Komentáře uživatelů k filmu (1 061)

Apokalypsa Now aneb " work in progress". Silně depresivní plavba napříč rožhaveným peklem, které nestojí na příběhu ale na pocitech. Tudíž bych to neoznačil jednoznačně jako válečný snímek. Úděsný sen, fascinující barvy, mystifikace, demaskování války, to vše v tomto jedinečném dokonale vizuálním snímku, který ale také směšuje třeba satiru s úchvatnými barevnými psychedelickými orgiemi, ukazuje napalmové ohně za doprovodu skupiny Doors, nálety vrtulníku při Wágnerově jízdě, valkýr, surfující vojáky v bitevní vřavě nebo třeba playgirls v džungli. Celý film pak působí jako jedno velké drogové opojení, a nevadil mi ani ten filozofický konec. v nemž je právě apokalypsa neustále přítomná-odpuzující a fascinující. .(11.5.2006)

• Circumscriptor

Neviem, čo ma viac serie. Či fakt, že som videl ten istý film, o ktorom všetci tak básnia, ale mne zobral skoro tri hodiny života; alebo poznanie, že aj Coppola sa môže predsa len niekedy utnúť a mysticky skurviť celý film; či možno moje označenie za nekultúrne hovädo. Prvá polovica filmu mala pravú nefalšovanú atmosféru vojny vo Vietname, fantastická scéna striedala fantastickú scénu a na 79. rok tu boli použité naozaj závideniahodné triky, ktoré pôsobili nadmieru autenticky. Ale to, čo príde potom som naozaj nečakal - akoby sa silou mocou dajaký jehovistický hajzel snažil skĺbiť dva úplne odlišné žánre do jedného super prapodivného celku, ktorého výpovedná hodnota je priamo úmerná zániku diverzných bublín v časopriestore. Všetky tie peniaze na pompéznu výpravu a efekty v prvej polovici by mohli byť podľa môjho vkusu vyhodené do rieky Mekong. Apokalypsa bola veľmi zákerná, lebo ak pozeráte nekvalitný a nudný film, tak to spoznáte už hneď nazačiatku, ale tu je to veľmi zavádzajúce. Prvú hodinu som dokonca zvažoval, či môže tento snímok konkurovať geniálnej Stoneovej Čate, ale aj bez tej druhej polovice Apokalypsy by to nebolo možné, keďže Čata bola výnimočná tým, že celý dej spolu s kamerou sa točil len okolo hlavných postáv a v prostredí, v ktorom sa nachádzali. Zatiaľčo toto bol úplne štandardný film. A tá druhá polovica filmu, no z toho som naozaj na sračky. Tá nezmyselná zápletka s Marlonom Brandom spolu s rozštvrtením zvieraťa bola maximálne dno a už som čakal, kedy z pralesa vybehne nejaký Béla Lugosi a všetkých tam zastrelí s Browningom M2. Neviem, koľký krát už opakujem, že ma to serie, ale je to naozaj veľká škoda, lebo na začiatku to vyzeralo naozaj dobre. A keď nad tým tak rozmýšľam, tak Apokalypsa je v podstate výnimočná, lebo väčšina podľa môjho názoru nepodarených filmov ma nudí, ale tento nie - tento ma nasral a unavil.(10.12.2017)

Jednou mi jeden můj kamarád vrátil DVD s filmem Apokalypsa, že to po 20 minutách vypnul, protože to prý byla hrozná nuda. Od té doby jsem mu nic nepůjčil :-) Asi nejlepší film poslední čtvrtiny 20. století je samozřejmě více než pouhý válečný film. Je to podobenství o lidské duši perfektně zabalené do "atraktivního" balení vietnamské války. Brando je tu jako sládká třešnička na hodně chutném dortu.(1.3.2006)

Nuž, priatelia, toto mi prišlo dosť, ale naozaj dosť zhulené :-) Vietnam? Film o Vietname? Po pič. dobrý film o Vietname? Jedine Kubrickov Full Metal Jacket!(2.5.2006)

