Slečna Marplová: Není kouře bez ohýnku (TV film)

Marple: The Moving Finger

Slečna Marpleová: Niet dymu bez ohňa

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Niet dymu bez ohňa

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 93 min

• jojinecko

Používať v roku 2006 spätnú projekciu pri jazde autom je fakt rarita, ale kedže ide o TV film dá sa cez to preniesť:)) Klasická detektívka, kde všetko do seba zdanlivo zapadá (no má to toľko logických dier ako ementál), a tá babka so záhadným úsmevom na všetko nakoniec záhadne príde, hoci počas vrážd je stále v absolútnom klídku:) Slečna Marplová by sa mala dať dokopy s ďalším "old-school" bardom Derrickom, to by bola dvojka! :)))(6.7.2007)

Celkem velmi fajn, s mým velkým oblíbencem Jamesem D'Arcy jakožto hlavním noir hrdinou, kterej byl se svými vnitřními monology a párem berlí k sežrání. Dál je tu pořád Geraldine McEwan, což vždycky znamená palec nahoru, k tomu další oblíbenec Sean Pertwee v jedný z mála svejch rolí, kterou přežije a překvapivý množství dalších neznámejch britskejch skvostů jako krásná Kelly Brook (známá z Piraně 3D), ještě krásnější Emilia Fox (známá z Cashbacku), zvláštně vykulená sympaťačka Talulah Riley (mihla se v Počátku), Frances de la Tour (Hagridova vyvolená) a nakonec jsem si nechala poslední zajímavost, co mě dosti šokovala. Harry Enfield, hrající zapšklýho suchárka kompletně bez osobnosti, člověka, co ve filmu nevzbudí ani náznak divácký náklonosti či snad zájmu. Tak tenhle Harry Enfield si před lety zařádil v hlavní roli v proslulým Klubu Sráčů. No, nevím, jestli tady, v kroužku přátel Agathy Christie, to někomu způsobí stejnej šok jako mě, ale budu doufat, že jo.(27.9.2011)

Jedna z nejlepších filmových adaptací stejnojmenné knihy Agathy Christie. Příjemná venovkská pohoda anglické vesničky narušená přívalem urážlivých dopisů a postupnými, zdánlivě náhodnými " sebevraždami ". Navíc do celého detektivního příběhu je velmi pěkně propleteno lanko romantiky a lásky, které by nemohlo chybět :) V tomto ohledu chválím nejen tradičně Geraldine McEwan, coby Miss Marplovou, ale také Talulah Riley, která opravdu zahrála perfektní roli. Výborné!(30.10.2009)

Zase jsem měla pocit, že ta stará a bystrá čmuchalka je tu jaksi pouze jenom do počtu. Do všeho strkali nos Jerry a Joanna, kteří si na venkov přijeli odpočinout. Tradičně jsem jako vraha tipovala někoho jiného. Dokonce jsem si pohrávala i s myšlenkou, že by mohl být vrahem ten policajt, který v městečku všechno vyšetřoval. Ale tu myšlenku jsem zavrhla, protože tu byla pronesena věta, která se týkala toho, že zločiny dělají ti nejnepravděpodobnější lidí, kteří se chovají absolutně normálně nebo, že nám z našeho pohledu tak připadá, že se chovají normálně a že oni chtěji, abychom si to o nich mysleli.(25.8.2011)

Kto je Tom Shankland a ako to, že sa o ňom nehovorí častejšie?!? Spracovanie Niet dymu bez ohňa nielenže nemá chybu, ale je aj originálne a nápadité, svieže a zároveň plne zachováva ducha predlohy. Atraktívny vizuál ide ruku v ruke so skvelým hereckým castom - Jamesa D Arcyho som si zamiloval, Emilia Fox bola neskutočne zábavná a menšiu úlohu dostala aj talentovaná Talulah Riley. Tajomná krásna neznáma v osobe Kelly Brook bola taktiež veľkým plusom do kolónky kladov. Je nutné dodať, že značná pôsobivosť samotnej predlohy vyšla tvorcom v ústrety, ale jedinečný štýl a nadhľad, to už možno pripočítať k dobru tvorcom tohto filmu. Spolu s Refnovou Nemesis, Hotelom Bertram a Vlakom z Paddingtonu asi najlepšia marplovka.(14.9.2014)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného detektivního románu Agathy Christie. (Terva)