Čaroděj ze země Oz

• Kanada The Wonderful Wizard of Oz

Kanadská verze japonského anime seriálu "Ozu no mahôtsukai" (1986) vycházejícího ze známého příběhu Čaroděje ze země Oz, který ovšem dále tematicky rozšiřuje. Později z něj byly vytvořeny čtyři celovečerní filmy - THE WONDERFUL WIZARD OF OZ, THE MARVELOUS LAND OF OZ, OZMA OF OZ a THE EMERALD CITY OF OZ. (berg.12)

Thorn

Tohle je podle mě ta nejlepší verze Čaroděje ze země Oz, jaká kdy vznikla. Řekl bych, že je i mnohem lepší než klasický film z roku 1939. Na rozdíl od něj totiž přináší mnohem větší serióznost a rozhodně to není jen nějaká veselá barevná taškařice, kde se nedá vůbec nic brát vážně. Právě naopak, v tomto animovaném seriálu se místy vyskytují takové postavy a situace, kterém mohou z pohledu dětského diváka působit opravdu hrozivě. Zároveň je zde však také přívětivý humor, bez kterého by to pochopitelně nešlo. Dorotka i všichni tři její společníci jsou velmi sympatičtí a divák si je prostě musí už od první chvíle oblíbit a fandit jim. Je zde také velké množství nejrůznějších čarovných bytostí a míst, z nichž každé je něčím unikátní. Jednotlivé díly na sebe navazují a tvoří jeden velký ucelený příběh. Epizody jsou místy velmi napínavé a přinášejí různé nečekané zvraty. Samotný čaroděj Oz působí opravdu tajemně a zlá čarodějnice ze západu je zase správně strašidelná. Animace je moc pěkná a značnou měrou utváří celkový dojem. K tomu je tu pak ještě skvělá znělka. Myslím, že ani samotný autor knižní předlohy by s touto nadmíru zdařilou adaptací nemohl být nespokojený. V rámci pohádkových seriálů pro děti je tento animovaný Čaroděj ze země Oz určitě jedním z těch nejlepších. Všechna čest. ()

latvar

Vzpomínám si jak jsem se na tenhle seriál díval ještě jako dítě. Animace nebyla bůhví jak výjmečná a příběhy taky ne, i tak mě tenhle seriál přirostl k srdci. 60% ()

PetrJulian

Bohužel příliš rozvláčné, co se jako bude dít během 52 dílů? Bohatě by stačila polovina, možná ještě míň. Navíc některé věci jsou dospělým pohledem nelogické. Plechový muž, lev a slámový strašák nepotřebují oblečení, ale Dorotka chodí týdny v jednom, nikdy se neušpiní. Nepotřebuje jíst - za celou dobu nepozřela ani sousto, jen občas se napila vody, když šla zrovna kolem řeky. Stejně tak její pes. Neustále s sebou nosí piknikový košík, který nikdy neztratila, v žádném prostředí, i když musela utíkat či někam spadla. Docela by mě lákalo přečíst si knihu, jestli tam je všechno opravdu takhle. Ale protože se k ní asi jen tak nedostanu, tak se na seriál dokoukám, abych znal celý příběh, a třeba se i dočkal toho, jak některé postavy budou jíst ☺ EDIT Po shlédnutí celého seriálu musím mírně vylepšit komentář - občas to bylo velmi, velmi vtipné :)- Na třetí hvězdu to však nestačí... ()