Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Sice je to podobný jako jednička, ale je tady víc super hlášek :D a pasti monstroznější ! miluju to(24.12.2013)

Dvojka, přesunutá do New Yorku, popravdě už na jedničku trochu ztrácí. Není to ale vůbec nic hrozného. Pokračování lehce nadprůměrné. 75%(31.8.2012)

Asi jeden z mála filmů toho typu, že okopírují děj dílu prvního, kde mi to vůbec, ale vůbec nevadilo. Jak na Sám doma 1, tak i na tento díl se podívám velice rád každý rok o Vánocich. 70%(26.12.2012)

Chris Columbus vzal vše, co tak dobře fungovalo v Chicagu a posunul se o pár set mil na západ. A funguje opět výborně. Prakticky recyklovaná jednička stále láká a neomrzí ani po stém shlédnutí. Protože dostat cihlou třikát může jen Marv.(21.1.2013)

Dvojka nás přivádí do New Yorku, kam se Kevin dostane poté, co si splete let. V New Yorku samozřejmě narazí na staré známé zloděje z jedničky, ti ho hned poznají a schyluje se na další bitvu. Je to sice jednička přes kopírák, která má jen jiné prostředí, ale ještě je to zábavné, což se ale o dalších dílech už říct nedá.(4.6.2013)

Pokračování úspěšné komedie na kterou se těším každý rok. Sice se to všechno tak trochu opakuje, ale tentokrát v New Yorku a nelze říct, že bych se pobavila míň než u jedničky. I love it! :)(31.12.2013)

Srdcovka tak jako i první díl, tenhle ten díl mám i radši. Klasika která nikdy nezklame.(25.12.2018)

Mučte mne, bijte mne, haňte mne, nadávejte, plivejte a proklínejte, ale já se stále budu přiblbe usmívat a tvrdit - Sám doma 2: Ztracen v New Yorku je můj nejoblíbenější rodinný film! Jóóó!(10.7.2006)

Možná už trochu přehnaný, ale zas jsem se zasmál asi víc jak u jedničky.(27.12.2007)

Druhé díly většinou bývají poklesem do hlubin hnusu, zvlášť pokud se znenadání začnou odehrávat v NY či Hollywoodu, jenže Sám doma 2 bude zřejmě vyjímkou. Příběh se do NY přesune celkem nenásilně, akce je samozřejmě víc, ale kupodivu to není na škodu a vysoká laťka vtipnosti se drží celou dobu, i když místy přechází až do nereálna (rána el. proudem, házení cihel). Nic to ale nemění na tom, že jde o jeden z nejkvalitnějších rodinných filmů, navíc když jsem to viděl poprvé, tak jsem se nasmál jako ještě málokdy ve svém životě...myslel jsem, že puknu. I když pravda - byl jsem menší...(15.1.2008)

O niečo nudnejšie ale zaverečná "nahanáčka" stoji zase za sto!(2.5.2008)

Kopie 1:1 jedničky, akorát že v New Yorku, ale pořád se na to dá ještě koukat.(27.12.2008)

Síce to vyzerá len ako kópia jednotky, ale mne to vôbec nevadí a zabavil som sa.(12.4.2009)

My už nejsme mokrý banditi, teď jsme dlouhoprsťáci.(19.5.2009)

Podle mě je tohle pokračování ještě lepší než jednička s ginálními scénami z hotelu.(15.7.2009)

este ma to stale tu iskru, i ked original je len jeden.(6.12.2009)

O hvězdu a půl horší než jednička...Stejnak to je ale povedená komedie pár dobrej vtipů tam je...Musim říct že tady se mi víc líbil Stern než hvězdný Pesci.(24.12.2009)

Culkin je tu už predsalen trochu starý na takúto úlohu, no stále ešte pozerateľné :)(3.1.2010)

Ovšem kdybych hodnotil jen kanonádu hlášek v českém dabingu tak na jasnejch 5* :-) "Páni to je ďoura, to je ďoura!"(14.1.2010)

Bohužel dvojka už neni takovej odvaz jako jednička, ovšem stále zabaví. Nejvíc mě na tom baví "vyzrálost" zlodějů, kteří jsou zkušení po některých pastech z jedničky (padající žehlička, barvy na schodišti atd), ovšem Kevin už není Sám doma... // Viděl jsem v českém dabingu.(4.12.2010)

Pro mě lepší než jednička. "Tak padni na kolena a řekni, že mě miluješ!"(2.1.2011)