Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• USA Home Alone 2: Lost in New York (více)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství... (TV Prima)

Derek

ked sa povie A, musi sa povedat i B... dvojka je v podstate to same ako prva cast s rovnakymi kladmi ako i zapormi... opat chvilu trva kym sa prepracujeme k vrcholu filmu (to je operacia ho-ho-ho) a clovek musi prekusnut tie iste vtipy (sem tam podarene, sem tam zbytocne moralizujuce)... culkin opat ujde i ked jeho preslovy mozu niekoho iritovat, pesci a stern skvely ale u mna to na celej ciare vyhral curry ako zamestnanec hotela... ()

JohnMiller

Vianočná klasika z ktorej sa mi nezdvíha žalúdok hoci sa to opakuje každý rok a hral tu prezdent Donald Trump. Ide o úctyhodné pokračovanie, ktoré dosahuje kvality prvej kultovej časti. Tie ostatné pokračovania sú už iba nekultúrne znásilnenia. Príbeh už nebol taký úderný a vo svojej jednoduchej podstate geniálny ale herecké obsadenie to zachraňuje. ()

Colonist

Kostra příběhu je pochopitelně jako v jedničce, ale hlášky a gagy jsou tu nové (některé sice kopírují ty z minulého dílu) a stejně povedené, takže bych neřekl, že je to horší, než první díl. Navíc pro New York mám slabost. Klasika nejen pro děti. ()

Skip

V podstatě platí to, co jsem napsal o jedničce, akorát tady je příležitostí k zsmání ještě méně a nuda je bohapustější. ()

kajas

První díl samozřejmě zůstává nepřekonán, přesto je Kevinovo newyorské dobrodružství taky velmi povedené, zábavné a možná ještě dojemnější. "A teď padni na kolena a řekni, že mě miluješ!" ()

Aleee89

Jo, zlaté pořekadlo o dvojkách a trojkách a nastavovaných kaších tady platí. Je to horší a pořád to samé, nijaké nápady, jen se se zloději vypořádává v New Yorku. Jenže opět stejným způsobem a opět vyhraje. Ano, zasmějete se, ale není to ono a není to dobré jako jednička. ()

luxik007

Dříve u nás chodil také Santa Claus, ale v devadesátkách tu začaly hodně dělat revize kotlů, takže teď už to tady nedělá. ()

Sesitka

Nevím sice proč, ale dvojka se mi líbila víc. Možná proto, že to bylo v jiném prostředí než v předchozím díle. Je to docela dobrá komedie u které se člověk zasměje. ()

Fanucci

O stupeň horší než první díl, ale stále celkem dobré a zábavné. O Vánocích koukám na oba dva díly. Existenci dalších dílů (po jednom shlédnutí Sám doma 3) úspěšně ignoruji:-) ()

OG_Swifty

Přestože oproti jedničce je to ještě přehnanější a Joe Pesci i Daniel Stern by byli každej už tak 8x mrtvej (především Stern by asi chcípnul po každym zásahu cihlou z takový vejšky do hlavy) tak to byla pořád sranda a rád si vždycky připomenu dětství mladým budoucím Deucem Bigalowem a jeho kolegům slizákům z hotelu PLAZA :D ()

easaque

nostalgické +3* není divu, že "Sám doma" patří k nejhodnocenějším filmům, protože je to klasika, která se objevuje na televizních obrazovkách nejen na Vánoce. Možná k nim patří už skoro jako Mrazík ;-). Těch známých hlášek je tam nepočítaně a skoro každý viděl aspoň jeden z obou dílů, ve kterých si zahrál Macaulay Culkin a které stojí za pozornost. Oba taky přináší to, co od vánoční rodinné komedie divák očekává a i když pokračování už nepřináší nic moc nového, co jste neviděli v prvním, tak zábava je to podobná a podle toho i hodnotím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

SallyZen

Pro mě o hvězdičku horší než jednička. Docela dost to kopírovalo, ale i tak sem se u toho dost pobavil. K tomu zase ti dva výborně hrající (Pesci a Stern) zlodějíčci. ()

peto12

Stále dobré pokračovanie úpešnej ságy komédie Sám doma, keď tentokrát rodičia nezabudnú Kevina samého doma, ale stratí sa na letisku a vystúpi až v New Yorku. ()

Martin741

Sam doma 2 aj ked od toho isteho rezisera co Sam Doma1 /Chris Columbus/ je presunutim pribehu do New Yorku. Tam zacinaju aj dvaja zlodeji, New York = brana do USA. Dejovo to uz sice nestaci za kultovym filmom Sam Doma 1, ale za vyborne pasce ale musim dat 85 % ()

William_

9.5/10. Pro mě osobně o kousíček zábavnější a určitě výpravnější než první kultovní díl. Vánoční NY v devadesátkách prostě má své kouzlo, a to je v tomto filmu vyobrazeno naprosto brilantně. ()

vydumnica

Dávam o 1* menej ako 1.dielu, keďže už to nie je také originálne a naviac je to celé veľmi nepravdepodobné a nereálne, ale aj tak to máme radi a nielen pre krásnu vianočnú atmosféru New Yorku. Obidva filmy som videla najmenej 20x! ()