Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Nie som si ista, ci by som dala Kevinovi 5 hviezdiciek keby to nebol jeden z filmov mojho detstva a nepocitovala pri tom taku silnu nostalgiu 90tych rokov, ale fakticky, stala sa z toho uz vianocna klasika. Myslim si, ze nebudem jedina, kto sa po prvom zhliadnuti zamiloval do cara New Yorku a ozaj smutny je ten zaber na byvale WTC... pre mna je scena s Kevinovou mamou, ktora komicky odpadne po uvedomeni si, ze "Kevin tu nie je" uplne genialna, rovnako ako aj celi mokri banditi. Dalsie pokracovania stratili vsetok smrnc, takze ku stastiu si povinne staci pozriet 1 a 2.(12.1.2019)

Neprostá klasika...2 díl rozhodně nezklamal a držel laťku(11.11.2015)

Kevin a jeho vychytávky podruhé. Myslím, že chemie mezi ním a bandity se podařilo zase správně namíchat a v roli průvodce tentokrát po New Yorském bytě opět nezklame. Banditi dostávají na frak stejně jako moje bránice. Navíc je zde doplňuje trojice hotelového personálu, kteří se Kevina také snaží načapat.(17.10.2016)

Platí to samé co jsem napsal k jedničce. Stejní padouši, stejný chlapec, jen jiný dům a jiné město a trochu jiné vražedné pasti. To vše se rovná další skvělé zábavě. Hodnocení: 84/100.(26.12.2017)

Malý Kevin se tentokrát ztratí na letišti a místo v Miami se ocitne v New Yorku. Dokud se scény odehrávají v hotelu, bavil jsem se stejně jako u jedničky, ale závěrečný duel se starou známkou dvojicí zlodějíčků už trochu pokulhává, na druhou stranu, je potřeba je obdivovat, co všechno vydrží, já bych už nevstal po první ráně cihlou......:-)(28.12.2017)

Kevin je super film(27.12.2018)

Stejný jako první díl až na pár malých změn (místo divného souseda je divná bezdomovkyně, místo Chicaga je New York, atd.). Dále nám Kevin o dva roky zestárl a stal se z něj ještě větší sadista. Harry a Marv mají štěstí, že další díly už nebyli natočeny, protože s Kevinovým sadistickým vývojem by to taky nemuseli už přežít. :D(31.12.2018)

Áno, druhý diel je postavený hlavne na popularite jednotky, dej trochu pozmenený a pasce sú o niečo drsnejšie, ale aj napriek tomu, je aj druhý diel vianočná klasika, ktorá počas sviatkov nesmie chýbať. (Videné v TV, SK dabing)(14.8.2019)

Lehce nadprůměrná zábava. Sice ona originalita jedničky chybí, ale i tak je tu spousta míst, kde se člověk pobaví.(14.2.2003)

kliseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee /ale pobavi, ak to nie 1000. repriza...(12.3.2006)

Ano, je to hold to pokračování co kopíruje první díl. Ale co! Když jsou Vánoce, tak je mi to úplně jedno. Z filmu přímo voní vánoční atmosféra a k tomu hraje překráná hudba Johna Williamse:)(4.12.2007)

7/10... Narozdiel od doby pred desiatimi rokmi som sa už nedal ako divák chytiť na tú istú druhýkrát... Ale aj tak je to stále sranda :) Niektoré vtipy sú v pohode aj po druhýkrát :) ...(25.12.2007)

"Další Vánoce na bitevním poli." Tak copak se nám změnilo? Kevin je o dva roky starší, z Chicaga jsme se přesunuli do New Yorku, "Mokri banditi" se překřtili na "Dlouhoprsťáky" a místo souseda s lopatou se Kevin zpočátku bojí dámy obklopené holuby. Co zůstává je prvotřídní zábava, důstojný nástupce bohovské jedničky.(28.12.2007)

• tereza.s

Opakované vtípky, stejný problém akorát na jiném místě. No co se dá dělat.(1.2.2008)

Já si prostě nemůžu pomoct, ale méně * by byl hřích. Když jsem to kdysi dávno viděla poprvé, smála jsem se od začátku až do konce. Teď už se spíše usměji, ale dívám se pořád - snad je to tím, že už to jaksi k těm Vánočním svátkům patří a aspoň tehdy nenadáváme, že vše pořád dávají dokola, ale z toho dokola si sami vybíráme pořád to samé - snad ze sentimentality, či právě proto, že jsou ty Vánoce.(21.7.2008)

Asi o něco slabší než první díl, ale pořád za 4*. A snad i pro to, že tohle hodnocení dávám po tom, kdy vím co bude následovat po tomhle díle, nejde dát méně.(30.8.2008)

Jednička byla jednoznačně lepší, ale i tak je to poměrně zábavný film, který stojí za to vidět. Tim Curry mě tam fakt dostával...:)(13.1.2010)

Já se bavil. Lepší než jednička to rozhodně není, ale taky kdo to čekal.(22.7.2010)

Nejlepší scéna s lítáním cihel. Řekla bych, že je dvojka víc dojemnější a taky lákavější díky New Yorku. Bavila jsem se stejně dobře jako u prvního dílu a počítám s tím, že se budu bavit ještě hodně dlouho.(17.8.2010)

Tohle stejně jako jednička je srdcovní záležiost, u které jsem ztrávil mnoho hodin a vždy se dobře bavil :)(21.10.2010)

V podstatě dvojka přináší to samé, co jednička, akurát na jiném místě. Takže už od začátku víte, jak to dopadne, ale stále to má své kouzlo. Perfektní odechovka.(25.12.2010)