Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Ještě nápaditější, než jednička.. :-))(27.12.2018)

Jednička zasazená do New Yorku, s morbidnějším humorem (viz. scény v domě strýčka) a protivnějším Kevinem. Zatímco v prvním díle je to milý roztomilý klouček, tady trochu víc skřípete zuby nad jeho moralizováním:)) . Každopádně rozdílů je tam opravdu málo, což je paradoxní vzhledem k hodnocení, na druhou stranu chápu, že někoho to samé podruhé nebaví. Nechávám plný počet, protože přestože je to o trochu slabší než předchůdce, je to stále tak o 1000 % lepší než následníci (ale i tak odmítám to, že další díly mají s těmito něco společného) a většina komedií, které se točí dnes. (Mimochodem, dabing je sice povedený, ale některé překlady vážně šílené. Aneb filthy animal=mrcho nevěrná..He?)(25.11.2011)

Rozpočet: 20 000 000 $ Otvárací Víkend: 31 126 882 $ (v 2 222 Kinách) Tržby USA: 173 585 516 $ Tržby SR a ČR spolu: 551 482 $ Tržby Celosvetovo: 358 994 850 $Pre mňa o stupeň lepšie čo sa týka zábavností.Samozrejme že to ide cez kopirák ale tomuto filmu to na kvalite neuberá.Culkin mi nevadí a Pesci a Stern sú v úlohách zlodejov výborný.Veľmi mi ale vadilo to morálne ponaučenie,no teraz každý rok keď to zbadám na vianoce v TV,vôbec mi to neprekáža a nikdy sa mi nestalo že by som to prepol na iný film.(17.6.2012)

Ano, Ztracen v NY je slabší než první díl, ale pořád se mi to opravdu hodně líbilo. Zachovala se kostra jedničky a přibylo pár inovativních nápadů (noví záporáci v podobě personálu hotelu), situací, které dobře využívaly minulý díl (perfektní dialog rodičů na policii) či ho úspěšně kopírovaly (video s gangsterem) a taky ještě vynalézavějších nástrah na zloděje (na druhou stranu mi některé z nich přišly až moc brutální, a to natolik, že by zloději už definitivně museli skončit pod drnem, což v prvním dílu nebylo tak moc markantní). Dávám slabší 4* + 1 bonusovou hvězdičku navíc z nostalgie, tahle klasika se prostě za ta léta stala už mojí srdeční záležitostí. P.S Stejně jako u prvního dílu jsem zkusil film i v originále s titulky a znovu by z toho vítězně vyšel český dabing, ale musím konstatovat, že skvělý soundtrack z jedničky byl ve dvojce dokonán k dokonalosti. "Jaké idioty tady zaměstnáváte?" - "Nejlepší z celého New Yorku."(18.12.2007)

Jednička přes kopírák, srandy je víc a kvalita je stejná.(26.7.2006)

Macaulay Culkin - (Kevin McCallister) +++ Joe Pesci - (Harry Lime) +++ Daniel Stern - (Marv Merchants) +++ Catherine O'Hara - (Kate McCallister) +++ John Heard - (Peter McCallister) +++ Devin Ratray - (Buzz McCallister) +++ Hillary Wolf - (Megan McCallister) +++ Maureen Elisabeth Shay - (Linnie McCallister) +++ Kieran Culkin - (Fuller McCallister) +++ Tim Curry - (Pán Hector - recepčný) +++ Brenda Fricker - (Bird Lady - bezdomovkyňa) +++ Eddie Bracken - (E.F. Duncan) +++ Rob Schneider - (Cedric) +++ Alley Sheedy - (NY Ticket Agent) +++ Produkcia a scenár: John Hughes +++(27.8.2010)

Za "fackujúcu" blondínu a zopár ďalších perál (napr. tehly) by som dala aj 4*, ale za prílišnú snahu o dojatie a morálne ponaučenie nemôžem. Holubia žena je síce pekný symbol, ale tlačí do úzadia prefíkanú zlomyseľnosť, ktorá bola (aj popri ponaučeniach) taká výrazná v jednotke. K správnej dávke vianočného dojatia by mi úplne stačil ujo z hračkového obchodu a deti v nemocnici. Ani malý Culkin už nie je pri vrieskaní taký dôveryhodný.(25.4.2005)

Spolu s prvními hranými Ninja želvami a Flintstoneovými je tohle můj nejranější kinozážitek a na to se nesahá :) Zvlášť, když je to tak zábavné i po letech. "Merry Christmas, ya filthy animal. And a Happy New Year". Angels with Dirty Faces = Angels with Even Filthier Souls.(3.3.2009)

Nemá to takové raketové tempo, ale k Vánocům to jistojistě patří.. Kopie jedničky, přesto plná humoru a dojetí!! A nutno dodat brutálnějšího vypořádání s dvojicí lupičů.. Pevně věřím, že na tom budou ujíždět i další generace!!(12.12.2005)

