Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Sice je to podobný jako jednička, ale je tady víc super hlášek :D a pasti monstroznější ! miluju to(24.12.2013)

Celkově rozhodně slabší než jednička. Ale "barákové" scény jsou ještě o kousek vtipnější, proto silné 4 hvězdičky.(23.12.2012)

Stejně vynikající (a pro mne kouzelně sváteční) druhý díl se skvělou atmosférou vánočně devadesátkového New Yorku a opět okouzlující hudbou Johna Williamse. Přes nějaké logické chyby, velmi podobné schéma s jedničkou atd. jsou prostě filmy, které mám jako dítě spojené s Vánoci a které měly své čestné místo ve skříňce s videokazetama :) a Kevin si to v hotelu Plaza prostě dává. Tak padni na kolena a řekni, že mě miluješ....Já tě....já tě miluju :) :) Znělo to jako taška s nářadím. https://www.youtube.com/watch?v=VmLbjQDUkNo(25.12.2016)

Sice je to trochu slabší, ale některý nástrahy jsou lepší než v jedničce :D. ´Znělo to jako když po schodech padá taška s nářadím.´(23.8.2006)

Nářezové pokračování geniální komedie,která neodmyslitelně patří k vánocům.Sentimentální vata,kterou je film vyplněn vždy,když na place nepobíhá dvojice těch nejlepších zlodějů filmového plátna se dá přetrpět,hlavně díky poslední půl hodince u které chcípám smíchy i po dvaceti letech.(4.1.2008)

Tak samozrejme kultovú jednotku to neprekonalo, ale stále je to v pohode. Len tie výchovné vsuvky zrážajú zábavnosť a zbytočne spomaľujú tempo. Ale o hlavný magnety, teda nástrahy všeho druhu a dlhoprstá dvojica, tak o tie núdza nie je.(24.12.2009)

To nieje až tak dôležité, že to je ako "cez kopirák" a je mi aj jedno, kde sa to odohráva. Samozrejme, to kúzlo jedničky je preč, ale je to komédia a tiež to je stále sranda. Máme tu zase pasce a Harryho s Marvom, čo nám zábavu zaručuje. Bez holubej dámy by som sa asi obišiel a rozhovore v útrobách divadla jak by smäd, ale zase na druhú stranu, bez nej by som sa na konci nechytal za brucho, keď Marv (vynikajúci slovenský dabing) reve na Harryho aby tú mrchu zabil. Tiež je už celkom pekná nostalgia, keď vo filme vidíme Svetové Obchodné Centrum. Škoda že my, čo sme tam neboli tú chybu už nemôžeme nikdy napraviť.(2.2.2015)

Stejný případ jako u jedničky. I když jsem si tento film kdysi pouštěl mnohem více než jedničku, tak letos na mě nostalgická struna moc nefunguje. Ono Sám doma 2 je velké kopírování jedničky v mnoha scénách a zajetý styl filmu se ani nesnaží změnit. Opět jsou tu emoce, ztracení a samozřejmě boule a modřiny Mokrých banditů. Tentokrát je to jen o dvacet minut delší. Finále je opět podařené a někde i nápadité. Přesto mi film přijde vtipnější než první. Emoce s holubí paní na mně fungují taky líp. Navíc prchání v hotelu, městě a nakonec v rekonstruovaném bytě je prostě nezapomenutelné. Jako sequel k nejznámější americké vánoční pohádce to nezklame nikdy. (71 %)(30.12.2016)

Tak dvojka nesmí chybět a samozřejmě si uděláme výlet jinam, ale vezmeme sebou stejnou vánoční dávku humoru a akce proti dvěma zábavným lupičům ale bacha už to nejsou mokrý banditi.(3.9.2018)

