poster

Napoleon Dynamit

 • Česko

  Napoleon Dynamite

  (festivalový název)
 • USA

  Napoleon Dynamite

 • Slovensko

  Napoleon Dynamit

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 82 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Kamera:

Munn Powell

Hudba:

John Swihart

Producenti:

Jeremy Coon, Sean Covel

Střih:

Jeremy Coon

Scénografie:

Cory Lorenzen

Kostýmy:

Jerusha Hess
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (288)

 • Cival
  ****

  Let´s get retarded! But funny...(6.5.2005)

 • Galadriel
  ****

  Schválně blbé dílko, u kterého jsem se doopravy zasmála jen párkrát, protože je to úžasně vtipné tak nějak konstantně po celou dobu. Zajímavě originální (už od úvodních titulek, které mají opravdu nápad), mile absurdní, jiné než většina ostatní filmové produkce, se záměrně extrémně karikovanými postavami - pokud přistoupíte na hru, kterou před vámi Jared Hess rozehrál, budete se bavit. Tenhle film je opravdu milým překvapením a musím zmínit ještě jednu věc, která mě potěšila - ve škole na chodbě a ve třídě se vyskytují normální američané, žádná přehlídka Miss America, jakou vidíme ve většině filmů, ale opravdu reálně vypadající směs tlustých, nehezkých, sympatických, krasavic, svalovců, otloukánků, průměrných i divňochů :-)(24.8.2007)

 • Matty
  ***

  Moc se mi líbily úvodní titulky, i první minuty slibovaly tím správným způsobem praštěnou komedii, jejíž humor je založen primárně na jisté retardovanosti hlavního i vedlejších hrdinů. Není pěkné smát se duševně zaostalým, ale to by ani tolik nevadilo (když je celý svět na hlavu), filmu totiž brzy dojdou esa v rukávu a dále jenom spoléhá na vtipnost pramenící z debilního výrazu Napoleona pronášejícího se smrtelnou vážností zcela nevtipné věty. Což vtipné skutečně je, nikoliv však dostatečně na odvedení pozornosti od zcela absentující dějové linie. Volby školního předsedy přicházejí doslova za pět minut dvanáct a mají stejně do prázdna vycházející pointu jako jiné miniepizodky, díky za to, že mají alespoň nějakou. Je mi celkem jasné, proč je tento film minimálně v Americe kultovní, na druhou stranu mě napadá nejméně padesát filmů, které kultovní nejsou, ale mnohem víc než Napoleon by si takový status zasloužily. 70%(13.1.2007)

 • Isherwood
  ***

  Asi jsem přehnaně konzervativní, ale tahleta loserská story, která vlastně nikam nevede, je na mě až moc ‚weird‘. Na pár dokonalých momentů připadá zbytek, který leží v jiné dimenzi humoru. Ale pro toho, kdo si někdy ve společnosti připadá tak trochu ‚jiný‘ je to určitě učiněné požehnání… a možná nejen pro něj.(25.9.2009)

 • Cervenak
  ****

  Dementárium obludných rozmerov. Na prvý pokus som sa skoro vôbec nechytal, čisté wtf. Opakované pozretie sa však na moje vlastné prekvapenie stalo kráľovskou zábavou.(23.8.2008)

 • Enšpígl
  ***

  Počet kretenů v tomhle filmu skoro vyrovnává počet kreténu v parlamentu . Tady je to, ale docela zábava .(7.1.2007)

 • Djkoma
  ****

  Neskutečně "jiný" film. Většinu filmů vidím jednou maximálně dvakrát a pak se jim začnu vyhýbat, abych měl dostatek času na jiné filmy. Napoleon Dynamit je jiný. Jednou to nestačí, musíte víckrát a pak teprve pochopíte jestli jeho podstata se vás dotkla nebo vás naprosto minula. Bohužel se tímto film stává ukázkou, jak dokáže jeden film rozdělit publikum.(9.12.2006)

 • T2
  *

  Rozpočet $400,000Tržby USA $44,540,956Tržby Celosvetovo $46,118,097║ strašná sucharina, proste prišlo mi to bez šťavy /20%/(19.10.2009)

 • woody
  ****

  Hernajs. Tronisko to jsi neměl říkat. To s tím Chuckem. Teď tomu musím hvězdičku ubrat. Chuck rulezzz!(6.5.2006)