Dôstojné pokračovanie prvej časti. Vo filme ostávajú takmer všetky postavy a v rovnakom hereckom obsadení. Vrátane dobre zohratej dvojice lupičov-babrákov v podaní Joea Pesci a Daniela Sterna. Tým opäť skríži cestu malý Kevin. Nie len že unikne ich pomste, ale dostane ich späť do kriminálu, keď im znova prekazí ich zlodejské plány. Tento krát je príbeh situovaný do New Yorku, kde sa Kevin ocitne zasa sám potom čo nastúpi v Chicagu do nesprávneho lietadla a tak sa oddelí od svojej početnej rodiny. "Home Alone 2" dosahuje kvalít prvého dielu a určite nesklame očakávanie diváka. *****(23.1.2008)

Zbytečně dlouhé. Není to tak špatný díl jak jsem si kdysi myslel. Závěrečné zúčtování je mnohem větší minule, na druhou stranu pochybuju že by cihly, hlavu v hořlavém záchodě, pytel cementu když spadne na hlavu a četné pády z výšky na záda vůbec kdo přežil natož rozchodil. Takže pozoruji že by se Sám doma 2 dalo klidně označit za jednu z prvních komiksovek. Lupiči dostávají neuvěřitelně naloženo. Co mě naopak už nadzvedává ze židle jsou už vyloženě trapná moudra, která ze sebe Kevin vysype tragické postavičce (tady se jedná o paní s holuby) 70%(3.1.2019)

Chicago nahrazeno New Yorkem, to je vsechno.(26.12.2007)

• Gimp

Pokud ten film beru samostatně tak nejmíň za tři. Ale jako pokračování rozhodně neobstojí. A to proto že snad 90% jsou jen maličko předělaný fóry z jedničky nebo snad úplně ty samý. TFUJ! P.S.Kéž by to řežíroval Scorsese, Joe Pesci by toho malýho smrada chytil za pačesy a pak ho šeredně zmasakroval. :-)(25.4.2005)

• paascha

Ještě trapnější US shit, než jednička, přesto ale obdivuhodně oblíbený i u lidí, kteří se tváří, že mají dobrý vkus. Nechápu(17.3.2010)

Jediný pokračování klasického prvního dílu který se ještě povedlo. I když je třeba říct, že dějově je to v bledě modrým to samý co jednička, akorát je změněno pár drobností a děj zasazen do New Yorku. No místy už to trochu drhne a zkrátit film tak o 20 minut by neškodilo, ale jako celek to stále ještě funguje a na to lehce nadprůměrný hodnocení to pořád vystačí. Jenom škoda, že tohle pokračování nebylo poslední.65%(28.12.2014)

Sice je tu jen zopakováno to, co už známe z jedničky, ale pořád skvělá zábava.(14.1.2006)

Sice o něco horší než jednička, ale pořád komedie, kterou jsem jako děcko miloval a milovat budu. Film sice ztratil ono kouzlo jedničky, ale snažil se to nahonit někde jinde a docela to funguje. Dobrá zábava s protagonisty předešlé série. Viděl jsem to nesčetněkrát. 90%(23.12.2007)

Ta nostalgie, ta astmosféra, ty vtipy, to je to, co mě každý rok před vánoci donutí, abych si tento skvělý kousek zopakoval. Chyby, které jste v záplavě humoru možná přehlédli : )) : a) Hned po příchodu do luxusního hotelu se Kevin ptá nějakého muže kde je recepce. Ten mu odpoví, že musí jít stále rovně a pak doleva. Kevin jde stále rovně, ale potom doprava... b) Když policista zavola mámě Kevina, že je v New Yorku, jak potom co zavěsila, mohla vědět, že byl v hotelu Plaza, když se o tom ten policista ani nezmínil. c) Když Kevin hází cihly na zločince, je vidět, že jsou jakoby na provaze a při bližším zvětšení padají obloukem.(30.1.2007)

Slabšie ako prvý diel, stále však dokonalo zábavne. Prvý diel ma celkovo lepší príbeh, dvojka je v podstate o tom istom, ale scény v Hotely Plaza(skvelý Schneider a Curry) alebo záverečné akčné finále je neskutočne zábavné. Navyše aj Buzz ma lepšie scény. A ten Williamsov soundtrack ma opäť čaro Vianoc. 90% - 5*(27.12.2014)

O trochu slabší než jednička, ale furt to voní tou překrásnou vánoční atmosférou. A Joe Pesci s Danielem Sternem tu jsou stejně rulez jako předtím.(25.12.2005)

Sám doma mi vždycky zlepší náladu a je jedno, který díl zrovna sleduju. Stejně tak dokáže naladit na vánoční atmosféru. Hudba, Kevin a Márv, bezvadné spojení, které můžu vidět i několikrát za rok. Já bych nejradši brečel štěstím...(16.9.2012)

1 2 3 4 5 6 9 17 25 33