Druhe pokracovani se mi libilo vic nez prvni, protoze tu hlavni protagonista dostal vic prostoru, preci jen se to neodehravalo pouze u nej doma, ale videli sme trochu z NYC navic i ten barak, kde se pote odehraval onen marny boj dabelskych lupicu o dopadeni andelskeho chlapce (no ty charakteristiky by mohly byt i obracene :) byl vetsi a tedy vic prostoru na hru. Jinak je film herecky srovnatelny s jednickou, no mozna sem se tady trochu vice nasmal u hotelovych scen, ktere byly fakt vtipne. Par hlasek ve filmu taky zaznelo a ja sem se po jeho shlednuti zamiloval do New Yorku a hned sem doma otravoval abychom tam v lete leteli a nejlip se ubytovali v hotelu Plaza - nejelegantnejsim hotelu v New Yorku.(6.6.2006)

To tak včera v televizi dávali Sám doma 2 a já si říkal, že zavzpomínám na dětství. Zatímco první díla je klasika a neztrácí glanc i po všech těch letech, u dvojky jsem narazil. Nikdy jsem si totiž neuvědomil, o jak perfektní kopii jde. Hlavní premisu překousnu, na to stojí vše a jedna z mála vtipných chvil nastane právě při procházení banditů domem plným nástrah. Ale strčit sem opět osamělou postavu, které se zprvu Kevin bojí a která mu na konci zachrání život; opakovat scénu s filmem a panáky místo lidí plus spousta nelogických dějových zvratů.... to si teda nenechám líbit. Místo smíchu jsem totiž neustále přemýšlel o marném konání postav a kroutil hlavou ve znamení nesouhlasu.(21.12.2007)

"Harry! Jdu nahoru!!!"(8.1.2012)

Na jedničku to nemá. Ve dvojce však Kevin taky dokáže vytvořit dost pastí k zastavení dvou zlodějíčků, a tím pádem zároveň vytváří i zábavu. i když je ztracen v New yorku, tak ve filmu se určitě neztratil. Ani film jako celek.(21.3.2008)

O něco málo horší než jednička, ale stejně se na to kdykoli rád kouknu...(16.7.2009)

Taky blbý, taky dobrý. ___ Je docela možné, že nebýt jedničky, tak si o Ztracen v New Yorku ani kolo neopřu a šoupnu to do sklepa, odsouzené k milosrdnému zapomenutí. Jenže v tandemu s geniálně pitomou jedničkou válí podobně blbounce, ale zábavně i dvojka, její důstojný následovník.(11.3.2013)

• Frajer42

O větší trošku horší než první díl. Stejně jsem to však jako malý hltal. Celkový děj je prohnán přes kopírák, což mi tak úplně nevadí. Budu se opakovat. Dnes už by se mi tento film nelíbil. 2*(12.5.2012)

Jako celek o něco slabší než jednička, ale zábava je to pořád. Marv a Harry si tentokrát určitě užili víc "srandy" než minule. 90 %(17.12.2014)

Moje devítiletá dcera vykřikla: “Donald Trump!” :(.(25.12.2017)

Jedna z mála prípadov, kde dvojka nie je prepadákom. Neoslňuje nás novovymysleným príbehom ale naopak si berie na paškál tému z jednotky, čo to pomení a vzniká pre mňa veľmi sympatická záležitosť ;)(16.12.2011)

Občas celkem vtipné a povedené kousky malého Kevina na zloděje zachraňují celou tu absurditu příběhu. Každý se na to rád díva a pomalu se to za těch 20 let považuje za klasiku,která nesmí chybět v časech vánočních jako všechny ty ostatní kr*voviny, které velmi často musíme přežit pokud nemáme co dělat a jen se válíme v posteli s mísou cukroví a přepínáme znuděně kanály.Tato jediná nejznámnější role Macaulaye Culkina, kdy je ještě roztomilý a malý jsou jediným důvodem proč ho mají diváci v podvědomí.Škoda jen,že skvělé dětské hvězdy končí tak jako on.(29.8.2012)

Solídne pokračovanie ktoré si zanechalo také isté tempo ako u jednotky len o niečo slabšie. 80 percent.(12.12.2008)

1 3 4 5 6 7 8 9 17 25 33