poster

Druhá nebo první

 • USA

  Stepmom

 • Slovensko

  Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ***

  Když si Luke (Ed Harris) po rozchodu s Jackie (Susan) najde novou přítelkyni Isabel (Julia Roberts), nevidí to Jackie dvakrát ráda. Zvlášť když by se Isabel měla s Lukem starat o jejich děti, malého Bena a dospívající Annu (Jena Malone). Ale když se Jackie dozvídá od své lékařky, že jí zbývá jen několik měsíců života, musí vzít Isabel na milost a snažit se ji i děti co nejvíce zpřátelit, aby po její smrti měly kompletní rodinu ... Toto je přesně ten typ filmu, který byste při pohledu na jméno režiséra očekávali. Takový, na který se může dívat celá rodina pohromadě - i když proti předchozím (Sám doma, Táta v sukni) je zde vidět ústup od komedie do vážnější roviny (se spoustou sentimentu). Hvězdné herecké obsazení (Susan Sarandon, Julie Roberts, Ed Harris) i dětské herce (Liam Aiken, Jena Malone) drží Chris Columbus pevně v rukou, takže všechno pomalu plyne k smutnému závěru ( i když i ten Columbus vkusně zabalil do hollywoodského hávu )...(12.5.2010)

 • aluna
  ***

  OBSAHUJE SPOILERY...i když ty samý jako ofic. text distributora Vždycky, když je někdo pátý kolo u vozu, musí umřít, aby to ostatním ulehčil. Nevím, proč to v těch Hollywoodskejch výplodech tak vždycky je, když daleko dramatičtější je představa, že se budou dvě kočky dál dělit o jeden píseček, a to i v případě, že se žádná z nich nesnaží mít ho jen pro sebe, protože podvědomě každá Micka chce aspoň právě stejnej díl, jako má ta "mladší" nebo naopak ta "zkušená". A je jedno, že za jiných okolností by byly nejlepšími kamarádkami (je znát, že vkus pánů na ženy se často příliš nemění). A součástí kteréhožto písečku jsou navíc děti - upřímné to bytosti, co ve svojí čistotě a přes svou lásku k biologickým rodičům složí v rámci sdělování denních zážitků mamince kompliment ženě, která "zabírá" její místo. Kompliment, který přes radost ze spokojenosti ratolestí, vás, jako člověka, chtě nechtě bolí. Patos z toho odkapává, ale za vztah mezi kočkami na rozpálené plechové střeše předhánějící se která z nich, ač se spálenými tlapičkami a respektem k té druhé, vypadá víc "jakoby nic", si to u mě vysloužilo ne druhou ani první, ale třetí hvězdu.(12.6.2011)

 • evita_
  ****

  Tak strašne som sa snažila nájsť pochopenie pre Susan...Áno, je matka a bála sa, že príde o svoje deti.. ale predsa ich matkou bude navždy!!!.Miestami som ju až neznášala za to, ako sa správala, ale čiastočne jej asi rozumiem. Na druhej strane - Julia by sa mohla aj pokrájať a nijakovsky by jej nevyhovela. Prečo toľko boja, ponižovania a neviem čoho ešte, keď obom išlo v podstate o to isté - o dobro detí...a o to, aby ich deti mali radi - tu však Susan mala vyhraté. Ale...nič nie je dokonalé a choroba karty zamiešala trocha inak. Finálne zblíženie sa oboch žien a v zásade zblíženie sa všetkých navzájom dalo filmu príjemnú bodku...A keďže koniec je aký je, v mojom konci sa Susan vyliečila a ako v rozprávke - všetci žili šťastne až kým.... Bodka :)(28.12.2017)

 • Lynn
  ***

  Tenhle film byl byl možná i za 4* (omluvte moji slabost pro Julii Roberts), ale to by nesmělo být všechno tak povrchně načrtnuté a ihned odbyté. Sotva má jít nějaký problém (nepřátelství dětí vůči nové nastávající jejich otce, nevraživost ex-manželky a její nemoc atp.) víc do hloubky, scénáristé před ním utečnou a rychle ho vyřeší. K tomu všemu ještě většinou jde o happyendovské řešení. Najde se zde i pár dobrých scén (když se obě sokyně hádají, jestli bylo správné naučit dcerku "nemravným" výrazům, aby mohla pořádně shodit playboye třídy), ale těch je až příliš málo. Takže v celkovém součtu klasický americký doják, jak jinak než dobře končící. Na to jsou tři hvězdičky tak akorát.(26.2.2004)

 • castor
  ***

  Dřív než je nějaký problém načrtnutý, tak je velmi brzy vyřešený a vše je tak, jak si sentimentálně naladění diváci přejí. Ale ostřílený Chris Columbus i tak málokdy zklame a trio Sarandon-Harris-Roberts utáhne nejednu sebeslabší scénu, takže film je pro rodinnou, víkendovou siestu jako dělaný!! A od romanticky laděné/rodinné komedie snad nikdo nemůže čekat jiný závěr!! Dětské role velmi slušné..(12.12.2005)

 • - Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)

 • - Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace