The Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

Horor / Komedie

USA, 1982, 77 min

Ralph Jones

Tento filmek bych popsal jako raná léta slasheru. Snad nejstarší horor, který jsem zatím viděl, kde hrála důležitou roli nahota a atraktivita hlavních hrdinek - výjma typických exploi. Je pravda, že vrah byl trošku slabší, gore efekty tu nebyly prakticky žádné (ne že by mrtvol nebylo dost, ale kamera se jim prostě trochu zbaběle vyhýbala) a našlo by se i určitě plno dalších věcí, co by se daly vyčíst. Na druhou stranu, stopáž byla asi 75 minut a ostatní nedostatky přebyla krásná nahá těla (není nad rozhovorové scény v dámských sprchách), opravdu originální cool vražedná zbraň a konec. Sečteno podtrženo - já se vůbec nenudil a možná risknu i nějaký další díl. 65%(12.6.2011)

• PetrPan

To špatné z 80. let. Slumber Party Massacre selhává téměř ve všech směrech. Tam kde klasická žánrovka obvykle buduje atmosféru, stupňuje napětí nebo odkrývá mystérium tajemného maniaka, je tady divákovi pouze suše oznámeno, že odkudsi kdosi utekl a je to vrah. A je vymalováno. Místo vraždícího monstra pak na scénu přichází jen vykulený ňouma v riflové soupravě, který toho, ač vybaven vrtačkou s dlouhým vrtákem, moc nepředvede. Nějaké té krve se sice dočkáme, nejvíc asi v závěru, ovšem ten je kapitolou sám pro sebe. Odhadnout, zda to Amy Holden Jones skutečně myslela vážně nebo se pokusila hrát na parodickou strunu, se mi nedařilo. Ale ať tak či tak, nebylo to děsivé ani vtipné, jen blbé. A tak se dá jen trochu pochválit tradiční ozdoba slasheru, tedy kozy zúčastněných hereček, které sem tam bez většího studu odhalovaly. Vzhledem k tomu, že však zůstalo jen u několika málo záběrů a kamera se jinak netoulala v zakázaných oblastech ani voyersky nesledovala žádné pořádné mechtle, není ta pochvala zas bůhvíjaká. Vyjádřeno hvězdami, za dvě.(5.1.2016)

Dalsi z rady slasheru stavicich na uspechu prvnich Patku 13. Nastesti je tu kompletne zastoupeno vse, co by mel poradny slasher mit a dycha z toho ta spravna atmoska. Holky jsou celkem pekny a ani trochu se nestydej, vrahoun je sice bez charismatu, ale jeho kamaradka obri vrtacka vetsinu vynahrazuje. Skoda, ze nektera zabiti probihaji mimo zaber. Prakticky jsem se nenudil a pripoctu-li k tomu nekolik hodne povedenych zaberu a par lehkych vtipku vychazi mi hodne slusna zalezitost.(4.5.2005)

Mladé, docelá pěkné herečky, které se nestydí odhalit podstatnou část svých těl, pár slušných zabití (i když nejde moc vidět, většina vražd se odehrává mimo kameru), pár vtípků, docela dobrá atmosféra a krátká stopáž, takže se divák nestihne moc nudit... To jsou pozitiva The Slumber Party Massacre... Co je na filmu hodně špatně, je dost nesympatický vrah, i když má vrtačku s dost velkým vrtákem (že by si něco kompenzoval?)... Myslím, že mu tvůrkyně mohla dát přes ksicht nějakou masku, dost by to pomohlo... Ale i tak to je docela povedený kousek, který se veze na úspěch Pátku 13, The Burning a dalších podobných slasherů...(7.2.2010)

Typický osmdesátkový slasher, ve kterým to rotačním kangem kosí vyteplenej pošuk v riflovým kompletku. Herecky je to těžkej podprůměr, ale teenky, byť v té době vypadaly na 30, se nestydí vytasit cecky, takže o jakous takous jednoduchou zábavu je postaraný. Rozhodně si to nikdy nepusím, rychle na to zapomenu, ale že bych těch 75 minut litoval, to zas né. 55%(11.6.2014)

• - Scenár, podľa ktorého sa natáčal film, sa pôvodne volal Don't Open The Door (Neotvárajte dvere). (beso74)

• - Robin Stille v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - V jednej scéne je možné v izbe Trish (Michelle Michaels) vidieť knihu "Rubyfruit Jungle" od spisovateľky Rity Mae Brown, ktorá je spoluautorkou scenára k filmu. (beso74)