Pesci a Stern) jsou opět výborní! Kvalitní pokračování kultovní komedie, které si myslím má také šanci stát se kultovní. Výborná oddechovka pro celou rodinu. 4 hvězdy.(16.8.2010)

1 7 8 9 10 11 12 13 17 25 33