Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Cejtíš to? Joooo rybyyy! Neee to je svoboda! Nee to jsou rybyy! :D Jak já tehle film žeru. Je to tak kouzelné. :)(30.11.2015)

Tentokrát Kevin nezůstane doma sám, ale nastoupí do špatného letadla. V New Yorku si to náramně užije a ještě potká své známé zloděje. Jde si sice o kopii scénáře prvního filmu, ale to vůbec nevadí. Je to pořád stejně vtipné a nenudí.(10.12.2008)

Sám Doma 2 nie je v červených číslach? Žartujete? Veď je to pokračovanie klasiky, ktoré pôvodný film v mnohých veciach prekonáva. Možno zo mňa hovorí nostalgia... no a čo! :-)(8.3.2009)

Jedna z mých nejoblíbenějších vánočních pohádek, bez Kevina ani ránu. "Marve, cejtíš to?" "Jooo, rybyy"(1.11.2011)

Jo, zlaté pořekadlo o dvojkách a trojkách a nastavovaných kaších tady platí. Je to horší a pořád to samé, nijaké nápady, jen se se zloději vypořádává v New Yorku. Jenže opět stejným způsobem a opět vyhraje. Ano, zasmějete se, ale není to ono a není to dobré jako jednička.(10.6.2014)

Drží stejně vysokou úroveň jako jednička.(14.11.2017)

V podstatě překopírovaný první díl, stejně dojemný, ale tentokrát, co se týče pastí, daleko údernější. Přežít dopad cihly na obličej, smrtící dávku elektrického proudu, pád přes dvě poschodí a ránu beranidlem do břicha, to je už trošku moc. "Nemám rozcuchaný vlasy?" (308.)(26.12.2007)

• Skip

V podstatě platí to, co jsem napsal o jedničce, akorát tady je příležitostí k zsmání ještě méně a nuda je bohapustější.(26.12.2007)

Obstojné pokračování vánoční klasiky "Třeba ti rodiče pod stromek nadělí hrobku!"(17.6.2008)

Tu niet čo dodať,sto krát pozreté a dokedy budem žiť,tak ešte viac krát si ho pozriem A veľmi rád.Sam doma patri do kategórie naj.komédií aspoň u mňa a vianočný čas si bez tejto rodinnej zábavy neviem ani predstaviť.Je tam veľa nelogických vecí,ale práve preto je vynikajúci.A može byt veľa pokračovaný,ale sam doma 1,2 s M.Culkinom nič neprekoná.Ten istý koment ako u jednotky,len tu je rozdiel v tom že už ma tento film ničím neprekvapil,niečo podobne už bolo v jednotke.Ale aj tak si túto čast rad pozriem znova a znova.Na 5* to ale nie je.(11.12.2013)

Přestože oproti jedničce je to ještě přehnanější a Joe Pesci i Daniel Stern by byli každej už tak 8x mrtvej (především Stern by asi chcípnul po každym zásahu cihlou z takový vejšky do hlavy) tak to byla pořád sranda a rád si vždycky připomenu dětství mladým budoucím Deucem Bigalowem a jeho kolegům slizákům z hotelu PLAZA :D(25.12.2013)

Chybí tu ten chlapík, co veze v jedničce Kevinovu mámu a zpívá při tom polku:-D(17.11.2007)

Stejně výborný díl jako jednička. Kupa smíchu a dva ješte bláznivější zlodějíčci.(27.12.2009)

Nevím sice proč, ale dvojka se mi líbila víc. Možná proto, že to bylo v jiném prostředí než v předchozím díle. Je to docela dobrá komedie u které se člověk zasměje.(20.3.2009)

ked sa povie A, musi sa povedat i B... dvojka je v podstate to same ako prva cast s rovnakymi kladmi ako i zapormi... opat chvilu trva kym sa prepracujeme k vrcholu filmu (to je operacia ho-ho-ho) a clovek musi prekusnut tie iste vtipy (sem tam podarene, sem tam zbytocne moralizujuce)... culkin opat ujde i ked jeho preslovy mozu niekoho iritovat, pesci a stern skvely ale u mna to na celej ciare vyhral curry ako zamestnanec hotela...(28.12.2010)

