Nikdo

• Kanada Nobody
Horor / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi
Kanada, 2007, 88 min

Během chladné zimní noci, která se tváří, jako by neměla nikdy skončit, přichází v 50. letech minulého století skrze stíny tajemný zabiják, který je připraven spáchat vraždu. Naráží ale na zdatného protivníka, který jako by předvídal každý jeho další krok a nakonec zaútočí, byť na první pohled pozdě. Zlověstný telefonát ale potvrdí zdánlivě nemožné. Člověk, který se měl stát obětí vraždy, nakonec přežil. A pak jako by se zbláznil čas. Lidé, které muž – oběť potkal, si na něj nepamatují. Jeho zranění se zázračně hojí. A pod jeho rukama umírá člověk, jehož vychladlé tělo on sám před pár hodinami našel. Vše se uzavírá do kruhu, jehož vyvrcholení je záhadné a jen těžko pochopitelné. Oběť se totiž stává lovcem. Lovcem sebe samého. Autorem scénáře i režisérem mysteriózního sci-fi thrilleru s prvky hororu se stal debutující Kanaďan Shawn Linden. (oficiální text distributora)

LIVINGDEAD odpad!

Je fajn, že se Cinemax rozhodl pro páteční horrorové vysílání (pá 23:30 hod.), ovšem až na horror "UVNITŘ" to zatím byly samé sračky. Jako tento film "NIKDO". Koukal jsem na to 30 min. a nevěříčně jsem kroutil hlavou. Co to jako mělo být? To mám ještě u horroru přemýšlet a uvažovat, co tím jako autor chtěl říci? Jenže tento příběh neměl ani hlavu ani patu. Děsivý a plížící se ODPAD! ()

honajz

Atmosféra zimní mrazivé noci a herecké výkony jsou excelentní. Nad tím zbytkem se budu muset zamyslet. Ty časové smyčky a paradoxy totiž nevím, jestli měly nějaký význam, nebo šlo jen o ornamentalistické prvky. Nechápu ty mafiány, resp. ano, ale pak by vraždící muž ve smyčce byl ten, co je připoutaný na židli a umírá, takže šlo o jeho delirium? Nechápu tu slepou bezdomovkyni, co furt skládá kost čísi ruky a schovává si nikláky do truhly. Ale třeba to všechno fakt mělo a má nějaký význam, na který budu muset přemýšlením dojít, až si poskládám jednotlivé dílky skládačky. ()