Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) se rozvedli jako rozumní lidé, bez žraločí asistence právníků a nedůstojných soudních tahanic. Přesto jejich dvě děti, roztomilý Ben a dospívající Anna, jen těžko snášejí otcovu novou sympatickou přítelkyni Isabel (Julia Roberts). Je mladá, je atraktivní, má zajímavé povolání módní fotografky, ale přes veškerou upřímně míněnou snahu zůstává v očích dětí především zlou macechou, která rozbila manželství rodičů. Jen velmi zvolna, po drobných krůčcích si Isabel získává důvěru a úctu dětí. Když pak Luke požádá Isabel o ruku, korunuje už tak komplikovanou situaci Jackie odhalením svého ponurého tajemství má nevyléčitelnou rakovinu. Umírá. Od této chvíle k sobě zcela rozdílné ženy opatrně hledají cestu a zodpovědná Jackie pomáhá bohémské Isabel zaujmout místo milující a milované matky jejích dvou dětí... (oficiální text distributora)

Huguette

Asi nedovedu být objektivní, píše se tu, že se ve filmu vyskytuje moc sentimentu, snaha rozplakat, snad i jakési poučení... Nevím, tento si mě získal už jako malou holku, brečím u něj pokaždé, když ho vidím, a prostě ho mám ráda, lidsky ráda. Stačí se jen zamyslet, že to může být pravda. A jako film, umělecky a technicky - nemyslím, že má něco vyjímečného, čím by mohl zaujmout. Ale příběh se mě dotýká a ráda se hezkou, okatou Susan nechám dojmout. ()

Streeper

Opět jeden z filmů, který mě neuvěřitelně dojal a u kterého jsem nedokázala udržet slzy, je to rodinné drama plné sentimentálních scén, ale díky skvělým hereckým výkonům a krásné Julii Roberts a Susan Sarandon film za podívání stojí. I když je tam pár scén, které se mi zdáli příliš zdlouhavé a tím nudné, ale jinak hezký film, který vás chytne za srdce. ()

Agatha

Tenhle film není veledílem, ale dokáže záhřát u srdce, zaujmout a pobavit. Příjemné herecké obsazení s příjemnými hereckými výkony. Obzvlášť Susan Sarandon je zde nenahraditelná. Julia Roberts je na druhé koleji, ale je taky výborná. Ed Harris jen skvěle doplnil trio. Liam Aiken a Jena Malone své role zvládli bravurně. Líbila se mi pestrá kamera a hudba nabízející svižné i pomalejší kousky. Taneční výstup matky a dětí nemá chybu. Závěr je hodně emotivní a dobře zvládnutý, příznávám se, že i slzičky ukáply. Nenapadá mě, že by mi něco vadilo. Tento snímeček mi vylepšil náladu a s ním i jedno pochmurné a propršené odpoledne - a to se cení. ()

Orlau32

Těšila jsem se na Ed HARRISE a Susan SARANDONOVOU, ale že to bude taková "poučná" červená knihovna, to jsem opravdu nečekala. Vůbec si nedovedu představit situaci v rodině, kde dochází milenka bývalého manžela za dětmi a vlastní matka ji bere jako nějakou "aupair". A takových hloupých situací je tam více. Hlavně prostořeká holka, které nikdo nedá přes hubu. No vydržela jsem to, ale DVD si nekoupím. ( A Ed Harris tam má roličku, kerou by mohl zahrát i začínající herec). ()

Pavlínka9

Mám pocit, že ten film začnete více vnímat postupem let či vlivem zkušeností, které v životě získáte...Protože vím, že jsem ten film viděla jako malá a pohlížím na něj teď úplně jinak než v mládí..A rozumím tomu. Je tam skvělé obsazení - co si budem - Harris a jeho charisma přestože má na hlavě méně vlasů ;) To je něco, co je pro mnoho lidí nepochopitelné ;) Krásná Roberts a silně dominantní a silná Sarandon...Trojice, kterou doplňují dvě děti...Je to až někdy moc idylické, ale zase to obsahuje plno běžných životních situací...Podle mě se u toho filmu buď pozvracíte a nebo si ho s radostí za pár let pustíte znovu :) ()

• Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)
  • Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)