Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Druhej dil je v podstate variace na prvni, takze vsechny znamy postavy se vraci. Akorat tu nema Kevin na hrani barak a jeho okoli ale prakticky celej New York, coz zapricinuje, ze je dej misty trochu roztahanej a 2 hodiny by film taky nemusel mit. Nicmene tohle vsechno filmu odpustite v momente, kdy zase zacne na zaver Kevin masakrovat dvojka lupicu, akorat tentokrat uz prezijou opravdu neskutecny veci, treba cihlou do hlavy z nekolika pater a misty uz to je drobet prehnany, ale porad dokonala rodinna komedie.(16.9.2008)

„Jaké idioty tady zaměstnáváte?“ - „Nejlepší z celého New Yorku!“ Vtipnější, zábavnější a emotivnější než jednička. Ale také blbější - vlákat zloděje do baráku bylo ve výsledku úplně zbytečné. V jedničce tohle fungovalo, tam šlo o cílenou krádež, nicméně tady to byl skoro až vynucený masochismus. Neříkám, že ne zábavný. Celkově, film recykluje, co může - kořenový nápad Kevina, který se musí opět spolehnout jen sám na sebe, se liší akorát v zasazení, tentokrát do víru velkoměsta, ale jednotlivé situace jsou defakto identické. Kdo film uvidí před jedničkou, tento problém mít nebude - pro mě samotného to byla první zkušenost s touto sérií. Jakoby byl takto koncipován cíleně pro ty, kteří s ním začnou a tím, že neviděli předchůdce, se absolutně o nic neochudí. Tak, či tak, jak jsem řekl na začátku a ještě to doplním - je to jízda, která baví a pro mě osobně je dalším symbolem filmových Vánoc. 85%(20.12.2015)

Za Joa Pesciho musím dát 4*! Ale uznávám, že jde v podstatě o remake jedničky(mění se jen prostředí).(19.8.2003)

Slabší pokračování svého předchůdce, přesto stále velmi vtipné. Sympatičtí zloději se opět dostávají do řetězce ultranásilností ze strany Kevina. Pokud v roce 1992 zemřelo na ulici víc lidí po zásahu cihlou než obvykle, zde máte viníka.(15.12.2005)

V podstatě je to okopírovaná jednička, ale stále si drží laťku a je velmi zábavná, oproti dalším dílům učiněný skvost...(19.7.2006)

Už to není jako jednička, ale aspoň zůstali stejní herci, hlavně Pesci a Stern jsou skvělí a likvidační akce je taky super.(24.11.2007)

Po velmi vydařené jedničce jsem teda čekal, že se scénáristi víc pochlapí. Veškerá originalita se odpochodovala rovnou do háje a vznikla variace na "Jak stratit syna aneb rodič roku 100x jinak". Což ovšem neznamená, že se nezasmějete. Párkrát.(20.2.2008)

O niečo menej vtipná 2ka, ale stále má čo ponúknuť. Niektoré originálne pasce, niektoré sme už poznali, ale smiechu pri tomto filme ozaj šetriť nemusíme. U mňa najlepšia scéna - cihly zo strechy... Harve, kolik vidíš prstú ? ... Osm !!! :) 4**** a 79,282%(22.2.2010)

Scéna, kdy Marvovi přistávají na čele další a další cihly, mě pokaždé spolehlivě odbourá.(16.4.2010)

Čudujem sa hodnoteniu niektorých tu na CSFD, veď je to od A-Z to isté, ako diel číslo 1... ak sa niekomu páčila 1, tak sa bude aj 2, pretože sú to identické dvojičky.(8.8.2010)

Problém druhého dílu Sám Doma je podle mě především v originalitě. Divák který viděl jedničku už vlastně přesně ví co se stane ve dvojce. Co je pro mě hlavní mínus, že i uprostřed Big Applu se objeví barák ve kterém se dvojice naprosto tupých zločinců opět nachytají (a kupodivu opět nezemřou :) ). Nicméně i tak se jedná o velice povedený a zábavný film, který se hodí na nudné zimní večery. 80%(31.12.2010)

Dvojka nám představuje jiný směr Kevinových patálií a ukazuje, že se příběh nemusí týkat jednoho místa, malebného předměstí, aby se povedl. Skoro stejně krásný a tradiční jako jednička(9.12.2011)

Mírně slabší jako první díl, přesto je sleduji vždy spolu. Nebýt zde povinné vložky, která má dětem vštípit některé hodnoty (záběry s otrhanou paní krmící holuby) nebylo by co vytknout. Jednoduše přeměna z mokrých banditů na dlouhoprsté se moc povedla!(11.1.2012)

Jsem přesvědčený o tom, že druhý díl je kvalitativně na stejné úrovni jako jednička. Já si dvojku oblíbil dokonce ještě trochu více. Skvěle jsem se bavil a po každé když to budou dávat, pobavím se určitě znova. Nepopírám, že scény jsou tak trochu převzaté z jedničky, ale změna prostředí se projevila určitě dost kladně. Marv je navíc ještě víc blbější než v jedničce a celkově vtipné scény jsou tady dokonale rozvinutý. Závěrečná "Operace Hohoho" (nebo jak se to jmenovalo), kdy Kevin dává padouchům na frak, už je jen třešničkou na dortu!(1.2.2012)

• Iwiiik

Jednička byla originální a zábavná. Dvojka je jen násilným vývarem úspěšného tématu a rošťácky nevinného ksichtíku Macaulay Culkina. Scénář je jen překlepaný přes kopírák do New Yorkského prostředí a situace, které byly v předchozím dílu směšně absurdní, jsou tady už přetažené do trapnosti. Proboha!!!(3.4.2012)

• Liwr

Tohle už je případ pro sociálku, nechat dvakrát kluka bez dozoru,to je fakt peklo!!(27.10.2012)

80% filmu sa podobá na prvý film. Ale keďže to fungovalo v prvom filme, tak to funguje aj tu. Takže sa jedná o fajn zábavu.(26.12.2012)

O něco slabší než první díl,ale pořád je to výborná komedie.(25.7.2013)

Detská zábava na druhú na ktorú sa nezabúda a ktorú je fajn si občas pripomenúť. No iba v pôvodnom slovenskom dabingu.(7.10.2013)

Krásna vianočná klasika čisto americkým pôvodom ktorá mi ale svojim skomercionalizovaním ani minimálne nevadí. Culkin síce počas svojkeviej kariéry toho moc nestihol ale tieto dve domovky stoja za to. Vianoce bez nich by neboli pravé. ,,som na Vianoce sám a v New yorku"(26.12.2013)

V podstatě platí co o jedničce ale je tu všechno tak 2x brutálnější. Sice je to jen dvojka, ale opravdu za jedničkou nezaostává. Každý Vánoce je to pro mě defakto povinnost se na to podívat. Sice jsem na to už sice starší, ale pořád mě to baví jako když mi bylo nějakých deset…(30.12.2013)