Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Pokračování, které až tolik nezaostává oproti jedničce. V podstatě všechno v bledě modrém. Gagy, Marv, Harry, nástrahy a Kevin opět sám doma ale tentokráte v NY City bez starého pána souseda ale se starou paní v parku. Mě se to líbilo. Opět jedna parádní scéna :D http://www.youtube.com/watch?v=Mv7OfD6Pa5k(2.1.2009)

Pokračovanie Sám Doma, podľa mňa ničím výnimočné, tak ako aj prvá časť, takže super.(26.12.2015)

Nemám vůbec žádný problém s tím, že druhý díl těží z obrovského úspěchu dílu prvního. Komedie mě bavila sice méně, než první díl, ale díky mnoha vtipným scénám a hláškám jsem se opět pořádně nasmál.(19.2.2016)

Film, bez něhož si nedokážu představit Vánoce. Je sice pravdou, že děj druhého dílu kopíruje jedničku, ale tady to naštěstí (od jiných „dvojek") funguje. Mě osobně se Sám doma 2 líbí mnohem více než předchozí film, protože se už „nezdržujeme" zdlouhavým seznamováním hlavního hrdiny a dvou zlodějíčků a tak děj rychleji odsýpá.(18.8.2016)

Naprostá klasika. Vánoce si bez tohoto filmu neumím představit. Kevin jeho famílie a hlavně dvojka záporáků prostě skvěle pobaví a navodí tu pravou vánoční atmosféru. Zajímavost je že v malé roli když Kevin poprvé přichází do hotelu Plaza v New Yorku objevil budoucí prezident USA Donald Trump (Kevin se ho ptá kde je recepce a Trump mu odpovídá a pak se po něm ještě ohlídne).(26.12.2016)

• Shellou

Nevím, co se mi na tom filmu jako malému tak líbilo. Představitel Kevina hraje mizerně, maminka je ještě horší (nevím teda, jestli mi nevadil spíš dabing)... zápletka je naprosto infantilní a herci na můj vkus strašně přehrávají - od paní na hotelvé recepci až po pikolíka. Dvě hvězdy dávám za skvělou hudbu a výbornou kameru - to amíci prostě umí ;)(26.12.2016)

První dva díly považuju za kultovní záležitost. Pravda, každej se na to dívá jinak, někomu nemusí tento prcek sedět. Mně teda seděl - ale pouze v těchto filmech - zato teď, v dospělosti, mi už nesedí vůbec.(17.1.2017)

7/10(21.2.2017)

Já jsem se u toho za mlada válel smíchy a teď i moji synové. Paráda!!!(1.9.2017)

Tvůrci vsadili na stejnou kostru příběhu i se všemi maličkostmi, které se osvědčily v jedničce, a udělali setsakramentsky dobře. Samozřejmě už v tom není to kouzlo originálu a stežejní body se často kopírují, ale reálie New Yorku (hlavně hotelu), charizma herců (Stern v roli Marva je prostě boží) to táhnou na vysokou laťku. Škoda jen toho, že v závěrečných "pastičkách" to už tvůrci fakt přepískli (elektrický prout? wtf?) a děti, kterým měl být film určen, můžou nabýt dojmu, že to jde praktikovat i s nepříjemnou sousedkou odvedle. Williamsova hudba je ale opět skvost (hlavně s výběrem písní k tomu). Geniálně se hodí na první svátek vánoční...(20.12.2017)

Dvojka neostala prvému filmu nič dlžná a je rovnakou vianočnou klasikou ako jej predchodca :)(23.12.2017)

55 %(25.12.2017)

Rovnako skvelé ako jednotka(23.8.2018)

Harry jde zase do baráku. Ale dvakrát stačí.(21.12.2018)

Letos jsem poprvé viděl i ze syny...jak jsme se zasmáli. Několikrát jsem je musel upozornit, že jsou to herci a nemají to nikdy zkoušet... prostě parada(26.12.2018)

ještě o úroveň lepší než jednička. sice jsou to filmy, u kterých se vyplatí dívat ani ne na polovinu, ale to je jedno.(26.12.2018)

Zcela srovnatelné s jedničkou, proč měnit něco co funguje.(27.12.2018)

Davam o 1* menej ako 1.dielu, kedze uz to nie je take originalne a naviac je to cele velmi nepravdepodobne a nerealne, ale aj tak to mame radi a nielen pre krasnu vianocnu atmosferu New Yorku...(27.12.2018)

Absolútna top vianočná komédia, ktorá ešte o triedu predčila skvelú jednotku. Krásne zábery na vianočný New York, krásny hotel Plazza a krásna atmosféra, ktorá z toho dýcha. To všetko podkreslené skvelou hudbou Johna Williamsa a ušlachtilým správaním sa malého Kevina. Stret chlapca s dvoma zlodejmi bol ešte brutálnejší, hlášky vymeteného Marva ešte originálnejšie a Kevinov brat ešte drzejší (scénka so spievaním Vianočnej koledy a svietiacimi ušami nemá najmenšiu chybu). Holubia žena dodala filmu ľudský rozmer (hlavne jej rozhovor s malým Kevinom na podkroví divadla) a pán Duncan dôkaz, že dobrí ľudia ešte nevymreli. Páči sa mi tu, že Kevin už toľko nevreští a správa sa maximálne duchaprítomne. Kto z nás by si v jeho veku dokázal užívať sám v New Yorku a robiť si bláznov z hotelového personálu? Harryho plešina znovu dostala to svoje a Marve tehlou do ksichtu. Záver filmu je však vyslovene dojemný. "Kevin tu nie je. Pošli to ďalej. Kevin tu nie je....Batožinu našťastie nestrácame." 90%(30.12.2018)

Nie som si ista, ci by som dala Kevinovi 5 hviezdiciek keby to nebol jeden z filmov mojho detstva a nepocitovala pri tom taku silnu nostalgiu 90tych rokov, ale fakticky, stala sa z toho uz vianocna klasika. Myslim si, ze nebudem jedina, kto sa po prvom zhliadnuti zamiloval do cara New Yorku a ozaj smutny je ten zaber na byvale WTC... pre mna je scena s Kevinovou mamou, ktora komicky odpadne po uvedomeni si, ze "Kevin tu nie je" uplne genialna, rovnako ako aj celi mokri banditi. Dalsie pokracovania stratili vsetok smrnc, takze ku stastiu si povinne staci pozriet 1 a 2.(12.1.2019)

1 9 17 25 30 31 32 33 následující >>