Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Nie som si ista, ci by som dala Kevinovi 5 hviezdiciek keby to nebol jeden z filmov mojho detstva a nepocitovala pri tom taku silnu nostalgiu 90tych rokov, ale fakticky, stala sa z toho uz vianocna klasika. Myslim si, ze nebudem jedina, kto sa po prvom zhliadnuti zamiloval do cara New Yorku a ozaj smutny je ten zaber na byvale WTC... pre mna je scena s Kevinovou mamou, ktora komicky odpadne po uvedomeni si, ze "Kevin tu nie je" uplne genialna, rovnako ako aj celi mokri banditi. Dalsie pokracovania stratili vsetok smrnc, takze ku stastiu si povinne staci pozriet 1 a 2.(12.1.2019)

__Filmové chyby:__ |×××| Kevin hodí první cihlu po Marvinovi. Než ho ale trefí, má Marvin na obličeji už velkou modřinu. × Kevin rozbije výlohu a spustí se alarm. Po pár vteřinách ale přestane houkat. |×××| Cihla, která spadne z několika desítek metrů se za normálních okolností rozbije na kusy. Ale cihla, co hodil Kevin, se pouze trochu odrazila od země. |×××| V prvním díle Sám doma Kevin říká prodavačce v místím obchodu, že mu je 8 let. Děj Sám doma 2 se odehrává přesně o rok později, ve filmu je ale řečeno, že už je mu deset. (16.2.2011)

• TheMe

Já mám Kevina moc rád, což jsem ostatně napsal u jedničky, ale tohle mi nějak moc nesedlo. Možná jsou dvě hvězdy až příliš kritické a časem změním na tři, ale pro mě u tohoto filmu platí, že originál je jen jeden.(10.8.2011)

Ano, kopie jedničky, ale proč ne? Některé scény mě ve dvojce pobavily ještě více než v jedničce. Ještě, že existují Vánoce a s nimi Sám doma...(10.12.2011)

Druhé pokračování si udrželo laťku, možná to chtělo malinko odlišit děj od jedničky ale pořád je to výborná komedie :)(3.3.2012)

V případě vícedílných filmů bývají obvykle kvalitnější první díly či jsou oba díly v rovnováze, ovšem v tomto případě je tomu naopak, první díl je sice o dost jemnější, co se týká "ničení" lupičů, avšak druhý díl je mnohem více akčnější, a má tak i více náboje a šmrncu, i když postrádá jemnost nástrah dílu prvního. Celkově hodnotím o něco výše než první díl, protože se zde přeci jen scénáristé vyřádili mnohem více než u jedničky.(6.3.2012)

s jedničkou nejlepší vánoční filmy... popelka se může jít klouzat na saních z kopečku. Kevin je jen jeden, ale ve dvou filmech a to je paráda... Pesci+Stern jsou nejpovedenější zlodějíčci filmové historie... I love NY 9/10(14.6.2012)

Prakticky nic nového, pořád je to stejné jako jednička, akorát se to odehrává jinde.(22.9.2012)

Rovnako dobrá ako jednotka, trocha akčnejšia a vyspelejšia.(14.10.2012)

Hrdina Kevin a zlodějíčci Harry a Marv mě opět velice pobavili a nezklamali. Příjemná komedie.(30.11.2012)

Tentokrát je Kevin na cizí půdě a i přesto dokáže najít svůj hrad (strýcův dům), který dokáže ubránit. I když druhé díly bývají zpravidla horší než první, tady to neplatí. Výborná vánoční oddychovka nabušená vtipem. =)(27.12.2012)

Taky naprosto bezkonkurenční film, stejně jak jedička, i když dvojka mě možná i po letech dokáže rozesmát víc....hlášky jako ,,Posílám ti cihlu spratku" nebo ,,Harry ty ses polil kolínskou? Ne, provaz je namočenej do petroleje..Proč by někdo namáčel provaz do petroleje? " :D No prostě naprosto nejlepší komdie společně s jedničkou, neomrzí se mi nikdy! Škoda, že dnes se jiř nic takového nenatočí. Nejlepší herec je pro mě jednoznačně Daniel Stern. Márv jede!!!!!(19.3.2013)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 17.12.1992 (Blaník, Palác kultury, Kyjev)(25.5.2013)

První díl byl skvěle vyvážen a měl silný děj po celou dobu, druhý ale v tomto dost pokulhává. Nejenom, že je první polovina zbytečně natahovaná a nudná, ale i následný "dům plný pastí" není tak skvělý jako byl v jedničce, proto oproti prvnímu dílu hvězdu dolů.(5.9.2013)

Je to kopie jednicky, akorat v New Yorku... sem tam ale stale cloveka hodne pobavi(28.11.2013)

Naprosto kopíruje jedničku, ale kupodivu mě baví stejně.(16.12.2013)

Líbí se mi víc, jak jednička. Připadne mi to zábavnější a vtipnější, ale skvělé jsou oba díly!(26.12.2013)

Sám doma 2 = Sám doma 1 v novém kabátu! Pořád je to ovšem celkem zábavná vánoční komedie, která staršímu dílu rozhodně nedělá žádnou ostudu, což se bohužel nedá říct o dalších pokračováních...(26.12.2013)

Trošku slabší než jednička, ale i tak dobrá vánoční podívaná... *****.(27.12.2013)

"More of the same", které zafunhovalo parádně...(23.3.2014)

Tohle je možná nejokázalejší sebevykrádání. Jasně, je to v New Yorku, ale ty scény jsou prakticky okopírované - to je sice částečně záměr, což to do jisté míry omlouvá, ale.. když si přidáte hromadu nelogičností, to jak nereálně velký je Kevin zmetek a jak se pak napraví... A ty jeho moralistické řeči - zkrátka to vše působí nepřorozeně. Zachraňují to snad je dobré herecké výkony od všech a zajímavých je také těch pár minut věnovaných Dvojčatům, které by asi většina američanů dnes nejraději vystřihla.(29.8.2014)