poster

Zkouška dospělosti

 • USA

  Rites of Passage

Drama / Thriller

USA, 1999, 89 min

Střih:

Ed Marx

Scénografie:

William J. Perretti

Kostýmy:

Jana Stern
(další profese)
 • Adiemus
  *****

  Je vidět, že film vznikl na základě divadelní hry (až na úvod a závěr jednota místa a času) a jako komorní drama obstojí. Zkoušku dospělosti v tomhle příběhu skládají vlastně všichni Farradayové - a podle mého v úplně opačném pořadí, než by se zdálo podle data narození. Ke scénáři mám vlastně jen jednu výhradu: jak se Cam dověděl, že Frank neumí plavat? Že by se mu tím chlubil v dopisech z vězení?(21.12.2007)

 • BoredSeal
  *

  Opravdu příšerný film (výpravou televizní úrovně), který se snaží nasbírat body v první polovině rodinným dramatem s gay tématikou (která ale urazí svou klišovitostí každého gaye) a v druhé polovině seká jeden zvrat za druhým až k hrůznému čestnému konci, aby pocit divákovy trapnosti eskaloval kamsi do nebes. Tady ozvěnu hororové atmosféry Jeepers Creepers nehledejte.(29.6.2012)

 • pend
  ***

  Oficiální text je trochu mimo...Otec přijíždí na chatu po náhodném setkání s jedním ze svých synů, který ho přistihne s jinou ženou. V chatě náhodou nečekán a nezván je i jeho druhý syn- gay.... Drama s 5 lidmi v jedné chatě. Poměrně dost zvratů.(24.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace