Bořek stavitel (TV seriál)

• Česko

Bořek stavitel: Připravit, pozor, stavíme!

Bob the Builder

Staviteľ Bob

Bob staviteľ

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1999, 26x10 min

Další z dětských seriálů. Objektivně tomu dávám 3*. Subjektivně hodnotit nemůžu. 6 nebo 7 dílů na jednom DVD dokázalo zabavit expřítelkyninýho 3 letého syna na dost slušnou dobu (5*), ale bohužel často se stalo, že jsem byl donucen na to koukat taky a to stále na to samé DVD (odpad!). Takže pokud máte malé dítě, které zvládne být nějakou dobu samo jen s televizí, je to neocenitelné, jinak jen normální dětský seriál.(21.6.2010)

• MikeCool

TV-seriál. Znáte Bořka, všechno spraví. Znáte Bořka, šikulu!.... Myslím si, že není nikdo, kdo by si tento popěvek někdy nezamumlal pod vousy. Není to nic světoborného a extra kvalitního, ale jako malý klučina jsem se na to (občas i malinko s údivem) dokázal dívat. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 50% (2*) |(15.11.2014)

Jak říká náš 6letý Honzík: "Na jednom dvoře jsou důležité prostředky. Je tam strašák Hugo, občas se mu něco nepovede. Jinak Bořek s Týnou pracují." ---- I když je to takové... socialistické (pracuje se i o víkendu a v době volna)... přesto to udrží pozornost dětí a chtějí to vidět pořád dokola. A Hugo je vždy vtipný.(11.8.2009)

• Allien.9

"Znáte Bořka, všechno spraví, znáte Bořka, šikulu! Béďa a Julča, Rolík a Max, Lůďa a Týna přivítá nás. Pak Bořek rozdá práci všem, tak záčíná jejich radostný den. Znáte Bořka, všechno spraví. Znáte Bořka, šikulu! Micka, ptáček Václav i Hugo je rád, že si můžou spolu, celý den hrát. Znáte Bořka, všechno spraví. Znáte Bořka, šikulu!!!" Takže asi tak.XD(25.5.2008)

Bezva seriál hlavně asi pro menší děti, poměrně prost různých neduhů. Prostřednictvím povedené, ač trochu umělohmotné, animace seznamuje diváky s různými aspekty života stavebníka a opraváře. Vždy slušný a v práci rozvážný Bořek má nelehký úkol: ukočírovat tlupu vykonných pomocníků řemeslníka a správně využít jejich schopností i nadšení z dokončeného díla. Má dobrosrdečnou a také rozumnou přítelkyni, se kterou se dělí o svůj úděl, archetypem vadného chování je pak rozdrbaný a veskrze pouze příliš nerozvážný strašák. Na rozdíl od hromady jiných přihlouplých seriálů pro tuto věkovou kategorii nezávadné a poučné, vhodné asi více pro kluky. Já osobně nikdy nepohrdnu.(27.11.2013)