Max et le mari jaloux

Francie, 1914

Režie:

Scénář:

Webb

Divadelní představení "Žárlivý manžel" díky kterému Max slaví triumfy v Alhambře. Režisér čeká se dvěma přáteli na Maxovu bohoslužbu. Max si přečte pozvání: Pan a paní Bourgeois, Vážení umělci, je nám ctí Vás pozvat na čaj. Váš obdivovatel. Opera č. 26.....Max napsal: Přijdu velmi rád, díky. // druhý den // ředitel Ferval dostal dopis: Milý příteli, jsem Max, Linder. Přijímám pozváni na čaj. Potom se všichni sejdou....... (celý se to točí okolo čaje a ženy, která zahýbá svému manželovi). CELKOVÁ DĚLKA: 13:50 ()

Iggy

Nejdřív docela nudné setkání manželů Bourgeoisových se slavným hercem Maxem. Manžel žárlí na svou ženu a snaží se nalít Maxovi do čaje projímadlo, což mu komplikují nejrůznější okolnosti. Nakonec se ukáže, že jeho manželka není do Maxe zamilovaná, ale chce si s ním zahrát ve filmu. A to už přichází nejzajímavější část filmu: zkouška na „moderní drama v jednom dějství“, jakýsi film o filmu a následné natáčení naostro, v jehož vrcholném závěru je Max nucen improvizovat. Zajímavý je zde hlavně Linderův přístup zesměšnění filmového natáčení a odhalení jeho zákulisí. ()