Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Nie som si ista, ci by som dala Kevinovi 5 hviezdiciek keby to nebol jeden z filmov mojho detstva a nepocitovala pri tom taku silnu nostalgiu 90tych rokov, ale fakticky, stala sa z toho uz vianocna klasika. Myslim si, ze nebudem jedina, kto sa po prvom zhliadnuti zamiloval do cara New Yorku a ozaj smutny je ten zaber na byvale WTC... pre mna je scena s Kevinovou mamou, ktora komicky odpadne po uvedomeni si, ze "Kevin tu nie je" uplne genialna, rovnako ako aj celi mokri banditi. Dalsie pokracovania stratili vsetok smrnc, takze ku stastiu si povinne staci pozriet 1 a 2.(12.1.2019)

Tohle pokračování patří mezi ty povedené, jediné výraznější minus je fakt, že jde vlastně jen o jakousi vylepšenou kopii prvního dílu. Jenže co z toho, když se u toho bavím skoro stejně dobře jako minule? Herecká sestava z minulého dílu se tu sešla skoro celá a za svými tehdejšími výkony nijak nezaostává, lupičská dvojka Pesci + Stern je dokonce ještě zábavnější než v 1 díle. Pasti na lupiče jsou asi tak desekrát brutálnější než v jedničce, ale jsou přinejmenším stejně zábavné. Plusem je taky trochu rozmanitější prostředí New Yorku, jen ta zápletka s holubářkou byla možná tentokrát trochu zbytečná. Hlášky opět skvělé. ("Dávej si bacha, ať nám nezkazíš vejlet, protivo, tátu ta dovolená stála spoustu peněz." - "Nerad bych vás okradl o to potěšení, strýčku Skrblíku.") Kvůli tomu přílišnému kopírování to tentokrát bude o hvězdičku méně, ale pořád je to dobrý film na Vánoce a víc než důstojné pokračování prvního dílu (když uvážím další dvě katastrofická pokračování).(31.12.2010)

Velmi povedené pokračování. Většinou jsou "jedničky" nejlepší, ale tady bych asi byla na vážkách, který díl se mi líbil více - prostě žeru oba dva (ano dva, ty pokračování už fakt neberu, to s tím ani nemá co dělat...). Oba mají skvělý příběh v mnoha věcech podobný. Bavím se až dosud, kdykoliv se na ten film podívám.(3.3.2011)

Pro mě prostě vánoční klasika. Veselá, vtipná i dojemná, navíc z prostředí, které mám moc ráda. A pak, vždycky se tam objeví nějaký ten dialog, který by si leckdo mohl vzít k srdci :)(10.3.2011)

Chris Columbus nám ponúka druhýkrát to isté. Zmenilo sa len prostredie, pasce, ktoré Kevin prichystal a mokrí banditi sa premenovali na dlhoprstých. Bez nich dvoch by nebol sám doma, rovnako ako bez mladej hviezdy Culkina. Kopec fórov, jednoduchý, ale zaručený humor a skvelá zábava... 75%(27.12.2011)

Dvojka se už jedničce nemůže rovnat. To, že je děj jako přes kopírák mi nevadí, co s tim taky měli dělat jinýho.....Stále to má ale dost zábavnejch momentů, a i když není závěrečná "bitva" mezi Kevinem a zloději tak vtipná jako v jedničce, film tak nějak patří k těm nostalgickejm z mého dětství. Dvojice J. Pesci a D. Stern je prostě nezapomenutelná.(3.2.2012)

Pokračování legendárního Sám doma, které se už ani tak neodehrává doma, nýbrž v New Yorku. Z tohohle filmu pocházejí moje nejoblíbenější hlášky a jsem za to ráda. Díky, Chrisi Columbusi!(7.2.2012)

O trochu lepší hlášky Marva a Harryho jinak prakticky to samé jako v jedničce.(10.6.2012)

