Komentáře uživatelů k filmu (1 056)

 • Karlos80
  ***

  Apokalypsa Now aneb " work in progress". Silně depresivní plavba napříč rožhaveným peklem, které nestojí na příběhu ale na pocitech. Tudíž bych to neoznačil jednoznačně jako válečný snímek. Úděsný sen, fascinující barvy, mystifikace, demaskování války, to vše v tomto jedinečném dokonale vizuálním snímku, který ale také směšuje třeba satiru s úchvatnými barevnými psychedelickými orgiemi, ukazuje napalmové ohně za doprovodu skupiny Doors, nálety vrtulníku při Wágnerově jízdě, valkýr, surfující vojáky v bitevní vřavě nebo třeba playgirls v džungli. Celý film pak působí jako jedno velké drogové opojení, a nevadil mi ani ten filozofický konec. v nemž je právě apokalypsa neustále přítomná-odpuzující a fascinující. .(11.5.2006)

 • joker.george
  *****

  Film, kterému bez výčitek odpustíte všechny filmové chyby. Celým filmem se vleče dusná a tíživá atmosféra, které se nezbavíte a cítíte ji, i když jsou na obrazovce vidět ,,lepší a světlejší'' události. Brando, přestože se ve film objeví pouze na krátkou dobu, dokázal perfektně zahrát silnou a působivou osobu. Z Apokalypsy vidíte, jak je válka hrozná a můžete být rádi, pokud ji nezažijete.(9.3.2014)

 • Eldrick
  ****

  Hrozně nudný, rozvleklý, zato film s nejsilnější výpovědní hodnotou ze všech válečných filmů.(25.7.2003)

 • Silverluv
  *****

  Coppolova vynikající válečná "boat" movie. Pro mne prakticky nejvydařenější válečné drama, jaké jsem měl zatím možnost vidět. Film působí jako novodobá "odyssea" osamělého muže (Martin Sheen), který na cestě za svým cílem naráží na všemožné bizarní postavy, situace a lokace. Ať už je to šílený surfař Kilgore v podaní Roberta Duvalla, skupina francouzských vlasteneckých "kolonistů", nevydařené playboy show a následné setkání s modelkami, skutečně bizarní noční scéna u "Du-Long Bridge" a další. To všechno prostupuje vtíravá, až nepříjemně jednoduchá hudba, přesně zapadající do prostředí vietnamského chaosu. Povedený scénář, dialogy i kamera. Nemám co vytknout.(19.1.2005)

 • Wormboy
  *****

  Vojnove sialenstvo dotiahnute do absolutnej krajnosti.Cesta za Kurtzom je cestou do tych najtajomnejsich zahybovdo vlastnej duse. Plne odporucam redux verziu,ktora ma 194 minut.(21.8.2006)

 • iommi
  *****

  Šialenstvo vojny vylíčené ad absurdum - zobrazené v postavách démonického plk. Kurtza (The horror... the horror...) a psychopatického pplk. Kilgora (I love the smell of napalm in the morning). Spolu s Čatou a Lovcom jeleňov pomyselný vrchol v zobrazení tzv. "vietnamského syndrómu".(23.1.2007)

 • Crawler-D
  *****

  Jsem zhnusen. O to Coppolovi doufám šlo. Za nejzdařilejší pasáž pochycující pekelný konec vši civilizace považuji hranici s mostem, který musí být každý den postaven znovu.(1.7.2009)

 • Wheelcrusher
  *****

  Na Apokalypse je všechno boží, prostě nejlepší film o 'Namu! Proto jsem jí taky věnoval své jubilejní hodnocení s pořadovým číslem 1000;) Maximálně dobrodružnej epos, vtipně zasazenej do nechvalně známýho konfliktu. Úchvatný scenérie a herecký výkony! Každá zastávka na týhle pekelný jízdě má něco do sebe a vzhledem k neuvěřitelný délce mě ani jednou nenapadlo, že by tam byla nějaká zbytečnost navíc. Marlon Brando čeká na samotnym konci cesty jako nějakej finální videoherní boss, kterej ale místo ohnivejch střel metá jedno existenciální pseudomoudro za druhym!(4.7.2011)

 • Dannysek4U
  *****

  Životní zážitek a perla válečný kinematografie.(31.7.2012)

