Komentáře uživatelů k filmu (1 067)

Rozpočet $31,5miliónaTržby USA $83,471,511Tržby Celosvetovo $144,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,886,661Tržby za predaj DVD v USA $3,520,141/70%/(18.5.2005)

Film, kterému bez výčitek odpustíte všechny filmové chyby. Celým filmem se vleče dusná a tíživá atmosféra, které se nezbavíte a cítíte ji, i když jsou na obrazovce vidět ,,lepší a světlejší'' události. Brando, přestože se ve film objeví pouze na krátkou dobu, dokázal perfektně zahrát silnou a působivou osobu. Z Apokalypsy vidíte, jak je válka hrozná a můžete být rádi, pokud ji nezažijete.(9.3.2014)

Hrozně nudný, rozvleklý, zato film s nejsilnější výpovědní hodnotou ze všech válečných filmů.(25.7.2003)

Coppolova vynikající válečná "boat" movie. Pro mne prakticky nejvydařenější válečné drama, jaké jsem měl zatím možnost vidět. Film působí jako novodobá "odyssea" osamělého muže (Martin Sheen), který na cestě za svým cílem naráží na všemožné bizarní postavy, situace a lokace. Ať už je to šílený surfař Kilgore v podaní Roberta Duvalla, skupina francouzských vlasteneckých "kolonistů", nevydařené playboy show a následné setkání s modelkami, skutečně bizarní noční scéna u "Du-Long Bridge" a další. To všechno prostupuje vtíravá, až nepříjemně jednoduchá hudba, přesně zapadající do prostředí vietnamského chaosu. Povedený scénář, dialogy i kamera. Nemám co vytknout.(19.1.2005)

Šialenstvo vojny vylíčené ad absurdum - zobrazené v postavách démonického plk. Kurtza (The horror... the horror...) a psychopatického pplk. Kilgora (I love the smell of napalm in the morning). Spolu s Čatou a Lovcom jeleňov pomyselný vrchol v zobrazení tzv. "vietnamského syndrómu".(23.1.2007)

Kdyby vojáci místo vody pluli v pekelné lávě, vůbec bych se tomu nedivil. Jeden z nejlepších filmů z vietnamského pekla. A teď si jdu pustit Wágnerovy valkýry.(14.3.2009)

Jsem zhnusen. O to Coppolovi doufám šlo. Za nejzdařilejší pasáž pochycující pekelný konec vši civilizace považuji hranici s mostem, který musí být každý den postaven znovu.(1.7.2009)

Životní zážitek a perla válečný kinematografie.(31.7.2012)

ocenenia : MFF Cannes 1979 - Zlatá Palma (spolu s filmom "Die Blechtrommel"), Cena FIPRESCI ◘◘◘◘ MFF Cannes 2001 - Nesúťažný výber(24.1.2013)

Dielo v skutku na zamyslenie. Vojnový film z Vietnamu kde vojna hrá až druhé husle v neskorších filmoch ako čata či Full metal jacket sa s podobnou tématikou až tak nezaoberá. Film nás sprevádza cestou Kapitána Willarda ktorý je Vojnou vo Vietname tak poznačený že sa nedokáže aklimatizovať do normálneho života a tak sa znova vracia do Vietnamu tam kde jeho život ešte má zmysel. Dostáva úlohu pri ktorej musí zabiť Plukovníka Kurtza. Cesta vedie naprieč riekou dostáva loď s príliš mladou posádkou. Celá cesta ktorou sa hlavný hrdina zamýšľa nad zmyslom svojej misie a dozvedá sa s dokumentov stále viac o plukovníkovy ma bavila s filmu najviac. čím hlbšie sa dostávali do džungle tým bola cesta ťažšia a nebezpečnejšia. Realistické vo všetkých aspektoch je to dielo dokonalé. Môj najobľúbenejší film režiséra Francis Ford Coppolu. Vyzdvihujem aj hercov ako Marlon Brando a Martin Sheen. A samozrejme soundtrack v podaní The Doors.(11.8.2013)

Za to, že jsem tuhle klasiku s nepopsatelnou pekelnou atmosférou doteď, bych zasloužil probudit napalmem po ránu.(2.3.2014)

Director´s Cut pana Coppoly je dílo velmi sugestivní až sentimentální, ale na válečný snímek také dosti dlouhé. Za mě to stačilo na silnější 3 hvězdy. 59% za Martina Sheena, na jehož herecký výkon se mi dívalo velmi pěkně a za nezapomenutelné "hlášky" Roberta Duvalla. Bohužel jsem se neubránila srovnání se Stoneovou Četou, která mi připadala více reálná a příběhově i svou délkou mi sedla mnohem víc.(3.4.2017)

Zhlédnuto v: (Redux verzi: 3h 16 min.) ... (60%) => 3★(27.8.2017)

Začátek dobrý, postupně si drží film svou úroveň ale začíná trochu nudit furt tím samým. Neustálé duchaplné žvásty o ledasčem u mě moc na úrodnou půdu nepadly. Ovšem finálová půl hodinka je opravdu zlatý hřeb, tam už se toho ani tolik nenamluví, pomalé pohledy na zdrogované, psychycky zničené vojáky a domorodce, hrozný chaos a do toho občas nějaká filozofická větička pro správné vyvolání deprese. Měl sem chuť spáchat u obrazovky sebevraždu z nudy a beznaděje ale to asi nebyl režíséruv cíl nebo ano? :) (bohužel sem viděl D.C. - 200min.) Asi bych hodnotil méně než nakonec dávám, nebýt tak fantasticky kouzelných záběru kamery a výtečné hudby.(18.1.2009)

MASO! Kolega messiah v komentáři píše, že tohle není válečný film, ale film o válce. Já to ještě možná trochu zobecním - Apokalypsa je válka. A to prosím v celém filmu je jediná pořádná válečná scéna....Samozřejmě, jsem zoban, který se ani nedočkal odvedení, co tu teda povídám o válce, ale člověk přeci jen z těch knížek a dokumentů něco ví....Okamžitě od počátku filmu vámi prostoupí emoce, které sebou válka jednoduše nese a na které, jak mi přijde, dnešní rádobymilitaristé, vůbec nemyslí - trauma, paranoia, šílenství, strach, záchvaty zuřivosti a bláznivého smíchu, odhodlání i deprese...tohle všechno dostal Coppola do svého filmu a zobrazil tak sugestivně, že to chtě nechtě musíte prožívat i vy. Samotná dějová linka je jednoduchá a někdo ten film přirovnal k road movie a něco na tom sakra bude...skupinka vojáků při své cestě (jako v každé jiné road movie) prožívý všemožné zážitky. Tady jsou to však zážitky trochu jiného kalibru a s postupem děje se film díky tomu stává snad největším monumentem o nesmyslnosti nejen vietnamské války (ohledně toho je působivá pasáž u Francouzů), ale o nesmyslnosti války jako takové....Ač je film nabit samými hereckými hvězdami, většiny z nich jsem si buď vůbec (Harrison Ford), nebo takřka nevšimnul (Scott Glenn) a co se týče Marlona Branda, je to už třetí film co s ním vidím za sebou, u kterého je napsán v hlavní roli (po Supermanovi a Kmotrovi) a přitom i tady je méně profláklý herec, který má ve filmu prostor větší a zároveň hlavně díky němu si ten film budu pamatovat. Mluvím samozřejmě o Martinu Sheenovi, pro kterého to jednoznačně byla životní role - pro mě odteď synonymum pro vojáka zlomeného Vietnamem. Jinak jsem viděl prodlouženou verzi a zkousl jsem jí velmi dobře. Bylo tam sice několik málo částí, které bych trochu zkrátil (hlavně v úvodní hodině), ale jinak absolutně bez výhrad. Další z těch filmů, co se musí žít...cítít u toho tu vůni napalmu...(5.4.2009)

Ten film je tak obsáhlý a hluboký, že s každou další projekcí máte šanci objevit nová pojítka a symboly, které vám předtím mohly uniknout. Ten film je tak komplexní, že dojem z něj se konstantně zlepšuje (sám jsem úplně prozřel až napodruhé). Ten film je tak nadčasový, že nemá šanci nikdy myšlenkově (podobně jako Odysea) a ani technicky zastarat (důkazem budiž kamarádův podiv, když zjistil, že Apokalypsa skutečně není z jednadvacátého století). Ten film je tak odzbrojující, že ani na jednu z těch 202 minut nenudí. A jeho hlavní devíza? Těžko říct, ale jako celek v podání Coppolovy melancholické režie v naprosté symbióze s hypnotickou hudbou to působí jako - pozor, klišé - film z jiného světa.(12.11.2010)

• Maq

Tento film usvědčuje ze zaujatosti sám sebe. Všichni přítomní Američané jsou víceméně šílení, ale proč vlastně? Co z nich udělalo šílence? Jakému tlaku čelí, že jsou nervově zhroucení a vyšinutí? Vietnamci se v příběhu mihnou jen třikrát: jednou učitelky pospíchají schovat dětičky do bezpečí (a Američané je za to odmění Wagnerem a napalmem), podruhé rodinka poklidně pádluje na trh s jakýmsi karfiólem (a je postřílena do posledního), a potřetí nějací mysteriózní divoši střílejí šípy a vrhají oštěpy z křoví (za což obdrží kanonádu z kulometů). Všechno peklo vlastně dělají jen a jen sami Američané. Proč? --- Inu, odpověď zní, že jacísi lidé v New Yorku, kteří mají mnohem víc zkušeností s LSD než s válkou a Vietnamem, vyvrhli svůj vzteklý zvratek. Válka je šílená a Američané jsou šílenci jen a pouze proto, že tihle lidé Ameriku nenávidí. Žádný argument, žádná diskuse. Prostě to tak je. Vzhůru, bratři, pojďme protestovat! --- Málokterý film obsahuje tak silnou dávku falše a satanské zloby a nemohu se ubránit nepříjemným asociacím s různými fanatickými teroristy: bolševikům, náckům, kajdistům a všem podobným magorům je společná nebetyčná nenávist a pitvorně překroucené vidění světa. Coppolův film do téhle společnosti bezezbytku zapadá. Pol Potovi by se jistě moc líbil. Ostatně, on taky nenabral své šílené teorie v indočínské džungli, nýbrž mezi pařížskými studenty.(30.5.2011)

Taky nemusíte tří hodinové vleklé filmy? Já taky ne a proto sem si apokalypsu vychutnal. Ta je totiž opravdu zvláštní směsicí a podivuhodném hávu, často mi připadající jak alegorické dílo. Ano, válka z jiného pohledu o trochu jiných věcech, ale stále o tom hlavním...o smyslu války a o jejích dopadech na všechny kolem. Celý film provází skvělá atmosféra a rouška tajemna a jinakosti. Martin Sheen ve své životní roli. Jen mě mrzí, že ta celá plejáda herců co zde hrála, se mi nepodařila zaregistrovat. Dnes už se takové filmy nedělají...asi už se neumí prostě.(24.12.2011)

Vyvrcholení válečného šílenství s vůní napalmu - kdo k němu jednou přičichne, už se ho nikdy nezbaví. Plukovník Kurtz neztratil rozum o nic víc než jiní. Američtí kovbojové ... všichni do jednoho se dobrovolně i nedobrovolně ocitli v pekle, které sami pomohli rozpoutat - v zemi, ve které neměli co pohledávat ... a bez možnosti vykoupení. Jenomže projevy JEHO šílenství byly poněkud výstřední a neodpovídaly profilu správného amerického vojáka - to byl patrně jediný důvod, proč byl odsouzen ... bez soudu a bez obhájce. P.S.: Prozatím viděna verze v délce 153 minut.(28.8.2012)

Coppola je génius, který dokázal Apokalypsou něco co nemá obdoby. .. Je to depresivní snímek už od začátku, a stále se stupňuje, načež vyvrcholí neuvěřitelným závěrem! .. Fascinující cesta za poznáním, kterou by si měl každý projít, pochopit a hlavně procítit. .... HODNOCENÍ: 97% (5*)(18.1.2014)

Tříminutové výborné scény střídané 30 minutami pekelné nudy. Poslední půlhodinka s kurzem je přesně tak démonická, jak se dalo očekávat, ale to na tříhodinový film prostě není dost(8.11.2015)