 • Adrian
  ****

  Kde bolo tam bolo, v alternatívnom vesmíre totálneho amerického zapadákova, kde už ani líšky nedávajú dobrú noc, pretože ani ony tam už jednoducho netrafia, sa odohráva príbeh teenagera menom Napoleon Dynamite, ktorý je mixom toho najpodivnejšieho, najbizarnejšieho a jednoducho "iného" sveta humoru, hlášok a absurdnej hudby. Maximum weirdo attractive flick.(7.6.2005)

 • Radek99
  ***

  Napoleon Dynamit není zas až takový dynamit...(9.10.2009)

 • Superpero
  *****

  Ze začátku jsem na to jen tak koukal, a asi po půl hodině jsem se začal gebit...všemu.(19.11.2006)

 • TheMaker
  *****

  Retardovaná komedie s ještě více retardovanějšími herci. Ono je to vlastně tak celé trochu o retardu . . .(14.12.2009)

 • tron
  ****

  „Dvanástku brokovnicu, čo si magor?!“ Tak toto je snáď úplne nový filmový žáner. Americká komédia NAPOLEON DYNAMIT sa charakterizuje tak ťažko (už úvodné titulky sú riešené netradične), až zúfalý divák nakoniec skonštatuje len obecne známe fakty (objavenie Jona Hedera a „rola strýka Rica by sa hodila Chuckovi Norrisovi“) a potom už len naprázdno otvára ústa a snaží sa rozpovedať o šialenom scenári, k zblázneniu „divných“ dialógoch a nenormálnych postavách a situáciách. Zvláštny typ humoru, ktorý neosloví každého, ale ak si túto zmes kuriozity a bizarnosti zamilujete, nebudete ľutovať. Len nikomu nebudete vedieť povedať, čo to je, a ak sa o to pokúsite, strápnite sa. Nessie, aljašské vlky, internet, kolieskové korčule, bicykel, lama, elektrošok, „Pedro ti núka ochranu“, mama, kreslenie, hračkárske figúrky, balzam na pery... ja to vzdávam.(16.8.2005)

 • B!shop
  ***

  Sice to je komedie, ale strasne divna. Herci mi prisli vybrany dobre, jenze skoro kazdej z nich je nejak divnej. Vetsinou tupe cumi, coz je ze zacatku vtipny, ale kdyz furt stejne cumi hodinu a pul tak to zacina bejt otravny. Ve filmu se v podstate nic moc nedeje, nema to zadnej poradnej pribeh a cely je to slozeny z jednotlivejch scenek, ktery nic moc nespojuje. Navic skutecne vtipnejch je jich jenom par a zbytek je proste takovej divnej. Ne ze by to bylo nak extremne dementni, misty to je docela inteligentni, ale cely mi to prislo takovy desne spomaleny, chybela tomu stava. Cemuz taky napomohla hudba, ktera zrovna moc uzasna neni. No a co se tyce Hedera, tohle je jeho ais nejlepsi dement. Tri hvezdicky davam, protoze mi to prislo docela originalni, kuli tem par povedenejm okamzikum, kdy sem se skutecne zasmal a hlavne proto (i kdyz me to docela prekvapilo), ze jsem se vubec nenudil.(15.6.2005)

 • movie
  *****

  Nechápu že je u nás NAPOLEON DYNAMITE tak nedoceněný. Tohle je jedna z nejoriginálnějších komedií, kterou jsem viděl za posledních pár let. Jon Heder hraje Napoleona naprosto parádně, ve scénáři je jedna perla za druhou a nemluvím o celé paletě všemožných postaviček, strýčkem Rickem počínaje a konče "místním hezounem" a fotbalistou Donem. Na tohle se dá koukat znovu a znovu.(10.2.2008)

