poster

Druhá nebo první

 • USA

  Stepmom

 • Slovensko

  Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Damielka
  ***

  Chris Columbus má asi nějaký mindrák z dětství. Možná mu se s ním jeho matka odmítala mazlit, že skoro ze všech filmů udělá takovou srdceryvnou, sladkobolnou show, u které se cítíte provinile, když vám v ten správný okamžik nevytrysknou slzy. Druhá nebo první je sentimentální a strašně předvídatelný film. Ale když mě přijede navštívit babička, jsem ráda, že jí mám co pustit.(18.1.2006)

 • Rathe
  ***

  Nádherné rodinné drama, které se ze začátku netváří nijak srdceryvně. To se ale postupem času rychle mění. Jde vidět, že nemoci dokážou změnit nepřítele v přítele. Jediné, co mi trochu vadilo, byl pomíchaný vztah dětí, přítelkyně a exmanželky. Hned na začátku to vypadalo, jako by se dobře znali a vše bylo OK, ale pak se zase ukáže, jak moc se nesnáší.(14.7.2016)

 • 10Domik10
  ***

  Film, ktorý na mňa pôsobí veľmi obyčajne, takmer umelým dojmom. Jeho úlohou je zanechať v divákovi dojatie, zamyslenie sa nad naozaj dôležitými vecami v živote atď. Ja si však myslím, že takmer každého "pokročilého" filmového fanúšika skôr nechá chladným, teda toho kto nemá rád prílišnú sentimentálnosť určite. Napriek tomu nevidím v hereckom obsadení problém.(24.11.2012)

 • Lencha
  ****

  Tohle drama mě vždy zaručeně rozbrečí. Všichni nesnáší Isabel a ve finále, když se provalí, že má Jackie rakovinu, tak nabírá film nový obrátky a Isabel prostě musí zapadnout do rodiny, aby se mohla postarat o děti, až tu Jackie nebude. Scéna, kdy dává Jackie dětem dárky, dceři deku s fotkama a synovi kouzelnickej plášť (pokud se nepletu), ta je hrozně dojemná. Ať je to rodinný a sladký a co já vím ještě, pro mě 4 hvězdy:-)(23.6.2009)

 • cross
  **

  Extrémě kýčovitý zaoceánský humus, bez špetky invence a zábavnosti. V Americe to možná lidi žerou, ale pro nás je to jen trapný pohled na takřka neexistující charaktery. Narážím především na postavy, které se často chovají naprosto vůči svému věku i postavení, se škrobenou vypočítavostí žhnoucí z očí! Pardon, ale na tohle neskočím...(22.4.2003)

 • - Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)

 • - Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)