Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Druhej dil je v podstate variace na prvni, takze vsechny znamy postavy se vraci. Akorat tu nema Kevin na hrani barak a jeho okoli ale prakticky celej New York, coz zapricinuje, ze je dej misty trochu roztahanej a 2 hodiny by film taky nemusel mit. Nicmene tohle vsechno filmu odpustite v momente, kdy zase zacne na zaver Kevin masakrovat dvojka lupicu, akorat tentokrat uz prezijou opravdu neskutecny veci, treba cihlou do hlavy z nekolika pater a misty uz to je drobet prehnany, ale porad dokonala rodinna komedie.(16.9.2008)

"cihlová" scéna je jednou z mála, u (a ještě několik minut po) kterých jsem opakovaně brečel smíchy... tohle prostě můžu zas a zas! 80%(9.8.2007)

Více než povedené pokračování. Neztratilo ani špetku kouzla z prvního dílu. Columbus opět dokázal sladit dění na plátně s krásnou muzikou. "Další Vánoce na bitevním poli"(23.4.2005)

Motívy z predošlého dielu sa až absurdne opakujú a nedosahujú kvalitu gagov/sentimentu z prvého filmu. Na druhej strane tu ale máme pieseň Christmas All Over Again od Toma Pettyho ...(12.2.2006)

85% - Druhý díl mám ještě o něco radši než první. Sice je to téměř přes kopírák s prvním dílem, ale scény v hotelu jsou perfektní... :)(27.5.2007)

To ještě Culkin nefetoval, takže mohlo vzniknout ještě vcelku dobré pokračování a několik dobrý vtipů (házení cihlou). Pokud hledáte nějakou strašlivou blbost na vánoční večer u televize včetně nezřízeného obžerství, kdy budete sami doma, tak Sám doma je pro vás. Ale jednička je jednička.(19.3.2009)

Lepší než jednička, ale ten sladkobolný vánoční patos.... Finále s Dlouhoprsťáky alias Mokrými zlodeji na jedničku.(26.12.2018)

Dvojka vôbec neurazí a rada si ju tiež pozriem :)(23.12.2012)

Co na tom, že dvojka kopíruje první díl, když to i napodruhé funguje a vy brečíte smíchy...(24.12.2010)

Na chlup stejné jako jednička. Jen se změnila lokace - New York. A Kevin začal být o něco sadističtější a nemilosrdnější než minule. Prostě tvůrci okopírovali syžet z prvního dílu a naservírovali ho bezostyšně znovu. Je to však relativně ještě zábavné, ale i trochu nudné. Rozjíždí se to postupně a pomalu. 60%(22.2.2009)

Druhý díl je o něco lepší jak první díl. Dvojka je delší, proto má více vtipných momentů, opět vydařená hudba od skvělého Johna Williamse, příběh je opět skvělý a k tomu se vrací z jedničky správná dvojka nemotorných zlodějů. Konec filmu je mnohem velkolepější, propracovanější a vtipnější než jednička. S filmem nemám téměř žádný problém. Možná trošinku chybí ta atmosféra z jedničky, ale tohle je opět skvělé. Film hodnotím na 99% = *****(14.11.2012)

Pro mě zábavný, dobrý film. Hlavní hrdina dobře vybrán, oblíbilo si ho hodně diváků. Film, který mě pohladí po duši.(19.8.2010)

Od vydařené jedničky mírné zhoršení, plynoucí především z řady opravdu do očí bijících nelogičností. Zachraňuje to ovšem opět jedno z nejvydařenějších zlodějských duet vůbec. Utrpení se jim dostává v ještě větší míře, než v předchozím díle a i přes to, že se většinou opakují, je často dokonce podáno i zábavnou formou. Opět doporučuji spíše dabing, Marv je naprosto dokonalý. A Harryho hlesnutí "Ne" při letu padající trubky je nejlepší vůbec. 70%(17.6.2012)

Stále příjemná komedie, kterou jsem jako dítě milovala a kterou si prostě nemohu vynachválit i přes její nedokonalosti. Ale popravdě - takové dítě, jako je Kevin, bych doma vážně nechtěla :)(9.12.2007)

No jo, je to ÚPLNĚ to samé jako jednička. Ale proč ne? První díl to není, ale i Ztracen v New Yorku je fajn odpočinkový film... 80%(28.12.2013)

Klasika na dlouho domu pro celou rodinu!!!(18.6.2012)

Ani zďaleka nie tak dobré ako prvý Sám doma, ale na druhej strane stále jasný nadpriemer do každého počasia a nálady. Milé, vtipné a čo je podstatné, neurazí to.(27.5.2006)

Opět na Kevina zapomněli. Tentokrát zloději dostali pořádnou nakládačku v rozestavěném domě v New Yorku. Stejně to přežili. Až na holubí paní je to dobré. "Veselé Vánoce, ty mrcho jedna nevěrná! A šťastný nový rok." :D(25.1.2013)

Pokračování sice kopíruje jedničku, ale Marv s Harrym dostali víc prostoru a to znamená víc zábavy. Občas mohu mít pocit, že vtípky nejsou tak originální jako u předchozí části, jenže i po dvaceti letech to bez ohledu na všechny oprávněné výtky funguje a mé děti se řehtaly až jim tekly slzy. Lepší doporučení si komedie nemůže přát.(6.2.2011)

Solídne pokračovanie obľúbenej rodinnej komédie vyniká najmä veľmi príjemnou vianočnou atmosférou. Možno so mnou nikto nebude súhlasiť, ale ja som sa pri tom bavil viac ako pri jednotke. Asi preto, že som dvojku videl menej. Opäť skvelé duo zlodejov Pesci-Stern.(28.5.2007)

V podstate po všetkých stránkach vylepšená jednotka. Scény v hoteli alebo v sprche patria k tomu najlepšiemu takisto sa opakujú niektoré vtipné scénky z jednotky (aj keď mne osobne to nevadilo), Harry a Marv (hoci mi ich v niektorých scénach prišlo normálne ľúto) a scény s pascami sú dnes už ako nostalgia. Jednoducho nenáročná rodinná komédia na Vianočný večer.(25.12.2010)

1 2 3 4 5 6 7 9 17 25 33