Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

„Sranda, batožinu strácať nezvykneme.“ Bruce Willis v Smrtonosnej pasci 2 nemohol uveriť, ako sa môže človeku stať niečo také dvakrát - a už sa to zasa stalo aj Kevinovi (a zasa na Vianoce, čert aby to zobral). Dvojka Samého doma nekráča v kyselinových stopách Votrelcov (t.j. nový príbeh okolo starých postáv). Vlastne je to skôr remake (najviac to bije do očí u strašidelného čudáka, ktorý je ale v skutočnosti dobrákom a na konci hrdinovi zachráni život). Lenže remake ambiciózny, drahý a kvalitný. Všetko, čo si diváci obľúbili minule, je aj tu (VHS, dom s pascami). Miestami je to až príliš cez kopirák a s cukrovým poučením to tvorcovia tentokrát predsa len už troška prehnali. Nedokážem však dať 60%, pretože i vďaka atraktívnemu prostrediu (hotel, hračkárstvo, Central Park) a novým postavám („Čo za blbcov to tu zamestnávate? – „Najlepších v New Yorku, madam.“) a samozrejme 110 percentnej vianočnej atmosfére je to stále klasika, ktorú pozerám každý rok a neprestáva ma baviť. Už od detstva.(22.12.2004)

Sám Doma 2 nie je v červených číslach? Žartujete? Veď je to pokračovanie klasiky, ktoré pôvodný film v mnohých veciach prekonáva. Možno zo mňa hovorí nostalgia... no a čo! :-)(8.3.2009)

Jedna z mých nejoblíbenějších vánočních pohádek, bez Kevina ani ránu. "Marve, cejtíš to?" "Jooo, rybyy"(1.11.2011)

Jo, zlaté pořekadlo o dvojkách a trojkách a nastavovaných kaších tady platí. Je to horší a pořád to samé, nijaké nápady, jen se se zloději vypořádává v New Yorku. Jenže opět stejným způsobem a opět vyhraje. Ano, zasmějete se, ale není to ono a není to dobré jako jednička.(10.6.2014)

Drží stejně vysokou úroveň jako jednička.(14.11.2017)

V podstatě překopírovaný první díl, stejně dojemný, ale tentokrát, co se týče pastí, daleko údernější. Přežít dopad cihly na obličej, smrtící dávku elektrického proudu, pád přes dvě poschodí a ránu beranidlem do břicha, to je už trošku moc. "Nemám rozcuchaný vlasy?" (308.)(26.12.2007)

• Skip

V podstatě platí to, co jsem napsal o jedničce, akorát tady je příležitostí k zsmání ještě méně a nuda je bohapustější.(26.12.2007)

Obstojné pokračování vánoční klasiky "Třeba ti rodiče pod stromek nadělí hrobku!"(17.6.2008)

Stejně výborný díl jako jednička. Kupa smíchu a dva ješte bláznivější zlodějíčci.(27.12.2009)

Tu niet čo dodať,sto krát pozreté a dokedy budem žiť,tak ešte viac krát si ho pozriem A veľmi rád.Sam doma patri do kategórie naj.komédií aspoň u mňa a vianočný čas si bez tejto rodinnej zábavy neviem ani predstaviť.Je tam veľa nelogických vecí,ale práve preto je vynikajúci.A može byt veľa pokračovaný,ale sam doma 1,2 s M.Culkinom nič neprekoná.Ten istý koment ako u jednotky,len tu je rozdiel v tom že už ma tento film ničím neprekvapil,niečo podobne už bolo v jednotke.Ale aj tak si túto čast rad pozriem znova a znova.Na 5* to ale nie je.(11.12.2013)

Přestože oproti jedničce je to ještě přehnanější a Joe Pesci i Daniel Stern by byli každej už tak 8x mrtvej (především Stern by asi chcípnul po každym zásahu cihlou z takový vejšky do hlavy) tak to byla pořád sranda a rád si vždycky připomenu dětství mladým budoucím Deucem Bigalowem a jeho kolegům slizákům z hotelu PLAZA :D(25.12.2013)

Chybí tu ten chlapík, co veze v jedničce Kevinovu mámu a zpívá při tom polku:-D(17.11.2007)

Nevím sice proč, ale dvojka se mi líbila víc. Možná proto, že to bylo v jiném prostředí než v předchozím díle. Je to docela dobrá komedie u které se člověk zasměje.(20.3.2009)

ked sa povie A, musi sa povedat i B... dvojka je v podstate to same ako prva cast s rovnakymi kladmi ako i zapormi... opat chvilu trva kym sa prepracujeme k vrcholu filmu (to je operacia ho-ho-ho) a clovek musi prekusnut tie iste vtipy (sem tam podarene, sem tam zbytocne moralizujuce)... culkin opat ujde i ked jeho preslovy mozu niekoho iritovat, pesci a stern skvely ale u mna to na celej ciare vyhral curry ako zamestnanec hotela...(28.12.2010)

Tohle mi přišlo ještě vtipnější než jednička. Spousta znovu velmi vtipných situací.(5.11.2004)

Kevin McCallister sa nám opäť stratil. A opäť sa dostal do krížku s dvojicou trhlých zlodejov. A opäť nám servírujú divokú a supervtipnú zábavu, ktorej sa nedá odolať. Rozmáchlejšie pokračovanie vianočného megahitu je opäť vynikajúcim filmovým zážitkom.(9.11.2010)

O stupeň horší než první díl, ale stále celkem dobré a zábavné. O Vánocích koukám na oba dva díly. Existenci dalších dílů (po jednom shlédnutí Sám doma 3) úspěšně ignoruji:-)(2.1.2011)

tiež vyborné - tiež vianočné ,škoda,bral by som i tretí diel....(31.10.2011)

"A jsou to ryby!"(17.6.2012)

Tenhle film má jediný problém. A to, že se jedná o díl druhý. Scénárista John Hughes a režisér Chris Columbus si zopakovali spolupráci s tím, že udělali jednu jedinou změnu - poslali Kevina do New Yorku- Jinak je zápletka naprosto stejná, jsou zde opakující se prvky, které sice dodávají ten správný pocit, že tohle je něco, co znáte a rádi se k tomu vrátíte, ale těch spojujících prvků je až příliš mnoho a prostě vyznívají jako kopie. Pořád ale lepší než to, co v téhle sérii následovalo. Film má nadále to správné kouzlo vánoc, Joe Pesci a Daniel Stern jsou pořád výborní a právě díky tomu, že jste si oblíbili první film, podíváte se i na ten druhý. Je to pořád sranda.(4.2.2014)

Vianočná klasika z ktorej sa mi nezdvíha žalúdok hoci sa to opakuje každý rok a hral tu prezdent Donald Trump. Ide o úctyhodné pokračovanie, ktoré dosahuje kvality prvej kultovej časti. Tie ostatné pokračovania sú už iba nekultúrne znásilnenia. Príbeh už nebol taký úderný a vo svojej jednoduchej podstate geniálny ale herecké obsadenie to zachraňuje.(26.12.2017)

1 5 6 7 8 9 10 11 17 25 33