Marigold to vystihl dokonale. Prostě není silnější film z válečného prostředí. Hlavně redux verze je neuvěřitelná i přes tak dlouhou stopáž. Pro mě je Apocalypsa velká psychologická bomba. Po těch 3 hodinách strávených s tímto filmem máte pocit, jako by vám někdo vypláchl mozek a taky pak několik hodin jen tak bezmyšlenkovitě chodíte a nemůžete se vrátit do reality a říkate si jen, ty vole co to bylo?A výkony Sheena a Branda v tomto filmu patří k těm nejlepším(dokonalé zahrané jak šílenství, tak pološilenství, které teprve nastane). Absurdita některých scén(třeba ta ve stanu s holkama z playboye) je až na pokraji geniality. K tomuto filmu přistupujte zprvu opatrně, ale pak si ho už jen vychutnávejte:)(13.12.2006)

Redux verze mi přišla až moc dlouhá ale i tak je to naprosto odlišnej válečnej film od všeho co sem viděl. Naprosto uchvátné scény se skvělýma hercema Prostě se musí vidět Ale přes tu délku musím dát jen 4* až uvidím někdy kratší verzi asi dám za 5*(12.2.2007)

Zpočátku seriózní válečné drama se mění v divokou jízdu divokým Vietnamem, poté v divokou jízdu válečným peklem, následuje francouzské intermezzo (unavené vietnamským sluncem) a konečná kdesi mimo prostor a čas v džungli úplně jiného filmu než na který jste si koupili tříhodinovou lítačku.(6.12.2007)

• 1945

Samozřejmě, že se jedná o působivý válečný snímek. Bohužel zhruba od chvíle, kdy Lance zapálí na lodi růžovou dýmovnici - stalo se pro mě chápání celého filmu značně složitějším. Na druhou stranu většina scén působí velice reálně, což je třeba ocenit...(24.5.2008)

Kdybych byl býval věděl, že nemá smysl očekávat, co se z toho všeho vyvrbí, hodnocení by bylo vyšší. Cesta lodí i vše předtím je totiž zvládnuté naprosto precizně, i když třeba tolik nevtahuje do děje; například ona velmi chválená (a objektivně řečeno i dobře udělaná) scéna s útokem valkýr mnou nijak nehnula. Dostatečné vychutnání filmu mi pokazilo to, že jsem celou dobu čřekal, "co z toho bude", tím pádem jsem si neužil tolik cestu lodí (která je, znovu opkauji, natočená naprosto precizně). O to větší zklamání pak bylo zjištění, že všechen děj okolo kolonela Kurtze je blbost bez výpovědní hodnoty, beze smyslu a bez patřičné atmosféy. Kvalita filmu má obecně klesající tendenci. No snad se na Apokalypsu podívám později, náležitě poučen, a hodnocení poupravím.(6.6.2008)

Oproti kubrikově vestě která je realstickým zobrazením války, jakým si útržkem snažícím se být sondou do krátkého úseku války, Coppolova Apocalypsa je sondou do lidské mysli. Ukazuje jak se člověk vyrovnává nebo nevyrovnává s hrůzami války. Závěr my začal být trochu nepřehledný, moc složitý.(8.6.2008)

Apokalypsu som si kupil v ocakavani akcneho filmu z prostredia vietnamskej vojny.Na to co to bolo v skutocnosti ma vsak nemohlo nic pripravit.Velmi tuhy film,ktory na prekvapenie stoji na dialogoch.Posledna pol hodina ma strasne mrazivu a neopisatelnu atmosferu kedy divak len sedi a nedycha,a nedycha dlho po skonceni tituliek.Coppola sa opat ukazal ako "majster-reziser" PS:Vsimli ste si ze sa Martin Sheen v celom filme usmial len raz(aj to len v Redux verzii)?To hovori za vsetko....(16.12.2008)

to že filmový přepis skvěle funguje i v prostředí války ve veitnamu jen dokazuje nadčasovost conradovy předlohy i coppolovy adaptace samotné těžke vyzdvihovat jednotlivé aspekty protože apocalypse now funguje jako jeden spojitý celek kde každý detail utváří celkový obraz plný ambicí touhy po sovobodě a především hrůzy z toho plynoucí the horror the horror(26.12.2008)

krásně depresivní, super barevnost a čistá režie... přece jen se tam toho za ty tři hodiny stane nějak málo a až zas tak uměleckej film to není... možná jem chvílema spal, ještě se někdy kouknu... 4-(31.12.2008)

Válka je peklo.(5.1.2009)

Viděn (Director's cut: 202 min). Mít ten film (minimálně) o 49 minut míň, tak bych možná dal o 2* víc, ale ta poslední půl hodinka, kdy na scénu přijde Marlon Brando... - 40% [Napsáno o pár měsíců později]: Táák. Po tom co jsem zhlédl ostatní "klasiky" z Vietnamu a podruhé si pustil Apokalypsu jsem se rozhodl radikálně změnit názor... Ten film je bomba. Ač místy nudný (= skoro pořád), tak na mě zapůsobil absolutně nejvíc. Krásná destrukce. - 100%(5.4.2009)

Téměř 3 a půl hodinové (viděl jsem režisérskou verzi) psychedelické běsnění v depresivním pojetí, vrcholící scénou s býkem, mačetou a The End od the Doors. Příběh je téměř vedlejší, zde jde spíš o to, ponořit se zplna do atmosféry, depresivních emocí (jako u hudby the Doors nebo Joy Division) a vychutnat si obrazové ztvárnění až se zdá nekonečné plavby do lidského pekla na úplný okraj svého bytí. Nedoporučuji lidem trpící maniodepresivními stavy.(8.4.2009)

Válečné filmy mě vůbec nelákají, protože mě ve většině případů nudily. Apokalypsa je Velmi zvláštní, spíše dramatický film, který i přes svoji délku 193 minut (tuto verzi jsem viděl já) je skvělou a nevšední podívanou.(29.4.2009)

Kdyby to byl alespoň válečný film v pravém slova smyslu(válčení a nic jinýho). Ale tohle? Skvělý dramatický příběh a náhodou se odehrává ve vietnamské válce. Nejde zde o to kdo po kom střílí(dalo by se říct všichni po všech) nebo jestli zrovna vyhrávají Američané nebo Vietnamci. V tomhle filmu jde o to co se jim odehrává v hlavě a to byla ta pravá apokalypsa. Tato výprava po řece plné hodně zvláštních a především hodně nebezpečných míst mě prostě dostala.(24.5.2009)

Úchvatná válečná klasika. Okázalé bojové scény v první polovině přechází do takřka halucinogenního konce, který mi ještě umocnila brzká ranní hodina, kdy jsem se u více jak 3-hodinového Director´s Cut blížila do finále. Tenhle film má pro mě obdobnou audio-vizuální hodnotu jako Scorseseho Poslední pokušení. Zatímco to je postavené především na efektním propojení kamery, etnické hudby a hlasy z Ježíšova nitra, Apokalypsa těží primárně z šedesátkových vypalovaček, Murchových geniálních prolínaček, jenž na diváka spolehlivě přenášejí celé to šílenství v buši a z pohlcujícího komentáře Martina Sheena. Jinak plukovník Kilgore v podání Roberta Duvalla je opravdu kultovní postava...:)(9.8.2009)

Opravdu jsem tohle nečekal..Pro mě to bylo blouznění ve filozofickejch válečnejch vodách..Příště se na to musím psychicky připravit :) ...no ale ta hudba...žůžo..(17.2.2010)

• Milwa

What the hell was that? Asi snaha o filozofování nad nesmyslností a šíleností války, ale poněkud na tripu...dvě hvězdy za Marlona Branda, Martina Sheena a hlavně Doors...opravdu nechápu co na tomto prázdném filmu plném natahovaných "pocitových"scén vidíte...Umění bych opravdu hledala jinde...film, který má jen formu, ale nemá obsah se mi opravdu nemůže líbit......wake up people!!(13.8.2010)