poster

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

 • USA

  Home Alone 2: Lost in New York

 • USA

  Alone Again

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Sám doma 2: Stratený v New Yorku

 • Kanada

  Home Alone 2: Lost in New York

 • Nový Zéland

  Home Alone 2: Lost in New York

 • Velká Británie

  Home Alone 2: Lost in New York

 • Austrálie

  Home Alone 2: Lost in New York

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Komentáře uživatelů k filmu (660)

 • Reyer
  *****

  Letos jsem poprvé viděl i ze syny...jak jsme se zasmáli. Několikrát jsem je musel upozornit, že jsou to herci a nemají to nikdy zkoušet... prostě parada(26.12.2018)

 • JohnMiller
  ***

  Vianočná klasika z ktorej sa mi nezdvíha žalúdok hoci sa to opakuje každý rok a hral tu prezdent Donald Trump. Ide o úctyhodné pokračovanie, ktoré dosahuje kvality prvej kultovej časti. Tie ostatné pokračovania sú už iba nekultúrne znásilnenia. Príbeh už nebol taký úderný a vo svojej jednoduchej podstate geniálny ale herecké obsadenie to zachraňuje.(26.12.2017)

 • classic
  ***

  « Ak si budete pozorne všímať, tak vo filme na malý okamih natrafíte na súčasného amerického prezidenta T-r-u-m-p-a, O.K. , to ste už isto postrehli, ale všimli ste si „milimetrovú vsuvku” režiséra Chrisa Columbusa ? » 『 Ako to tak býva, pokračovania sa chcú väčšinou predviesť, že sa ksichtia lepšie, ako originály, čo by som až tak netvrdil o tomto kuse, ktorý má opäť toho istého detského protagonistu, mokrí sa premenovali na dlhoprstých banditov, sú V-I-A-N-O-C-E, Kevin bude zase sám, ale nie doma v Chicagu, ale pre opätovný vianočný chaos nasadne na spoj do vtedy nostalgického Veľkého jablka s dvojičkami, zatiaľ, čo jeho už známa, stále sa čoraz viac stretávajúca sa najmä na sviatky, veľkopočetná família, pôjde na upršanú Floridu... Totiž, predtým si na letisku poplietol otca s iným pánom, ktorý mal na sebe oblečený rovnaký kabát, a tak spolu s fotrovov peňaženkou, platobnými kartami sa zakrátko obytuje vo vysnívanom apartmáne v Hoteli P-L-A-Z-A, že tatkovi takmer účet vybielil... Svet je malý, čiže stretáva opäť, teraz už trochu hádam i viacej nebezpečnejších dlhoprstých, z Plazi sa bude musieť, či chce, alebo nechce, rýchlo odplaziť, vykoná taktiež dobrý skutok, že uchráni duncanovo hráčkárstvo, nie je ťažké uhádnuť, pred kým ? , či klasické finále bude vo veľkom, opustenom DOME, kde si „rýchlosťou svetla” pripravil parádne pasce pre “očakávané myši” , alebo keď sa pošmykne na ľade, môže sa spoľahnúť na pomoc dámy s holubmi, to je to isté, ako keď mu v jednotke pomohol „obávaný” sused s lopatou... 』Chris s kameramanom Juliom sú ešte odvážnejší, ako predtým, zmenili destináciu, s tým mohutným barákom im to vyšlo, ale povedzme si úprimne: „Padajúce tehly z Kevinovej dlane zo strehy domčiska na hlavu jedného z lupičov, by ho prinajmenšom prizabilo, že keď absolvujú všetky ďalšie eskapády, tak by v inom prípade boli totálne dolámaní, že by si pár mesiacov poležali na bratislavskom ARO, alebo by skončili, ako chladné mŕtvoly” ? » 2. diel s Macaulayom vznikol najmä preto, že pôvodný zarobil nekresťanské prachy, síce rýchlo odsýpa, nenudí, aj pobaví, ale už to skrátka - nie je ono, kúzlo sa vytráca... Má obstojnú úroveň, dobrú, no, ak by som si mal vybrať, ktorý je naozaj kultový ? „Tak niekedy menej, znamená viac” .(26.12.2018)

 • Colonist
  *****

  Kostra příběhu je pochopitelně jako v jedničce, ale hlášky a gagy jsou tu nové (některé sice kopírují ty z minulého dílu) a stejně povedené, takže bych neřekl, že je to horší, než první díl. Navíc pro New York mám slabost. Klasika nejen pro děti.(25.12.2007)

 • darm
  ****

  No, mě se snad dvojka líbila ještě víc než jednička. Nové prostředí velkoměsta rozhodně neuškodí a je sice pravda, že Kevinovi pasti jsou dost podobné těm v jedničce, ale já se smál snad ještě víc...(9.3.2005)

