poster

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

 • USA

  Home Alone 2: Lost in New York

 • USA

  Alone Again

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Sám doma 2: Stratený v New Yorku

 • Kanada

  Home Alone 2: Lost in New York

 • Nový Zéland

  Home Alone 2: Lost in New York

 • Velká Británie

  Home Alone 2: Lost in New York

 • Austrálie

  Home Alone 2: Lost in New York

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Komentáře uživatelů k filmu (660)

 • xerno
  ****

  Takové normální pokračování, klasicky slabší, ale furt ještě koukatelné. Mecaulay je sice rozmazlenec, ale zahrál to líp, než v jedničce, no jo, je starší. Mnohem radši mám rád jako herce jeho bráchu Kierana, kterej hrál mnohem kvalitnější role, i když za ně méně dostal, a to například ve filmu Pravidla moštárny. Mecaulay si touto rolí vydělal ohromné peníze, které ještě podpořil filmem Richie Rich a do konce života, když bude alespoň trochu šetřit, nemusí makat...(4.11.2007)

 • sir-dave
  ****

  Pokračování, které až tolik nezaostává oproti jedničce. V podstatě všechno v bledě modrém. Gagy, Marv, Harry, nástrahy a Kevin opět sám doma ale tentokráte v NY City bez starého pána souseda ale se starou paní v parku. Mě se to líbilo. Opět jedna parádní scéna :D http://www.youtube.com/watch?v=Mv7OfD6Pa5k(2.1.2009)

 • carlos 2010
  ****

  Posledný dobrý film s Maculayom.(23.2.2013)

 • Martin741
  ****

  Sam doma 2 aj ked od toho isteho rezisera co Sam Doma1 /Chris Columbus/ je presunutim pribehu do New Yorku. Dejovo to uz sice nestaci za kultovym filmom Sam Doma 1, ale za vyborne pasce ale musim dat 80 %(9.3.2013)

 • KajusaK
  *****

  Návrat Macaulayho Culkina, tentokrát na "dovolené" v New Yorku. Opět velmi zábavná komedie.Zcela rovna prvnímu dílu, vůbec ne slabší. Scénky v hotelu byly vynikající.(3.4.2013)

 • Dado
  *****

  Je pravdou, že sa jedná prakticky o čistú kópiu prvého dielu, no zasadením príbehu do predvianočného New Yorku film nadobudol ešte nádhernejšiu a nezabudnuteľnejšiu atmosféru a dnes už aj s ňou spojené nostalgické spomienky na sledovanie snímky v detstve pravidelne na Vianoce. Je smutné, ako sa z mena dvojice tak nádherných filmov napokon stal len hlúpy prostriedok slúžiaci na ryžovanie peňazí pre hlúpych tvorcov bez štipky originality a snahy o vytvorenie niečoho, čo by nebolo okamžite odsúdeniahodné. O slovenskom dabingu platí to isté, čo som uviedol v prípade prvej časti. (85%)(20.10.2013)

 • Prometheus69
  ****

  Nesmrtelné trubky vrací úder... a nebo dostávají dvojnásobnou nakladačku? Aneb... Můj největší idol je MaCgyver... podruhé. :D Bohužel naposled, pak už to stojí tak nějak za hrušku... Předpokládám že až Kevin vyroste... makat pro armádu pro něj bude jasnou volbou, protože když děláte věci pořádně... armáda to ocení a je to taaaak hezký. :D(28.9.2015)

 • liuk
  ****

  Ač se mi hodnocení obou Sám doma příčí, jako malej jsem to miloval, a to byl účel - zaujmout děti, tak co nadělám. A byl to můj první film v kině. :)(24.5.2006)

 • Endyis
  ***

  To samé co první díl, akorát namísto rodinné vily je zde New york, vychytaná je zde jenom ta drsná, půvabná blondýna se silnou pravačkou...(23.5.2007)

 • rudeboy
  ****

  Zopakujem to čo pri jednotke: Nenáročná zábava pre celú rodinu. Podľa môjho názoru sa tento film zaradil do siene nesmrteľných a stal sa vianočnou popkultúrnou ikonou televíznych staníc, bez ohľadu na jeho objektívne filmové kvality. Ale čím viac krát tento film vidím tým menej scén si naozaj vychutnám a čím neskôr by som ho hodnotil tým menej hviezdičiek by som mu asi udelil. Ale za to, že ma v detstve tak veľa krát pobavil, dávam 4* :-) a ešte mám rád Joea Pesciho... . A neviem mne vôbec nevadí, že ten film je vystavaný na podobnej schéme ako jednotka, pretože na tom hlavnom - zábavnosti - to vôbec neuberá.(8.5.2008)

 • PanFilmov
  *****

  Tak na tejto pecke som vyrastal výborny film ktorý si stále rád pozriem. Malí 10-roční típek si s lahkosťou podáva dvoch kriminálnikov, trošku sci-fi ale treba brať s nadhľadom je to len film:))(10.5.2008)

 • Danny F.
  ***

  A je tady pokračování a další skvělé pastičky:-) Taky povedené. 60%(3.11.2008)

 • drederik
  ***

  Oproti jedničce jednoznačně slabší, ale strávil jsem na tom dětství, tak nemůžu jinak:)(25.12.2008)

 • WolfR
  ****

  Výborné pokračování Sám doma. Změna prostředí (New York) je sice fajn, ale celý film naprosto dějově kopíruje první film, až na to, že je to v jiném prostředí. Ale tak přibyly nové vtipné scény a hlášky a oba zlodějové (Pesci a Stern) jsou opět výborní! Kvalitní pokračování kultovní komedie, které si myslím má také šanci stát se kultovní. Výborná oddechovka pro celou rodinu. 4 hvězdy.(16.8.2010)

 • lennyd
  ***

  Rodina McCullisterů už pomalu zapomněla, co se stalo minulé vánoce - a opět se chystají na vánoční dovolenou. Někdo ztrácí klíče, někdo peněženku - a někdo zase Kevina (Macaulay Culkin). Shodou okolností se Kevinovi podaří nasednout do letadla směřující na opačnou stranu než zbytek jeho rodiny - do New Yorku. Jenže Kevin se ani v jednom z největších měst neztratí, zvlášť když má tátovu kreditku. To nejhorší co se mu může stát je, že potká své staré známé, Mokré bandiy. Ale Kevin už ví jak na ně ... Pokračování úspěšného rodinného filmu Chrise Columbuse na sebe nenechalo dlouho čekat. Sice oproti jedničce nepřináší lautr nic nového (hrátky s videem vystraší veškerý hotelový personál, z podivné osoby se stává Kevinova nejlepší kamarádka, která ho nakonec zachrání, a Mokří banditi dostanou opět do držky). Akorát se Kevin stal trochu drsnější, a byly chvíle, kdy jsem bandity i litoval (btw. taky vám přišlo, že Marv to odnesl víc než Harry?). Každopádně shledání pod newyorským vánočním stromkem vytáhne slzu i z toho největšího cynika na světě ...(20.12.2010)

 • anli
  ****

  Maculay Culkin je podruhé sám a tentokrát mimo domov.Jinak příběh naprosto kopíruje film první a tvůrci se to nesnaží ani nijak maskovat,jen nadělali spoustu logických chyb,kterých si v tom tempu většina diváků ani nevšimne.Herci jsou opět skvělí(hlavně dlouhoprsťáci) a záplava gagů a vtipů opět dokonalá,Příběh mě připadl malinko víc k uvěření než ten první,ale trochu mě zamrzrlo,že scénář jen kopíruje první film a nevymýšlí nic nového.Těšil jsem se na nové nápady,pasti atd.Na druhou stranu to mohlo dopadnout mnohem hůř.Nakonec jsem byl vlastně celkem spokojen a i tenhle druhý film mě stále a pořád rozesmívá.Dávám proto New Yorských 75% a na letišti si budu dávat většího majzla.(1.9.2011)

 • Nivenx
  ****

  Podobně jako u prvního dílu, akorát zde se to neodehrává celé hlavně u Kevina doma, ale v New Yorku. Přidáno více hlášek, více akcí a ještě více blbostí. 80%(8.6.2013)

 • dANo
  **

  Zbytočná snaha o nejaké pokračovanie... nič nové, ten istý scenár, len v New Yorku.(22.11.2005)

 • Cushing
  **

  Ale jo, když je nejhůř, vidět se to s dítkem stále ještě dá.(3.9.2007)

 • Compadre
  *****

  Neřekl bych, že to bylo nějak podstatně horší než první díl, ale něco tomu přece jen chybělo..To Kevinovo promlouvání do duše staré bufeto-holubářky mě vždycky iritovalo..ale taky náramná sranda(6.11.2007)

1 8 9 10 11 12 13 14 17 25 33