 • d-fens
  *****

  ocenenia : MFF Cannes 1979 - Zlatá Palma (spolu s filmom "Die Blechtrommel"), Cena FIPRESCI ◘◘◘◘ MFF Cannes 2001 - Nesúťažný výber(24.1.2013)

 • JohnMiller
  *****

  Dielo v skutku na zamyslenie. Vojnový film z Vietnamu kde vojna hrá až druhé husle v neskorších filmoch ako čata či Full metal jacket sa s podobnou tématikou až tak nezaoberá. Film nás sprevádza cestou Kapitána Willarda ktorý je Vojnou vo Vietname tak poznačený že sa nedokáže aklimatizovať do normálneho života a tak sa znova vracia do Vietnamu tam kde jeho život ešte má zmysel. Dostáva úlohu pri ktorej musí zabiť Plukovníka Kurtza. Cesta vedie naprieč riekou dostáva loď s príliš mladou posádkou. Celá cesta ktorou sa hlavný hrdina zamýšľa nad zmyslom svojej misie a dozvedá sa s dokumentov stále viac o plukovníkovy ma bavila s filmu najviac. čím hlbšie sa dostávali do džungle tým bola cesta ťažšia a nebezpečnejšia. Realistické vo všetkých aspektoch je to dielo dokonalé. Môj najobľúbenejší film režiséra Francis Ford Coppolu. Vyzdvihujem aj hercov ako Marlon Brando a Martin Sheen. A samozrejme soundtrack v podaní The Doors.(11.8.2013)

 • milka
  *****

  Za to, že jsem tuhle klasiku s nepopsatelnou pekelnou atmosférou doteď, bych zasloužil probudit napalmem po ránu.(2.3.2014)

 • Primitive
  ****

  Mistrně natočený a zahraný film, kterému by místy opravdu neuškodilo o něco rychlejší tempo. Vyvrcholení děje, tedy závěrečná půl hodina s Marlonem Brandem, ke kterému vlastně směřuje celý film mě kvůli vysokým očekáváním tak trochu zklamalo. Neubráním se tak slovům mírné kritiky, když jsem se nakonec dočkal jen po hříchu málo působivých scén a na můj vkus až příliš povrchně zpracované postavy plukovníka Kurtze. Kromě toho ovšem musím uznat, že tato cesta do asijského pekla funguje skvěle a rozhodně zaujme svou originalitou. Zejména díky spoustě zapamatovatelných scén a emočně silným momentům se pak dle mého Apocalypse Now po právu pyšní kultovním statutem.(3.11.2015)

 • danecek24

  37. Zlatý Glóbus za rok 1979 - cena (3) - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Robert Duvall, *Nejlepší režie - Francis Ford Coppola, *Nejlepší hudba - Carmine Coppola, Francis Ford Coppola + nominace (1) - Nejlepší film (drama)(26.12.2008)

 • exitak
  ***

  Začátek dobrý, postupně si drží film svou úroveň ale začíná trochu nudit furt tím samým. Neustálé duchaplné žvásty o ledasčem u mě moc na úrodnou půdu nepadly. Ovšem finálová půl hodinka je opravdu zlatý hřeb, tam už se toho ani tolik nenamluví, pomalé pohledy na zdrogované, psychycky zničené vojáky a domorodce, hrozný chaos a do toho občas nějaká filozofická větička pro správné vyvolání deprese. Měl sem chuť spáchat u obrazovky sebevraždu z nudy a beznaděje ale to asi nebyl režíséruv cíl nebo ano? :) (bohužel sem viděl D.C. - 200min.) Asi bych hodnotil méně než nakonec dávám, nebýt tak fantasticky kouzelných záběru kamery a výtečné hudby.(18.1.2009)

 • SgtPepper
  *****

  Kdyby vojáci místo vody pluli v pekelné lávě, vůbec bych se tomu nedivil. Jeden z nejlepších filmů z vietnamského pekla. A teď si jdu pustit Wágnerovy valkýry.(14.3.2009)

 • starbrejkr
  *****

  MASO! Kolega messiah v komentáři píše, že tohle není válečný film, ale film o válce. Já to ještě možná trochu zobecním - Apokalypsa je válka. A to prosím v celém filmu je jediná pořádná válečná scéna....Samozřejmě, jsem zoban, který se ani nedočkal odvedení, co tu teda povídám o válce, ale člověk přeci jen z těch knížek a dokumentů něco ví....Okamžitě od počátku filmu vámi prostoupí emoce, které sebou válka jednoduše nese a na které, jak mi přijde, dnešní rádobymilitaristé, vůbec nemyslí - trauma, paranoia, šílenství, strach, záchvaty zuřivosti a bláznivého smíchu, odhodlání i deprese...tohle všechno dostal Coppola do svého filmu a zobrazil tak sugestivně, že to chtě nechtě musíte prožívat i vy. Samotná dějová linka je jednoduchá a někdo ten film přirovnal k road movie a něco na tom sakra bude...skupinka vojáků při své cestě (jako v každé jiné road movie) prožívý všemožné zážitky. Tady jsou to však zážitky trochu jiného kalibru a s postupem děje se film díky tomu stává snad největším monumentem o nesmyslnosti nejen vietnamské války (ohledně toho je působivá pasáž u Francouzů), ale o nesmyslnosti války jako takové....Ač je film nabit samými hereckými hvězdami, většiny z nich jsem si buď vůbec (Harrison Ford), nebo takřka nevšimnul (Scott Glenn) a co se týče Marlona Branda, je to už třetí film co s ním vidím za sebou, u kterého je napsán v hlavní roli (po Supermanovi a Kmotrovi) a přitom i tady je méně profláklý herec, který má ve filmu prostor větší a zároveň hlavně díky němu si ten film budu pamatovat. Mluvím samozřejmě o Martinu Sheenovi, pro kterého to jednoznačně byla životní role - pro mě odteď synonymum pro vojáka zlomeného Vietnamem. Jinak jsem viděl prodlouženou verzi a zkousl jsem jí velmi dobře. Bylo tam sice několik málo částí, které bych trochu zkrátil (hlavně v úvodní hodině), ale jinak absolutně bez výhrad. Další z těch filmů, co se musí žít...cítít u toho tu vůni napalmu...(5.4.2009)

 • (mOnkey)
  *****

  Ten film je tak obsáhlý a hluboký, že s každou další projekcí máte šanci objevit nová pojítka a symboly, které vám předtím mohly uniknout. Ten film je tak komplexní, že dojem z něj se konstantně zlepšuje (sám jsem úplně prozřel až napodruhé). Ten film je tak nadčasový, že nemá šanci nikdy myšlenkově (podobně jako Odysea) a ani technicky zastarat (důkazem budiž kamarádův podiv, když zjistil, že Apokalypsa skutečně není z jednadvacátého století). Ten film je tak odzbrojující, že ani na jednu z těch 202 minut nenudí. A jeho hlavní devíza? Těžko říct, ale jako celek v podání Coppolovy melancholické režie v naprosté symbióze s hypnotickou hudbou to působí jako - pozor, klišé - film z jiného světa.(12.11.2010)

 • TominoLa
  **

  Viděl jsem prodlouženou verzi na DVD a zklamání. Průměrná podívaná kde jsem se po většinu času nudil. Určitě u mě mnohem více boduje Četa.(15.1.2011)

 • Andre3000
  *****

  Taky nemusíte tří hodinové vleklé filmy? Já taky ne a proto sem si apokalypsu vychutnal. Ta je totiž opravdu zvláštní směsicí a podivuhodném hávu, často mi připadající jak alegorické dílo. Ano, válka z jiného pohledu o trochu jiných věcech, ale stále o tom hlavním...o smyslu války a o jejích dopadech na všechny kolem. Celý film provází skvělá atmosféra a rouška tajemna a jinakosti. Martin Sheen ve své životní roli. Jen mě mrzí, že ta celá plejáda herců co zde hrála, se mi nepodařila zaregistrovat. Dnes už se takové filmy nedělají...asi už se neumí prostě.(24.12.2011)

 • Colonist
  *****

  Masterpiece. Psát cokoliv jiného by bylo bezpředmětné. Snad jen to, že jsem viděl tu nejdelší možnou verzi (Redux) a že mi některé scény v první polovině přišly zbytečné a nikam nesměřující (nebo jsem možná jen nepochopil, co jimi chtěl Coppola říct), ale i tak se jedná o silný filmový zážitek, který je výborně natočený i zahraný, takže o absolutním hodnocení není pochyb.(30.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace