Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Solídne pokračovanie obľúbenej rodinnej komédie vyniká najmä veľmi príjemnou vianočnou atmosférou. Možno so mnou nikto nebude súhlasiť, ale ja som sa pri tom bavil viac ako pri jednotke. Asi preto, že som dvojku videl menej. Opäť skvelé duo zlodejov Pesci-Stern.(28.5.2007)

Moje nejmilejší komedie ze všech. Snad žádný jiný film jsem neviděl tolikrát jako "Sám doma 2" - viděl jsem to minimálně desetkrát, a stejně nikdy neomrzí. Zatímco jednička se mi prostě jen líbí, dvojka dotáhla tu odzbrojující smršť komiky k dokonalosti, mj. i díky výbornému vytěžení genia loci New Yorku (tenhle film mě ostatně už v dětství naučil milovat New York). Srdeční záležitost, která mě vždy dokáže rozesmát, a které jsem jednou provždy propadl.(26.2.2012)

To samý jako u prvního dílu mě se to moc libilo a líbí se mi to i ted sice je to víc "nereálný" ale furt je to nehorázná prdel! Další z mích nejoblíbenějších srdcovek z dětství! :)(18.2.2012)

I když dvojka jede po úplně těch samých kolejích jako jednička jen s drobnou obměnou, funguje stejně dobře. A to je div, protože jindy to tak nefunguje. Děti to opět bavilo, hlavně ty menší, kterým se pochopitelně líbí, když někdo dostane kýblem do hlavy. Navíc je tu opět naše důvěrně známá partička zlodějíčků. A ačkoliv jsem to viděl sám už po několikáté, poprvé jsem si v tom všiml v jedné mini roli Donalda Trumpa ! Opět se divím svému hodnocení, protože Culkin se mi vážně nelíbí ani jako herec ani jako dítě, ale zachraňuje to jeho roztomilý český hlas co jej dabuje. Dávám tedy za 4 hrdličky. * * * *(27.12.2017)

Klasika. Možno trochu príliš postavená na schéme jednotky, ale je to zábavné...(9.1.2007)

Chris Columbus je pro mě králem atmosféry. To, co dokázal v obou dílech Sám doma a v prvních dvou dílech Harryho Pottera je něco, co si zaslouží obdiv. Humor, úžasná hudba a svěží lidský humor. Sám doma 2 je překrásné pokračování Vánoční klasiky, za kterou se opravdu nemusí stydět. Pro mě osobně kvalitativně stejně dobré jako jednička. Je to jednoduše moje srdeční záležitost. Mimochodem soundtrack (John Williams) jeden z nejlepších. 10/10(14.4.2009)

Takřka stejná zábava jako první díl. Jen je tu vše větší.(5.5.2007)

For ME 85%(1.8.2007)

Oba díly (ač druhý dějem totožný s jedničkou, akorát umístěn jinam) jsou pro mě jedním z nejoblíbenějších (komediálních) filmů vůbec. Sice se s postupem věku vytrácí kouzlo některých scén, ale i po těch 15 letech se na oba díly kdykoliv moc rád podívám a přitom se pobavím. Jenom jsem se už opravdu nepřipočůral při scéně s letící cihlou (za mlada mě tahle scéna vždycky totálně odbourala). Víc takových komedií. 5*(4.2.2011)

Chris Columbus si se scénářem pro pokračování příliš hlavu nelámal, stačí vytasit neonový nápis New York a jedeme zase podle starého receptu. Křivka pravděpodobnosti je v tomto případě na bodě mrazu a to všudypřítomné vykrádání je na některých místech až křiklavě okaté, jako menší satisfakce tak slouží snad ještě výkonější dvojka Joe Pesci a Daniel Stern. Tihle dva a fakt, že Columbus umí vykrádat (sám sebe) mají zásluhu, že bych i pokračování hodnotil střízlivě, hlavně s ohledem na třetí díl.(26.8.2005)

Není nic zábavnějšího, než když vám na Štědrý večer přistane na hlavě cihla, pytel cementu nebo skříň. Kevin přitvrdil, pasti jsou rafinovanější a brutálnější, do toho hřímá Williamsova hudba. Ale pořád je to jenom doslovná kopie jedničky.(26.12.2007)

• Dr.film

Nic víc než kompletní vykradení prvního dílu.(19.9.2004)

Dvaadvacet let, které uplynuly od prvního uvedení, se zdají být jen zanedbatelnou cifrou, zdůrazňující nesmrtelnost Kevinova newyorského dobrodružství. Důmyslná likvidace zlodějské dvojice, návštěva Duncan's Toy Chest i uličnické oblafnutí hotelového personálu patří k legendárním okamžikům stříbrného plátna.(25.12.2014)

Parádní komedie z USA. Je to nezapomenutelný film mého dětství, ale i nyní v mých 23 letech se na něj o Vánocích rád podívám. Výborný Macaulay Culkin. Možná mě i o trochu bavil více než díl první.(1.7.2008)

Ani po těch mnoha letech se nemůžu rozhodnout, jestli mám radši jedničku nebo dvojku. Pořád stejná paráda, nekleslo se ani o píď. Že New York těží z originality a popularity jedničky je potom holej nesmysl - to platí teprve pro trojku a další srajdy.(9.7.2013)

To nieje až tak dôležité, že to je ako "cez kopirák" a je mi aj jedno, kde sa to odohráva. Samozrejme, to kúzlo jedničky je preč, ale je to komédia a tiež to je stále sranda. Máme tu zase pasce a Harryho s Marvom, čo nám zábavu zaručuje. Bez holubej dámy by som sa asi obišiel a rozhovore v útrobách divadla jak by smäd, ale zase na druhú stranu, bez nej by som sa na konci nechytal za brucho, keď Marv (vynikajúci slovenský dabing) reve na Harryho aby tú mrchu zabil. Tiež je už celkom pekná nostalgia, keď vo filme vidíme Svetové Obchodné Centrum. Škoda že my, čo sme tam neboli tú chybu už nemôžeme nikdy napraviť.(2.2.2015)

Tak druhý díl se mi líbi více.Jsou tu naprosto dokonalý scénky jako například kdyz Pescimu hoří hlava a on jí dá do záchodové mísy kde je petrolej ( nebo jiná hořlava sračka ), dále když Pesci a Stern šplhají po laně a Stern se zeptá Pesciho : " Ty ses vonil kolinskou " a Pesci : " Ne, to jen provaz je namočený do petroleje " :-) A Macaulay Culkin si to zde více užívá a je to na něm vidět. Hodně zábavná komedie(2.12.2005)

Když jsem dal jedničce nostalgických *****, tak dvojce musím dát nostalgické ****(12.6.2006)

Méně zábavné jako jednička, ale pořád hodně Vánoční.(30.11.2007)

Neviem prečo tak nízke hodnotenie. Minimálne rovnako zábavne ako jednička miestami až lepšie. Starý dobrý Sám doma.(2.10.2008)