Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

Lima odpad!

Nevezu se na vlně dnes tak oblíbeného a profláknutého nadávání na Uweho, když on ten chlap opravdu dělá co může, abych také tak učinil. Scenář a dialogy jsou jak z pera sedmiletého chovance Zvláštní školy. Výprava tak ubohá, že se nabízí otázka, co udělal Uwe s těmi 25 miliony rozpočtu, chudou vizualitu proto Boll zhusta oživuje častým používáním kýčovitých leteckých záběrů na jezdce na koních, na druhou stranu jedinou pozitivní věcí je fakt, že se nebojí ukázat krev. Choreografie soubojů je ale otřesná. Michael Madsen a Ben Kingsley zcela jistě tušili, čemu se to upsali, takže se ani nesnaží hrát, zejména prvně jmenovaný vypadá, jako kdyby si chtěl každou chvíli hodit šlofíka a Ben si svého vampíra Kagana vedle Gándhího a Itzhaka Sterna zcela jistě nezařadí, jeho prezentace je přímo k usedavému zoufalému pláči. Ještěžu tu je Kristanna Loken. Hrát sice umí jen o trošku lépe, než pornoherečky, ale mám pro tuhle kočandu už od trojky Terminátora prostě slabost a de facto jedinou věcí, která mi pomohla překlenout tu hodinu a půl, byl pohled do jejího výstřihu. Výmluvný závěr ukazuje, že se počítalo s pokračováním, což po celosvětové tržbě cca 3 milionů dolarů (Uff!:o)) zcela jistě nehrozí. ()

Isherwood odpad!

Norská modelka pobíhá ve středověkých kulisách a v oblečku sexy dominy se snaží zlikvidovat co nejvíce upírů. To vše pod taktovkou německého štábu s führerem Bollem, jenž se rozhodl, že zničí Hollywood přímo z jeho jádra. Nenápadité, zdlouhavé, neakční a hlavně nudné, protože Boll se nechytá ani v nejzákladnějších filmařských disciplínách, tudíž se těžko dá vyčítat hercům, že toho moc nepředvedli, když evidentně tápou nad tím, o čem daná scéna je. A že si herecké repliky protiřečí s tím, co ve scéně zrovna odehrává (viz. několikrát zmíněné „znásilnění a zavraždění“ matky Rayne, z něhož se v relativně názorném flashbacku vyklube jedno bodnutí dýkou)... No, prostě nevěřím, že tohle bude za 20 let sběratelský kousek pro úchylné fajnšmekry. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $2,405,420Tržby Celosvetovo $3,650,275Tržby za predaj DVD v USA $10,803,641 //počet predaných kusov 622,728 ()

imf

Nejlepší Bollův film vůbec, což v přeneseném slova smyslu znamená, že vám nebudou krvácet oči, uvidíte nahou Kristannu Loken a šíleného Bena Kingsleyho. A ten zbytek? No... tam je všechno při starém... nesmyslné dialogy, zabité tempo a neuvěřitelně neohrabané akční scény. Uwe nám roste, pevně věřím, že Dungeon Siege lízne dvě hvězdičky. Je to ale škoda, už to totiž pomalu přestává být vtipné. ;) ()

Djkoma

Tak jo vezmeme to rychle. Plusy tohoto filmu jsou v obsazení. Ano určitě potěší kráska v hlavní roli Bloodrayne terminátorka Kristanna Loken. Moc hezká slečna, která ve filmu ukáže nejen své hezké oči, ale i něco z těla, kterým ji obdařil Bůh(to byl druhý plus). Ben Kingsley, Michelle Rodriguez a Michael Madsen nebyli by jste šťastní, kdyby se takováto parta sešla v nějakém filmu? Určitě byli a jen mlsně by jste čekali na premiéru(plus č.3). Taky vím co by vám toto čekání a chuť hodně rychle zkazilo a to je jméno režiséra, které zní ... chvilka napětí, ale vy to už tušíte, když přeci jde o adaptaci počítačové hry... Ano a máme tu výherce a tím je Uwe Boll!!!! Je to on našich srdcí šampión a asi jeden z 6-ti miliard lidí na planetě, který by opravdu měl dostat zákaz točení snímku a jejich pohřbívání. Tímto se rychle dostávám k mínusům filmu a jednomu velkému problému. Tímto problémem je, že nejlepší na celém filmu je rychlá krátká milostná scéna Kristanny Loken s nějakým hercem. Vše ostatní je strašná břečka, v které se topí každý ať má Oscara (Ben Kingsley) nebo nemá(všichni ostatní). Snažit se adaptovat počítačovou hru a pak se vlastně na původní děj vybodnout přenést ho pár set let zpátky a naší krvavé královně dát do rukou meče ve tvaru jejich oblíbených "Kráječů lidí"? To někdo čekal, že ten film bude kvalitní, když zmizí Hitlerovu přisluhovači a neuvidíme lidi rozkrojené na půl a bez končetin? Ne nečekal, protože lidem, kteří svěří tomuto talentovanému režisérovi jakýkoliv film jsou lidi, kteří by měli být zavřeni v Bohnicích a doufat, že ještě někdy uvidí východ slunce jinak než skrz zamřížované zrcadlo svého pokoje. ()

Superpero odpad!

