Druhá nebo první

Stepmom

Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

Chris Columbus má asi nějaký mindrák z dětství. Možná mu se s ním jeho matka odmítala mazlit, že skoro ze všech filmů udělá takovou srdceryvnou, sladkobolnou show, u které se cítíte provinile, když vám v ten správný okamžik nevytrysknou slzy. Druhá nebo první je sentimentální a strašně předvídatelný film. Ale když mě přijede navštívit babička, jsem ráda, že jí mám co pustit.(18.1.2006)

Nádherné rodinné drama, které se ze začátku netváří nijak srdceryvně. To se ale postupem času rychle mění. Jde vidět, že nemoci dokážou změnit nepřítele v přítele. Jediné, co mi trochu vadilo, byl pomíchaný vztah dětí, přítelkyně a exmanželky. Hned na začátku to vypadalo, jako by se dobře znali a vše bylo OK, ale pak se zase ukáže, jak moc se nesnáší.(14.7.2016)

Film, ktorý na mňa pôsobí veľmi obyčajne, takmer umelým dojmom. Jeho úlohou je zanechať v divákovi dojatie, zamyslenie sa nad naozaj dôležitými vecami v živote atď. Ja si však myslím, že takmer každého "pokročilého" filmového fanúšika skôr nechá chladným, teda toho kto nemá rád prílišnú sentimentálnosť určite. Napriek tomu nevidím v hereckom obsadení problém.(24.11.2012)

Tohle drama mě vždy zaručeně rozbrečí. Všichni nesnáší Isabel a ve finále, když se provalí, že má Jackie rakovinu, tak nabírá film nový obrátky a Isabel prostě musí zapadnout do rodiny, aby se mohla postarat o děti, až tu Jackie nebude. Scéna, kdy dává Jackie dětem dárky, dceři deku s fotkama a synovi kouzelnickej plášť (pokud se nepletu), ta je hrozně dojemná. Ať je to rodinný a sladký a co já vím ještě, pro mě 4 hvězdy:-)(23.6.2009)

• cross

Extrémě kýčovitý zaoceánský humus, bez špetky invence a zábavnosti. V Americe to možná lidi žerou, ale pro nás je to jen trapný pohled na takřka neexistující charaktery. Narážím především na postavy, které se často chovají naprosto vůči svému věku i postavení, se škrobenou vypočítavostí žhnoucí z očí! Pardon, ale na tohle neskočím...(22.4.2003)

• - Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)

• - Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)