Moje dětská láska. A vánoce k ní neodmyslitelně patří. Už cítím to cukroví a tu vůni...(11.11.2012)

Film, ktorý Vás nikdy neprestane baviť.(23.12.2012)

Stále aj opakovane pozerateľná zábava. Vrcholom je, samozrejme, akcia v dome. :)(24.12.2012)

• gotham

Na jedničku se ještě dalo koukat a celkem mě pobavila, byť hlavní postava Kevin je občas opravdu na zabití. Dvojka ale už postrádá onu originalitu jedničky a navíc mi scénář přijde jak vycucaný z prstu, a byť to občas trošku i funguje, většinou je to buď špatné anebo trapné. 30%(16.3.2013)

Slabší než jednička, ale pořád skvělá zábava. 77/100 ****(15.4.2013)

Pamatuji, když jsem ho viděl poprvé, proto 5* :) jinak jednička je lepší, ale dvojka nebyla tak okoukana v té době :)(30.7.2013)

Nove prostredie ale zase sám. Páči sa mi, že film sa odohráva v meste a za úplne iných podmienok. Síce kopíroje jedničku v niektorých častiach ale čo iné by Kevin mohol použiť? S jediným rozdielom že je oveľa prefíkanejší.(3.1.2014)

Na tohle se dá dívat, ale pouze o Vánocích, jindy to nemá tu pravou atmosféru a navíc je to mnohem lepší než první díl!!!(26.1.2014)

• mira007

jednička byla aspoň originální. Tohle škoda mluvit.(15.12.2014)

Kus mého mládí, jedničku znám nazpaměť a z dvojky pár věcí taky odcituju :D Kevin je pryč, KEVINE!, Kevine ty sis objednal věci na pokoj za 967 dolarů !!! :-p krásy New Yorku, Harry s Marvem zase řádně pobouchaní a navrch nr.1 soundtrack Johna Williamse. Vánoční komedie číslo 1 patřící do zlatého fondu americké dabované kinematografie. NUTNO VIDĚT! Za mě nelze jinak, než plný počet. 5/5(15.12.2014)

Po zhlédnutí druhého dílu populárního ,,Sám doma'' jsem zjistil, že dvojka by se od jedničky měla hodně učit. Už to opravdu není ono, byl to dobrý nápad, ale jak zde zmínil goureylla, těží z popularity prvního dílu. Takže, né, že by to bylo až zas tak nemožný, ale už to byla docela i nuda.(16.12.2014)

Nebyť konca, ktorý ma pobavil, dal by som len 2. Jedná sa tu o vykrádanie samého seba, ale na druhej strane, nič nepoteší tak, ako keď Marv chytí poriadnu šupu, že ?(30.12.2014)

Naprosto jednoznačně nejlepší Sám doma.Nejlepší pasti.Dobře ukecal,aby mohl bydlet v hotelu Plaza a nejlepší na tom je,že se to odehrává v New Yorku.Byla sranda,že do role lupičů se zase vrhli Joe Pesci a Daniel Stern.U mě 3. nejlepší film,co jsem kdy viděl.Nejen na Kevina,ale i na mě udělalo dojem to překrásné Dankenovo hračkářství.V tomto díle toho odnesl víc Marv,když na něj spadne pytel cementu a 4 cihly a to už vůbec nemluvím o provaze namočeném do petroleje.Dobrej konec Marva a Harryho v parku,když je obalené v ptačím krmení okusovaly holuby.Nechápu,jak může mít víc % jednička,když tento díl je taky o nějakou dobu delší a vůbec nejdelší díl ze všech.Záviděl jsem Kevinovi tu luxusní limuzínu,co chybělo,tak ještě bazén.Chvilkami krásné záběry New Yorku,třeba když Kevin večer v hotelu před spaním řekl:"Dobrou noc mami".A pobavilo mě hodně i to DVD,kterému personál hotelu,který šel po Kevinovi uvěřil.100%.(22.1.2015)