Druhá nebo první

Stepmom

Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

jedinečný a úchvatný film, který nenechá jedno oko suché. dechberoucí výkon susan sarandon, sympatický a uvěřitelný příběh, který není jen sladkou sentimentální kaší, ale obsahuje i pár dost hořkých kapek... v mých očích prostě fantastický snímek, i když pro někoho to může být jen další prvoplánovej doják. dávám 90% a ať třeba mě vezme čert, já jsem nadmíru spokojenej...(15.10.2009)

Úspěšný newyorský právník Ed Harris po rozchodu s manželkou Susan Sarandonovou, žije s atraktivní a úspěšnou modní fotografkou Julií Roberts. Jediným problém v jejich vztahu jsou jeho děti, o které se Isabel musí občas postarat, ale i přes její úsilí to moc nezvládá. A Chris Columbus nějak zvláště dobře nezvládá tento film, který působí dost fádně až prázdně, ale oporou jsou mu herci a hlavně Julia Roberts si ukradla celý film pro sebe i když přesvědčivější je Susan Sarandon. 60%(28.2.2009)

Chris Columbus má asi nějaký mindrák z dětství. Možná mu se s ním jeho matka odmítala mazlit, že skoro ze všech filmů udělá takovou srdceryvnou, sladkobolnou show, u které se cítíte provinile, když vám v ten správný okamžik nevytrysknou slzy. Druhá nebo první je sentimentální a strašně předvídatelný film. Ale když mě přijede navštívit babička, jsem ráda, že jí mám co pustit.(18.1.2006)

Dřív než je nějaký problém načrtnutý, tak je velmi brzy vyřešený a vše je tak, jak si sentimentálně naladění diváci přejí. Ale ostřílený Chris Columbus i tak málokdy zklame a trio Sarandon-Harris-Roberts utáhne nejednu sebeslabší scénu, takže film je pro rodinnou, víkendovou siestu jako dělaný!! A od romanticky laděné/rodinné komedie snad nikdo nemůže čekat jiný závěr!! Dětské role velmi slušné..(12.12.2005)

Když si Luke (Ed Harris) po rozchodu s Jackie (Susan) najde novou přítelkyni Isabel (Julia Roberts), nevidí to Jackie dvakrát ráda. Zvlášť když by se Isabel měla s Lukem starat o jejich děti, malého Bena a dospívající Annu (Jena Malone). Ale když se Jackie dozvídá od své lékařky, že jí zbývá jen několik měsíců života, musí vzít Isabel na milost a snažit se ji i děti co nejvíce zpřátelit, aby po její smrti měly kompletní rodinu ... Toto je přesně ten typ filmu, který byste při pohledu na jméno režiséra očekávali. Takový, na který se může dívat celá rodina pohromadě - i když proti předchozím (Sám doma, Táta v sukni) je zde vidět ústup od komedie do vážnější roviny (se spoustou sentimentu). Hvězdné herecké obsazení (Susan Sarandon, Julie Roberts, Ed Harris) i dětské herce (Liam Aiken, Jena Malone) drží Chris Columbus pevně v rukou, takže všechno pomalu plyne k smutnému závěru ( i když i ten Columbus vkusně zabalil do hollywoodského hávu )...(12.5.2010)

• - Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)

• - Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)