Nejhorší Uwe!!!!!!! Tadyto nejde ani brát s nadhledem to je prostě nonstop utrpení. Loken tam je strašný koště, Kingsley to odehraje s jednim výrazem a vsedě. A Madsen tam pro jistotu jen chodí. Bitky jsou neuvěřiteně nepřehledný no prostě hrůza. Po shlédnutí "Bloodrayne" si uvědomíte že například "Alone in the Dark," "Rudá Sonja" nebo "Elektra" nebyly zas tak špatné filmy. ()

mandes odpad!

rozpočet : $25 million tržby celosvetovo : $3,591,980 /// Je to asi také zlé ako to dosiahlo po zásluhe tržby :) ()

novoten

Jak mi byl Uwe po neškodném Alone in the Dark svojí snahou skoro i sympatický, po Bloodrayne si mírné soudy velmi rychle rozmyslím. Všechna kritika a nenávist je totiž tentokrát na místě. Z bojových scén bolí oči, kamerové oblety z dálky se neúspěšně snaží alespoň připomenout Pána Prstenů a herci jsou hrozní jeden jako druhý. Madsen vypadá, že nechápe, kde se to ocitl, Michelle Rodriguez nemá co hrát, Ben Kingsley jen předříkává repliky a Billy Zane si přišel asi jen vydělat na oběd. Se ctí tak zůstává jen Kristanna Loken, která sice hraje silně toporně, ale alespoň má na svědomí milostnou scénu s pořádným nábojem. Jak se z tohoto mohla stát několikadílná sága, nikdy nepochopím. ()

Lateef

Takže podruhé v krátké době jsem zavítal do Rumunska(poprvé to bylo asi před týdnem, kdy se hledala Jeskyně), okřídlené příšery jsem vyměnil za ubohé upíry, Bruce Hunta za Uwe Bolla. Let´s the game begin...Asi nikdo na světě(kromě samotného Uweho, ale ten mi svůj trik neprozradí) mi nevysvětlí, jak Uwe "The Shit-maker" Boll dokáže sehnat herecký ansábl, rovnající se počtem slavných hereckých jmen Dannyho parťákům...i když nebudu počítat Micheala Paré, který odjakživa zabředával ve sračkách, stále mi vychází nějakých pět šest jmen, která mají rozhodně navíc, než se upsat ďáblu...na tohle musí mít Uwe nějaký fígl a zdá se, že dobrý, protože v chystaném Dungeon Siege se s filmovými hvězdami doslova roztrhnul pytel...Bloodrayne jsou krvavá jatka bez příběhu, s trapnou akcí a jednou porno scénou...Rayne je dhampir, napůl upír, napůl člověk(znáte to), nevadí ji krucifix, ale nesnáší sluneční světlo a svěcenou vodu(je to nějaký prototyp speciálního upíra). Poslední dobou trčí u nějakého cirkusu, kde je přivázáná jako koza u kůlu a slouží jako zábavná atrakce místních lidí. Když se jednoho dne utrhne ze řetězu(Rayne, ne ta koza), posbírá si svých pět švestek a dva meče podobné tonfám a jako hladový upír vysává každého, kdo jí přijde do cesty. Začíná její odplata...Připadá mi, že Uwe natáčí, jak ho prostě napadne. Nemá žádný rozpracovaný scénář, neví, jaký den se bude co natáčet, ráno přijde na plac, vypustí z držky: "Action!" a hrejte si všichni, jak a co chcete. Scény pak navazují trapně jedna na druhou, jednání jednotlivých postav nemá mnoho společného s logikou...Souboje jsou neskutečně triviální, a celý film si vystačí s třemi čtyřmi dokola se opakujícími technikami...navíc jsou zabírány za špatných úhlů a mnohdy se tak stávají neviditelnými...Uwe se snaží navodit dobrý dojem kamerovými nálety alá Peter Jackson, ale spíše se dočká vašeho vtipkování ohledně chabého napodobování Pána Prstenu(nicméně film obsahuje jeden podařený, skoro bayovský kamerový průlet)...herecké výkony jsou slabé, ale co chcete, aby herci v téhle břečce hráli?? Michael Madsen je k smrti znuděný a s dlouhým příčeskem vypadá jako Rákosníček po ránu, Ben Kingsley se hodně podobá mluvící soše, Michelle Rodriguez se od Resident Evilu vůbec nezměnila, je věčně zakaboněná a neústupně tvrdá a Kristanně Loken doporučuju urychleně nastoupit do teleportační koule a nechat se časoprostorem odnést do čtvrtého Terminátora...tady je prostě špatná...Jediné, v čem je Bloodrayne alespoň trochu svůj, jsou detailní výsledky soubojů a díky Uwemu si tak vychutnáváte hlavu rozdrcenou ostnatým kyjem, sečné, bodné a řezné rány, z nichž prýští napodobenia krve, usekané končetiny a hlavy. V nechutnostech se Uwe zkrátka vyžívá a to doslova, protože na konci filmu si je všechny pro jistotu zopakujeme....Film jako celek je strašný, vše, o co tu jde(žebro, srdce a oko nějakého arciupíra) je v závěru úplně zazděno, scény jsou neuvěřitelně stupidní a dialogy odpovídají scénám. 25 miliónů dolarů(rozpočet)/3,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) () (méně) (více)

Asia_Power

Mám pocit, že spousta lidí sází odpad jen z toho důvodu, že to natočil Uwe, ale tak co. Já mu děkuju za tuhle upírskou záležitost, která mě na rozdíl od většiny filmů ze 300 nesrala ba naopak mě dokázala pobavit. Navíc Kristanna je krásná čubička hmmmm. Takže příště víc nahoty Uwe, asi tak o 100% ()

Faidra odpad!

Tak dlouho jsem hanobila jména Víta Olmera a Zdeňka Trošky, až jsem viděla Bloodrayne. Předesílám, že jsem do té doby žila v blažené nevědomosti o jménu, pře jehož pouhém vyslovení i otrlí muži blednou a omdlévají a milovníkům filmu celého světa naskakuje vyrážka, zkrátka že jsem při slovech Uwe Boll jen bezelstně pokrčila rameny a zeptala se: "Was?" A dodávám, že mám ráda upíry, Rumunsko a Bena Kingsleyho, takže mládenci v půjčovně nedalo až tak moc práce přesvědčit mě, že Bloodrayne bude ta pravá zábava na deštivý večer. Děkuji mu tímto za umožnění poznání skutečných hlubin filmové stupidity a divákova zoufalství, z kterých nebylo úniku ani pohledem na křivky Kristanny Loken, protože to na mě jako na ženu holt nemá ten správný účinek. Teď abych v potu tváře smolila omluvný dopis pro Olmera a Trošku s čestným prohlášením, že vedle Boodrayne vypadají všichni ti blbci větší, než jsme doufali, a kamenné fóry jako žhaví kandidáti na vítěze Zlaté palmy, a při té příležitosti sepsala i poslední vůli pro případ, že by mé těžce zkoušené oko bylo ještě někdy nějakým sadistickým psychopatem přinuceno vidět další opus maior se signaturou Uwe Boll. Nemám ráda štvanice na neblaze profláklá jména, ale vzhledem k tomu, že lieber Uwe by fakt jednoho donutil probouzet se uprostřed noci zmáčený potem a vykřikovat "Uwe Boll" (a zanechávat partnera v přesvědčení, že má erotické sny o nějakém německém pornoherci), se obávám, že je to v tomhle případě zasloužené. Niemals mehr! ()

EdaS

V souvislosti s Bloodrayne mě napadla otázka, jestli by se měl Ben Kingsley víc stydět za to, že hrál zde, nebo v Lovcích dinosaurů (někdo vtipně poznamenal, že je čas vrátit Oscara :o)). Uwe zklamal. Pořád je to stejně špatné jako dřív, bohužel už to není legrace. Jen zoufalá nuda, zcela vyjímečně prokládaná výrazem údivu nad pitomostí tvůrců. Snad jen kamera byla OK.Vzhledem k tomu, že Bollův další film má rozpočet 60 milionů, nic jiného než praní peněz za tím být nemůže... ()

