Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

1658. hodnocený film:(16.3.2017)

První půlka "dvojky" se vyrovná "jedničce", pak jde úroveň docela dolů, hlavně ta "akce" je dost předvídatelná. Lepší 3.(5.6.2009)

Nejlepší je na tom zlodějské duo Marv a Harry :)(19.8.2010)

• sheldonka.

Slabý odvar proti jedničce, hodně slabý.(27.11.2011)

První dva díly jsou bez diskuze americká klasika. Je pravda, že druhý díl kopíruje do velké míry základní myšlenku toho prvního, ale na druhou stranu vzhledem k tomu, kde se odehrává, tak je více zábavný. Sám doma je už navždy spojen s Vánocemi a když se k tomu přidá ještě starý dobrý, štědrovečerní New York, tak je o atmosféru postaráno, nemluvě o zábavě při pohledu na trable dlouhoprstých banditů.(15.12.2011)

Kevin přijel rozumovat do NYC a jde mu to opět dobře, na logiku člověk nesmí koukat - sám doma je hlavně o citech a srandě. Přepadla mě nostalgie při scéně na střeše zříceného WTC.(10.3.2012)

V hodnocení platí prakticky to samé jako u prvního filmu. A pokud se pokračování drží kvalitativně právě "jedničky", nemůžu mít s touto vánoční rodinnou komedií žádný problém.(2.5.2016)

Podruhé zopakovat to samé bývá problém. Celý film je vlastně o ničem, až do finální vybíječky v domě, která je ale opět tak výživná, že celé hodnocení vytáhne o dva schody výš. Fajn také je, že Columbus dokázal udržet celý původní ansámbl pohromadě a tak v podstatě přecházíte do New Yorku, aniž byste si všimli konce jedničky. 70%(25.7.2016)

Povedené pokračování (remake) tentokrát se známými lapky v cizím domě...(14.12.2017)

Dokonalá kópia prvého dielu s určitou obmenou, ale napriek tomu zábava je zaručená stopercentne :D(24.12.2009)

Komediálna klasika, na ktorej som vyrastal a už od útleho veku ma stále dokáže dokonalo pobaviť aj keď ju vidím milióntýkrát. Skrátka Kevinove pastičky sú aj po skoro dvaceti rokoch úžasné.(16.12.2011)

Jedničce se to nevyrovná, ale pořád je to výborná komedie na který jsem vyrůstal a která mě neomrzí ani po letech.(1.10.2013)

Moje tradice každý rok o Vánocích, bez toho nejsou Vánoce. Krásný rodinný film, ve kterém si každý z nás uvědomí jak hezké ty Vánoce jsou v okruhu těch nejbližších.(27.12.2016)

Sice o něco slabší než jednička, ale podle mě pořád hodně dobrá zábava. Nejlíp to vystihnou ****.(29.7.2009)

Líbí se mě to stejně jako jednička. Kdykoliv se rád podívám znovu :-)(24.12.2009)

Opět skvělé, pro mě nastejno s prvním dílem.(23.12.2010)

Výborné pokračování, sice už to není ono a ani mi to už nepřijde zas až tolik vtipné a některé pasáže jsou i nudné, ale stále si to drží nadstandard.(24.12.2010)

Jedna věc se změnila, a to prostředí. Jinak dvojka ve všem velmi věrně kopíruje jedničku, máme stejné zločince, praktické vtípky, které už jsou mírně ohrané, například i scéna s videem je téměř identická s tou z prvního dílu. Proto nevidím důvod, proč musel vzniknout další film, která tím ničí dobrou reputaci mému oblíbenému vánočnímu snímku (o těch dalších dvou dílech ani nemluvím, ty už byly troufale trapné). Jediná reálná motivace mě právě teď napadá a dalo se čekat, že to budou samozřejmě peníze. A když se něco točí jen kvůli výdělkům, většinou z toho nevznikne nic příliš kloudného. Proč se ti páni režiséři nikdy nepoučí... 55%.(7.12.2011)

• pytlik...

Co se týče kvality, dvojka rozhodně nezaostává za jedničkou. Culkin se za ty dva roky v herectví určitě nezhoršil, jeho výkon tak potěší milovníky pomalých pohybů a ochotnických výrazů postaviček z prvních 3D animovaných filmů. Snímek je jako dělaný pro Novu a Primu - jen málokdy člověk s radostí odpočítává minuty, které ho dělí od odpočinku v podobě reklamních bloků, a s bouřlivým nadšením vítá i taková zjevení, jako je ten uječený alzovský žabinec. Škoda, že těch reklamních pauz je tak málo... No a když člověk vidí, jak dokážou Američani i do rodinného filmu procpat tolik násilí, tak nezbývá než si pomyslet cosi o setí hromu, že.(27.12.2012)

Brilantné a vtipné pokračovanie výborného filmu Home Alone. Filmu, ktorý si zaslúži uznanie, a aj keď nebol úplne najlepším určite bol veľmi príjemne stráviteľný a príjemne pohladkal môj žalúdok aj po sto pozretiach. Film je jednoducho mojou srdcovkou a neodpustím si nedať mu vyššie hodnotenia ako ****. 80%.(15.4.2013)

Túto dvojku som mal vždy radšej. Je to divné, pretože množstvo schém a gagov je priamo okopčených z jednotky. Ale vôbec mi to nevadí. Celkovo mi to príde svižnejšie, zábavnejšie, prostredie New Yorku dostatočne využité, pasce lahôdkové a aj tá vianočná atmoška tu na mňa funguje tak nejak lepšie.(4.12.2014)