Reklama

Reklama

Masakr na holčičím večírku

(neoficiální název)
  • USA The Slumber Party Massacre (více)
Trailer

Obsahy(1)

Osmnáctiletá Trish je sama doma, a tak se rozhodne pozvat holky na mejdan. Jedna z nich je nová a lepší než ostatní v basketu, takže ji tam holky logicky nechtějí, a než aby se nechala prosit, rozhodne se zůstat doma (což je náhodou hned přes ulici) se sestrou. Mezitím se ale uprchlý vrah pěti lidí rozhodne zúročit svojí náklonnost k vrtačkám a s jednou vyrazí přímo za holkami. A kdo jim pomůže než právě jejich vyvržená kamarádka... (ČSFD.cz)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Ejhle jak dokáží být dívčí pyžamové párty masakrózní. Snad až příliš typický krvavý slasher své doby, který je zajímavý hlavně svým ženským pojetím a ženským příspěvkem k tématu. Pokud jsem dobře rozluštil jména, napsala jej žena, jiná žena jej režírovala, ženy se ve filmu objevují v pro ně z patriarchálního hlediska netypicky dělnických profesích, ženy jsou hlavními hrdinkami, muži jsou zde jen dekorační kusy masa určené na porážku. Vadí mi to? Ne, právě proto jsem si to docela užil. A nevidím jediný důvod, proč by to tak nemělo být, obzvláště, když se ty ženy chovají a jednají úplně normálně. Začátek tradičně trošku slabší, ale pak se to docela rozjede, vrah je poměrně zajímavý (nevím proč, ale docela mi připomínal manžela Heleny Vondráčkové), objeví se pár zajímavých scén (scéna s ledničkou), hodně nahých scén, klasická osmdesátková atmosféra (je zajímavé, jak jsou podobné filmy trochu na štíru s logikou a logickou posloupností - tady hlavní hrdinka např. řekně kamarádce do telefonu, že jí někdo chodí po domě, objeví otevřené dveře od domu, zavře je a pak si klidně sedne ke klavíru a začne hrát - ale nijak to neubírá na atmosféře (a možná jí to i pomáhá vytvářet). A samozřejmě musím pochválit hudbu, tuhle osmdesátkovou horrorovou hudbu prostě miluju. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Zajímavostí na tomto slasheru je, že ho režírovala žena a vsadila do něj některé "inovativní" prvky, které se v horrorech obecně později začaly objevovat častěji a častěji. Kamenem úrazu však je, že v tomto filmu ještě tyto prvky nefungují a je tak vidět i podle místních komentářů. Docela vtipné momenty, které by v celkově nadneseném duchu působily na diváka pozitivně, zde vyloženě divákovi vadí a do filmu nesedí... Jednou se ale s humorem v horrorech (bohužel ...) muset začalo, a ne všechny začátky jsou dokonalé ... Každopádně vraha vidíme hned od začátku, víme z rádia kdo to je, používá fakt skvěle vypadající nástroj - obrovskou vrtačku, která měla snad údajně symbolizovat penis a vrtání do děvčat s ní pak akt lásky vyšinutého vraha ... Na začátku dostaneme docela slušnou porci nahoty, pak už se ale spíš jen chodí, nacházejí se mrtvoly, běhá se po baráku a garáži a divák se vlastně nudí. Bohužel gore scény se z 80% dějí mimo záběr nebo jsou střižené (dnes by se v tomto filmaři vyžili mnohem více ...). Celý film nudí debilními dialogy a jedinné, co je skutečně dobré je asi 5 minutový závěrečný masakr "zbytek dívek vs vrah" ... Ale ten již tak znuděného diváka nevytrhne z příšerné nudy, kterou ho tento mírně "průkopnický" horror celou dobu trápil ... ()

Reklama

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Typický osmdesátkový slasher, ve kterým to rotačním kangem kosí vyteplenej pošuk v riflovým kompletku. Herecky je to těžkej podprůměr, ale teenky, byť v té době vypadaly na 30, se nestydí vytasit cecky, takže o jakous takous jednoduchou zábavu je postaraný. Rozhodně si to nikdy nepusím, rychle na to zapomenu, ale že bych těch 75 minut litoval, to zas né. 55% ()

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Jeden z tých klasickejších a otrepanejších amerických teen slasherov, pri ktorom nie je moc namieste sa zamýšľať nad reálnosťou spracovania, ale proste si ho užívať a pobaviť sa, čo bol aj pôvodný zámer filmu. Výsledný zostrih ma však ani v tomto smere nedokázal dostatočne naplniť. Ťažko zastaviteľný vrah s minulosťou maniaka a s obrovským vrtákom, po úteku z väzenia začína terorizovať skupinku mladých dievčat v opustenom dome bez rodičov. Študentská párty sa nestihne ani poriadne začať a už dievčatá musia brať do rúk nože. Klasická klasika svojho druhu s množstvom (na môj vkus) klasických lakačiek typu baf! (ruka kamaráta zozadu) a s vrahom, ktorému nevadí ani nôž zabodnutý v chrbte v tom, aby ďalej pokračoval vo svojej práci. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

To špatné z 80. let. Slumber Party Massacre selhává téměř ve všech směrech. Tam kde klasická žánrovka obvykle buduje atmosféru, stupňuje napětí nebo odkrývá mystérium tajemného maniaka, je tady divákovi pouze suše oznámeno, že odkudsi kdosi utekl a je to vrah. A je vymalováno. Místo vraždícího monstra pak na scénu přichází jen vykulený ňouma v riflové soupravě, který toho, ač vybaven vrtačkou s dlouhým vrtákem, moc nepředvede. Nějaké té krve se sice dočkáme, nejvíc asi v závěru, ovšem ten je kapitolou sám pro sebe. Odhadnout, zda to Amy Holden Jones skutečně myslela vážně nebo se pokusila hrát na parodickou strunu, se mi nedařilo. Ale ať tak či tak, nebylo to děsivé ani vtipné, jen blbé. A tak se dá jen trochu pochválit tradiční ozdoba slasheru, tedy kozy zúčastněných hereček, které sem tam bez většího studu odhalovaly. Vzhledem k tomu, že však zůstalo jen u několika málo záběrů a kamera se jinak netoulala v zakázaných oblastech ani voyersky nesledovala žádné pořádné mechtle, není ta pochvala zas bůhvíjaká. Vyjádřeno hvězdami, za dvě. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (10)

  • Keď si Trish (Michelle Michaels) spomenie, že nechala zapnutý horák, vezme z neho kanvicu s kávou holými rukami, akoby ani nebola horúca. (Arsenal83)
  • V jednej scéne je možné v izbe Trish (Michelle Michaels) vidieť knihu "Rubyfruit Jungle" od spisovateľky Rity Mae Brown, ktorá je spoluautorkou scenára k filmu. (beso74)
  • Film sa natáčal v Los Angeles a West Hollywood (Kalifornia, USA). (Arsenal83)

Reklama

Reklama