Komentáře uživatelů k filmu (1 075)

Redux verze mě definitivně přesvědčila o totálním nasazení pěti hvězd a ještě něčeho navíc. Apokalypsa je název naprosto na místě...atmosféra naprosté psychedelické deprese, ani špetka pozitivních emocí, když nepočítám Satisfaction od Rolling Stones...výjimečné věci prostě musí vznikat za výjimečných okolností. Přes to všechno - dokonalost neexistuje;)(2.6.2005)

I přestu brutální, přes 3 hodinovou stopáž má režisérská edice opravdu co říct. Určitě by to chtělo vidět film vícekrát, leč dřív jak za 5 let se na to rozhodně nechystám. Parádní scéna při náletu vrtulníku za hudebního doprovodu Vágnera. P.S. Mám rád vůni Napalmu po ránu :)(19.1.2009)

Je to natolik specifické, že 5* dostane, ale jen tak tak. Jako překvapivě absolutně nezatížený předsudky a vůbec informacemi o filmu jsem se k němu konečně dostal. Můj šálek čaje to tedy nebyl, ale je třeba říct, že všechno klapalo a pár věcí co už vyzdvihli ostatní patřilo k vůbec nejlepším. Poslední třetina snad až příliš filozofická. Vzhledem k tomu, že jsem vlastně netušil, kdo tu hraje, tak mi ani spatření Branda v závěru nepřineslo orgastické reakce jako ostatním...(2.2.2009)

• Plague.

Proboha! Co tohle dělá v top200? Po mnoha názorech, že Apokalypsa je lepší film než Četa jsem se na ni těšil, ale nevěděl jsem že většina lidí nedokáže rozlišit film o válce a film o nějakém příběhu, který sepsal halucinující scénárista. Jedna věc je nuda, která byla ještě delší v Redux verzi, ale to není ani tak hlavní problém filmu (spíše podpis Coppoly) jako naprostá zhovadilost celého příběhu. Pokud vám někdo řekne, že ve vás film vyvolá zhnusení, tak ano! Ale ne nad válkou ve vietnamu, nýbrž nad takovým blafem! Třikrát fuj!(14.2.2009)

Válečné drama se spoustou hvězdných herců. V hlavní roli Martin Sheen. Robert Duvall se svojí hláškou "Mám rád vůni Napalmu hned po ránu". Bohužel na pět hvězd to nehodnotím, protože mi tento, přes tři hodiny dlouhý film, nepřijde že bych se na něj celou dobu díval úplně se zaujetím a místy už mě nudil. Možná kdyby byl více prostříhaný. Celkově ale slušný kousek a 80% minimálně ho hodnotím.(22.3.2009)

Nejsem vyznavačem akčních a vojenských filmů, ale přesto doporučuji tento film shlédnout. Vyždímalo mne to a pěkný den se zamračil chmurami. Ptal jsem se sám sebe proč se točí takové filmy. Odpověď je jasná, je dobré vidět humus, který stojí za mocenskými zájmy velmocí. Ale pomůže vypouštět do světa takové filmy, když pro hodně konzumentů je hlavním poselstvím filmu pohled na zmasakrovaná těla a krev?(10.5.2009)

Dokonale vyjádřená nesmyslnost a beznaděj války ve Vietnamu.Vizuální stránka úchvatná.Jako starší si ale kladu otázku:Proč ztvárňovat takovéto události? Film by šel vyjádřit jednou větou,není třeba žádné filosofie.(7.6.2009)

Director's Cut: Cesta za šílenstvím s odbočkami. Normální verze: Snad, někdy(29.10.2009)

Hvězdičky dolů dávám za to, že Apakolypsa mě v některých fázích nudila. Jinak je to ale film s velkým F. Coppola dobře zachatil různé podoby lidského šílenství ve válečném konfliktu. Jak už to tak bývá u filmů z Vietnamu, tak i u Apokalypsy dominuje skvělá hudba a kamera, realistický pohled na věc bez nějakých velkých a hlavně zbytečných válečných scén, ve kterých se sází spíše na kvantitu než kvalitu. Určitě tento film nepatří, tak říkajíc, k nedělím odpoledním oddechovkám po obídku. Na Apokalypsu asi musíte mít tu správnou náladu a rozpoložení.(16.12.2009)

