Druhá nebo první

Stepmom

Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

Možná to je ve skutečnosti tak na tři hvězdy, ale zakoukali jsme se do toho v partě po kalbě a bavili jsme se parádně. Znova to ale vidět nechci.(15.9.2014)

Chris Columbus natočil za nemalého přispění svých herců výbornou tragikomedii, která nebyla přehnaně sentimentální a sladkobolná, ale ze života. V životě jste taky chvíli nahoře a dole, smějete se a brečíte. Neumím si představit, že by roli Jackie hrál někdo jiný než právě Susan Sarandon.(17.2.2010)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $91,137,662Tržby Celosvetovo $159,710,793/65%/(13.1.2006)

Dřív než je nějaký problém načrtnutý, tak je velmi brzy vyřešený a vše je tak, jak si sentimentálně naladění diváci přejí. Ale ostřílený Chris Columbus i tak málokdy zklame a trio Sarandon-Harris-Roberts utáhne nejednu sebeslabší scénu, takže film je pro rodinnou, víkendovou siestu jako dělaný!! A od romanticky laděné/rodinné komedie snad nikdo nemůže čekat jiný závěr!! Dětské role velmi slušné..(12.12.2005)

Velice zajímavý příběh, který vezme za srdce. Sblížení se s macechou a smíření se s maminčinou nemocí. Kdo má kousek srdce v těle, tak ho tenhle film uchvátí. Drama s nádechem komedie jak má být. Pokud nevezmete v potaz, že některé scény jsou příliš uspěchané a některé na víc. Ale jestli jste tak trochu stejný jako já a moje máma, vezmete kapesníčky a popcorn, sednete si, přikryjete dekou a spokojeně koukáte jak se jejich život hroutí a znovu buduje.(2.4.2009)

• - Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)

• - Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)