 • kajas
  ****

  Samozřejmě na první díl to ani zdaleka nemá, ale já se bavila. Hotelové scény jsou výborné.(30.3.2008)

 • Petoss1
  *****

  Rovnaká kvalita ako u prvej časti. 85%(31.12.2008)

 • peto12
  ****

  Stále dobré pokračovanie úpešnej ságy komédie Sám doma, keď tentokrát rodičia nezabudnú Kevina samého doma, ale stratí sa na letisku a vystúpi až v New Yorku.(9.11.2012)

 • cubajz
  ***

  kopie schématu jedničky, zasazená do New Yorku - sice nepřináší nic nového, ale solidní sranda je to pořád...(8.7.2008)

 • Amroth666
  *****

  ____ Veselý Vánoce Kevine. ___ Veselý Vánoce Bazy. ____ Podruhé mně Sám doma dostal. Sice nebyl Doma, ale on se chytne všude. ____ OST 5/5 ____(24.12.2010)

 • URBAN
  ****

  V základu stéjné jako první díl a ikdyž je koncept už ohraný funguje i napodruhé ne sice tak efektivně , ale pořád je to ono a prvnímu dílu to rozhodně ostudu nedělá . ( 17.12.13/MAC )(17.12.2013)

 • dubinak
  ****

  O stupeň níž než jednička, ale pořád dobré. U druhého dílu mě snad víc bavila ta omáčka, než nastrahování pastí a honička s mokrými bandity. Humor je stále ve formě a kouzelná vánoční atmosféra opět přítomná.(23.12.2015)

 • filmfanouch
  *****

  První VHS kterou jsem kdy strčil do přehravače. Nepouštěl jsem si to jenom na Vánoce, pouštěl jsem si to častěji. Film mého dětství u kterého doufáte, že jeho kouzlo nikdy nikdo nezničí (bohužel pak vznikly další sequely)(12.11.2016)

 • Rocky88
  ***

  Film Sám doma 2: Ztracen v New Yorku jako by byl přesnou kopií jedničky...Posuďte sami: na začátku se pohádá malej fracek s rodinou, která mu následně uletí. On je z toho nadšenej a začne vyvádět jednu volovinu za druhou. Pak mu začne bejt smutno, potká osamělou duši (z které měl předtím panický strach) a skamarádí se s ní. Pak přijdou na řadu zlodějíčci a pastičky (nejvtipnější úsek celého filmu). Po sérii vychytaných nachytávek ho ale stejně ty dva chytí, ale naštěstí mu pomůže ona osamělá duše. Nakonec ho rodina najde a fracek dostane na samotném konci vynadáno....Nepopírám, že jsem se u toho nesmál, ale takhle by pokračování vypadat nemělo. Jsou samozřejmě horší, ale žádné není tak předvídatelné, jako tohle.(29.10.2006)

 • nithiel
  ****

  Jako obvykle dovojka nedosahuje kvalit jedničky. Film sice nenudí a zasmál jsem se skoro stejně jako u jedničky, ale příběh i gagy jsou velmi podobné, vše bylo strašně očekávatelné.(19.8.2008)

 • Fallen_One
  *****

  Klasika dětství vol. 2 a o píď lepší než jednička.(23.12.2009)

 • gabin(a)
  *****

  Tak tohle mám ještě radši než jedničku a nechápu nízké hodnocení. Ke skvělým Marvovi a Harrymu se přidal ještě perfektní Tim Curry. Představte si, že tenhle člověk nehrál jen ulítlého traverzitu v Rocky Horror Picture Show, ale také Shakespeara v britském výpravném seriálu! A jako vždy moc dobře. Moje nejoblíbenější jsou obě scény se starým filmem (Byla to muchlovačka s mým bráchou!)(25.12.2010)

 • SallyZen
  ****

  Pro mě o hvězdičku horší než jednička. Docela dost to kopírovalo, ale i tak sem se u toho dost pobavil. K tomu zase ti dva výborně hrající (Pesci a Stern) zlodějíčci.(5.2.2011)

 • DruidKarel
  ****

  1658. hodnocený film:(16.3.2017)

 • fars
  ****

  Ja se smal az jsem bracel. Bohuzel tvurci jen prejeli pres kopirak jednicku, proto o bod mene...(3.1.2006)

 • lilina133
  ****

  Ešte stále tam isté čaro je, avšak tentoraz nielen vďaka malému Culkinovi, ale aj vianočnému New Yorku, hračkárstvu a holubom:-))(21.12.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace