Bořek stavitel (TV seriál)

• Česko

Bořek stavitel: Připravit, pozor, stavíme!

Bob the Builder

Staviteľ Bob

Bob staviteľ

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1999, 26x10 min

Bořek Šikula je stavebníkem investorových snů. Bez problémů zvládne jakoukoli práci a bez váhání na zavolání si odskočí ze staveniště, aby komukoli spravil plot. Práci stíhá v termínech, protože má schopného zástupce - bagra Béďu, který řídí zbytek mužstva - nervózní jeřáb Lůďu, roztržitou míchačku Julču, znuděný válec Rolíka i nevýrazný nakladač Maxe.(23.6.2009)

Bezva seriál hlavně asi pro menší děti, poměrně prost různých neduhů. Prostřednictvím povedené, ač trochu umělohmotné, animace seznamuje diváky s různými aspekty života stavebníka a opraváře. Vždy slušný a v práci rozvážný Bořek má nelehký úkol: ukočírovat tlupu vykonných pomocníků řemeslníka a správně využít jejich schopností i nadšení z dokončeného díla. Má dobrosrdečnou a také rozumnou přítelkyni, se kterou se dělí o svůj úděl, archetypem vadného chování je pak rozdrbaný a veskrze pouze příliš nerozvážný strašák. Na rozdíl od hromady jiných přihlouplých seriálů pro tuto věkovou kategorii nezávadné a poučné, vhodné asi více pro kluky. Já osobně nikdy nepohrdnu.(27.11.2013)

• Allien.9

"Znáte Bořka, všechno spraví, znáte Bořka, šikulu! Béďa a Julča, Rolík a Max, Lůďa a Týna přivítá nás. Pak Bořek rozdá práci všem, tak záčíná jejich radostný den. Znáte Bořka, všechno spraví. Znáte Bořka, šikulu! Micka, ptáček Václav i Hugo je rád, že si můžou spolu, celý den hrát. Znáte Bořka, všechno spraví. Znáte Bořka, šikulu!!!" Takže asi tak.XD(25.5.2008)

• Deeside

Tenhle seriál se bude nejspíše líbit lidem, kteří mají rádi budování domů, mostů, cest a jiných staveb. Pro malé děti klasická oddechovka s jednoduchou zápletkou (většinou skoro stejnou), ale jinak děs. Nudil mě každý díl, známá znělka mi lezla na nervy a doufám, že už nebudu muset nikdy shlédnout byť jen jediný díl tohoto seriálu.(21.3.2013)

• MikeCool

TV-seriál. Znáte Bořka, všechno spraví. Znáte Bořka, šikulu!.... Myslím si, že není nikdo, kdo by si tento popěvek někdy nezamumlal pod vousy. Není to nic světoborného a extra kvalitního, ale jako malý klučina jsem se na to (občas i malinko s údivem) dokázal dívat. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 50% (2*) |(15.11.2014)