Druhá nebo první

Stepmom

Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

Velice zajímavý příběh, který vezme za srdce. Sblížení se s macechou a smíření se s maminčinou nemocí. Kdo má kousek srdce v těle, tak ho tenhle film uchvátí. Drama s nádechem komedie jak má být. Pokud nevezmete v potaz, že některé scény jsou příliš uspěchané a některé na víc. Ale jestli jste tak trochu stejný jako já a moje máma, vezmete kapesníčky a popcorn, sednete si, přikryjete dekou a spokojeně koukáte jak se jejich život hroutí a znovu buduje.(2.4.2009)

jedinečný a úchvatný film, který nenechá jedno oko suché. dechberoucí výkon susan sarandon, sympatický a uvěřitelný příběh, který není jen sladkou sentimentální kaší, ale obsahuje i pár dost hořkých kapek... v mých očích prostě fantastický snímek, i když pro někoho to může být jen další prvoplánovej doják. dávám 90% a ať třeba mě vezme čert, já jsem nadmíru spokojenej...(15.10.2009)

• sackrebleu

Prečo tá Susan Sarandon v posledných 15-tich rokoch hrá až na malé výnimky v takých sračkách? Celkom ľutujem, že som sa kvôli nej dala zlákať a dala som tomuto filmu šancu - prítomnosť Julky Robertsovie mi mala byť dostatočným varovaním. Každopádne, niečo čo sa tak okato a prvoplánovo snažilo rozplakať chudáka sentimentálneho a rodinne založeného diváka som už dlho nevidela. Inak sa de facto stotožňujem s komentárom od užívateľa dobytek - teda až na to, že som pri pozeraní filmu nevarila. (Čo som teda mohla, pretože by to bol aspoň produktívne strávený čas.)(29.12.2013)

Opět jeden z filmů, který mě neuvěřitelně dojal a u kterého jsem nedokázala udržet slzy, je to rodinné drama plné sentimentálních scén, ale díky skvělým hereckým výkonům a krásné Julii Roberts a Susan Sarandon film za podívání stojí. I když je tam pár scén, které se mi zdáli příliš zdlouhavé a tím nudné, ale jinak hezký film, který vás chytne za srdce.(1.1.2017)

• dobytek

Na film jsem natrefil úplně náhodou v televizi, když jsem zrovna vařil. Sice mě poněkud odrazovala účast Julie Roberts, protože v jejim případě platí, že hraje ve strašnejch sračkách, ale hrál tam taky Ed Harris a Susan Sarandon, takže jsem si řikal, že tomu dám šanci. No měl jsem to radši hned vypnout, protože z toho vylezla akorát stupidní ždímačka na slzy, jakou jsem už hodně dlouho neviděl. Jsem myslel, že budu muset udělat stojku, aby mi natekly všechny slzy zpátky do očí. A nejvíc mě dostalo, když Jena Meloun řiká nějakýmu frikulínovi, že ani neví, jak si má dát lajnu, a Susan Sarandon pak hysterčí, že jí budou volat rodiče všech dětí ze školy, že její dcera mluví sprostě. Hrozná stupidita...(29.11.2013)

• - Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)

• - Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)