Hróózně depresivní film až na Duvalla. Ten byl vostrej. ( Miluju vůni napalmu po ránu )(5.2.2010)

mega hudba od THE DOORS - this is THE END my friend(20.2.2010)

Zhliadol som tú trojhodinovú verziu a ....... no nepochybne som videl jeden z najhodnotnejších kúskov svetovej kinematografie ale aj tak ma tento film nezaujal takým spôsobom ako by sa dalo očakávať a ako som sám chcel. Je to jednoducho príliš dlhé ! Samozrejme aj ja som pri niektorých scénách doslova tajil dych a v duchu si vravel, aké sú dokonalé. Lenže potom prišli časti kde sa skutočne NIČ nedeje. Neviem čo z filmu bolo vynechané v pôvodnej kratšej verzii, keď sa tak pozerám na pôvodnú stopáž pripadá mi byť taká akurátna. Čo sa týka hereckého obsadenia tomu nemám čo vytknúť, všetci ktorí sú podstatní žiaria, obvzvlášť v hlavnej úlohe Martin Sheen. Dávam štyri hviezdy(3.6.2010)

jeden z tech nejlepsich atmosferickych filmu...(6.9.2010)

Pro mě rozhodně nejsilnější film s tématikou vietnamské války. Od prvních hypnotických obrazů, podkreslených geniálními The Doors, je jasné, že nepůjde o akční rubačku typu Rombo. Všudypřítomné šílenství a poetický nadhled režisérův, působí zcela sugestivně...Válka je bláznivá, buďme blázni a možná to přežijem....Závěrečný rituál řadím k tomu nejlepšímu, co bylo kdy natočeno!(31.1.2011)

• weasel.p

Nejsem pro abstraktní bloumání o hrůzách války, jsou i jiné filmy, které na to poukazují a dle mého to dělají lépe,tady je všechno ujetý,divný a poměrně i otravný-základny,které skupina projíždí,Frantíci v džungli,závěr-všechno je to celkem nuda a neměl sem ani náladu nad tim přemýšlet...očekával jsem i větší výstup M. Branda(17.2.2011)

Bezpochyby výborný film, který svou depresivní atmosférou dostane každého. Ale prostě se nemohu ubránit pocitu, že jsem se za těch 200 minut někdy opravdu velmi nudil, a proto nemohu dát plné hodnocení (ani za ty výborné herecké výkony a dokonalou kameru). Pardon.(23.7.2011)

Šílenství války v celé své hrůzné kráse. Výborná kamera, hudba, herci, není snad co vytknout. I atmosféru knížky si film zachoval a stejně tak mi i celé to zasazení do války ve Vietnamu dost sedí. The end od Doors na úplném začátku pak prodchnou celý zbytek filmu.(5.9.2011)

Coppola mistrně tají tajuplného plukovníka Kurtze až téměř do konce. Krása toho ale je ta, že o něm v průběhu postupně odkrývá informace a je už na divákovi, co si o něm bude následně myslet. Válka je pouze jakýmsi pozadím, tady jde o psychologii dvou zcela rozdílných postav. Za nejsilnější technickou stránku tohoto snímku považuju kameru. U některých mistrných záběrů se až tají dech. (viděna verze director's cut)(17.12.2011)

Čekal jsem válečný film ve stylu Full Metal Jacket, ale co se mi dostalo, je nečekané. Film se dlouhou dobu tváří jako Hlava 22 zasazená do vietnamské války a také podobným způsobem člověka baví. Potom se to však rozvine do zcela nové dimenze - filozofického pojednání o podstatě války. A ono to funguje! Viděl jsem 202 minutovou verzi a musím uznat, že ani jedinou minutu jsem se nenudil. A The Doors, no to už je třešnička na dortu.(29.1.2012)

Syrová jatka podaná jednoduchou přímočarostí. Stupňování napětí jakoby nebralo konce. Svým pomalým tempem a pevnou kamerou je v táhnutí do děje čirou diváckou nevědomostí , aby na konci viděl jak ho film rozcupoval až na dřeň. Neskutečně uskutečněné filmové zamyšlení. Viděna rozšířená verze. 95%(22.3.2012)

Ta hrůza! Tak dokonale podaná...(14.7.2012)