Slečna Marplová: Není kouře bez ohýnku (TV film)

Marple: The Moving Finger

Slečna Marpleová: Niet dymu bez ohňa

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Niet dymu bez ohňa

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 93 min

Túto časť som videla ako prvú a povedala som si: wau! Až neskôr som prišla na to, že práve táto časť je svetlou výnimkou v porovnaní s ostatnými. Totiž so slečnou Marplovou mám problém práve pre slečnu Marplovú. (aby ste mi rozumeli: nemám problém s Geraldine McEwan - tá je skvelá, ale s uletenou postavou, ktorú stvárňuje) A v tejto epizóde sa takpovediac iba kde tu mihne, inak je celý príbeh vystavaný na hlavných hrdinoch. Navyše je komediálne ladený s istou dávkou nadhľadu, čo v iných častiach chýba. Nehovoriac o tom, že James D´Arcy je neodolateľný! ;)(25.6.2014)

Tradičně povedená detektivka s Marplovou, která je nyní jakoby ve vedlejší roli (vlastně se jen tu a tam objeví a ve finále vyřeší případ). Jestli mě ale něco zaujalo extra, tak to byla kamera. Všecko se děje většinou v noci a je to tam takový jako pěkně nasvícený, že by tam mohli hned po Marplovej natáčet horor :) zkrátka super(30.10.2009)

Kouř bez ohýnku je patrně nejlepší díl z druhé série nové slečny Marplové. Ale musím říci, že především z důvodů, které jsou zde prezentovány jako mínusové body. Menší prostor slečny Marplové mne potěšil, ale ne proto, že bych ji neměl rád jako postavu (i když mám mnohem raději Poirota, který mi zdaleka nepřijde odporný), ale že Geraldine McEwan mi nepřijde jako úplně vhodná volba na její ztvárnění - sice přesně skloubila její střídmé vystupování s babkovskou zvědavostí, ale typově se mi na roli úrostě nehodí. A ta zadní projekce, jojinecko, to je v tomto případě nápaditá stylizace.(24.8.2007)

Jedna z nejlepších filmových adaptací stejnojmenné knihy Agathy Christie. Příjemná venovkská pohoda anglické vesničky narušená přívalem urážlivých dopisů a postupnými, zdánlivě náhodnými " sebevraždami ". Navíc do celého detektivního příběhu je velmi pěkně propleteno lanko romantiky a lásky, které by nemohlo chybět :) V tomto ohledu chválím nejen tradičně Geraldine McEwan, coby Miss Marplovou, ale také Talulah Riley, která opravdu zahrála perfektní roli. Výborné!(30.10.2009)

Po druhém shlédnutí (a tentokrát v originále) dávám o jednu hvězdu navíc, protože teď se mi to naopak dost líbilo. Geraldine McEwan tady opět exceluje a obecně jsou tu herecké výkony velmi slušné. Taky suchého anglického humoru si člověk užije dosyta (ten detektiv je naprosto ukázkový). Docela rušivá je ale všechna ta snaha o efektnost, pokud sekvence vystřihovaných a nalepovaných písmenek vskutku navozovala jakési napětí, pak všechny ty barevné filtry a další digitální efekty spíš rušily. A ta Love story? Mno, ehm... i tady platí, že méně by bylo více... Když už se chtěli tvůrci s něčím vyblbnout, mohli si odpustit tu zadní projekci na začátku... Celkový dojem: 75%(29.10.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného detektivního románu Agathy Christie. (Terva)