Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Sice je to podobný jako jednička, ale je tady víc super hlášek :D a pasti monstroznější ! miluju to(24.12.2013)

• Daewiik

První díl jo, ten byl přijatelný. Teď už to ale nevydržím.Tohle je zabité a nechápu proč těch dílů je tolik.(26.11.2011)

Pokračování skvělé rodinné komedie, a musím říct, že povedené. Na jedničku to už nemělo, ale i tak to bylo svižné a zajímavě pojaté New Yorkské prostředí. 80%.(4.7.2012)

verná kopia jedničky :)(5.1.2014)

Tvrdiť, že by sa pri tomto filme mohol človek nudiť, nie je tak úplne pravda. Určite väčšina a vlastne celý film zakladá na úspechu, humore a perfektnom obsadení prvého Home Alone. Ale to vôbec nevadí. Presun do New Yorku bol skvelý nápad, milujem toto mesto, jeho atmosféru a život tam celkovo. Navyše skvelý soundtrack zase raz nechýbal a vylepšil celkový dojem z filmu.(6.1.2014)

myslím, že úrovňou nezaostáva za jedničkou(11.1.2007)

• Se7enteen

2/10(3.9.2008)

Už to samože není výborná jednička. De facto jde o to samé, jen se děj přesunul z Kevinova domu do NY. Každopádně jsem se bavil úplně stejně jako u prvního dílu. Stále skvělí "nesmrtelní a nezničitelní" D. Stern a J. Pesci. Plus kvalitní hotelový personál v čele s T. Currym a debutujícím Robem Schneiderem.(13.2.2010)

Stejně jako první díl, výborná zábava, která neomrzí. 90%.(24.2.2012)

Přiznávám, že pokračování této veleúspěšné americké rodinné komedie je poněkud slabší a na jedničku zkrátka nemá, přesto Chris Columbus stvořil milý, vánoční film, který potěší každého fanouška Kevina McCallistera.(14.4.2012)

Jako dítě jsem tento film miloval, protože jsem nedokázal vidět logické chyby.Teď, když jsem starší se jen příjemně bavím.Myslím, že mě nikdy neomrzí sledovat házení cihel ze střechy,hrátky s letlampou atd.O trochu horší než první díl, ale stále kvalitní zábava.(18.6.2012)

Stejně kvalitní jako jednička! Opět zapomněli na Kevina, opět vánoce na bitevním poli, opět spousta pastí, i když jeden rozdíl tu přeci jen je. A to, že mokrý banditi už nejsou mokrý, ale teď si říkají dlouhoprsťáci. A při padajících cihlách ze střechy musim vždycky odvracet zrak :-) "Tak dělej vodpráskni jí, vodpráskni jí".(13.11.2012)

Sequel, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani hracívrch so svojimi jašteričkami, plazmi a inou jurskou háveďou. V mnohých prípadoch dejová štruktúra vzdáva hold impotentnej logike a nevybočuje z okov Tartaru jednotky ani o milimeter z konzumno-zábavnej magistrály. Či scenár, miestami zatieňujúc snár laškovania o svetovom miery a ochrane zvierat sporo odetých dev na Miss planéty a priľahlej galaxie. Mr. McCallister jr. však hravo hádže do rieky Hudson súčasné vianočné "rodinné" komédie a bez jeho afektovaného kriku by bol televízny program o Vánocích chudobnejší a nepozerateľnejší.(10.1.2013)

Stejně skvělý film jako první díl, stejně vtipný, možná i vtipnější a stejně výborně zakončený ... Jedna z nejpovedenějších 'dvojek' vůbec, i když je začátek jako přes kopírák ... Film neztrácí na humoru, ale ani na originalitě, a co se nesmyslnosti, ta se dá lehce přehlédnout, pokud se člověk dobře baví ...(26.11.2013)

Pokračování vánočního dobrodružství Kevina McCallistera. Po roce se Kevin ztratí do New Yorku. V podstatě se všechny žerty opakují (napr. použití filmu z televize), vrací se i dva zloději. Místo starého pána ze sousedství se tentokrát Kevin zpřátelí s tulačkou z Central Parku. Kevin je po roce trochu dospělejší, ale stále kouzelně dětský. Jeho eskapády jsou trochu obměněné, ale je to v podstatě využití úspěšného námětu z předchozího filmu ´Home Alone´ (1990). Všechno zachraňuje stále ještě roztomilý Macaulay Culkin.(6.9.2014)

Přestože to je v podstatě totožné jako jednička akorát v jiném prostředí, stejně to na mě stále zabírá. Pár nových vychytávek tam je, především co se týče pastí a New York tomu dává alespoň trošku jiný rozměr. Macaulay Culkin si na těchto filmech udělal neskutečné jméno, že by už nemusel hrát v ničem jiném. Stejně si nevybavuji nějaký další film kde by hrál, který by u mě vzbudil takové nadšení jako první dva díly kultovního "Sám doma". Zkrátka jde o jeho nejlepší výkon, hned v úvodu jeho herecké kariéry. Pak měl ještě pár průměrných bečkových filmů a zbytek tak nějak nestojí anil za řeč. Ale tento druhý díl, si ještě stále drží renomé. 4* za 82%(5.7.2015)

Je to sice slabší než jednička, ale i přesto přichází druhý díl s novým nápadem a na zábavě neubírá. Příjemná komedie ideálně před křesla nakynutých rodinek o Vánocích. Jediné, co tomuto filmu ubírá na autoritě je již v naší rodině tradiční "počítání smrtí", některé případy jsou opravdu diskutabilní a sporné, ale občas se dokážeme dopočítat ke dvoucifernému číslu. To už je potom úsměvné, bohužel ironickým způsobem.(21.6.2016)

je to ostuda, ale stara holubarka me vzdycky dojimala..(23.12.2005)

Tady to ještě jde, zaručeně nezklame dvojice Marv a Harry:)(20.11.2006)

Stejně půvabné jako jednička. Jediné mínus: Macaulay Culkin pokračoval v herecké kariéře.(1.3.2007)

Vydařené pokračování filmu Sám doma. Kevin se utká opět s dvěma zlodějíčky Marvem a Harrym, kteří mu chtějí oplatit porážku z minulého roku. A k tomu se stačí ještě podívat na dnes už neexistující dvojčata v New Yorku.(6.3.2007)