Bořek je šikovný, chytrý, obětavý a hlavně má dobré srdce. Jeho stavební stroje i dispečerka Týna to dobře vědí, a proto mu vždy při práci pomáhají za všech sil. Ať už Bořek staví silnici, buduje tunel pro ježky, nebo zachraňuje kočku Mícu, může se na své stroje a Týnu vždycky spolehnout. (oficiální text distributora)

Karlos80

No jóó to je ten malý ale o to více zdatný všeuměl ing. Bořek-Šípek-Stavitel ne? Radost na něho pohledět to je fakt. Jedná se o velice průměrný seriál, ale s celkem zdařilou animací, který je určen převážně těm nejmenším, hrající si ještě z jeřáby a se stavebnicemi typu Lego. Za všechny ty pohyblivé stroje, auta a jeřáby, a také za dispečerku Týnu tak za 1,5/5*. Jako dítě? No nevím nevím jestli by mě to zaujalo, já jsem vyrostl na něčem úplně jiném. Ale budiž...Šípek je Šípek. ()

DaViD´82

Máte-li doma (nej)menšího klučinu (pro holky to opravdu není), který nespustí oči z aut, náklaďáků, míchaček, jeřábů a bagrů, tak rozhodně můžete na poli seriálů pro nejmenší dopadnout i mnohem hůře a debilněji než zrovna s Bořkem, který nejmenším raubířům od nějakých cca 18 měsíců nabízí roztomilá a jasně odlišená „ten dělá to a ten zas tamto“ autíčka a těm starším kolem tří věku i nějaké to morální ponaučení, které na rozdíl od podobných pořadů pro tuto věkovou kategorii není zase až tak pitomě podané. Seriálu u nás nejvíce škodí afektovaný infantilní tuzemský dabing; ten je naprosto k nepřežití. Přitom originál je v tomto ohledu po všech stránkách normální. ()

gudaulin

Nenáročný mainstreamový animovaný seriál pro nejmenší s lehce didaktickým zaměřením, který scénářem i výtvarným provedením nevybočuje z mezí masového produktu určeného pro mezinárodní trh. Protože byl uváděn na ČT, má poměrně slušný dabing. Celkový dojem: 45 %. Když nic jiného, tak se děti aspoň doví, že život není jenom zábava, ale taky práce, a věci se nevytváří samy od sebe.:-) ()

Gemini

Jedno jestli máte doma kluky nebo holky, Bořek Šikula to prostě zvládne zabavit všechno:) Vy byste sice strašáka Huga už dávno vzali lopatou a spálili, a pana Moudrého za jeho styl obstarávání veřejných zakázek na stavební práce zavřeli, ale pamatujte, vy máte jen hlídat, jestli se tam nedějí nějaké mezilidské zrůdnosti, které by z Vašich dětí vychovaly asociální narcisty bez empatie, a zpívat si s dětmi znělku:D Ne, vážně, samozřejmě vznikly propracovanější a výchovnější záležitosti a je to schématické až hanba, ale když už nic jiného, je to nezávadné. Což třeba o takovém Požárníku Samovi říct nejde. Mnohem radši mám Červeného Traktůrka, ale Bořek taky ujde. 70% ()

Morien

Pořád nechápu, jak si někdo může myslet, že z dětí vyrostou lidi, když je posadí před televizi a pustí jim tohle, místo aby je pobízel, aby spíš četly, malovaly a psaly, nebo si s nimi povídal. A až mi bude někdo nadávat, proč shazuju a obviňuju z pokleslosti filmy pro děti, tak mám ultimátní argument: Děti se na televizi vůbec nemají dívat. Maximálně tak večerníček nebo jednou za týden nějaký inteligetní film nebo přímo pohádku, i když jejich kvalita hodně kolísá. Dítě by se na televizi mělo těšit a brát to jako sváteční, občasné zpestření programu, ne jako pravidelnou povinnost, kterou si bude na rodičích vydupávat. Podle mě není dobře, že televizní stanice těch pásem pro děti vysílají tolik, zvláště když jsou zaplněny stupidními moralitami typu Bořek stavitel. ()