Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Sice je to podobný jako jednička, ale je tady víc super hlášek :D a pasti monstroznější ! miluju to(24.12.2013)

Predvianočná nálada funguje a ja sa nesťažujem. Síce film absolútne kopírujúci a ťažiaci z jednotky a myšlienkovo spochybniteľnejší, ale stále zábavný a ku koncu pekne americky dojímavý. 60%(4.1.2008)

i když druhý díl už leccos kopíruje z prvního tak proces likvidace dvou přitroublých lupičů zase spolehlivě zabral a huhlání Daniela Sterna na chodníku po zásahu cihlou nebo jeho boj s elektrickým proudem je trhač bránice(2.6.2009)

Dobrý film. bavil sem se(23.6.2009)

Slabší než jednička, ale přesto slušně pobaví.(24.12.2009)

Jeden z nejrychlejších remaků, ale v tomto případě zatraceně zábavná záležitost! Většina scén opakujících se z jedničky zde dostává nový rozměr díky atraktivnímu prostředí. Musím uznat, že je příjemné sledovat to samé v trochu jiném balení, protože mi to přijde pořád stejně vtipné, ne-li víc. Proč něco měnit když to tak perfektně funguje, ovšem jen v případě této dvojice filmů, jinde bych to nesnesl! Tentokrát je vše vypilované do nejmenších detailů, příběh se ani na vteřinu nezadrhne a po technické stránce dokonalost. Opět geniální (a mnohem delší!) závěrečná pasáž zábavného utrpení. Dá se říct, že film si bere z jedničky to nejlepší, vyvaruje se chyb a je brilantně natočen, proto říkám že dvojka je jako celek lepší než jednička, ovšem tím větším kultem navždy zůstane díl první! [100%](21.6.2012)

'Jakživ sem to nedotáh do šestý třídy,ale něco mi říká,že ty se tam taky nedostaneš''Jo no,kompletní vykrádačka jedničky a pár hrozných dialogů (prcek radí holubí houmlesačce),ale stejně to můžu kdykoli i postopadesáté.A furt je to paráda oproti tomu všemu co přišlo potom.''byla to muchlovačka s mym bráchou''(16.9.2012)

První díl na druhou. Možná trochu zamrzí zkopírování scénáře, ale nové prostředí to dorovná. Výborný koncept je vytěžen na maximum. PS: Je to pro děti. :)) 8.5/10(11.10.2012)

Tuhle rodinnou sérii mám nejraději. Miloval jsem to jako malý kluk a vánoce jsem si bez této stále perfektní komedie neuměl představit. Kevin je má dětská filmová a platonická láska. Žádný film ani dětská postava ho nedokáže překonat. Ano, Culkin zahrál nejlepší dětský výkon. Film jinak o poznání slabší, než jednička, ale i tak perfektní komedie.(14.4.2013)

• Lilloos

Už od prvních tónů úvodní melodie jsem se cítila jako v Harry Potterovi. Kouzelná vánoční atmosféra podpořená neokoukatelným prostředím New Yorku vytváří skvělé pozadí pro pohodový rodinný snímek. Když ale pak Kevin začne sadisticky likvidovat ubohé zlodějíčky, jejichž výdrž je obdivuhodná, neubráním se myšlence, jaktože ještě žádného prcka nenapadlo vzít si z toho příklad a nezačít podobně terorizovat své bezbranné okolí.(5.2.2015)

Pro mě ještě trochu lepší než jednička. Dokonce mi přijdou zábavné i další postavy mimo ústřední trojice. Myslím tím hotelový personál, výborný výběr herců. A co se týče závěrečné fáze filmu v domě s pastmi, tak v jedničce se hodně bavím, ale ve dvojce dostávám záchvaty smíchu, a to i přesto, když se dívám už asi po sté.(27.12.2016)

A kde byla Hillary, když Kevin potřeboval najít recepci?(21.1.2017)

Když máte absolutně stejné postavy a stejnou zápletku a stejné prostředí a chcete to vyvařit ještě jednou, je jasné, že něco z toho minulého tam zůstane, ale už to prostě bude jen odvar. V tomto příapadě kvalitní odvar, ale jen odvar. Kromě samotné akce v domě, která je mimochodem fakt brutální, a myslím, že asi po druhé překážce už by nežil ani jeden z lupičů, vlastně film nic moc nenabízí a sám se divím, že je to nataženo až na skoro dvě hodiny. Přesto se ty dvě hodiny dají v klidu vydržet a rád se u nich zasměju i teď. Kevin je chytřejší a mazanější než v jedničce, kde naopak jeho největší devizou byla naivita a opravdu takřka školkový věk, zjev určitě.(24.7.2018)

Podruhé v jednom životě?! No ale, stejně mě baví občas se na to znovu podívat...hlavně proto, že zůstala dvojice zlodějů.(13.8.2004)

Pro mě mají 1. i 2. díl stejnou hodnotu. Komedie, která potěší hlavně děti a nakonec, je tam i pár slavných hlášek. VESELÝ VÁNOCE...A ŠŤASTNEJ NOVEJ ROK.(20.5.2006)

Jen o něco málo víc zábavné než jednička.(3.10.2006)

Výborná komedie, u které se nejen zasmějete, ale která i navodí tu pravou vánoční atmosféru. Akorát je to prakticky okopírovaná jednička a už to není úplně ono. Radši se podívám znova na jedničku, než abych si pustil dvojku. Moje hodnocení: 60%(29.12.2007)

O něco slabší než díl první, ale ztráta jedné hvězdičky určitě pro film netrácí pojmenování "klasika". Děj se opět odehrává kolem Vánoc, což dodává stejnou příjemnou atmosféru, kterou v něm najdete a zahřeje vás během prvního i desátého shlédnutí...(20.10.2008)

Pořád vtipný,ale už o mnoho drsnější.Ne jednou jsem si řek.."to by nemohl přežít." nebo "To by byl po třetí mrtvej."..i tak to mělo takové to kouzlo prvního dílu.(26.12.2010)

Pokračovanie iba recykluje predchádzajúci diel vrátane povinných ponaučení, kultovej zvučky a samotných hercov. Svojou ľahkosťou, nadsádzkou a mastnejším rozpočtom povyšuje zábavu na najvyšší možný level. Séria dosiahla druhým dielom svoj vrchol na akom mohla a mala skončiť.(18.3.2014)

Rovnako ako jednotka, kým sa neprejete, pekne pozerajte. Oddýchnete si a pobavíte sa. Čo viac na Vianoce treba?(25.12.2014)