 • igi B.
  ****

  Alfred N. by se asi v hrobku drobku obracel, kdyby věděl, jaký retard že to nese slavné jméno jisté třaskaviny... O malém zakomplexovaném císaři asi raděj ani nemluvě... :-] . . . Každopádo tahle >divná< komedie tedy třaskavá vpravdě moc není, spíše takovej ten zvlhlej střelnej prach, ale zase na druhou stranu právě v té své >malosti< a bizarnosti leckterou tu řachandu směle překoná. Ve Vidlákově i ty krávy mají na vemeni pět struků a žerou cibuli - a vůbec blbec jinak je ten Preston i se svou střední školou místo k žití podivné, nejspíš stojící na nějakém úložišti radioaktivních, chemických či jiných zblbšťujících látek. Nu ano, jsou mezi námi, neustále jich na tom světě přibývá, leč i oni mají právo na svá štěstíčka, lásky, předsednictví školy a nakonec třeba i na to starostování. (Potažmo pak třeba se i stát prezidentem země neomezených možností, že ;o] ...) Pak se spolu vesele popáří a Boží dílo směle pokračuje dál... . . . Naštěstí však tvůrci téhle bizarnosti nesklouzli k nějakým dementním hw klišé a vytvořili tak (po na podobná témata snad nepřekonatelném filmu "Muriel se vdává" - a teď mě napadla zvrhlá vize, že TI DVA by spolu museli zplodit nejmíň příštího Mesiáše... 8o))) další přinejmenším neotřelou komedii o lidech, mezi něž byste asi rádi doopravdy nezapadli... ;o) . . . Podivný a ospalý (tak jako hlavní >hrdina(?)< ) film, ve své absurdní nevábné vážnosti, spoustě drobných promyšlených pikantních fórků a vlídném nadhledu vlastně svým způsobem dokonalé stylistické cvičení na GENROVÉ THEMA "MAŠÍBL"! . . . Nuže a jak takovouhle magořinu hodnotit? Přeci jen na zmiňovanou "Muriel" tahle ptákovina nemá! Takže alibistické retardované čtyři hvězdičky... - - - P.S. Po okuku tohohle filmku a v lehkém úžasu při návratu na zdejší diskuzní fóra mi to došlo! JSOU ZDE mezi námi, v množství sice ne hojném, nebezpečně však větším než malém!!!... :o))) - - - P.P.S. Samozřejmě že si ten filmek MUSÍTE dát (na dvd) s jak se patří správným formátem obrazu a v originálním znění - potažmo s titulky!!! - - - - - (Poprvé viděno 21.12.2008 na dvd, kokotmentář zde jako přiblblý mezi vyblblými mnohý... :o)(21.12.2008)

 • H34D
  ****

  Nakonec docela příjemná, odlehčená komedie s humorem míjejícím střední proud. V podstatě všechny postavy jsou neuvěřitelní mimoni. Jejich srdce je ale ryze lidské, a tak ani ty nejvíc mimoňské scény nepůsobí umělě, ba naopak. V konečném důsledku dokáže film i malinko zahřát u srdce, aniž by působil pateticky. Za legendární taneční vystoupení náleží čtvrtá hvězda. 7/10(11.8.2017)

 • Kordus
  ***

  Ty tři hvezdičky dávám z donucení...(2.11.2012)

 • charlosina
  *****

  Napoleon Dynamit je přesně ten typ bizarní komedie, který mám ráda. Samozřejmě, že ne každý se u toho zasměje, ale mě osobně se tenhle outisder líbil. A to velice. Chodí vzpřímeně a pomalu, neustále přivřené oči a pootevřená ústa, chová se vyloženě stupidně a přitom je neustále v pohodě. Žije v domě se svým dvaatřicetiletým bratrem a babičkou, která se zranila na písečných dunách. Po dobu její nepřítomnosti se o ně stará jejich strýc, samozřejmě i ten je trochu "mimo". Napoleon uvazuje panáčka Ramba na provázek a vypouští ho z okna autobusu. Chodí na střední školu, kde - pokud zrovna jeho hlavou nemlátí do skříněk - hledá někoho, kdo by jej doprovodil na ples. Ve volných chvílích kreslí, učí se tancovat a pomáhá svému kamarádovi z Mexika ( jediném klukovi, co má na škole knírek) v kandidatuře na školního prezidenta. Cokoliv ho napadne, to udělá se smrtelně vážným výrazem, i když trochu opožděně. Alternativní způsob humoru ve vynikajícím prostředí. Jon Heder stanovil nový rozměr opravdu vynikajícího loosera. Nezdá se vám to vtipné? Já to miluju.(28.11.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace