Slečna Marplová: Není kouře bez ohýnku (TV film)

Marple: The Moving Finger

Slečna Marpleová: Niet dymu bez ohňa

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Niet dymu bez ohňa

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 93 min

• jojinecko

Používať v roku 2006 spätnú projekciu pri jazde autom je fakt rarita, ale kedže ide o TV film dá sa cez to preniesť:)) Klasická detektívka, kde všetko do seba zdanlivo zapadá (no má to toľko logických dier ako ementál), a tá babka so záhadným úsmevom na všetko nakoniec záhadne príde, hoci počas vrážd je stále v absolútnom klídku:) Slečna Marplová by sa mala dať dokopy s ďalším "old-school" bardom Derrickom, to by bola dvojka! :)))(6.7.2007)

Po druhém shlédnutí (a tentokrát v originále) dávám o jednu hvězdu navíc, protože teď se mi to naopak dost líbilo. Geraldine McEwan tady opět exceluje a obecně jsou tu herecké výkony velmi slušné. Taky suchého anglického humoru si člověk užije dosyta (ten detektiv je naprosto ukázkový). Docela rušivá je ale všechna ta snaha o efektnost, pokud sekvence vystřihovaných a nalepovaných písmenek vskutku navozovala jakési napětí, pak všechny ty barevné filtry a další digitální efekty spíš rušily. A ta Love story? Mno, ehm... i tady platí, že méně by bylo více... Když už se chtěli tvůrci s něčím vyblbnout, mohli si odpustit tu zadní projekci na začátku... Celkový dojem: 75%(29.10.2009)

Nerozumiem tomu. Narozdiel od takej Sittafordskej zahady, ktora bola imho uplne mimo, sa toto spracovanie az na par malickosti drzi kniznej predlohy skoro uplne. Potesilo ma to, kedze je to jedna z mojich oblubenych knih.(5.5.2007)

Díky, že jsi mě vytáhl z té trouby:).(11.5.2013)

Zatím nejlepší Slečna Marplová co jsem viděl. Marplovou ve filmech nemám zrovna nejradši a tady je docela v pozadí, hlavním vyšetřujícím je spíš Jerry, takže možná proto se mi to tak líbilo. Děj je taky hodně dobrej, prostředí malé vesničky pro Agathu typický, prostě super film. 90%(30.10.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného detektivního románu Agathy Christie. (Terva)