Skejpr

Ale jo.. Nebylo to tak tragický. Úvodní Titulky nejsou špatný, a ty záběry na krajinné celky, taky ušly, i když byly vykradený z Pána Prstenů. Taktéž hodně nahoty a spoustu Krve, i relativně kvalitní efekty (bohužel na úkor exteriéru, a celkově velmi televizní výpravy) beru jako nesporné Plus. Herci se vcelku snaží, Kristana Loken, Madsen, a nakonec i Ben Kingsley. Jednoznačným Plusem tohoto filmu je pak naprosto Lahůdkový Billy Zane, který se zde objeví ve dvou scénách, přičemž obě jsou asi něco, jako scéna v autě v Sin City. Film bohužel zaostává po scénáristické stránce, a souboje jsou velmi ubohé. Boll má potíže s tempem. Místo, aby trošku stříhal, nechá Rayne po zničení velkého tlustého týpka dojít na jeden konec místnosti sebrat NĚCO, pak ji nechá přejít na opačnej konec, sebrat něco JINÝHO, a pak teprve vleze do dveří. Tato scéna by se dala zkrátit na 1/5 své doby, použít během ní 3, 4 střihy a vypadalo by to MNOHEM líp. Když se objeví nějaký Zajímavý záběr, nájezd kamery apod, Boll ho okamžitě shodí nějakým jiným, naprosto amatérským (jako že postaví kameru po směru kouře z malého ohníčku, takže vydíte s prominutím, hovno). Několikrát se u scén, které jsou myšleny zcela vážně opravdu od srdce zasmějete (U mě vede scéna, kdy obtloustlý mnich bojuje s tyčí s upírem). Celkově jsem však, vzhledem k tomu, co sem od filmu čekal, docela překvapen, a kdyby Uweho další film, In the name of the King : Dungeon Siege vypadal jen o trošku líp, vlastně bych se ani nezlobil. Bloodrayne totiž rozhodně není nejhorším filmem tohoto roku. Měli jsme zde Aeon Flux, Ultraviolet (a podle ohlasů i Děsnej Doják, nebo Hele kámo kdo tu vaří). BloodRayne je prostě jenom naprosto standartní Podprůměr, který by se na Film+ naprosto skvěle vyjímal a možná tam taky velcie záhy skončí. ()

M.a.t.t.

To, že nebude mať Bloodrayne s hernou predlohou spoločné takmer nič, sme tušili už od začiatku. To, že bude s najväčšou pravdepodobnosťou veľmi zle napísaná, natočená a zahraná sme v podstate tušili taktiež. Tak prečo sme ju vlastne sledovali? Napriek tomu si Bloodrayne úplné zatratenie nezaslúži, za čo môže predovšetkým Kristanna Loken a jej neskrývané prednosti (ehm), či občasný náznak dobovej atmosféry. Všetko ostatné je ale zle. ()

genetique

Ako môže niekto takto pobabrať celkom sľubný námet, navyše úplne sa odkláňajúci sa od podstaty hry? Otrasné bojové scény, ich nacvičenosť a choreografia je na škôlkárskej úrovni. Hrozne trapne vyznelo dookabijúce používanie atráp mečov, ktoré boli dva centimetre hrubé a vyzerali ako lopatky na krájanie chleba. Kulisy ani nevravím, kamera sa snaží byť originálna, ale v každej scéne používa Boll iný spôsob záberu. Navyše Rayne absolútne nevyužíva svoje dvojmeče, ktoré boli pre jej postavu v hre také charakteristické. Dve hviezdičky dávam len za motív hry, pekné grafické spracovanie a za odvahu hercov takto si ohroziť reputáciu. 35%. ()

Hakha

Nebýt Kristanny Loken, tak se ani nedodívám. Uwe Boll je režisérský looser, a blbý na tom je, že si to o sobě nemyslí. Nedokáže vést herce a ani natočit akční scénu tak, aby nevypadala vtipně, někteří neví jak držet meč a vše vypadá dost křečovitě, ale po pravdě, co jsem od tohoto filmu mohl očekávat, že.... Mé hodnocení 1 hvězdička za Kristannu Loken... ()

Arachneuss odpad!

Toby Gard kdysi prohlásil, že na svět přivedl Laru Croft, protože hráči by se po typicky mužných postavách (Duke Nuke, ...) určitě rádi koukali i na pěkně tvarovaný zadeček a tělo hezké baby. Na podobném konceptu fungovala i upírka Bloodrayne. Bujné poprsí, ladné křivky a charisma typické femme fatale. Tahle sexbomba sekala na kousky nácky každou chvíli a i když to zní stereotypně, tak to ve skutečnosti byla strašná zábava. Filmová Bloodrayne je naopak trošku při těle, sexy asi tolik jako mozek Jiřího Paroubka a tak není divu, že se od ní nechá sbalit tak akorát naivní lovec monster (zatímco počítačovou/konzolovou verzí by se nechal každý). Vojáky Třetí říše nahradili neznámí upíři (v čele s Ben "WTF?!" Kingsleym), bojovat s těma špičatejma kudlama se hrdinka naučí až ke konci a přitahovací hák zde raději vůbec neexistuje. Jedinými plusy je tak akorát soft-porno sex a uvědomění si, že díky novým zákonům v Německu už naštěstí něco tak hrozného si nemůže Uwe dovolit natočit. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)