Bořek stavitel (TV seriál)

• Česko

Bořek stavitel: Připravit, pozor, stavíme!

Bob the Builder

Staviteľ Bob

Bob staviteľ

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1999, 26x10 min

• Deeside

Tenhle seriál se bude nejspíše líbit lidem, kteří mají rádi budování domů, mostů, cest a jiných staveb. Pro malé děti klasická oddechovka s jednoduchou zápletkou (většinou skoro stejnou), ale jinak děs. Nudil mě každý díl, známá znělka mi lezla na nervy a doufám, že už nebudu muset nikdy shlédnout byť jen jediný díl tohoto seriálu.(21.3.2013)

• gudaulin

Nenáročný mainstreamový animovaný seriál pro nejmenší s lehce didaktickým zaměřením, který scénářem i výtvarným provedením nevybočuje z mezí masového produktu určeného pro mezinárodní trh. Protože byl uváděn na ČT, má poměrně slušný dabing. Celkový dojem: 45 %. Když nic jiného, tak se děti aspoň doví, že život není jenom zábava, ale taky práce, a věci se nevytváří samy od sebe.:-)(25.5.2008)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +hodí se dětem jako večerníček před spaním, je celkem neškodnej a pro děti i poučnej, široký záběr témat, české nadabování a naspívání, takže hudba -není to zase žádná extratřída, nemá na naše české večerníčky, jen pro děti kolem 5 let/// Tento dosti netradiční seriál z dosti netradičního prostředí se mi na disku válí již přes 2 roky a tak jsem si řekl, že je na čase jej omrknout. Hodnocení jednotlivých dílů: 1.díl 4/10 2.díl 6/10 3.díl 5/10 4.díl 5/10 5.díl 4/10 6.díl 3/10 7.díl 7/10 8 díl 5/10 9.díl 8/10 10 díl 7/10 11.díl 8/10 12.díl 9/10 /// Celkem 52%/// Pozn: Můj mladší bráška to komentoval slovy že to je pěkná k******a a že jestli mě to baví :-)(27.6.2006)

Přece jenom jsem musel svoje nadšené hodnocení poněkud upravit, protože zas tak geniální to není. Když jsem na to pořád dokola čuměl s malou ségrou, tak to byla paráda, ale dneska je to trošku dementní seriál o mluvících strojích z modelíny. Každopádně je to ale zdraví nezávadné a pro předškolní děti optimální. 65%(29.7.2016)

Bezva seriál hlavně asi pro menší děti, poměrně prost různých neduhů. Prostřednictvím povedené, ač trochu umělohmotné, animace seznamuje diváky s různými aspekty života stavebníka a opraváře. Vždy slušný a v práci rozvážný Bořek má nelehký úkol: ukočírovat tlupu vykonných pomocníků řemeslníka a správně využít jejich schopností i nadšení z dokončeného díla. Má dobrosrdečnou a také rozumnou přítelkyni, se kterou se dělí o svůj úděl, archetypem vadného chování je pak rozdrbaný a veskrze pouze příliš nerozvážný strašák. Na rozdíl od hromady jiných přihlouplých seriálů pro tuto věkovou kategorii nezávadné a poučné, vhodné asi více pro kluky. Já osobně nikdy nepohrdnu.(27.11.2013)