« Ak si budete pozorne všímať, tak vo filme na malý okamih natrafíte na súčasného amerického prezidenta T-r-u-m-p-a, O.K. , to ste už isto postrehli, ale všimli ste si „milimetrovú vsuvku” režiséra Chrisa Columbusa ? » 『 Ako to tak býva, pokračovania sa chcú väčšinou predviesť, že sa ksichtia lepšie, ako originály, čo by som až tak netvrdil o tomto kuse, ktorý má opäť toho istého detského protagonistu, mokrí sa premenovali na dlhoprstých banditov, sú V-I-A-N-O-C-E, Kevin bude zase sám, ale nie doma v Chicagu, ale pre opätovný vianočný chaos nasadne na spoj do vtedy nostalgického Veľkého jablka s dvojičkami, zatiaľ, čo jeho už známa, stále sa čoraz viac stretávajúca sa najmä na sviatky, veľkopočetná família, pôjde na upršanú Floridu... Totiž, predtým si na letisku poplietol otca s iným pánom, ktorý mal na sebe oblečený rovnaký kabát, a tak spolu s fotrovov peňaženkou, platobnými kartami sa zakrátko obytuje vo vysnívanom apartmáne v Hoteli P-L-A-Z-A, že tatkovi takmer účet vybielil... Svet je malý, čiže stretáva opäť, teraz už trochu hádam i viacej nebezpečnejších dlhoprstých, z Plazi sa bude musieť, či chce, alebo nechce, rýchlo odplaziť, vykoná taktiež dobrý skutok, že uchráni duncanovo hráčkárstvo, nie je ťažké uhádnuť, pred kým ? , či klasické finále bude vo veľkom, opustenom DOME, kde si „rýchlosťou svetla” pripravil parádne pasce pre “očakávané myši” , alebo keď sa pošmykne na ľade, môže sa spoľahnúť na pomoc dámy s holubmi, to je to isté, ako keď mu v jednotke pomohol „obávaný” sused s lopatou... 』Chris s kameramanom Juliom sú ešte odvážnejší, ako predtým, zmenili destináciu, s tým mohutným barákom im to vyšlo, ale povedzme si úprimne: „Padajúce tehly z Kevinovej dlane zo strehy domčiska na hlavu jedného z lupičov, by ho prinajmenšom prizabilo, že keď absolvujú všetky ďalšie eskapády, tak by v inom prípade boli totálne dolámaní, že by si pár mesiacov poležali na bratislavskom ARO, alebo by skončili, ako chladné mŕtvoly” ? » 2. diel s Macaulayom vznikol najmä preto, že pôvodný zarobil nekresťanské prachy, síce rýchlo odsýpa, nenudí, aj pobaví, ale už to skrátka - nie je ono, kúzlo sa vytráca... Má obstojnú úroveň, dobrú, no, ak by som si mal vybrať, ktorý je naozaj kultový ? „Tak niekedy menej, znamená viac” .(26.12.2018)

Tohle mi přišlo ještě vtipnější než jednička. Spousta znovu velmi vtipných situací.(5.11.2004)

Kevin McCallister sa nám opäť stratil. A opäť sa dostal do krížku s dvojicou trhlých zlodejov. A opäť nám servírujú divokú a supervtipnú zábavu, ktorej sa nedá odolať. Rozmáchlejšie pokračovanie vianočného megahitu je opäť vynikajúcim filmovým zážitkom.(9.11.2010)

O stupeň horší než první díl, ale stále celkem dobré a zábavné. O Vánocích koukám na oba dva díly. Existenci dalších dílů (po jednom shlédnutí Sám doma 3) úspěšně ignoruji:-)(2.1.2011)

tiež vyborné - tiež vianočné ,škoda,bral by som i tretí diel....(31.10.2011)

"A jsou to ryby!"(17.6.2012)

1 5 6 7 8 9 10 11 17 25 33